Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Suletud
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas tony »

Omal hetkel kaks relva kodus 222rem ja üks 9,3x74R,nii-et mõlemad kaliibrid tuttavad.Kui nüüd mõni väidab,et vahet pole millisega pukist lasta nt.150kg kaaluvat kulti (loomulikult mitte pähe ega kaela),siis sorry,pole nagu mõtet edasi jahuda :VS .Ise pean pukijahti hoopis 300Win.Mag-iga. 9,3 mõeldud mul ennekõige ajujahiks.Kui nüüd mõni ütleb,et näe nannipunni,laseb nii s.....i,et peenematega looma maha ei saa,siis ta eksib rängalt.Olen enamuse Eestis levinud ja ka vähelevinud kaliibreid omanud ning nende seast omale sobivad valikud teinud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Ja kütiliinis kus sul on looma laskmiseks ainult loetud sekundid ei saa rääkida ka mingist paugu kartusest.Sa lihtsalt ei suuda kõiki asju nii kiiresti mõelda.Kõige pealt pead veenduma ohutuses,siis uluki sihikule saama, adrenaliin möllab kah oma jagu ja kui su hallollus hakkab veel paugukartuse peale mõtlema on see loom juba ammu kaugel kaugel.
Vähemalt minul peas liiguvad asjad sedapidi võib olla,et mõnel käib vastu pidi.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Tore, nüüd jõudsime välja paugukartuseni. Mina siiani aru saanud ikka, et tegemist sellise peene asjaga, mille puhul pea ei mõtle, aga keha ise on valmis pauku vastu võtma. Pärast on hea mida iganes nuputada. Laskmine on mehhanism, kus tehakse sisse harjunud liigutusi. Sellepärast ka harjutatakse, et kui tekib kiire olukord tegutseda, siis teed asju õiges järjekorras ja õieti.
Müts maha meeste ees, kes suudavad kõva pauku taluda. Mina ei suuda, taluda kõva pauku ja siis hästi lasta. Ja väga paljud, kes tegelikult ka pauku kardavad, eitavad seda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Kakuke mis sinu keha juhib??Minu oma juhibki see samune hall ollus seal kahe kõrva vahel. :)
Aeg ajal on täheldatud,et mingil momendil juhib mehe keha ja paneb teda mõningaid asju tegema ja mida terve mõistus keelaks, kõva....

Aga varitsuses on selle paugu kartusega jah muu teema.
jahismurf
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Veix »

Mul CZ-til 30-06 on kaba otsas amort ja tagasilöök on tunduvalt mahedam ja talutavam kui 16-sel jahipüssil. Mul ongi see jama tekkind, et jahikat ei taha kätte võttagi enam, pigem lasukartus viimasega tekkinud. :twisted:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

andrus kirjutas:Kakuke mis sinu keha juhib??

Välja kujunenud refleksid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Feen »

Huvitav, mõned mehed ei saa nagu üldse teemale pihta. Teemaks ei ole, kas 9,3 mm toru on parem kui .222, sea laskmiseks. Üldse ei vaidle. Teema on see, kas .222 tapab siga või mitte, tapab küll.

9,3 mm torusid on tutvusringkonnas päris mitu, kohe päris-päris mitu. Võimalik, et mõni nendest torudest pole õige mehe käes olnud, aga väga imelikest kohtadest on mööda lastud. Mõne mehe käes muidugi on ka hästi lasknud :) See sõltub. Kohati muidugi jääb siiski mulje, et mida jämedam kaliiber, seda hooletumalt lastakse. Kui ma nt .222 asemel kitse .308ga mingi aeg laskma hakkasin, siis avastasin ka, et lasud olid palju hooletumad. Mitte, et pihta poleks saanud, aga kui vahepeal lasta ja mõleda, et kui külge saab, küll ma ta ikka üles leian (koer ka ju olemas), siis on mingi tagasiminek ikka. Ei saa muidugi öelda, et mõni loom seetõttu ära oleks läinud. Aga jällegi, kui esineb näiteid kus mõni jämedama kaliibri omanik virutab loomale ära ja siis seletab ,et 50 m ja jube võsa oli, aga muidu oleks ära läinud, siis mulle jääb küll mulje, et natuke hooletult valitud asukoht või olukord.

Ise lähemalt vaadanud kahte 9,3 mmst asja, natuke pauku ka teinud. Kui ma oleks stabiilselt metsas, valiksin ka arvatavasti selle kaliibri, 2 rauda ning lahtine sihik (või kiirjalaga midagi peale), hetkel ei ole.

see kui optika otsaette tuleb, püsti lastes ei tule, aga kui tiirus erinevaid asendeid harjutada või püssi sisse lasta, siis mulle meeldib see variant, kui püss läheb õlga ilma kangutamiseta (lamades asendist), käsi optika alla ja siis lasen rahulikult ära. Äkilisematel kaliibritel on paha komme natukene rohkem tagasi tulla. Ja hoolimata selles, et üks asi on tiirus, siis jahisituatsioonis, kui on piisavalt aega tuge otsida ning sihtida, tekib paratamatult aega, et mõelda oma kehaasend üle ning ka sellele, et optika kulmu ei tuleks. .222-l selliste mõtet pole tulnud. Ja aju, kui ikka lasta rohkem kui mõne lasu, või on mõne lasu kohemused valulikud, siis keha omandab kaitsereleksid väga kähku (kui just mingi eriline flegmaatik pole). Ajus muidugi ei mõtle sellele, et miskit juhtuda võiks, omal pole juhtunud ka veel (aga laskmine on ka püsti asendist), kuid seda ei saa võita, et aju kõik ära teeb (pea ja seljaaju on sellised asjad, et vahepeal võib üks või teine alt vedada, mõlemal juhul pole asi nii nagu võiks olla).

Endiselt ei poolda ma seda, et seajahti võiks .222ga lubada, kui igas olukorras ja igat looma laskma hakata, siis peaks olema ikka väga head koerad kogu aeg võtta olema.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas tony »

[quote="Feen"]Huvitav, mõned mehed ei saa nagu üldse teemale pihta. Teemaks ei ole, kas 9,3 mm toru on parem kui .222, sea laskmiseks. Üldse ei vaidle. Teema on see, kas .222 tapab siga või mitte, tapab küll.

Tapab küll,isegi 22LR tapab.Kui ma õieti mäletan,siis teema sai alguse "kas on õige tegu lasta 222 siga" mitte kas tapab või ei tapa.Ise leian,et pole õige tegu kuna energiat väheks jääb.Pooldan looma kohest mahajäämist mitte kilomeetrite viisi otsimist.
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Priidik Õun »

http://www.rws-munition.de/de/jagd_patr ... erater.htm

Mis ja milleks RWS-i näite põhjal.
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Olgerd »

Siin juba küllalt räägitud, et kui täpselt 222-ga lasta, siis jääb siga suht kenasti maha, aga siia maani nagu ei saa aru, kust kohast need kilomeetrid tulevad??? See vist maopaugu teema, et siis, kui 222-ga oled siis makku ei lase, aga kui 9,3 mm siis võid meeledi makku ka põrutada??? Äge vaadata, et siis kui nagu varitsuse teemal ei osata jämedama kaliibri eeliseid välja tuua, siis hakatakse 222-te ajujahis võrdlema 9,3 mm-ga, mis on väga kohatu võrdlus minu arust. Teema ju sai alguse Margo lastud kesikust 222-ga põllust mitte ajujahist. :VS L
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Kas keegi võrdles 222te 9,3ga ajus??
Mis asja te jaurate kogu aeg selle 222ga võtke ja laske siis neid sigu sellega,edu teile.Aga mingisugusest eetikast siin juttu ei saa ollagi.Ja ka seadus näeb ette selle eest mõningaid karistusi. Keegi ei käsi teil omale osta neid 9,3sid,300wm jne.Ostavad neid ikkagi need kes teavad mida tahavad, oskavad ja suudavad neid ka vastavalt kasutada.
Ja selle makku laskmise jutu peale ei oskagi sulle midagi vastata....parem olen vait,äkki ütlen midagi pahasti.
Viimati muutis andrus, R Mär 06, 2009 8:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas tony »

To Olgert:
Kui Margo lastud kuul oleks mingi 5cm allapoole läinud siis suure tõonäolisega oleks üks raibe metsas jälle rohkem olnud.Samas õige kaliibri ja energia puhul vaevalt seda juhtuks.
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Olgerd »

andrus kirjutas:Kas keegi võrdles 222te 9,3ga ajus??
Ja selle makku laskmise jutu peale ei oskagi sulle midagi vastata....parem olen vait,äkki ütlen midagi pahasti.
Keegi seda võib-olla sõna sõnalt otseselt välja ei öelnud, aga mis oli minu postituse mõte oli selles, et kui varitsusjahi teemal ei osata nagu suurt eelist välja tuua nendel kahel kaliibril, siis minnakse üle ajujahi teemale. Õnneks mina olen rahuliku närviga inimene ning interneti keskkonnas toimuva peale küll kellegile miskit pahasti ei taha öelda eriti, kui tean, et internetis on igast puust inimesi vaadates veel neid delfi kommenteerijaid. (b) (b)
PS! Rohkem siin sõna ei võta!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas hendrik »

Olgerd kirjutas:... et kui varitsusjahi teemal ei osata nagu suurt eelist välja tuua nendel kahel kaliibril, siis minnakse üle ajujahi teemale.


222 võib jääda matsu väheseks, 9,3-l ei jää. Keskmised tingimused, keskmine maa (põllujahis mul tavaliselt vahemikus 100-300m) nt 150m, keskmine siga ja "keskmine" pihtasaamine...

Ahsoo, niipalju veel ajujahi asjassesegamisest - 9,3 perekond on üldjuhul levinud ajurelvade kaliiber, mitte põllurelvade. Siinkohal oleks kasvõi õige võrrelda 222 ja 308, või miks ka mitte 300 win mag-i... Kui see 222 on igal pool niiii hea, et võib kõikjal kõigele kasutada.. :twisted:

PS. 222 vastu mul ei ole midagi, asjalik asi omal kohal.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Mart »

Priidik Õun kirjutas:http://www.rws-munition.de/de/jagd_patronen/anwendungsberater.htm

Mis ja milleks RWS-i näite põhjal.


Tänud Priidik lingi eest, olen ammu otsinud sellist asja ühtse tabeli kujul
Suletud