Winchester 1895 lever

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Mart »

Hanno kirjutas:eestlane eelistab ikkagi klassikalist jahirelva ehk siis CZ-Tikka


Anna jumal kannatust, mis klassikalised jahirelvad need CZ ja Tikka on. :shock:
Kui sinu loogikat järgida, siis eestlase klassikaline jahirelv on ikka IŽ ja TOZ, neid ikka oluliselt kauem ja rohkem müüdud, kui CZ ja Tikka.
Kui klassikalist jahirelv otsima hakata, siis peaks ikka rohkem euroopa südamesse vaatama.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas duv »

Ära siis too relvi iga küsimise peale, mul Küti Äris võeti tellimisel pool raha ette oleks terve summa ka võinud maksta, sest kuskilt mujalt ei saanud tol hetkel nagu tahtsin ja käisin ise veksli välja. Sellega tahaks öelda, et tõsisel tahtjal vaevalt tahtmist on lolli mängida ja kui raha ette antud, siis mõtled ainult rutem kätte saamise peale.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas kakuke »

Hanno räägib vasti kka ennekõike tänapäeva Eestist, et kui liikuda ringi ja vaadata mis meestel enim seljas on vinraudsetest siis nii see paraku on. Eks neile brändidele ole siin rohkem soodukaid tehtud. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas honkomees »

duv kirjutas:Ära siis too relvi iga küsimise peale, mul Küti Äris võeti tellimisel pool raha ette oleks terve summa ka võinud maksta...

Ettemaksu nõudmine on tegelikult ju seadusvastane, käsirahalepingul on jõudu ainult notariaalselt vormistatult. Tasumine peab toimuma alati pärast tehingut e kauba kättesaamist. Kes seda ettemaksu teeb, see teeb seda puhtalt omal vastutusel... müüjal pole mingeid kohustusi. Lisaks puhta pettuse võimalusele on see puhtalt kaupmehe protsendita krediteerimine teadmata ajaks, tihti ei jõua ega jõua tellitud kaup kuude kaupa kohale. Ostaja raha seisab tema jaoks kasutult ja teenib müüjale kasumit, lõpuks näe veel aastaid vaeva óma raha tagasiküsimisega.
Ise ei osta midagi ettemaksuga, samuti ka netikaubandusest midagi üle paarisaja krooni väärtuses. Minu sissetulekute ja ülalpeetavate arvu juures ei ole võimalust oma rahaga riskida, lisaks tahan iga ostetavat asja ikka enne käega katsuda. Kui müüjal pole letis ja ilma ettemaksuta ei telli, no siis ei osta, mingeid eksklusiivseid vidinaid niikuinii ei ole võimalik osta ja tarbevajaduse katavad ikka erinevate tootjate tooted ära, mis teiste müüjate letis on.
Nt kombit otsisin-ootasin ikka oma kümmekond aastat, müügilolevate püsside letihinnad olid minu jaoks liig kuni Hanno sooduspakkumisest abi sain
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Hanno »

sõnaseletused:
klassikaline jahirelv = poltlukuga vintrelv,
vibulukuga jahirelv = mitte klassikaline jahirelv
Tikka-Cz = Eestis enimlevinud jahivintrelvad, seega saanud klassikaks läbi laia leviku,
klassikaline jahirelv klassikalises tähenduses = horisontaalraudade inglise laega sileraudne, Eestis uute nõudlus pea olematu, komisjonimüügis siiski liikumas, seega ärilises mõttes mitte eriti klassika,
IZH - TOZ = vene sileraudsed, mis on Eestis enimlevinud 2 põhjusel: vene ajal ainukesed olemasolevad ja eesti ajal paljudele sobiliku hinnatasemega, igatahes klassika nii nostalgises kui praktilises mõttes.
jne.
Veerpalu klassika = kaks olümpiakulda.
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Priidik Õun »

Eestis ka militaarklassikalised "jahirelvad" kenasti esindatud.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas duv »

honkomees kirjutas:
duv kirjutas:Ära siis too relvi iga küsimise peale, mul Küti Äris võeti tellimisel pool raha ette oleks terve summa ka võinud maksta...

Ettemaksu nõudmine on tegelikult ju seadusvastane, käsirahalepingul on jõudu ainult notariaalselt vormistatult. Tasumine peab toimuma alati pärast tehingut e kauba kättesaamist. Kes seda ettemaksu teeb, see teeb seda puhtalt omal vastutusel... müüjal pole mingeid kohustusi. Lisaks puhta pettuse võimalusele on see puhtalt kaupmehe protsendita krediteerimine teadmata ajaks, tihti ei jõua ega jõua tellitud kaup kuude kaupa kohale. Ostaja raha seisab tema jaoks kasutult ja teenib müüjale kasumit, lõpuks näe veel aastaid vaeva óma raha tagasiküsimisega.
Ise ei osta midagi ettemaksuga, samuti ka netikaubandusest midagi üle paarisaja krooni väärtuses. Minu sissetulekute ja ülalpeetavate arvu juures ei ole võimalust oma rahaga riskida, lisaks tahan iga ostetavat asja ikka enne käega katsuda. Kui müüjal pole letis ja ilma ettemaksuta ei telli, no siis ei osta, mingeid eksklusiivseid vidinaid niikuinii ei ole võimalik osta ja tarbevajaduse katavad ikka erinevate tootjate tooted ära, mis teiste müüjate letis on.
Nt kombit otsisin-ootasin ikka oma kümmekond aastat, müügilolevate püsside letihinnad olid minu jaoks liig kuni Hanno sooduspakkumisest abi sain

Ära pane pahaks pole praalimise mõttes kunagi relva ostnud vaid valisin enda loomuga sobivaid tehnilisi lahendusi, et ühe päästiku süsteem kombil kohe kuidagi ei sobinud, muu kõik aga sobis siis tuli tellida, padruni tüübi sai ka nii sõbra omaga ühtlustada. Küti Äri polnud ju suvaline jorss, kes pimedas althõlma kaupa pakub ja mõningane usaldus peab ikka olema, kui arve ka sain makstud summa kohta. Kui üldse kedagi ei usalda, mis elu see siis on naist võtta ei saa äkki petab, sõpra ka ei leia ,äkki pole õige. See on minu mõte.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas honkomees »

valisin enda loomuga sobivaid tehnilisi lahendusi, et ühe päästiku süsteem kombil kohe kuidagi ei sobinud, muu kõik aga sobis siis tuli tellida...
noh mul umbes sama, ootasin ca 10 a, kuni jäi ette Brno (2 päästikut, joodetud rauad jm mulle meeldiv, ehkki nt et esimene päästik on vintraua oma ei meeldi mitte, šnellerit olen vaid tiirus kasutanud), ehk oleks suures linnas elades ja kõva otsimisega ka varem leidnud...
aga ega ei usalda ikka küll soliidset firmat, mida suurem firma, seda rohkem pätid ... pärast pankrot ja ei midagi, ei garantiid ei raha tagasi. Kui on ikka konkreetne jorss, siis saab konkreetselt m...d pihku võtta kui probleemid tekivad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas raimss »

küll mõnda meest on ikka elu rappinud......
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Mart »

Hanno kirjutas:Tikka-Cz = Eestis enimlevinud jahivintrelvad, seega saanud klassikaks läbi laia leviku


Julgen vastu vaielda ja kohe mitte ei meeldi et sa Tikkat CZ-i reklaamikampaaniat vedama rakendad. Tikka eestis on Ivo Schotteri elutöö, kui nii võib öelda ja Tikkat CZ-iga sidekriipsuga kokku vedada, no sorry. Tikka on küll enimlevinud oma hea hinna ja kvaliteedi suhte poolest, aga CZ? Julgen kahelda, näiteks meie jahiseltsis on kaks CZ-i, ülejäänud teiste tootjate relvad.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas honkomees »

Mart kirjutas:... Tikka on küll enimlevinud oma hea hinna ja kvaliteedi suhte poolest, aga CZ? Julgen kahelda, näiteks meie jahiseltsis on kaks CZ-i, ülejäänud teiste tootjate relvad.
no eks see ole kus kuidagi, meil jälle on neid tšehhe vist rohkem kui ülejäänud marke kokku, oma mälu järgi paneks pingereas järgmiseks Sako/Tikka, Vepr ja Benelli, ülejäänud vist ühekaupa esindatud
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

honkomees kirjutas:
duv kirjutas:Ära siis too relvi iga küsimise peale, mul Küti Äris võeti tellimisel pool raha ette oleks terve summa ka võinud maksta...

Ettemaksu nõudmine on tegelikult ju seadusvastane, käsirahalepingul on jõudu ainult notariaalselt vormistatult. Tasumine peab toimuma alati pärast tehingut e kauba kättesaamist. Kes seda ettemaksu teeb, see teeb seda puhtalt omal vastutusel... müüjal pole mingeid kohustusi. Lisaks puhta pettuse võimalusele on see puhtalt kaupmehe protsendita krediteerimine teadmata ajaks, tihti ei jõua ega jõua tellitud kaup kuude kaupa kohale. Ostaja raha seisab tema jaoks kasutult ja teenib müüjale kasumit, lõpuks näe veel aastaid vaeva óma raha tagasiküsimisega.
Ise ei osta midagi ettemaksuga, samuti ka netikaubandusest midagi üle paarisaja krooni väärtuses. Minu sissetulekute ja ülalpeetavate arvu juures ei ole võimalust oma rahaga riskida, lisaks tahan iga ostetavat asja ikka enne käega katsuda. Kui müüjal pole letis ja ilma ettemaksuta ei telli, no siis ei osta, mingeid eksklusiivseid vidinaid niikuinii ei ole võimalik osta ja tarbevajaduse katavad ikka erinevate tootjate tooted ära, mis teiste müüjate letis on.
Nt kombit otsisin-ootasin ikka oma kümmekond aastat, müügilolevate püsside letihinnad olid minu jaoks liig kuni Hanno sooduspakkumisest abi sain



Võlaõigusseadus: § 156. Käsiraha mõiste

(1) Käsirahaks on ühe lepingupoole poolt teisele lepingupoolele lepingu sõlmimise tõendamiseks ja selle täitmise tagamiseks antud rahasumma.

(2) Käsirahaga tagatud lepingu täitmise korral eeldatakse, et käsiraha arvestatakse võlgnetava kohustuse täitmise katteks, täitmise võimatuse korral aga käsiraha tagastatakse.

§ 157. Käsirahaga tagatud lepingu täitmata jätmise tagajärjed

(1) Kui käsirahaga tagatud leping jääb täitmata käsiraha andnud lepingupoole süü tõttu, jääb käsiraha teisele lepingupoolele. Kui käsiraha saanud lepingupool nõuab talle lepingu täitmata jätmise tõttu tekkinud kahju hüvitamist, arvestatakse käsiraha hüvitise katteks.

(2) Kui käsirahaga tagatud leping jääb täitmata muul põhjusel kui käsiraha andnud lepingupoole süü tõttu, võib käsiraha andnud lepingupool nõuda käsiraha tagastamist.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas honkomees »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Võlaõigusseadus: § 157. Käsirahaga tagatud lepingu täitmata jätmise tagajärjed
...
(2) Kui käsirahaga tagatud leping jääb täitmata muul põhjusel kui käsiraha andnud lepingupoole süü tõttu, võib käsiraha andnud lepingupool nõuda käsiraha tagastamist.

kas ma vaidlen, aga mida näitab praktika kasvõi äsjamöödunud kinnisvarabuumi ajast: ikka nõuab vaene klient arendajalt oma notariaalselt kinnitamata käsirahalepingu järgset maja/korterit, aga arendaja naerab näkku ja ütleb et mul ostja suurema hinna eest, maksa rohkem, ei saa korterit, oota jne jne. Ja iga kord rõhutavad pärast asja lahkajad teistele õpetuseks - ilma notariaalse lepinguta ei tohi mingit käsiraha maksta...

Ja kui sulle pole imekombel juhtunud aumehest ärimeees (mis tegelt juba määratluse järgi võimatu), siis jäädki oma käsiraha tagasi nõudma, kohtukulud on liig, väiksemate summade (nt püssiostu puhul) ei tasu ära, advokaadi tunnitasu on suurem.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas baddmann »

Teeks ikka äkki vahet kinnisvaraostul ja relvaostul ? :D Kuna kinnisvara müügileping tuleb notariaalselt kinnitada, siis tuleb kinnisvaraostu eelne käsirahaleping samuti notariaalselt kinnitada. Relvaostu notariaalselt kinnitada ei tule, seega ei pea ka käsirahakokkulepet notariaalselt kinnitama selleks, et selle alusel kohtusse pöördumisel mingi reaalne mõte oleks.

BM
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Winchester 1895 lever

Postitus Postitas Hanno »

Mart - punkt üks, ma ei vea Tikkaga CZ reklaamikampaaniat. gunman ostis/ostab oma püssi Rakverest, copycat Igor on happy. Punkt kaks - pane Tikka T3 ja CZ 550 kõrvuti ja lasel 10 jahimehel valida, enam ei ole T3 ülekaal absoluutselt kindel. CZ kvaliteedile pole midagi ette heita - see on punkt kolm. Kaitsen ja kiidan oma müüdavat kraami, millesse ise usun (Ameerika/Kanada odavatesse vintidesse ei usu) "asjatundjate" kallutatud (hea sõna) arvamuse eest - see on punkt neli. Tikka - Ivo elutöö???!!! Minu arvates nagu rohkem "Küti Äri" arendamine turuliidriks oma asjatundlikkusega, pädevusega, oma moodi asjade tegemisega jne. - see on rohkem nagu elutöö moodi.
Minu jaoks on see teema lukus. Kui asi kipub isiklikuks nii minu kui CZ kohalt, siis loomulikult hakkan vastu. Ise arvan, et ühe Pirita revolvripoe areng üle-eestiliseks kioskiketiks pole ka paha saavutus. Lugupidamisega!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Vasta