Soomlane kasutas summutit.

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Kolevoll »

Nagu nähtub lähimineviku praktikast, ei talu minu tagevuspiirkonna metssead auto- ja taskulambivalgust, mistõttu ma igasugu laternate kasutamise seadustamisest suurt tulu ei oota vähemalt sigade arvukuse reguleerimise raames.

Lambifiltrite kasutamise asjus mäletan veel nõukaaegset kommentaari sõjaväes kasutusel olnud infrapunasihiku (selle üks sõlm oli spets IR-filtriga latern) tarvitamisest metssigade jahiks, mille töölelülitamise järel sead olevat plagama pistnud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas kakuke »

Tuli ei pea ju ere asi olema, minu loogika järgi. Optikaga laseb ka väga kehvades valgustingimustes ära, seega võiks mingist hajutavast filtrist vms abi olla? Mart müüb ka miskit poes, eks ta kommenteerib, kui oskab, et milleks hea.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Olavi Kool »

Rebasejahil ikka kõige tähtsam asi olnud karvamüts mille saad kivihunnikus püssi alla panna, talvel ju tore repsi kaugelt õngitseda. Aga omal käib kodu juures üks rebane pidevalt vargil ja tema küll valgusvihust mingit numbrit ei tee. Olen teist hoidnud nagu kodulooma ja teinekord suure kivi juurde süüa viinud, elab juba aastaid seal ja on ennast jämedaks söönud nagu puuk, nüüd läks teemast välja :lol:
naised saunas rääkisid
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Pikk »

kakuke kirjutas:Tuli ei pea ju ere asi olema, minu loogika järgi. Optikaga laseb ka väga kehvades valgustingimustes ära, seega võiks mingist hajutavast filtrist vms abi olla? Mart müüb ka miskit poes, eks ta kommenteerib, kui oskab, et milleks hea.



mul üks tuttav kellel söödaplats maja lähedal vedas kaabli sinna ning pani mingi 15 w pirni põlema, esimesed paar päeva siga ei tulnud aga hiljem polnud enam probleemi. Üks mees plaanib neid aialambikesi kasutada( need mis pimeduse saabudes põlema hakkavad).
Ning üks eluvend seletas et tema laseb valguse sujuvalt seale peale, alguses suunab taevasse ja laseb sujuvalt seale peale, siis ei pidavat nii kartma vastupidiselt selle kui tõmba tule kohe peale. Nii et võimalusi kui palju
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas mustlesk »

Ma olen kuulnud juttu lambist, mis on ühendatud reostaadiga. Paned tule põlema ja siis keerad vaikselt valgust juurde, siis ei olevat siga kartnud. Aga oli see vene aeg, või praegu, ei oska täpselt öelda.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas jorr »

Jah,seda tulevalgust loomale näidates on ikka vaja nati oskust ka,mitte nii,et lased loomale tule peale ja siis hakad püssi suunama.Reostaat on siin väga õige asi aga ta peab hääletult liikuma,ka tuli peab põlema minema hääletult,mitte plõksuga,sest eriti rebane on väga hea kuulmisega ja see plõks on talle nagu püssilask.Seda, mis Pikk mainis tule suunamisest,on õige jutt.Siga ei tee tulest väljagi,kui tuld suunata pikkamisi loomale.Arvan,et mitte tulevalgust ei karda loom,vaid valguse süütamisega tehtavad helid kohutavad teda rohkem.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

mustlesk kirjutas:Ma olen kuulnud juttu lambist, mis on ühendatud reostaadiga. Paned tule põlema ja siis keerad vaikselt valgust juurde, siis ei olevat siga kartnud. Aga oli see vene aeg, või praegu, ei oska täpselt öelda.

Vaata Mardi poe reklaami just samused asjad seal müügis ja juba ammu ,palju neid kasutatakse ei oska öelda .Jorr kaasajal on muutunud asjad päris suuresti ,ei kasutata seal enam mingeid jõhkraid plaksuga lüliteid,vaid kõik toimibki nagu vaja-hääletult.Võin nii palju lisada ,et sellest reostaadist,ehk siis pikkamisi tule pealekeeramisest pole suurt tolku,kui ikka kardavad siis kardavad ja panevad esimese tule ahetamise peale minema! Pigem võiks olla kasu mingist värvifiltrist!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Kolevoll »

kult kirjutas:
mustlesk kirjutas:Ma olen kuulnud juttu lambist, mis on ühendatud reostaadiga. Paned tule põlema ja siis keerad vaikselt valgust juurde, siis ei olevat siga kartnud. Aga oli see vene aeg, või praegu, ei oska täpselt öelda.

Vaata Mardi poe reklaami just samused asjad seal müügis ja juba ammu ,palju neid kasutatakse ei oska öelda .Jorr kaasajal on muutunud asjad päris suuresti ,ei kasutata seal enam mingeid jõhkraid plaksuga lüliteid,vaid kõik toimibki nagu vaja-hääletult.Võin nii palju lisada ,et sellest reostaadist,ehk siis pikkamisi tule pealekeeramisest pole suurt tolku,kui ikka kardavad siis kardavad ja panevad esimese tule ahetamise peale minema! Pigem võiks olla kasu mingist värvifiltrist!


Naelapea on otse sihiku all (y)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Feen »

Lambi teema, meil juhtub seda va täiskuu ööd olema piisavalt, et naine jõuab tigedaks minna ning omal mingi hetk ka jaks otsa saab. Jääb ära igasugune jant looma otsimise ja laskmisega. Hoopis rahulikum ja külarahvas ei vaata ka viltu, et mingid käivad ja valgustavad. Üldiselt, u 2 nädalat sobivat kuud... seega, pool ajast üldse, mulle siiani piisanud. Lampi olen muidugi ka proovinud, ka mõni aeg tagasi, kui looma läbi otika nägi kenasti, aga niisama üles ei leindud. Paras silmad üles otsida ja edasi juba binokkel-optika (jube mõelda, kui silmade pihta kärutad ja ei olegi rebane :P). Summuti teemal ise pooldaja, keegi ütles, et palju neid jahis pauke ikka. Täna käisin rebast laskmas.. kokku tuli u 20 lasku. Jämedale püssile tuli viimaselt laadimiselt 45 padrunit, mõtlesin, et nüüd on tükiks ajaks... kuu möödas ja 5 tk alles. Rebaseid lasen ikka pigem peenikese püssiga, kitsi ka (saab neid teistelegi hulka lastud). Mõnes kohas on nii, et tahaks vaikselt rebase ära lasta ja minema kolistada, ilma, et terve perekond lähimast talust tuleks loomakest taga nutma ja jahimehi kiruma. Sel aastal näinud rebast Tartu linnas oi kui mitu korda, igasugustes kohtades, taksojuhid ka räägivad et linn rebaseid täis. Linna äärest ei räägigi.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Feen ära unusta ,et suuremjagu jahimehi elab kaugel suurlinna kumast ,mida vahel ehk täiskuuks pead :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas kakuke »

Suurlinna kuma on teine asi, aga see ca üle 15km ei ulatu. Optika peab hea olema. Seda nähtud küll, et kui kuu nullis siis olgu lumi või mis tahes, linnast 15km kaugusel oled nagu kotis.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas andrus »

Olgu see optika nii hea kui tahes aga kui on pime siis on pime ja ei näe sa mitte halligi sealt torust.
jahismurf
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Feen »

Linna ääres linna valgus, meil jube hea, kui on pilves, siis mõnes kohas pea jahti nagu nagu tahad (isegi Glaskek ehitas oma majakese meie maade piirile ja mõnes kohas pea jahti millal iganes, sama asi teisel pool, kus 1 ristmik ära valgustati). Enda arvamus ikka sellistest kaugustest, mida linn eriti palju ei mõjuta (natuke ikka, aga seda pilvise ilmaga). Ja jahiks sobivaid öid pole muidugi 2 nädalat iga kuu, aga 2 nädala vältel on neid öid päris palju, rohkem kui unetud ja vaba ajaga jahimehed kasutada jõuavad.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas andrus »

Läheb teemast välja aga mis kell tuleb kuu välja? Ja mis kell tulevad sead sööma?Kas ikka on piisavalt valgust?Kui palju oli viimase täiskuuga näha?Enamus õhtud ilm täiesti pilves.
Isiklikult pooldan nii lampi kui summutit.Olete ju näinud küll mis toimub peale vilja koristust kõrre põllus.Kõige lihtsam ja kiireim viis oleks see kährikute harvendamiseks.Tuli ja summuti.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas kakuke »

Oi viimane täiskuu oli suisa pidu. Oli küll pilves, aga kuu oli teisel pool pilvi nii võimas, et valgustas piisavalt läbi ja lumi toetas seda üritust. Palja silmaga võis kohakuti olla tegu, et loom leida, aga läbi binokli või optika leidsid kindlasti. See ots kus polnud moodustud veel täiskuu kuud ca 70% oli kohakuti isegi liiga valge. Loom ei taha siis ka liikuda, kui väljas nagu päeval.
Kuu tuleb välja erinevatel aegadel. Seda jälgin siit: http://www.aai.ee/?page=oopaev
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta