relvakapi joonised

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
tikka16
Postitusi: 9
Liitunud: L Nov 12, 2005 6:22 pm

relvakapi joonised

Postitus Postitas tikka16 »

Mul on soov lasta valmistada relvakapp. Kas keegi on lasknud teha või ise teinud ja on olemas jooniseid, kust spikerdada?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: relvakapi joonised

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise tegin kunagi joonised ja lasin nende järgi kapi omale teha, kuhu 4 toru vähemalt sisse mahuks.
Manused
Relvakapp_1.pdf
(34.31 KiB) Allalaaditud 1607 korda
Relvakapp_2.pdf
(11.32 KiB) Allalaaditud 1067 korda
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tikka16
Postitusi: 9
Liitunud: L Nov 12, 2005 6:22 pm

Re: relvakapi joonised

Postitus Postitas tikka16 »

Suurimad tänud, Kakuke
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: relvakapi joonised

Postitus Postitas vallo »

Tundub , et senjoor Kolubok jagab asja 8)
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: relvakapi joonised

Postitus Postitas priitorm »

Tasub läbi lugeda ka see:
(1) Relvakapp peab tervikuna olema valmistatud vähemalt 3 mm paksusest teras(raud-)plekist, millel on vähemalt üks turvalukk. Relvakapi võti asub relvaomaniku valduses või on peidetud selliselt, et oleks välistatud selle sattumine kõrvaliste isikute kätte.
(2) Relvakapis peab olema vähemalt kaks eraldi lukustatavat laegast, millest üks on ettenähtud laskemoona ja sütikute ning teine püssirohu hoidmiseks.
(3) Ainult padrunite ja/või sütikute hoidmisel võib relvakapil olla üks eraldi lukustatav laegas.
Allikas: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12819852
Seega kui tahta ka püssirohtu hoida, siis vaja kappi ehitada 2 laegast. Sellist kappi ma alles hiljuti otsides Eestist ei leidnud. Läksin seda teed, et teen tulevikus ühe laeka ostetud poekapile juurde.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: relvakapi joonised

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise ka mõelnud selle peale, aga jõudsin välja selleni, et tegelt oleks vaja rohule ja sütikutele eraldi seifi. Kui kasutada mitut erinevat rohtu ja sütikuid osta korraga vähemalt 1000 suuri ja väikseid siis läheks relvakapp liiga suureks. Minu joonistatud kapp ongi 3mm lehest, va. uks. See sai 4mm paks tehtud, kartuses, et järsku õhem tõmbab kõveraks.
Seif võiks olla numbrilukuga, et seal sees hoida relvakapi võtit. Korralikuma turvaluku võti on liilat suur kobakas, et seda igapäevaselt taskus kaasas kanda, aga lapsed jälle võivad selle igalt poolt välja kaevata.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: relvakapi joonised

Postitus Postitas jahipuss »

Trevist oleks küsimus? Kas ise tehtud relvakapi või poest soetatud kapi hinnavahe on suur ja mis see olla võiks :wink: Plaan endale kappi soeatada aga nüüd ei teagi kas osta või lasta teha :M
mõtle mitu korda sihi üks kord
Vasta