Soomlane kasutas summutit.

Kui satud netis surfates huvitavatele lehekülgedele ,siis siia võiks neid teemade kaupa kirja panna.
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Raud »

jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas jagwelt »

Ei mina saa aru miks summuti kasutamine meil keelatud on :roll: :roll:
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
Raud
Postitusi: 96
Liitunud: E Sept 15, 2008 12:36 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Raud »

Eks ikka salaküttide pärast ma arvan..
priitorm
Postitusi: 72
Liitunud: N Aug 21, 2008 11:06 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas priitorm »

Raud kirjutas:Eks ikka salaküttide pärast ma arvan..
Eks ikka salaküttide pärast ma arvan..


Eesti salakütid on vist väga seaduskuulekad, käivad seni kuni seadus ei luba ikka ilma summutita jahil... :lol:
Kui salakütt tahab, keerab ta arvatavasti ka praegu summuti oma relvale külge, seaduse rikkumine see salaküttimine ju nagunii.
Ainult korralikud jahimehed ei saa summutit kasutada, peavad paugutades jahti pidama.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas duma »

priitorm kirjutas:
Raud kirjutas:Eks ikka salaküttide pärast ma arvan..
Eks ikka salaküttide pärast ma arvan..


Eesti salakütid on vist väga seaduskuulekad, käivad seni kuni seadus ei luba ikka ilma summutita jahil... :lol:
Kui salakütt tahab, keerab ta arvatavasti ka praegu summuti oma relvale külge, seaduse rikkumine see salaküttimine ju nagunii.
Ainult korralikud jahimehed ei saa summutit kasutada, peavad paugutades jahti pidama.

Miks sul niiväga summutit vaja on?
saan aru et tiirus laskmiseks aga jahil ...no mai tea mina igatahes sellest puudust niiväga ei tunne. Kindlasti on mõni koht/olukord kus vaja seda, pmt ei laida maha aga puudust ei tunne sellest :)
duo on parem
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas kakuke »

Oma kõrvakuulmine on kallis asi, mida tagasi juba ei saa osta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas duma »

kakuke kirjutas:Oma kõrvakuulmine on kallis asi, mida tagasi juba ei saa osta.

Selle jaoks saangi aru, et tiirus aga jahil ju niipalju pauke ei tee?
Vbl kaku sul rohkem sigu :lol: .Me igatahes niipalju paugutada ei saa mõnipäev jääb ültse tegemata vbl seepärast ei tunnegi puudust sellest :wink:
duo on parem
tarkmees
Postitusi: 15
Liitunud: P Jaan 11, 2009 4:10 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas tarkmees »

Sumps tahab väikse algkiirusega spets laengut raske kuuliga,seega pole meil sest abi kui kuuli kiirus sinna 320m sekundis jääb.Selge et kuul ei avane ,kiirus väike suure looma ärakutsumiseks ja mis jaht see ilma pauguta on.
SUURKOER
Postitusi: 139
Liitunud: R Juun 22, 2007 6:37 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas SUURKOER »

Jah nii see jaht on koerad hauguvad, paugud käivad, mehed mulisevad jaamaga vat see õige jaht.Ise teen aju pauke ka, kui loomad ei taha välja tulla. (y)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas kakuke »

Siga pole kaugeltki ainuke loom mida lastakse. Ja neid jahipauke ikka koguneb aasta jooksul. Vanemad jahimehed räägivad, et sellest ei saa arugi, kuidas kuulmine vaikselt kehvemaks muutub, kuniks avastad, et jama käes. Kes tahab enda tervist rikkuda palun väga, aga seda ei pea kõik tahtma.
Tiirus pannakse reeglina klapid pähe, jahis ei kujuta hästi ette. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas smtasku »

Ise summutist puudust ei tunne, vastu ka mitte. Kõrvakuulmise kaitseks sobivad ka jahil väga hästi kõrvaklapid. Endal Peltor Sportac'id. Kes ei tea, siis nendel sisse mikrofonid ehitatud vaiksete helide võimenduseks, ülemine helipiir aga lõigatakse maha. Arvan, et pauk kostab (endale) tunduvalt vaiksemini kui summutit kasutades.

Salakütte leidub kindlasti ka tavaliste jahimeeste seas. See ei tähenda, et nad sellega ainult tegelevadki. Alati ei pruugi teada, kas oma seltsi jahimeestest keegi samal õhtul ka väljas passimas on. Siis võibki ju tekkida mõte, et teeks selle põrsa või kitse vaikselt ära. Ma ei tea kas ma olen nüüd ka paha ja allakäinud, kuna sellised mõtted peast on läbi käind.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas wsm »

tarkmees kirjutas:Sumps tahab väikse algkiirusega spets laengut raske kuuliga,seega pole meil sest abi kui kuuli kiirus sinna 320m sekundis jääb.Selge et kuul ei avane ,kiirus väike suure looma ärakutsumiseks ja mis jaht see ilma pauguta on.


Tänapäeva summutid kasutatakse ka edukalt jahimoonaga. BR-summuteid tehakse ka magnumitele ja lastakse ka 300-lt meetrilt.
tarkmees on vast mõelnud Subsonic moonaga laskmist, mida jahis ei kasutata.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Arles »

tarkmees kirjutas:Sumps tahab väikse algkiirusega spets laengut raske kuuliga,seega pole meil sest abi kui kuuli kiirus sinna 320m sekundis jääb.Selge et kuul ei avane ,kiirus väike suure looma ärakutsumiseks ja mis jaht see ilma pauguta on.

Oleneb summuti eesmärgist. See väikse algkiiruse jutt on teemal, et "üldse" pauku ei kuuleks. Meie kasutuses on lihtsalt pauk+tagasilöök vaiksem+väiksem. Kõrvakuulmine aga on asi, mis ei taastu - hävitame me seda siis ühe või kümne lasu kaupa lastes. Liiatigi o tiirus reeglina tropid-klapid abiks. Pigem summuti vastu kellegi isiklikud hirmud ja rahva kontrollimentaliteet.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas Ain Aavik »

Arles kirjutas:Pigem summuti vastu kellegi isiklikud hirmud ja rahva kontrollimentaliteet.


See viimane ongi see, millest enamus läbi hirmuprisma maaima vaatab ja seadustes näpuga järge ajades juuksekarva lausa neljaks üritab poolitada . Kontroll-kontroll ja veelkord kontroll ja seda igas eluvaldkonnas ...
Üks vanema aja lugu kahh , mis teemaga seotud on - nii salaküttimise kui summutiga ...

Taadil oli ütlemine , kes ikka tahab nii väga metsas ''liha teha'' , see leiab selleks ka vahendid - targad mehed teevad seda lausa ilma püssita ... Ja ta oli oma metsülema ametis nii mõndagi näinud ja tema ütlemine on pärit eelmise sajandi kaheksakümnendatest ...
Muide olid juba sellel ajal summutid olemas - mäletamist mööda esimest nägin ''vene vindi'' oma siis , kui käisin kuuendas klassis ... taadil ja sektsioonimeestel õnnestus tabada metsast üks kuuemeheline kamp , kes olid muutunud selleks ajaks juba liiga ülbeteks , nood torud seisid päris pikalt meie pool kodus kapis (spordikaga , mis oli üks neist relvadest , sai märkigi lastud päris tükk aega ) See oli 1971-72 sel aastal ...
Sellel ajal lahendati need asjad hoopis teistmoodi ja ei tekkinud erilisi vastuolusid nagu tänasel päeval , kus inimesed on tuntavalt õelamad ja kadedamad üksühe vastu !?
See aga on omaette teema , miks see selliseks kujundatud on ...
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Soomlane kasutas summutit.

Postitus Postitas kakuke »

Mul vanaisa ostsis need klapid, et jahis kasutada, kuna kõrvakuulmine kehvaks jäänud. Ütles, et muidu ei kuule enam looma tulekut. Viakse ilmaga pidid head olema, aga tuulise ilmaga pidi ilge kohina sisse lööma.
Need kes kardavad summutit, pole seda asja ise lähedalt näinud katsunud. Muidu teaksid, et jahimoonaga siis ka pauk päris ära ei kao. Kes tahab vaikselt lasta see saab ka niisama lastud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta