milline karabiin?

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Suletud
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

oleks plaan endale jahi karabiin soetada aga milline on neist kolmest parim :?: :VS
CZ 550 Standard,kal.308 Win. +optiline sihik Delta Classic 2,5-10x56 punatäpp hind 13400 eek-i
Tikka T3 308 Win.sihik Bushnell 3-9x50 punatäpp,jalad,kott,rihm,õli ja puhastus komplekt hind 15990 eek-i
või siis venelane LOS-7-1 308 Win hinda hetkel ei tea
see plaan on selle kuu lõpus
:VS :M :P
silm sihib,süda vajutab
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Hoia venelasest eemale. Laseb ka see LOS suure põdra pikali aga......
Mine pood võta need asjad korra kätte ja rohkem polegi vaja.
Ma olen korra ka siin kirjutand, et läksin põhjusmõtteliselt poodi IZ 18 308 ostma. Ära tulin sealt Tikka 30-06-ga. Ja jummala eest, et siukse otsuse tegin.
Aga kas sett või tikka on ilmselt nigu ema ja tütar......
jahimies
Postitusi: 52
Liitunud: R Dets 23, 2005 8:08 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas jahimies »

Kaalu kah sellist varianti nagu näiteks weatherby vanguardi. Endale sai ostetud eelmise aasta lõpu poole deerhunterist, hinnaks 13900. Sisaldas siis optikat bushnell 3-9x40 kinnitused, kott ja puidust kaba. Ise olen väga rahul ja soovitan teistelegi. Tehase laske leht on kah kaasas ja sama hästi ta laseb ka kui selle lehe pealt näha (y)
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

Joosep Käba kirjutas:Hoia venelasest eemale. Laseb ka see LOS suure põdra pikali aga......
Mine pood võta need asjad korra kätte ja rohkem polegi vaja.
Ma olen korra ka siin kirjutand, et läksin põhjusmõtteliselt poodi IZ 18 308 ostma. Ära tulin sealt Tikka 30-06-ga. Ja jummala eest, et siukse otsuse tegin.
Aga kas sett või tikka on ilmselt nigu ema ja tütar......


miks ma venelasest pean eemale hoidma?
silm sihib,süda vajutab
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

jahimies kirjutas:Kaalu kah sellist varianti nagu näiteks weatherby vanguardi. Endale sai ostetud eelmise aasta lõpu poole deerhunterist, hinnaks 13900. Sisaldas siis optikat bushnell 3-9x40 kinnitused, kott ja puidust kaba. Ise olen väga rahul ja soovitan teistelegi. Tehase laske leht on kah kaasas ja sama hästi ta laseb ka kui selle lehe pealt näha (y)


kust kohast ma selle püssi andmeid leiaksin :?:
silm sihib,süda vajutab
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma ütlesin mine katsu siis saad aru. Püssi ei lasta andmete ja piltidega. Mine tiri poe uks lahti ja vaata mis sobib. Kuidas aru saada mis sobib see oleneb soovide ja rahakoti läbisaamisets ja võta kaasa sõber kes jagab asja. Aga aint siis kui ikka jagab. :wink:
Toksi ka otsingusse. Pea kõik laialt kasutuses olevad torumargid on läbi näritud.
Urmas79
Postitusi: 4
Liitunud: E Mai 30, 2005 3:20 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Urmas79 »

Gunman kirjutas:oleks plaan endale jahi karabiin soetada aga milline on neist kolmest parim :?: :VS
CZ 550 Standard,kal.308 Win. +optiline sihik Delta Classic 2,5-10x56 punatäpp hind 13400 eek-i
Tikka T3 308 Win.sihik Bushnell 3-9x50 punatäpp,jalad,kott,rihm,õli ja puhastus komplekt hind 15990 eek-i
või siis venelane LOS-7-1 308 Win hinda hetkel ei tea
see plaan on selle kuu lõpus
:VS :M :P


Kui kaalukausile jäävad Tikka ja CZ, siis on soomlane kindlalt mõistlikum valik. Olles võrrelnud CZ ja Tikka koostekvaliteeti, kaldub minu eelistus kindlalt Tikka poole. Näiteks vajas konkreetse minu käes olnud CZ 550 lukk padrunikesta väljaheitmiseks teadlikult tugevat ja hoogset tagasitõmbamist, et padrunikest välja heidetaks...Kui selline "puue" unustada, siis võib jahil relva ümber laadides tõrge tekkida, sest lukk lükkab korraga padrunipessa nii vana kesta kui salvest uut padrunit. Suhteliselt tülikas ja häiriv puudus. Tikkal toimib näiteks selline funktsioon nagu ümberlaadimine laitmatult. Relvade hajuvust võrreldes pole kindlasti mingit sellist vahet, mis jahipraktiliselt märkimisväärne oleks.
Seega, kui hind on umbes sama, siis mina isiklikult ei kujutaks ette end soetamas CZ kui saaksin võtta Tikka!
Gunman
Postitusi: 51
Liitunud: T Apr 10, 2007 8:18 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Gunman »

homme käin rakveres anomes ja vaatan mis neil pakkuda on ja proovin ka kuidas ette istub aga hetkel olen proovinud sõbra LOS-i ja pean tunnistama et see püss istus väga hästi ja olen kütiliinist lasknud ka 2 põdra pulli ja 1-e sea
nagu ma juba mainisin on plaan püss alles soetada selle kuu lõpus aga ootan ikkagi häid ja halbu omadusi nende püsside kohta või on kuskil midagi paremat selles hinna klassis?
silm sihib,süda vajutab
Kasutaja avatar
raindrenkhan
Postitusi: 219
Liitunud: K Mär 26, 2008 10:26 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas raindrenkhan »

Ma ei tea kuidas teiste vintraudsetega on aga isiklikult tundub Tikka T3 üks kergemaid vintpüsse. Võib olla on veel kergemaid aga see ainus mida olen ise käes hoidnud :D
Jaht ilma koerata on justkui saun ilma õluta
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Mart »

Täiesti teenimatult on jällegi valikust välja jäänud üle ookeani vanima relvatootja Remingtoni 700-s mudel, millel lastehaigused ammuilma läbi põetud. :D
Juttu olnud relvamarkidest on Remington 700-l parim lukukoda ja töökindel lukusüsteem. Relva ümber laadimine käib mängeldes, polt liigub nagu mööda siidi, samuti on päästik eelpool mainitud relvamarkidest parim, nii oma tundlikkuse, kui reguleerimise poolest.
Lisaks saad relva ümber laadida mistahes asendis, mis pole vähetähtis, kui elus korra on vaja oma nahka päästa. :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Feen »

Ma ise mõlgutasin suht sama rada, mis sinagi. Otsustavaks sai selle hetke rahakott. Pidasin kenasti Losiga jahti. Kui aus olla, siis täiesti meeldib. Miinusi on ka, padrun tuleb kenast osavalt ja suht jõulise liigutusega rauda tõmmata, muidu võib kinni kiiluda, aga selle harjutab omale kiiresti sisse. Teine asi on logisev salv (teeb mõnikord lisakolinat, mida jahis kuulda ei tahaks) ja siis püssirihma kinnitused. Kui rihm peal, pole hullu, kui rihma ei ole, siis tuleb teip peale tõmmata. Lahtist sihikut vastik regullida, mina leidsin sobiva moona. Hiljem panin Zeissi peale :) ja kärab küll. Ja see jutt, et võtab põdra pikali... võtab, sea võtab pikali, rebase võtab pikali, täismantliga saab nahka ka. Kitsi olen ka sellega laskma hakanud, seda küll tänu optika headusele (.222 Bushnell ei saa lähedalegi). Püss istub poest saadud lae kohta hästi õlga, laseb ikka 3-4 cm tiheduse välja. Kui tiiru moonaga natukene vaeva näeks (see asi tuleb ka ette võtta), saaks arvatavasti tiheduse paremaks. Ei ütle, et Tikka paremat tihedust annab. Pigem on omal seal taga vaja tulemus ära lasta. Ahjaa, rebastest olen ka põhilise hulga lasknud sellest püssist, kuna palju pean üsna hämaral ajal seda rebasejahti. Päeval ka kuidagi parem lasta (eks muidugi mingi osa optikal, aga püss istub ka normaalselt).

Joosep ütles päris hästi, mine poodi ja vaata! Kui mul sel hetkel oleks rohkem raha olnud, oleks Tikka kasuks otsustanud, hetkel aga ei kahetse ostu üldse. Tikka korral poleks ka kahetsenud :D

Ps, Los 7 on sinna 8 k kanti, optika tuleb muidugi juurde osta. Kui sinna 15-16 k juurde jääda tahad, siis on saada päris talutavaid punatäpiga optikaid. (foorumist leiad kindlasti midagi).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Mõned aastad tagasi olin sama probleemi ees, et millist võtta. LOS langes kohe ära kui seda Tartus vaatamas käisin. Mitte, et jahirelv just mingi iluasi peaks olema, aga LOS-i puit- ja metallosad nagu kirvega välja tahutud. Piltide peal sellest aru ei saa:). Peale seda läks valimiseks plast- ja puitlaega Tikka vahel, panin natuke raha juurde ja valisin puitlaega Tikka ning ei kahetse.
Ole kui leebe tuul...
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas mürka »

Kaedes sinu soove siis kindlasti tee valik Tikka T3. Omal plastik kabaga ja 30-06. Vajab vähe hooldust ja on kerge. Tõeline aju ja koeramehe püss. Optika suhtes pane nats raha juurde ja siis võib rahul olla.
küll siga pori leiab
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Kas Mart kaupleb meil Remingtonidega? Kui jah, kas siis Tallinna pool otsas kah nendega tutvuda saab? Mulgipealinn kahjuks sattub minu marsuutidele harva.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: milline karabiin?

Postitus Postitas Eerik »

Kui nüüd vaadata neid komplekte tervikuna nii nagu nad on siia kirjutatud . Olen omanud mõlemaid relvi ja ka selliseid sihikuid . CZ + Delta on mõlemad üle keskmise . Tikka + Busnell , ( sihik jama ) kipub terviklikuse koha pealt eelmainitule alla jääma . Venelast ei tea ise , aga kellel on selline relv , neil on hiljem kõhklused tekkinud selle valiku osas . Ei hakka eraldi püssi lahkama , välja arvatud üks asi - miks suur osa Tikka omanikke plastikust kaba kaunis kiiresti välja vahetavad ? Kui siit peaks valima , siis minu valik oleks CZ+Delta .
Suletud