teeks midagi hanest

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
jüri

teeks midagi hanest

Postitus Postitas jüri »

hani on aga midagi peale hakata ei oska. potis niisama keeta ei taha. aidake!!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Njah... oleks omal ka hani :lol: Et siis metshani? No, et mida hanega teha... mine jõe äärde ja lase ta lahti ;)

Aga kui nüüd tõsiselt rääkida, siis... hanest on kokaraamatutes üsna palju retsepte. Loodetavasti on mõni käepärast. Siis teine soovitus, hane on vahva tervelt teha (nagu traditsiooniline, või nii). Tükeldatult on teda kindlasti lihtsam teha, aga osa hane võlust läheb kaduma. Nii... hõõru see sisse soola ja pipraseguga. Ma määriks lisaks veel sinepit ka. Edasi... traditsioonid näevad ette, et hanel peab olema midagi kõhus. Kui seal on ees midagi sisikonnalaadset, siis eemalda see (kohe alguses) ja topi selle asemele A) õunad. paljudele meeldivad hane kõhus õunad, annavad hapukama maitse, mahlasust... üldiselt on päris hea, aga kuna ma õunte kõhtutoppimise teemal pole väga kodus, siis äkki keegi kirjutab sellest lähemalt. B) Suitsupeekonit, või niisama peekonit, suitsuvorsti, kartuleid (Soovitaks eelnevalt ahjus pruunistada (sest äkki jäävad muidu tooreks), aga sel teemal võiks ka keegi midagi adekvaatsemalt öelda. Kui on käpärast kukeseeni, siis neid paneks praetud kujul sisse. Porgandit paneks ka, ja seda paneks toorelt, aga ribadeks lõigatult. Loomulikult maitseained (sool, pipar, mingi linnuliha maitseaine ja peterselli nt, katseta). Sellesse segusse paneks veidike kooritud ja poolitatud õunu ka, aga mitte eriti palju (üldmassi arvestades). Sibula peale mõtleks ma ka, või küüslaugu peale, aga viimase korral jätaks ma siis õunad ära. See oleks selline täide mida mina paneks hanele kui mul see oleks. Või oleks siis midagi taolist, vastavalt sellele mida lihtne kätte saada on. C) Mõtle mis sulle ahjus valmistatud asjadest meeldiv, või siis pirukate sees... (no, hani on nagu pirukas, ainult taigna asemel on liha ümber... mmmmm... :D ) ja pane seda sisse.
Ja siis puljong... et ära ei kuivaks. Kui oskad juurviljapuljongit ise teha ja vaeva sellega näga, siis on igati hea, aga kui ei oska (ei viitsi), siis aitab ka post hangitu hädast välja. Loodetavasti on olemas suur pott, kuhu hani sisse panna (ja siis see ahju). Sinna paneks nii palju puljongit (vastavalt ettenähtud retseptile valmistatult, või natuke kangem), et kaetud oleks ca 1/3 linnust. Ja kui asi küpsema hakkab, siis vahepeal kasta sellega hane (et siis näppe ära ei kõrveta). Ahjaa... kui pott on selline, et hani vaevalt sisse mahuv ja 1/3 mahust puljongist jääb väheks, et seda sealt kätte saada ja hanele peale (lusika või kulbiga) valada, siis on mõtekas puljongit rohkem panna. Hani küpseb kaua. Aga kui tundub, et hakkab valmis saama, siis mõnikord tehakse ka nii - valmista suhkrusiirup ja nõrista seda lusikaga hanele peal, nii et tekib magusa mekiga kõrbe koorik.

Kõrvale soovitaks valmistada kurkumiga praetud kõrvitsat. Lõikad sellised parajad viilakad, koorid need, paned pannile (õli ka enne), praed, enne kui ümber keerad paned soola, siis teiselt poolt praed ka, sinna kurkumit, keerad uuesti teise külje korraks, ja siis veel korra ning taldrikule.

Ja kui juhtub olema konserveeritud aeduba (kauntega), millele on purki lisatud 1-2 tsillikauna ja tillioksi (see osa on mul enda jaoks meelespea, et ma järgmisel aastal seda rohkem teeks), siis tee nii. Keeda riis, pane pannile pooleks, või ka kolmeks lõigatud oad. prae neid koos paari küüne küüslauguga. siis lisa sinna kurkumit ja karrit, sega, ja siis riis. Sega. Arvatavasti oli meeles panna riisile keeduvette soola ja hiljem pole seda vaja lisada. Aga kui värvist puudu jääb, siis lisada kurkumit. Karrist soovitan inglise karrit.

Head katsetamist. Ja loodetavasti kirjutavad teised ka retsepte (et kui ma peaks ka kunagi hane saama :) ).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

Suhkrusiirupi asemel võib ka siidrit kasutada. Väga hää tuleb....
Vasta