Soomlane kasutas summutit.

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas M695 »

Kas nende klappidega heli suunda ka tajub?
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Jack »

Niiplaju kui ise teistelt kuulnud olen, siis ei taju, aga vb oleneb ka heli tekitava allika kaugusest.
...kohe metsa...
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Tiit Karp »

jagwelt kirjutas:Ei mina saa aru miks summuti kasutamine meil keelatud on :roll: :roll:


Mäletan hästi nõuka aega, kus vintrelva ei tohtinud jahimehe kätte anda, sest siis oli oht et lastakse kogu partei nomenklatuur koos koristajatega maha. Aga anti relvad kätte ja kae imet, ei kiputagi inimjahti pidama. Hea, et keegi pole aru saanud, kui ohtlik on auto. Igal hommikul kuulen kedagi surma saavat ja mõtlen, et kuna autod ära keelatakse. Kõik on poliitikute mõtlemises kinni. Kui kardetakse, et summutite kasutamine suurendab salaküttimist, siis oleks õige aeg aru saada, et salaküttidel on summutid ja vibud ammu juba olemas. Ja sommid väidavad, et just Eestist saadi esimesed summutid.
Mis meie rahvale jahimeeste juures ei meeldi ongi see paugutamine. Ka loomadele tekitab paugutamine liigset stressi. Oma kuulmise kahjustustest on juba räägitud.
Esimene samm on juba tehtud- lasketiirus võib summutid kasutada. Küllap meie esindajad riigikogus suudavad ka selle läbisuruda, et saame ka jahil summutit kasutada. Veel üks asjaolu miks seda vaja on, ongi see, et summutiga relv jookseb erinevalt. See tähendab, et peale lasketiirus laskmist tuleb jahiks relv uuesti peale lasta. Eriti tülikaks teeb see laskurite elu.
Mida aktiivsemalt me ise võitleme seda varem summutitega ka jahile saame.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas smtasku »

M695 kirjutas:Kas nende klappidega heli suunda ka tajub?

Tajub küll. Mikrofonid on mõlemal klapipoolel eraldi. Asi on lihtsalt alguses harjumatu. Tornis olen võimenduse põhja keeranud aga liikudes on parem kui on veits vähem võimendatud. Siis muutuvad helid normaalseks.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas plaaster »

Tiit Karp kirjutas:
jagwelt kirjutas:Ei mina saa aru miks summuti kasutamine meil keelatud on :roll: :roll:


Mäletan hästi nõuka aega, kus vintrelva ei tohtinud jahimehe kätte anda, sest siis oli oht et lastakse kogu partei nomenklatuur koos koristajatega maha.


Ise küll nõuka aja jahimees ei ole aga paljud teavad omast käest, et jahinoad olid ju ka registreeritud justkui oleks tegemist massihävitusrelvaga. Samas võis koduperenaisel köögikapi sahtlis olla selline nuga, et lase paljast noa nägemisest püksi :D Täna tundub see täieliku absurdina.

Ilmselt ongi summutite jahil kasutamsie mittelubamine kinni nõukaaegses mõtlemises- olgem innovatiivsed!

Ja kohe kindlasti ei hakka kõik jahimehed summuteid kasutama nii nagu paljud ei ole endale vintraudsetki soetanud ja ei soeta ka.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Tuuseldasin oma valutava jala ja pea tõttu kodus istudes (libedaga kukkumise tagajärg) netis ringi ja ohh imet - leidsin isegi midagi sileda kõmaka vaigistamiseks ...

http://www.saddleryandgunroom.co.uk/Gun ... hpower.htm

Ja tundub ka kirjade järgi , et Baikal , ehk venest vist ilmselt :M

Päris huvitav lahendus - kui vajalik või tõhus , see on iseasi :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Ja veel ühe asja panen siia kirja summuti kasutamise kõrvale ning see on lambi kasutamise vajalikkus jahis - loodan , et meil võetakse vastu seadusemuudatus lõunanaabrite eeskujul , et lampi saaks ka laskmisel kasutada ... Siis oleks vähem närvitsemist , et pisut oli liiga hämar ja väheneks kindlasti praagi teke ja loomade mööda pimedat metsa tagajamine koertega , võidaksime sellest ju kõik !

Teemast küll pisut mööda , kuid siin ju ka seadustest :VS juttu
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Veix »

Minu meelst võks see summuti olla legaalses kasutuses. Siga, kitse või põtra lastes ei ole see litakas nii häiriv, aga rebane ja kährik jäävad minust vahest lihtsalt laskmata, kuna ei taha selle pisikese eluka peale sellist lärmi teha. Rebasejahis oleks mõnus summutiga popsida ja ei ajaks küla jalule suure lärmiga. :roll:
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas eros »

Pooldan ka lambi kasutamist jahil,meil on üks vanamees see aasta 2 siga metsa surema lasknud,põhjendusega et ei näinud hästi....
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas rajaleidja »

eros kirjutas:Pooldan ka lambi kasutamist jahil,meil on üks vanamees see aasta 2 siga metsa surema lasknud,põhjendusega et ei näinud hästi....

Kui ei näe, ära lase. Lihtne
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

kahjuks jõuab see teadmine taolistele alles pärast laskmist kohale
Ole kui leebe tuul...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas aivar00 »

Palju mehi on lambiga reaalselt jahti üldse pidanud?
Minu nõuka aegsest kogemusest meenub, et 1 kord lampi süüdates saab isegi veel "sihikut sättida". Kui aga sama kari uuesti söödal, siis mõjub lambi süütamine sigadele nagu püssipauk. Seega mis sest lambist kasu kui ikka lasta ei saa...
See muidugi sigade puhul. Teisi "elajaid" ei ole lambiga lasknud. Kuid kits ja põder jäävad autotuledes küll sulle otsa vahtima.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Ain Aavik »

[quote="aivar00"]Palju mehi on lambiga reaalselt jahti üldse pidanud?
Minu nõuka aegsest kogemusest meenub, et 1 kord lampi süüdates saab isegi veel "sihikut sättida". Kui aga sama kari uuesti söödal, siis mõjub lambi süütamine sigadele nagu püssipauk. Seega mis sest lambist kasu kui ikka lasta ei saa...
See muidugi sigade puhul.

Siga teadu pärast ei näe punast valgust ja vene ajal sai ''hiinaka'' ette kombineeritud mustvalge foto jaoks vajalik punane filter ...
Eks metskonna aegadel sai nii üht, kui teist nähtud ja kogetud ...
Kuskil laka peal peaksid veel vedelema vanast ajast ka sileda jaoks tehtud lambihoidja moodi asjandused, kui õieti meeles on. Vaja läks seda viimati kolhoosi ajal sigala taga öösiti rebaseid passimas käies - oi, kui ammu aega tagasi ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Olavi Kool »

Poolakatel rebasejaht väidetavalt lubatud lambiga kuna peale marutaudi likvideerimist on teisi linnades ja külades nagu kajakaid prügimäel, küll tuleb meilgi see aeg, aga kõigepealt vaja ikka asi käest ära lasta.
naised saunas rääkisid
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas rajaleidja »

teadjamiis kirjutas:Poolakatel rebasejaht väidetavalt lubatud lambiga.

Kuna elan põldude keskel, siis pea iga päev õhtul koju minnes on põllul mõni rebane, kits või jänes. Kits on teada tuntud tulede vihus vahtima jääja. Teinekord saab laps neid ikka mitmeid minuteid vahtida. Jänes kuidas kunagi. Üldiselt paneb ikka plagama. Aga rebusk oma kogemustest 90% juhtudel paneb tuld nähes tuhat nelja jooksu. Seega kahtlen, et tule lubamine rebase jahiks suurt kasu annab. Võibolla vaikselt ligi hiilides ja ja alles laskemaale jõudes tule põlema pannes ei pane jooksu. Ei oska öelda, puudub kogemus.
Lumine väli ja kuuvalge õhtu/öö ikka senimaani abiks olnud.
Vasta