Winchester 1895 lever

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Eerik »

Browningu mudel 1895 , millist siis vahelduva eduga on erinevatel aegdel tootnud Browning , Winchester kui ka Miroku . Otsin sellist relva ! Kui kellegil on , jagage kogemusi . Andke vihjeid kes firmadest sarnast müüb või kuidas seda hankida ? Mitte ajada segamini 94 seeria relvadega , need on hoopis midagi muud .
Manused
win 1895.gif
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas peepk »

Vene ajal oli au sellist riistapuud näppida aga mulle ei istund laad ja raskuskese oli liiga taga,see oli kohe tunda kui oled ka muid torusi käes hoidnud,torusalvega suht parem õlga tõmmata ja raua ots ei viba nii palju.Laadimisel sõrme nahk puru,jäi kuhugile vibu ja päästiku vahele.Hea vast et salvmagasin ja saad terava otsaga kuule kasutada.Olemas saksakeelne Winchesteri raamat,seal mitmed pildid ja üldsõnaline jutt.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas duv »

peepk kirjutas:Vene ajal oli au sellist riistapuud näppida aga mulle ei istund laad ja raskuskese oli liiga taga,see oli kohe tunda kui oled ka muid torusi käes hoidnud,torusalvega suht parem õlga tõmmata ja raua ots ei viba nii palju.Laadimisel sõrme nahk puru,jäi kuhugile vibu ja päästiku vahele.Hea vast et salvmagasin ja saad terava otsaga kuule kasutada.Olemas saksakeelne Winchesteri raamat,seal mitmed pildid ja üldsõnaline jutt.

Sellel, mis tsaariarmee jaoks tehtud on veel puuduseid, nimelt tagant väga raske puhastada, originaal sihik ei sobi kaasaegsele moonale7,62x54R(kuulid lendavad 100m pealt meetrijagu üle), optikat jama panna viskab kestad üles. Kui on aga originaalis puu osa koos täägi kinnitusega küljes, siis täitsa huvitav relv ja ära rikkuda ei maksa.
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas frukt »

soovitan rootsi jahi ja relva liste näppida sealkandis ma neid näind olen
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Eerik »

Oluline märkida , et ei otsi kasutatud sarnast relva . Seda toodetakse siiamaani olgugi , et 1895 aasta mudel , otsin infot kuidas oleks võimalik uut soetada . Fakt on see , et eestis ei pakuta . Hei kaupmehed , kuidas inimene saab omale sellise relva soetada ? http://www.winchesterguns.com/prodinfo/ ... p?cat=014C
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas peepk »

Eerikul jutt jumala õige,meil püssipoed enam vähem ühesugused,nii kaubavaliku kui igasugu lisade poolest,nagu säästumarketi poekett.Maailmas igasugu torusi igasuguste kaliibritega millest paljudel meestel aimugi pole ,aga jah olen ühte koma teist küsinud siis vaadatakse nagu sõgedat ja sinna see asi jääb.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas duv »

Tean küll Riihimäel sai kunagi seda Brauningut näpitud cal 30-06, arvamus sama, mis selle vanema relva puhul, et hoova käik pikk ja raske, luku väljasaamist Brauningul ei uurinud, aga vaevalt see süsteem midagi lihtsamat võimaldab, et igatahes tasub enne proovida. Kirjutan selle pärast, et omal see vibuluku haigus läbi põetud ja süsteemil ka omad miinused. Kui mujalt ei leia tasub Rapla Waldusse helistada, neil väga mitmekesine valik kasutatuid ja uusi. Ise sain seal niisugust imeasja nagu pump 30-06 karpmagasiniga karabini näppida(kasutatud).
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Hanno »

Enne kui Eesti kaupmehi hukka mõista, tuleb reaalselt vaadata Eesti jahirelvade turu suurust. Olen igal aastal puusse pannud, sinisilmselt uskunud potensiaalset klienti ja toonud nn. tellimuse peale relva. Mul on neid laos oma kümmekond erirelva, alates Saueri drillingust (rariteet, neid ei toodeta enam, vanad on küll saadaval) lõpetades Benelli M4 - ga.Tegelikkus on nagu see vana anekdoot rebasest ja jänesest. Jänku küsis igal hommikul kohvikut pidavalt rebaselt, et kas tal ka sinepivõileiba on ja siis kui ükskord rebane rõõmsalt teatas, et täna on, sai ta jänkult vastuse, tore - need sinepisaiad on jube vastikud. Relvamaailm - eriti Vene ja Ameerika oma - on täis selliseid imeriistu, milledest me ei oska undki näha, aga kas neid ka siia lihtsalt näppimiseks tuua, sorry mehed füüri ei jatku. Et ennetada kommentaare, et Eesti relvakauplejad on laisad, mugavad ja ei viitsi, siis aeg on näidanud, et Jahipaunas liiguvad Baikali, CZ ja Saueri relvad, ka Browning. Aga Mauserit, H&K, Mannlicherit jne mida valiku rikastamise mõttes olen sisse toonud seisavad. Uued eripakkumised on igatahes tulekul. Muide üks Browningu vibulukk on Sikupillis huvilistele olemas. Seega jään ikkagi oma liistude juurde ja sinepisaiu tegema ei jookse.
Kivi kotti!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas andrus »

Hanno aga miks ei ole neid erimudeleid kodulehel müügil?Mitte,et ma nüüd kohe ostma tormakisn aga siiski oleks võibolla potensiaalne klient kuskil olemas.Aga ta ei teagi,et midagi taolis kuskil eestis müügil ja mine tea võibolla olen minagi üks neist.Näiteks olen ma pikemat aega mõelnud vahetatava rauaga pumppüssi peale aga mida ei ole seda ei ole.Ja nii laisk olen ma küll,et kuskilt mujalt riigist ma seda sebima ei hakka.
jahismurf
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Hanno »

Teeme hetkel kodulehte ümber, siis loodan oma sahvri sisu ka üles panna. Karta on ,et üks vähetatava rauaga Remingtoni pumppüss on seal ka peidus. Annan sulle personaalselt teada.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Eerik »

Eks jah viinamarjad ole hapud või siis sinepileivad . Vahet pole , elu juba on selline . Aga tõsi ta on , et pole tõesti näinud selliseid eripakkumisi ei JAHIMEHES ,ega ka mujal kus iganes Jahipauna reklaam silma on jäänud . Pole mõtet ka antud relva võrrelda Saueri drillinguga , relvad tõesti liiga erinevad . Samas on ikkagi tegu unikaalse relvaga , millisele pole kogu EV ajaloo jookusl ühegi kaupleja poolt mingit tähelepanu suunatud . Selliseid asju saaks ju promoda suurpäraselt mingi laskmisürituse auhinnana ja sellega kohvikurebaste silmaringi laiendada , rääkimata jänestest . Tasuks ikka värsekt verd ka lisada konnatiiki , mis väikesm kui Müncheni linn . Muidu läehb kole igavaks Tikka-CZ vaheliseks kohtade jagamiseks .
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Hanno »

Eerik, ma ei võrrelnud Saueri drillingut Winchesteri legendaarse mudeliga. Tõesti need relvad nii erinevad. Ma uurin asja oma Saksa partneritelt, kui reaalne on sellise relva Eestisse saamine. Kui nad muidugi viitsivad, nende kogused on reeglina alates 100´st, aga siiski. Minu 16 aastane ärikogemus jahirelvade osas on selline, et eestlane eelistab ikkagi klassikalist jahirelva ehk siis CZ-Tikka jne. liini. Kõrvalekalded on loomulikult olemas, aga seda kõike vaatamiseks Eestisse tarida? Kas siis on kaliiber vale või toru pikkus või siis veel midagi. Annan sulle teada, mida Winchesterist kuulen.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas kakuke »

Hanno kirjutas:... Olen igal aastal puusse pannud, sinisilmselt uskunud potensiaalset klienti ja toonud nn. tellimuse peale relva. Mul on neid laos oma kümmekond erirelva, alates Saueri drillingust (rariteet, neid ei toodeta enam, vanad on küll saadaval) lõpetades Benelli M4 - ga. ....

Ma olen küll rumal, aga kas mõistlikum poleks selliste tehingute puhul küsida ettemaksu vms? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Hanno ja teised kaupmehed. Aga avaldage, mis teil seal laos veel on. Kui letile ritta laduda ei viitsi, raatsi, ja lattu publikut kah ei luba, pane vähemalt kodulehele üles, mark, mudel, kaliiber. Ega keegi ei tea nõudma tullagi, kui ei avalda.
Olen üsna mitmele püssiostjale "moraalseks toeks" olnud ja viimasel ajal tean 3-4 meest, kes kurdavad, et Tikkat ei taha ja Blaser on kallis ja mujal pole kah midagi müügil, igas poes 5-6 püssi ja need kah näha ja katsuda ei saa. Vaataks Remingtoni aga Saaremaale kah selle pärast sõitma hakata pole aega.
Kui kundel pole kah pealehakkamist, et miskit müüjatelt välja pressida, siis jäta või püss ostmatta. :?
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Hanno »

Kakuke - ettemaks on absoluutselt loomulik, aga on niimõnigi kord elu läinud sedasi, et oled usaldanud ja siis petta saanud. Nii lihtne see ongi. Väga head tuttuvad või kliendid on olnud tellimuse vahendajaiks, kuid püss pihus jään reeglina mina istuma. On ka üks väga meeldiv näide kui tellimuse organiseerija alt ära hüppas, siis tema sõber mulle uue kliendi organiseeris. Paindlikkusel on omad riskid.
Vasta