Kobras 2009

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas annaliisa »

no ei pista nina välja. ujub aint risti urust urgu ja vahepeal käib jalge all maa all kraapimas v mina tea mis ta seal teeb ja no ei näita end, aint kuula ja kiru. :VS
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
jahipuss
Postitusi: 121
Liitunud: L Mär 08, 2008 10:14 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jahipuss »

Sai ka kobrast passimas käidud aga mida pold oli kobras .tegutsemis jälgi nii et tapab aga looma ennast pole .õhtu kuuest sai mindud ja nii kaua kui silm seletas aga ei midagist.
mõtle mitu korda sihi üks kord
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas jorr »

Kopra puhul tundub jah,et ega loom oma tegevuses ennast inimese poolt eriti häirida ei lase(nagu ka Bretta ja Honkomees märkasid).Kui on õige olukord(usun,et meeldiv ilm koprale) siis ka liigub,ning see olukord on piirkonniti erinev,nagu ilmgi meie väikesel maal.Tuleks ehk rohkem ilma jälgida ja siis passima minna.Oli ka omal juhus,kus peale tulutud passimist pimeduse saabudes kraavitruubil kõvahäälset juttu ajades, käis sumakas lausa kõrval kraavis,ehk meetri kaugusel,kuid pimetik.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
valdo
Postitusi: 157
Liitunud: N Mai 04, 2006 4:44 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas valdo »

Viimasel ajal olen ise kah täheldanud, et mõnes kohas ei taha kobras kuidagi vee peale tulla. Ühes kohas käisin mitmel õhtul passimas, vesi lainetas nagu oleks mere äärde jõudnud, aga kobras näe, nina välja ei pistnud. Teises kohas hakkasid samas liikuma juba enne päikseloojangut. Viimane tähelepanek eelmisest nädalavahetusest oli selline, et kobras liigub aktiivselt ja suhteliselt "hooletult" vastu hommikut, enne valgenemist. Viimased 2 kobrast lasingi hommikul 6...8 paiku.
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas kahro »

See oleneb kohast .Mina pole kordagi hommikul kobrast saand. Kaks päeva tagasi sain esimese kaldalt . Minul on see probleem ,et kannatust ei ole.Veest on ainult üks kaduma läinud. Seal kus vesilainetab aitavad ainult rauad(sügisel).
Kasutaja avatar
freditaks
Postitusi: 34
Liitunud: T Mär 24, 2009 3:34 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas freditaks »

jaht õnnestus jällegi..Koprapoiss kotis..tabatud siis 21.05,nüüd kui hooaeg lõppeb tulevad nemad välja , eile käis selline andmine kõrvalseksiooni maal ,nagu lasketiirus,nüüd võib küll vist öelda et koprad on aktiivsed. :wink:
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas Veix »

Ma eile õhtul tegin u. 5 km matka oja mööda ja tegutsemisjälgede põhjal oli liikumist olnud piisavalt, kuid selle maa peale nägin ainult ühte looma ning seegi oli mu teekonna lõpus ja laskmata jäi. Arvatavasti on väljakäimise aeg hiline või siis öösel, kuigi häiritud loomi sellel ojal on vähe.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas Feen »

freditaks kirjutas:jaht õnnestus jällegi..Koprapoiss kotis..tabatud siis 21.05,nüüd kui hooaeg lõppeb tulevad nemad välja , eile käis selline andmine kõrvalseksiooni maal ,nagu lasketiirus,nüüd võib küll vist öelda et koprad on aktiivsed. :wink:


Nepp pidi ka päris aktiivselt lendama.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kristi
Postitusi: 256
Liitunud: E Dets 29, 2003 11:51 am

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas Kristi »

Feen kirjutas:
freditaks kirjutas:jaht õnnestus jällegi..Koprapoiss kotis..tabatud siis 21.05,nüüd kui hooaeg lõppeb tulevad nemad välja , eile käis selline andmine kõrvalseksiooni maal ,nagu lasketiirus,nüüd võib küll vist öelda et koprad on aktiivsed. :wink:


Nepp pidi ka päris aktiivselt lendama.



Ja hani....
Kasutaja avatar
kärss
Postitusi: 109
Liitunud: T Dets 04, 2007 1:58 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas kärss »

Koprad praegu ikka väga intensiivselt välja käivad. Juba kella 6 ajal poisid krõbistavad väljas. Isegi pauku ei karda, vaid tõstavad korra pead ja söövad rahulikult edasi.
metsas on mõnus
Aihn
Postitusi: 70
Liitunud: L Mär 22, 2008 2:24 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas Aihn »

ja saigi koprajahi hooaeg edukalt lõpetatud...
õnne kõikidele kytidele kellel kah edukalt kulges:)
kutsikas
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas annaliisa »

mo tänast koprajahti segasid 4metsanotsut ja ei saanudki oma kobrast :(
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas honkomees »

Sai kah edukalt siis hooaeg lõpetatud (on küll arvata et antakse eriluba kuu lõpuni). Välja tulevad pimedas, üleeile peale üheksat käis aktiivne tegutsemine aga kobrast ei näinud. Eile siis tänu tuule suunale võtsin keset kopratiiki mättal koha sisse ja lõikava tuule käes oodates ilmus üheksa ajal kobras selles jääaugus nähtavale, mille kaldal ma istusin, nii kuni meetri kaugusel, virutas kohe sabaga ja kadus, mõne minuti pärast kaugemal lagedama vee peal tegi ujumisharjutusi, ootasin siis paremat momenti mis lõppes kopra sukeldumisega. Pool tundi vaikust ja juba üsna pilkases pimeduses nägin veel kopra "varju". Enam oodata polnd miskit, tuld, vaikus, hakkab edasi sebima, tuld, vaikus, hakkab ujuma, tuld, kõht ülespoole. Tiigi pealt välja turnimine. Ring ümber tiigi, spinning ja kutsikas käes.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas Veix »

Meil pikendati jahti 10-da maini - positiivne. :D
Kasutaja avatar
kaarelj
Postitusi: 70
Liitunud: E Dets 22, 2008 9:32 pm

Re: Kobras 2009

Postitus Postitas kaarelj »

Kui keegi Maalehte(vist oli ) loeb sis kunagi sügisel oli seal juttu kuis Varstus koprad terve metsa ja osa teest veealla uputasid, panid teealuse truuba kinni ja tulemus oli katastroof, kopaga võeti lahti igatahes. Nojah, nüüd oli vesi all ja sai sinna ligi, põhipesapaik on neil seal praktiliset soos, passida saab ainult kuhila peal ja sinna pääseb ainult kalamehekummikutega, kusjuures peab vaatama et valesti ei astuks muidu võib kaelani mutta vajuda, ühesõnaga raskesti ligipääsetav koht ja koprale paradiis. Sain sis ennast sinna paika tunnikese pärast hakkas väiksema kuhila alt kutsikaid tulema, keeruline on seal lasta ka, õigemini keeruline on lastut kätte saada.
Niisis nägin veepeal 9 kobrast, lisaks metsaääres krõbistas päris mitu tykki ja kuhilas kus ma peal olin käis ka kole madin sees. Tulemus siis 4 käes ja üks uppus ära( tolle saaks ka parima tahtmise juures kätte aga ei hakka uppumisega riskima). Muide nendest 9 mis ma nägin 8 olid kutsikad, ja igavesti lollid ka teised, tulid lausa ninaalla et tina saada, ei kartnud osad isegi liigutamist. Kutsikad olid ka kõik ikka päris väikesed, pakun täitsa umbes et 5-7 kilo. Aga ma mõtlen, et kui selliseid oli seal juba niipalju, + need mis metsaall krõbisasid ja kuhiliku all, lisaks on veel kohtasid kus tal maasees urud, et palju seal siis populatsioon võib olla, 20-30 ? pole kunagi näinud niipalju kopraid ühes kohas, maa-ala pole iseenesest väga suur aga süüa n neil seal lahedalt, ja metsa võtavad ka päris korralikult. Meil sis jahti 1. maini nii et saab seal korda luua veits
Vasta