Soomlane kasutas summutit.

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Feen »

Käisin paar korda sigu vaatamas (rebaseid ju vaja ka lasta), tulemuseks 2 siga. Põhilised rebased just selle kuuga lastud. Sead käivad nii ja naa, kuidas kusagil... kella 17st kella 3ni välja, vastavalt sellele tulebki kuu valida. Viimane ots oli muidugi nukker, lumi kadus ära ja kuu oli pilvede taga. Mingi hetk oli öösi -19 ka, aga sai siis ka siga ära nähtud (kulti hetkel eriti laskma ei tüki). Statistikat tegema ei hakka, aga jahis käisin u kuuel ööl, üks neist oli täiesti mõtetu, polnud lund, kuu oli pilvede taga, looma eriti ei näinud. ja neid öid oli küll, kus olustik ideaalne, aga lihtsalt polnud mahti või võimalust minna. Palju optikas kinni... mul ka 2 täiesti erinevast klassist sihikut... mingitel öödel lasen rebast ka .308 ja 12 g megaga, ainult sellepärast, et peenema püssi optika ei kanna välja.

Kokkuvõttes, kes tahab jahti pidada, saab seda teha ja loomad lastud, kes aga tahab leida põhjust, miks luba on viimsepäevani realiseerimata, leiab selle alati (oi kui palju ma olen kuulnud, et viimane kitsepäev sõideti maad läbi ja ei ühtegi looma, tuleks limiiti vähendada).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas reinuvader »

andrus kirjutas: Ja mis kell tulevad sead sööma?Kas ikka on piisavalt valgust?Kui palju oli viimase täiskuuga näha?Enamus õhtud ilm täiesti pilves.


Sead tulevad sööma 6 läbi 11 minutit,
se oli muidugi nali :lol:
tegelikult tulevad sööma nagu jumal juhatab, on tulnud 4-5 ajal õhtul, kõige hiljem 6 paiku hommikul. Kui tausatal on lumi või siis taevas kasvõi väike kuusirp, näen optikast (y) Täiskuuga olen keeranud suurensuse kuni 8-9 korrani.
Optika nimi Nachtfalke 5*20*50. distants pimedas tavaliselt 75-100m. Suurendusega 2,5 alates sobiks pimedasse veelparemini.
mis puutub summutisse siis olgu se keelatud või lubatud, mina ilmselt seda kasutama ei hakka, jaht on minujaoks ikka selline kus tahaks pauku teha :V
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas andrus »

Eks ta ole nii nagu ta on.Kuidas kuskil mingi mees neid asju otsustab.Tohtis kunagi meil neid lampe kasutada,enam ei tohi,paljudes riikides tohib.Oleme siiani hakkama saanud ilmselt saab ka edaspidi.Mina oleksin kindlasti nende lubamise poolt.Kes saab ilma hakkama ja kes kasutab lampi,avalikult seda küll salates aga tegelikult...........teab vaid jumal taevas.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas kakuke »

reinuvader kirjutas: Täiskuuga olen keeranud suurensuse kuni 8-9 korrani.

Täiskuuga on mul näiteks optika põhja keeratud st 12x peal. Väga hästi näeb lasta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas honkomees »

Feen kirjutas:...Viimane ots oli muidugi nukker, lumi kadus ära ...

Misasja???? Lund on nii palju et laupäeval ei jõudnud Nivaga piiramisel enam läbi murda, tuli jala metsasihid läbi käia, tihe lumi pea põlvini ja see kõva koorik, millel õhuke 5-10 cm koheva lume kiht, käia kah hirmus raske. Ilvest lumi kandis, koeri mitte. Ilvesed jätsid koerad kaugel maha.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas reinuvader »

kakuke kirjutas:
reinuvader kirjutas: Täiskuuga olen keeranud suurensuse kuni 8-9 korrani.

Täiskuuga on mul näiteks optika põhja keeratud st 12x peal. Väga hästi näeb lasta.


ei vaidle vastu, lagedal ilmselt kannatab veel rohkemgi, mul lemmiksöödad metsasihtidel sygavamal metsas, pukiks tooliga seljakott, seljatoeks mõni puu ja vaevalt te sellises tingimuses tahate katsetada kui suure suurendusega võimalik lasta on :) pukis ja lagedamal alal on teine asi.
Ärge tänitama hakake , mulle lihtsalt meeldib nii.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas mustlesk »

kakuke kirjutas:Kuu tuleb välja erinevatel aegadel. Seda jälgin siit: http://www.aai.ee/?page=oopaev


Siit saab ka vaadata kuuseisu ja tõusmisi, lisaks ka täpne ilmaennustus.
http://www.intellicast.com/Local/Weathe ... n=ENXX0005
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas kakuke »

reinuvader kirjutas:Ärge tänitama hakake , mulle lihtsalt meeldib nii.

Ei kavatsegi tänitama hakata. :D
Ma põhiliselt lagedalt põllult rebast lasengi selliselt. Võimalik, et asi minu kehvades silmades. Mina näiteks ei suuda Feeni moodi tiirus liivakotilt 3x suurendusega püssi sisse lasta 100m peale (kusjuures väga hea tiheduse lasi too kord välja). :D
Ps. Kas keegi summuti tegemisega ka tegelenud ise on?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:...Võimalik, et asi minu kehvades silmades. Mina näiteks ei suuda Feeni moodi tiirus liivakotilt 3x suurendusega püssi sisse lasta 100m peale (kusjuures väga hea tiheduse lasi too kord välja). :D
sama siin, väga kehva nägemisega, mida ka prillidega täielikult ei kompenseerita, saan lasta vaid korraliku suurendusega. Hämaras läheb nägemine veel kehvemaks, kõrvuti pukis olles naaber näitab mulle kitse-sokku, mina ei näe.
Ikka olen imestanud neid vene foorumite mehi, eriti siberlasi, kes ei kasuta optikat ja lasevad oma sks, saiga või vepritega 300 m peale sealseid hirvi jms ühelt sopkalt teisele ... need imestavad meie optika sisselaskmist 100 m peale, küsivad mis naljanumber see on?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Sarvik »

teemast: kordan 1,5 aastat tagasi siinkirjutatut :)

aga sumparite päralt on tulevik....ma ei imestaks kui mõnekümne aasta pärast oleks sumparite kasutamine metsas kohustuslik.....sest siiani tean vaid ühte sumparite vastast argumenti....inspektor/ametnik ei kuule kus on jahimehed.....no samad soovid võiks ju ka liikluspolitseinikel olla autode/mootorrataste suhtes..irw
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas honkomees »

üht argumenti tea veel: õiget jaht on kõva pauguga, noh nagu poisikesepõlves sai punnvõrridelt sumpad maha kistud, et ikka õige hääl oleks kui liiklusanaloogiat jätkata
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Veix »

Suurema looma jahti, võib see suurem pauk saata küll, tekib endal selline kindlam tunne võibolla :D , aga väikest looma, oleks ikkagi ka minu meelest mõnusam vaiksemalt jahtida.
Praegusel hetkel, kui rebasejaht aktuaalne, siis ei piirduta ju tavaliselt ühe pauguga, seega liialt lärmi, mitte millestki. :roll:
Tiidu
Postitusi: 26
Liitunud: E Juun 09, 2008 1:16 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Tiidu »

honkomees kirjutas:üht argumenti tea veel: õiget jaht on kõva pauguga, noh nagu poisikesepõlves sai punnvõrridelt sumpad maha kistud, et ikka õige hääl oleks kui liiklusanaloogiat jätkata


Ega suur pauk keelatud pole, keelatud on summuti. Kui jöuame nii kaugele, et mõlemad lubatud, siis valid, kas pead jahti ja saad külarahvaga hästi läbi, või teed paugu ja kuulad kui vastikud need jahimehed on. Halvimal juhul tullakse ja rikkutakse kisaga jaht ära.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas honkomees »

Tiidu kirjutas:
honkomees kirjutas:üht argumenti tea veel: õiget jaht on kõva pauguga, noh nagu poisikesepõlves sai punnvõrridelt sumpad maha kistud, et ikka õige hääl oleks kui liiklusanaloogiat jätkata


Ega suur pauk keelatud pole, keelatud on summuti. Kui jöuame nii kaugele, et mõlemad lubatud, siis valid, kas pead jahti ja saad külarahvaga hästi läbi, või teed paugu ja kuulad kui vastikud need jahimehed on. Halvimal juhul tullakse ja rikkutakse kisaga jaht ära.

Ma arvan, et kunagi jõuavad seaduseandjad selleni, kus kõigil müratekijatel (masinatel ja püssidel) on sumpad kohustuslikud, siis nagu kaob küll osa jahimõnust ära (nagu poisikestel sumpaga võrriga sõitmisel polnd õiget tunnet).
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas jorr »

Ise just sellepärast ei peagi poolautomaadist lugu,et paugu asemel käib üks rauakolin,kuigi pauku on omajagu.Muide,see argument,et inspektor ei kuule sumbuti korral ja ei tea meeste asukohta,praegu ühisjahil küll ei kehti.On ju raadiosaatjad ühisjahil ikka kaasas ja juba kuulda,et hakavad isegi jahti segama,mehed ajavad mula jahi käigus.Isegi naabrite jaht võib aju segada,asi siis KK-mehel pealt kuulata pole ja meeste tegemisi teada.
noorus on ilus aeg
Vasta