milline karabiin?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Suletud
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

aitäh vallo :P aga ma juba oman CZ 550 Lux 308w ja olen väga rahul (y)
silm sihib,süda vajutab
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas mustlesk »

lendorav kirjutas:
gunnraud kirjutas:aga kui lisada valikusse ka rössler titan 6 ja remington 770, milline võiks siis neist parim valik olla?

Ise oman Rössler titan 6 kaliibris 222 poolvarmint rauaga.
Teist korda enam ei ostaks. Salv on üks igavene plastikust nikerdis, mis ei taha kuidagi koos püsida.Ümerlaadmisel kogu aeg mingid jamad.Päästiku kaitse plastikust nagu mängu relval.
Veel on olnud kuulda nii Eestist kui Soomest, et optika kinnitused ei taha kruvidega peal püsida kuna kruvi augud on nii pehmest metallist.Enda omal sai liimi igaks juhuks vahele pandud ja siiani on kestnud.
Teiseks relvaks on mul Browning Eurobolt, mis erineb kvaliteedilt Rösslerist nagu öö ja päev.
Oleks endale kunagi keegi varem öelnud, et Rössler selline relv on oleks kindalsti mõne teise relva kasuks otsustanud.Kõik need jamad on välja tulnud kasutamise käigus, mitte poeletil särades.



Oman ka rösslerit, aga mul kaliibriks 308. Ei ole mul küll veel salv ära lagunenud ja ümberlaadimisega pole ka mingeid probleeme. Mida, või keda sa selle päästikukaitsega peksad, et ta plastikust olla ei võiks.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Hanno »

Lisaks eelpoolmainitule ehk viskaks õli lõkkesse:
miks ma alati rõhutan, et see relv on tehtud rauast ja puidust, ilma plastikuta, mehed relva margist hoolimata ei tohi relvas olla kasutatud nn moodsaid polümeere, pärast kahetsete. Polümeeride kasutamine on hinna langetamise pärast, muud põhjust polegi. Ootan vastukajasid põnevusega.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas duma »

Hanno kirjutas:Lisaks eelpoolmainitule ehk viskaks õli lõkkesse:
miks ma alati rõhutan, et see relv on tehtud rauast ja puidust, ilma plastikuta, mehed relva margist hoolimata ei tohi relvas olla kasutatud nn moodsaid polümeere, pärast kahetsete. Polümeeride kasutamine on hinna langetamise pärast, muud põhjust polegi. Ootan vastukajasid põnevusega.

Kuidas polümeeride kasutamine siis relva kasutust mõjutab/ miks pärast kahetseme. Ehk selgitad vähe lähemalt. Ise siiani ei ole plastikust relva omanud, tundub kuidagi ebameeldiv, aga teada tahaks ikka, miks pärast kahetseda võib peale selle et endale ei meeldi?
duo on parem
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas lendorav »

Oman ka rösslerit, aga mul kaliibriks 308. Ei ole mul küll veel salv ära lagunenud ja ümberlaadimisega pole ka mingeid probleeme. Mida, või keda sa selle päästikukaitsega peksad, et ta plastikust olla ei võiks.[/quote]

Võivadki olla igasugused plastikust vidinad kui relv maksab ka selle võrra vähem, aga minu Rössler koos kiirpäästikuga oli umbes samas hinna klassis, mis Browning ja kvaliteedi vahe on ikka väga suur.
Võib-olla 308 salv on paremini tehtud, kui aega saan, siis astun poest läbi ja uurin.Minul igal juhul on päris mitmel korral padruneid salvest kahe kaupa võtnud.
Võib-olla ei hädaldaksi nii väga kui poleks kõrval teist sama hinnaklassi relva millega võrrelda.
Mulle on kasutamisel selline mulje jäänud, et kuidagi odavalt, üle jala on see relv tehtud.
Farmer
Postitusi: 93
Liitunud: E Apr 12, 2004 3:26 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Farmer »

Hanno kirjutas:Polümeeride kasutamine on hinna langetamise pärast, muud põhjust polegi.


Oo jaa! Kindlasti ei kasuta bench rest-i maailma tipud puitu, sest see on kallis! Ma olen kindlasti millestki valesti aru saanud?
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Olavi Kool »

Hr Lendorav su relv vast ikka Rössler Titan 3 mitte 6. Lukk kolme mitte kuue tapiga? Endal samas kaliibris varmint rauaga Rössler Titan 3 ja sõbral 223 kal. sama püss, mure mõlemal sama, kogu see salve asjandus nendel püssidel sõna otseses mõttes suur õnnetus(et mitte öelda pask) Salv kinnitub kahe plastikhambaga mingisuguse plastikust korpuse sisse ega püsi seal üldse. Tiirus korjame pidevalt põrandalt salve üles( Mõlemad õnnelikud Rössleri omanikud) ja niipea kui üks salvekinnitushammas järgi annab (tavaliselt peale esimest lasku) nii võtab salvest padruni ja kohe risti. Relv ise laseb ülitäpselt ja muus osas probleeme pole aga se kuramuse salv...
naised saunas rääkisid
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas baddmann »

Gunman kirjutas:Sulle võib see asi nalja teha aga siin teemas on lahatud päris paljusid asju mis on kindlasti kasulik teada enne relva ostmist nii tehniliselt kui rahaliselt ja mitte keegi ei otsustanud minu eest millist relva ma ostan :evil:
Olgem ausad see teema on päris asjalik ja huvitav olnud :M
Ja kui arvad teisiti siis võid omale need arvamused hoida :evil:


Mulle teeb nalja see, kui keegi tahab, et VALIK tehakse tema eest ära - ehk siis valiks tema eest ühe või teise variandi vahel, otsustaks, kumb variant on parem vms. See on väga subjektiivne asi. Kui palutakse välja tuua ühe kaubaartikli plussid-miinused - no problem!

Gunman, kui tahad, et ma oma arvamused endale hoiaksin, siis haugud väga vale puu all hetkel. Haugu veel veidi ... ;)

BM
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

baddmann kirjutas:
Gunman kirjutas:Sulle võib see asi nalja teha aga siin teemas on lahatud päris paljusid asju mis on kindlasti kasulik teada enne relva ostmist nii tehniliselt kui rahaliselt ja mitte keegi ei otsustanud minu eest millist relva ma ostan :evil:
Olgem ausad see teema on päris asjalik ja huvitav olnud :M
Ja kui arvad teisiti siis võid omale need arvamused hoida :evil:


Mulle teeb nalja see, kui keegi tahab, et VALIK tehakse tema eest ära - ehk siis valiks tema eest ühe või teise variandi vahel, otsustaks, kumb variant on parem vms. See on väga subjektiivne asi. Kui palutakse välja tuua ühe kaubaartikli plussid-miinused - no problem!

Gunman, kui tahad, et ma oma arvamused endale hoiaksin, siis haugud väga vale puu all hetkel. Haugu veel veidi ... ;)

BM

Esiteks ma ei haugu ja teiseks ei teinud mitte keegi minu eest VALIKut sest need 3 püssi mis ma siin välja tõin olid minu jaoks SOBILIKUD (minu valik) püssid ja tahtsin teada mis on nende plussid ja miinused millega ma pean peale ostmist ja laskmisel arvestama :roll: ja ma ei näe siin mingit probleemi :VS
ma arvan et probleem oleks siis olnud kui ma oleksin ostnud hoopis neljanda püssi :M
silm sihib,süda vajutab
lendorav
Postitusi: 163
Liitunud: E Mär 27, 2006 6:58 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas lendorav »

teadjamiis kirjutas:Hr Lendorav su relv vast ikka Rössler Titan 3 mitte 6. Lukk kolme mitte kuue tapiga? Endal samas kaliibris varmint rauaga Rössler Titan 3 ja sõbral 223 kal. sama püss, mure mõlemal sama, kogu see salve asjandus nendel püssidel sõna otseses mõttes suur õnnetus(et mitte öelda pask) Salv kinnitub kahe plastikhambaga mingisuguse plastikust korpuse sisse ega püsi seal üldse. Tiirus korjame pidevalt põrandalt salve üles( Mõlemad õnnelikud Rössleri omanikud) ja niipea kui üks salvekinnitushammas järgi annab (tavaliselt peale esimest lasku) nii võtab salvest padruni ja kohe risti. Relv ise laseb ülitäpselt ja muus osas probleeme pole aga se kuramuse salv...



Tegemist tõesti Titan 3 ga.
Muidugi tore kuulda, et on kaaskannatajad. :)
Kui midagi välja mõtlete, et asi paremini toimima hakkaks, siis andke mulle ka palun teada.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Olavi Kool »

Tere sullegi hr. lendorav. Ah, et rõõm kuulda kui teistel ka s....ti :lol: no ok ma juba mõtlesin paar lahendust aga ellu pole jõudnud viia, kui valmis annan teada (y)
naised saunas rääkisid
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas tuska »

Ma ei ole tähelepannud, et keegi oma Pro Hunterit kirunud oleks?
vahel tuleb ka mööda lasta
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Eerik »

tuska kirjutas:Ma ei ole tähelepannud, et keegi oma Pro Hunterit kirunud oleks?


Samad sõnad Saueri 200 ja 202 kohta . Saueri puhul tooksin esile ühe minule eriti meeldiva asja . Nimelt kaitseriivi asukoht ja selle käsitlus mugavus on super (y) Kui sellega ära harjud , siis teiste relvade kasitlemine muutub ebameeldivaks . No , see on umbes sama nagu automaatkastiga auto roolist sundkorras tavakastiga masina rooli surutakse . Sõita saab , aga pole enam nii mugav .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas tony »

Eerik kirjutas:
tuska kirjutas:Ma ei ole tähelepannud, et keegi oma Pro Hunterit kirunud oleks?


Samad sõnad Saueri 200 ja 202 kohta . Saueri puhul tooksin esile ühe minule eriti meeldiva asja . Nimelt kaitseriivi asukoht ja selle käsitlus mugavus on super (y) Kui sellega ära harjud , siis teiste relvade kasitlemine muutub ebameeldivaks . No , see on umbes sama nagu automaatkastiga auto roolist sundkorras tavakastiga masina rooli surutakse . Sõita saab , aga pole enam nii mugav .


Mulle isiklikult meeldib Blaseri süsteem väga.Ohutus ikka ennekõige.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Eik »

Gunman kirjutas:
baddmann kirjutas:
Gunman kirjutas:Sulle võib see asi nalja teha aga siin teemas on lahatud päris paljusid asju mis on kindlasti kasulik teada enne relva ostmist nii tehniliselt kui rahaliselt ja mitte keegi ei otsustanud minu eest millist relva ma ostan :evil:
Olgem ausad see teema on päris asjalik ja huvitav olnud :M
Ja kui arvad teisiti siis võid omale need arvamused hoida :evil:


Mulle teeb nalja see, kui keegi tahab, et VALIK tehakse tema eest ära - ehk siis valiks tema eest ühe või teise variandi vahel, otsustaks, kumb variant on parem vms. See on väga subjektiivne asi. Kui palutakse välja tuua ühe kaubaartikli plussid-miinused - no problem!

Gunman, kui tahad, et ma oma arvamused endale hoiaksin, siis haugud väga vale puu all hetkel. Haugu veel veidi ... ;)

BM

Esiteks ma ei haugu ja teiseks ei teinud mitte keegi minu eest VALIKut sest need 3 püssi mis ma siin välja tõin olid minu jaoks SOBILIKUD (minu valik) püssid ja tahtsin teada mis on nende plussid ja miinused millega ma pean peale ostmist ja laskmisel arvestama :roll: ja ma ei näe siin mingit probleemi :VS
ma arvan et probleem oleks siis olnud kui ma oleksin ostnud hoopis neljanda püssi :M


Ooot, oot relva valis sulle ikka lõpuks ju Hanno !! :D

Gunman kirjutas:Minu valikuks osutus CZ 308 win. Lux + Delta Titanium 2.5-10x56 (y)
Hanno tegi mulle väga hea pakkumise millest ma ei saanud keelduda :)
Suletud