raud ribadeks

Naljakad juhtumid otse elust ehk kuidas ma ükskord jahil käisin.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas Pikk »

see aasta lasi meilgi üks mees oma sileda ilusaks ribadeks, üks riba suutis veel nii ennast tagasi keerata et läks läbi mütsinoka ja tegi põse katki. samas mees nii külma närviga et laadis terveks jäänud raua uue padruniga ning andis seale veel tuld järgi. Kohapel moodustunud komisjon leidis et sündmus oli põhjustatud vanast padrunikestast mis lasu hetkel rebenes krae küljest ning tsokist ei tahtnud kuul ja kest koos enam läbi mahtuda.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas hendrik »

Joosep Käba kirjutas:Kleebekas on hea mõte. Aga kui veetilk palju paha teeb, tea kuidas siis kleebekas mõjub? Kas on keegi katsetand?


Kuna mitte kuul ei lükka klepsu eest, vaid kuulist möödaliikuvad gaasid, siis ei tohiks tabamispunkt muutuda. Kunagi tiirus proovisin mõned korrad, ma ei täheldanud mingit kõrvalekallet. Pealegi ei pea seda klepsu superliimiga ja kogu rauaotsa pinna ulatuses kinni teipima. Piisab kui servad lihtsalt kinni suruda, enamasti ta ära ei kao. Ja niiehknaa tuleb oma relva jälgida, et kõik kombes oleks.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas duv »

Huvitav kuidas just õikel ajal kaameramees kohal oli tavaliseltikka juhtuvad õnnetused ilma eelneva ettevalmistuseta. Kõigi eelduste kohaselt peaks sellise lõhkemise puhul mingi võõrkeha keset rauda olema jäänud, sest raud kipub lõhkema ikka takistuse kohalt ja liigse laengu korral padrunipesa kohalt. Samas, et jämedat vindi rauda lõhki lasta pidi sinna tõenäoliselt olema jäänud kuul eelmisest ebaõnnestunud lasust, mingi jää või veepiisk paisutaks lihtsalt raua üles.Tegelikult vindi raua lõhkilaskmine üpris keeruline, mul tuttavad KL vennad üritasid vene 10 lasulist lühemaks saetud rauaga ronti ära lõhkuda ja panid raua poolest saadik vette, aga oli 0, tulistasid läbi raua kuullaagri kuuli ja uskuge või mitte kuulil vintsoonte jäljed peal. Isegi ümarviili olid läbi lasknud, aga seda nad ei näidanud olid vastu kivi kildudeks saanud. Ise näinud kolmeraudset, millel vintraua lõhkemise tõttu lennanud ära pool lukuosa moodustades nagu õppepüssi läbilõike. Veneaegse pappkesta purunemise juhus oli omal 16 cal BM-ga mille kesta papposa lendas koos laenguga välja, midagi häda see ei teinud, lihtsalt tina küllalt kokku pressitav ja rauale võib ohtlikuks saada vaid juhul, kui tegu pronkskuuliga.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas duv »

Sellele kes hirmsasti kardab teipi raua suudme kaitseks panna on soovitan vaadata lasu toimumist aegluubis (juhul kui keegi netis teab võib üles panna) siis hea vaadata kuidas kõigepealt hakkab raud korstna kombel suitsema ja siis alles ronib kuul sealt välja. Tegelikkuses tähendab see seda, et kergem praht kuuli ees tulevate gaaside poolt lihtsalt eest ära pühitakse veel enne kuuli kohale jõudmist. Ise kasutan hädaolukordade puhul raua kaitseks õhukest toidukilet ja rahakummi, tegelikult on toidukile lihtsalt võileiva kott ja kummi puudumisel seon selle samast kotist tehtud ribaga. Laiskuse tõttu lihtsalt pole muud võtta, kotid aga alati maksa või väiksemate ulukite pakkeks kaasas
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas jorr »

Krt teab,kas pole endal tasemel naljasoont või mis,kuid selline teise mehe õnnetus ei võta mitte muigamagi.Samas usun ka,et see raud lasti just kaameramehe jaoks ribadeks ning polnud tegemist enda püssiga,miks muidu mees nii rahulik peale õnnetust.Tegelikus elus selline asi ehk mitte nali,vaid umbes nagu liiklusõnnetus,kuigi liiklusõnnetuse peale nagu ei naerda,või on püssilõhkujal kapp kodus torusid täis,et krt temaga,võtan homme uue toru kaasa?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas kaarelj »

Mu arust oli tyyp kyll hämmingus mis ta püssiga juhtus, no ja rahameeste asi, enne vaja loom kätte saada ja siis vaatame mis püssist sai.
Aga huvitav, kuidas kuul käitub sellisel juhul?
glaidlaev
Postitusi: 9
Liitunud: K Nov 11, 2009 5:46 pm

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas glaidlaev »

Tegelikult ei pruugi asi olla praagis tootes:d vaid kui püsiitorus on kas või ämblikuv6rk eest, võib see laskmise ajal lõhkeda, sest püssirohu põlemisel tekkivatel gaasidel ei ole vaba tee väljuda ning see võib viia raua lõhkemiseni.
Kahtluse korral jäta näpp sirgeks.
Parem hilja kui mitte kedagi:d
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas Ahto Kattai »

glaidlaev kirjutas:Tegelikult ei pruugi asi olla praagis tootes:d vaid kui püsiitorus on kas või ämblikuv6rk eest, võib see laskmise ajal lõhkeda, sest püssirohu põlemisel tekkivatel gaasidel ei ole vaba tee väljuda ning see võib viia raua lõhkemiseni.

Siin vindimehed propageerinud lumega lausa läbi kantossi laskmist,rääkimata ämbliku võrgust! Siledaga küll ei julgeksvist vist enamus proovida!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas honkomees »

kult kirjutas:
glaidlaev kirjutas:Tegelikult ei pruugi asi olla praagis tootes:d vaid kui püsiitorus on kas või ämblikuv6rk eest, võib see laskmise ajal lõhkeda, sest püssirohu põlemisel tekkivatel gaasidel ei ole vaba tee väljuda ning see võib viia raua lõhkemiseni.

Siin vindimehed propageerinud lumega lausa läbi kantossi laskmist,rääkimata ämbliku võrgust! Siledaga küll ei julgeksvist vist enamus proovida!

vindiga lasen kogu aeg läbi kinniteibitud (elektriteip) toruotsa, siledaga olen lasknud läbi kantossi tõesti, aga olen proovinud ka siledaga läbi teibi lasta (püssiga millest eriti kahju poleks olnud ja mitte käest) ja kõik OK.
Toru lõhkeb siis, kui midagi nt lumi torus sees on, just selle ärahoidmiseks see teip toru otsa ette pannaksegi.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas Pikk »

Osa mehi väidavad et lasid püssi nii et ots oli vee all ja ei juhtunud midagi ning osa mehi näed ütlevad et lumi torus ja püss kohe lõhki :roll: No olen ma loll või mis aga no ei saa aru
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas hendrik »

Pikk kirjutas:Osa mehi väidavad et lasid püssi nii et ots oli vee all ja ei juhtunud midagi ning osa mehi näed ütlevad et lumi torus ja püss kohe lõhki :roll: No olen ma loll või mis aga no ei saa aru


Eks püssil ja püssil on ka vahe sees, aga üks on kindel - ükski takistus rauas kasuks ei tule. Vee all laskmist ei soovitata ka ak47-ga, vaevalt, et jahirelv sellele hästi vastu peaks.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas duv »

Nagu eelnevalt kirjutasin, siis kuulist mööda pääsenud püssirohu gaasid, pluss kuuli poolt pumbakolvina lükatav õhk suudavad tõenäoliselt nii mõndagi enne kuuli tulekut eest ära lükata ja probleem tekib alles sellega mida nad eest ära lükata ei suuda. Raua suudmesse liimitud teip lendab sealt tõenäoliselt kohe peale kuuli liikuma hakkamist, kantossiga läheb ehk nats kauem, püssiraua külge külmunud lumest, aga saavad gaasid mööda seda eest lükkamata.
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: raud ribadeks

Postitus Postitas remington »

Minul on pandud vindi rauale otsa 70mm pikkune pikendustoru, millel 13,5mm auk.Sinna toru sisse hakkas täpselt mingi jämedam harva keermega jämedamast traadist keeratud spiraalvedru. (nagu klapi vedru) Kuna koeramees, siis püssi toru otsast ohutum ka kinni hoida ja sodi ei satu rauda ning isegi tagasilöök ja tuleleek väiksem. Olen proovinud lasta 100m kui see toru lund täis oli, aga täpsust ei mõjutanud, ju siis ennem puhtaks puhub.
Vasta