Fenix taskulambid?

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Eraser »

tarkmees kirjutas:Eraserile et saab internetist tellida,mul sõbra poeg Saaremaal tellib omi liine pidi,tellisin just selle usa kolaka jaoks dioodpirni ca 200 eeku odavamalt kui poes.Lähiajal sõidan saarele,saan kätte.Ostsin selle politsei kolaka 7 a tagasi ja jätsin riiulile aastateks kui ca 80 eegu eest patakaid 15 minutiga tühjaks imes.Ja peab ütlema et esimesed 10 min oli valgus tasemel kuid äärmiselt kehva jahile võtta,pikk kolakas mis taskust või kust iganes maha kukub,lisaks külm kui jääpurikas ja eks seepärast need patakad nobesti otsa saidki.Loodan dioodiga uuele katsele minna.


Seda ma mõtlesingi, et kui otsida siis ikka saab. Ei ole saa asi nii hull midagi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas aivar00 »

Üks jahikaaslane pakkus nädalavahetusel müüa LED taskulampe. Võib-olla on sama selle Fenixiga , kuid minu isendil on pakendil kiri TRUST. Muidu analoogne väiksele variandile (mida enne modemist) juhtusin nägema. Komplektis oli akulaadija ja lamp. Juurde saab osta veel vutlari rihmale ja plastmassist kinnitusklambrid.
Igastahes sellist valgustugevust annab otsida. Pimedas annab ca 100 m peale korraliku valgusruudu. Huvitav on see, et nn. täpiks ehk kaugele valgustamiseks moodustub ruudu kujuline valgustatud ala. Kui ligidale sätid, siis on ilus ümmargune ring. Teine tuttav ostis 2 akuga vähe suurema isendi (see oli põlenud terve öö enne kui ära kooles). Eks pea enda omaga ka "kestvustesti" tegema. Kui ta isegi 2-3 tundi praeguse ilmaga kestab on väga hea. Mugav tasku panna ja kaasas kanda- igatahes maglite jääb vist "pensile".
ikka lõbusalt
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas andrus »

Käisin vaatasin kah poes seda tk11,panin oma led maglite kõrvale ja päevavalguses minu oma seina peal,ei paistnud väljagi.Seega hakkab minu taskut kah täitma fenix.
jahismurf
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas tony »

Soovitan soojalt Lucido TX1.Olen neid lampe igasuguseid testinud aga hetkel paremat pole leidnud.
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas reinuvader »

tony kirjutas:Soovitan soojalt Lucido TX1.Olen neid lampe igasuguseid testinud aga hetkel paremat pole leidnud.

milline se lamp välja näeb? Google otsing andis sellise nimega ainult hunniku pealampe.
pohjakonn
Postitusi: 5
Liitunud: K Jaan 07, 2009 11:20 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas pohjakonn »

Tere,

Millega Lucido lamp silma paistab, et seda soovitate?

pohjakonn
Viimati muutis pohjakonn, K Jaan 28, 2009 4:17 pm, muudetud 1 kord kokku.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas tony »

Tegu pealambiga.Valgusjõud on üllatavalt hea (mul üks Xenon olemas aga see näitab poole kehvemini),haavatud ulukit otsides on käed vabad.Kui soov lampi püssile kinnitada,siis selleks ta ei sobi.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Eik »

Jahilambi soetamisel pöörake tähelepanu ka sellele, et sinine LED valgus ei näita punast värvi (verd) ja see tõttu ka haavatud uluki otsimisel mõttetu, ärge oma vanu Maglite lampe veel garaaši vedelama jätke, las olla veel autos. :)
Raivo_T
Postitusi: 3
Liitunud: N Jaan 29, 2009 3:52 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Raivo_T »

Ise olen olnud juba mõnda aega Fenix TK20 omanik ja valitud saigi see lamp just naturaalvalguse poolest... Too hetk oli see esimene naturaalvalge LED. Oma osa täidab kah väga hästi ja verejäljed nägemata ei jää... :wink:
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas tony »

Sama kehtib Lucido suhtes.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Eerik »

zakslane kirjutas:Jahilambi soetamisel pöörake tähelepanu ka sellele, et sinine LED valgus ei näita punast värvi (verd) ja see tõttu ka haavatud uluki otsimisel mõttetu, ärge oma vanu Maglite lampe veel garaaši vedelama jätke, las olla veel autos. :)


Neile lampidele saab paigaldada filtreid , milliste olemasolul pole seda probleemi . Eks ikka mugavad mõõdud ja akude korduvkasutus loeb nende soetamisel palju . Endal küll pole Fenix , aga teenib mind juba kaua , üle kahe aasta . Muideks neid Fenixi lampe on ka " koopiaid " liikumas . Koopiatel tõesti pidavat pirnid ära väsima .
Viimati muutis Eerik, P Apr 26, 2009 1:30 am, muudetud 1 kord kokku.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas duv »

Ma ei mõista mis jutt see on küll LED ei näita verd ja uluk ei taju. Verejälge olen igatahes ajanud, tõesti näitab kehvemini kui veneaegne püssilamp, mida kriitilisemates kohtades kasutasin lihtsalt selleks et tihetates võsastes kohtades sea rünnakut võimalikult vara märgata, lagedamates kohtades piisas LED-i valgusest küll. Tegelt tarbivad need võiumsad halogeenid ohtralt voolu, rääkimata eelpool mainitud jahilambist ja tunnise pooleteisese otsimise järel kipuvad väsima, kusjuures miinus kraadid vähendavad seda aega veelgi. Nii et enne LED tulekutkasutasin 2-he suure ümmarguse patakaga odavat hiina lampi. Mis puutub loomade tundlikkusse LED valguse vastu, siis kobras vees olles kaob ka LED-iga silmapilkselt vee alla.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas andrus »

Ma nüüd ei tea aga võibolla on asi minu silmades.Oma maglitega(led) metsas kõndides tundub,et on nagu ere küll aga no krt tegelikult ei näe mitte s..tagi.Valgus nagu ..........ma ei tea ma ei oska öelda.No ei ole see mis on tavalise valgusega,aga tavalise lambiga on just see,et vajab meeletut akut.Aga selle fenixiga mulle nagu tundus,et on selle valgusega asjad paigas.Võib olla,et olen ma tõesti mingi silmavärd,äkki on aeg minna arstile ja lasta ennast kontrollida.Krt teab......... :?
jahismurf
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Beretta »

andrus kirjutas:Võib olla,et olen ma tõesti mingi silmavärd,äkki on aeg minna arstile ja lasta ennast kontrollida.Krt teab......... :?

Soovitan minna tõesti. Endal aastat 4 tagasi oli lugu kui sileraudsest Aimpointiga lasin pukist kulti ja ... mööda. Silmaarsti juures tõdeti et nägemine OK. Seletan silmaarstile et ei ole OK- hämaras jama. Andis prillid - 0.5. Maailm läks palju selgemaks. Optikaga seda probleemi muidugi ei ole, keerad teravaks. Suuruluki loa täitmiseks vaja aga + 1,5 et seda kirbukirja lugeda.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Mart »

duv kirjutas:Ma ei mõista mis jutt see on küll LED ei näita verd


Vaata ilma lumeta või on minu LED otsmikulamp mingi imelik.
Vasta