Fenix taskulambid?

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
jell
Postitusi: 65
Liitunud: L Dets 05, 2009 2:25 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas jell »

no aga äkki tulebki vahe sisse sellest, et kaks akud annavad pinge 2,4V aga kaks patareid 3V. Lampide puhul on mul ainult 1 kogemus kui asendasin 4AA patakat 4AA akuga ja siis ei hakanud üldse tööle. Akud oma mõõtmetelt natuke jämedamad ka ning sinna plastikust plokki, kuhu nad käivad, ei tahtnud väha hästi ära mahtuda. Ja siis ei tahtnud see plokk enam korralikult lambi käepideme sisse mahtuda. Mina arvan küll, et tegemist võib olla sellega, et ei saa kätte vajalikku pinget tööks. Fotoaparaadiga oli ka kunagi sama pull aga siis leidsin kuskilt spetsiaalsed fotoaparaatile ette nähkud akud, mille pinge oli kõrgem ja nendega töötas ilusti
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas andrus »

kakuke kirjutas:
andrus kirjutas:
ubin kirjutas:Soetasin Fenix TK 20-ne. Ilmnes probleem, kui kasutan akusi siis lambi valgustugevuse reziimid ei tööta ja põleb täiega. Kui kasutan patareisi siis töötab laitmatult, ainuke erinevus akude ja patareide vahel on, et akud on kõik 1,2V-sed. Kas kellelgi on sama probleem?



Kas see aku natuke liiga võimas pole??

Mis moodi? Või siis mis näitajate põhjal?


Näe vaata lammast........mõtlesin üht aga kirjutasin teist. :VS :VS

Eelnev kodanik seletas juba poindi lahti.Aku peab olema ikka 1,5v ja siis pole ka muret enam.

Ise maadlesin kah kunagi sellega,et ei vahetanud enam tugevusreziimi.Lahendus oli jube lihtne.Tuli vaid uued akud panna.
Ma tellisisn kah omale USA-st akud ja laadija(mul on need kallid cr123 patakad 5 euri tükk)
aga ütleme nii,et väidetavalt peaks aku rohkem kestma kuid minul küll ei kesta.Kui olen ostnud poest duracelli patareid siis nendega saan ma ikka julgelt kuu-poolteist hakkama.Akudega vast nädala.
jahismurf
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Pauli »

Puhtalt pinge probleem. Mul on sarnane jama pealambiga (mitte Fenix), millel on 3 reziimi - 1 led, 3 ledi ja krüptoon. Kui patareid hakkavad tühjaks saama (krüptooni ereduse järgi saab aru), siis enam normaalselt reziime ei vaheta, kusjuures naljakal kombel on kõige suuremad probleemid lambi ära kustutamisega - nö hüppab üle ja läheb kustumise asemel 1. reziimile tagasi.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas ubin »

1,5V AA tüüpi akusi pole ise varem kohanudki.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas andrus »

pm. tehakse küll aga mingi E-Bay teema.Kas nad ka töötavad seda ei tea jumal taevas kah.

Oomi poest öeldi,et akudel ongi madalam pinge ja midagi teha pole,peate patareidega läbi ajama.Nagu näha pakub Fenixi müüja kah talle ainult patarei lahendust.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Tuleb lihtsalt õige lamp osta(TK 11), Üks 3,7 v aku ja kõik OK! :)
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas ubin »

Mõte oligi selles, et ei oleks 3,7 ja muid aretusi, kui palju kordi on koera otsides geps tühjaks saanud, kui palju kordi nahastatud tikuvalgel, kui palju kordi on ehkupeale minek ja akud laadimata.
AA-ga lihtne, kui vaja siis laenan gepsult lambile ja vastupidi või hüppan tanklast läbi, võtan patakad ja probleem lahendatud. Sellepärast saigi valitud TK 20, aga pole hullu hädapärast saab ka akusi edukalt kasutada, küll aga nõrgemal reziimil.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas kakuke »

Mnjaa, seda tiku valgel nülgimist tahaks ise ka kohe näha. :D Mitu toosi või pakki siis kulus ka? Aga et teine kord ei peaks tikke nii palju poest kaasa krabama, siis soe soovitus, et lase autotuled peale, palju parem nii väljas looduses nülgida. Või äkki jälle, kui palju kordi ununenud autoga jahti minnes see eelnevalt tankida? ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas ubin »

:D Küll mitte tikuvalgel aga mobiil hambus, autotuledega on ka üks hea kogemus, ei raatsinud mootorit kogu aeg töös hoida, siis kui valgus läks järjest kehvemaks turgatas alles aku meelde, aga siis oli juba hilja :D Väljas -15 ja lähim tsivilisatsioon 30km, õnneks jagus telefonil akut ja sain sõbra järgi kutsuda.
Telefoni akuga oleks jälle uus lugu pajatada :D aga teemaks ikka Fenix.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Ats »

Oskab keegi jagada oma kogemusi Fenix TK21 U2 taskulambi kohta
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas mrr »

Ats kirjutas:Oskab keegi jagada oma kogemusi Fenix TK21 U2 taskulambi kohta


Kas oskad nüüd äkki ise jagada? Endale jäi ka sama Fenixi lamp silma. Alternatiivina kaalun LED Lenserit.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Ats »

veel ei oska :D
Pole looma, pole probleemi!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas mrr »

Eino tark ei torma...selge see.

Ma ise vist ikka kaalun ka Fenixi poole. On küll ca. 30-40% kallim aga kinnitused jne jätavad professionaalsema mulje ning lisaks lumenite arv on ka kõvasti Fenixi kasuks. Nende lumenitega muidugi segased lood, mõni mõõdab otse valgusallikalt-LEDilt ja teine mingi kauguse tagant. Seega oma silm on vist kuningas!
Kasutaja avatar
mrr
Postitusi: 315
Liitunud: P Nov 07, 2010 9:52 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas mrr »

Sain ka Fenixi maaletoojalt täna 2 lampi prooviks. Fenix TK21U2 ja TK15. Just tulin metsast nendega. Mõlemad on ikka väga muljetavaldava valgustulevusega! Panevad pikalt mu sukeldumislambile ja Ülemiste jahipoest ostetud LED-lambile ära.

Otsus langeb ilmselt siiski TK15 kasuks. Korpus väiksem-peenem ja olemas filtrid. Miinuseks mõnevõrra kitsam valgusvihk kui TK21U2. TK21U2 plussiks siis natuke laiem valgusvihk ja soojem valgustoon. Samas pole filtreid.

Päev hiljem: sai täna siis soetatud TK15 koos kõikvõimalike lisadega ja pealamp HP11, mis samuti väga hea valgustugevusega. Pool aastat tagasi veel mõtlesin, et kes see hull nii palju raha taskulambi eest küll maksta võiks... :roll:
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Fenix taskulambid?

Postitus Postitas Siili »

Veidi mõtlemiseks.Nimelt hakkas Motorola GP 300 aku ära lõppema .Pinge akul 7,6v.AA kaliibris akud kõik 1,2v.Kaotada ei olnud ka midagi,panin sisse 6tk-seega peaks olema 7,2 v.Laadisin ära,pinge ilusti 8,5v ja nii on mul praegu kolmas komplekt akusid kasutusel,läbi aastate.
Olete ikka kindlad,et peale laadimist on alapinge?
Vasta