Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Kui miskit tahab väljaütlemist , siis siin on koht, kus seda teha.
Suletud
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Teema ei kasvanud välja sellest kas 222 võtab sea maha või mitte vaid sellest,et keegi pidas vajalikuks sellest tervet ühiskonda informeerida.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Pigem probleem ikka selles, et foorumis terve rida varisere, kes ühte seaduserikkumist tolereerivad ja teisel kohe nööbist haaravad. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

A kust tead,et variserid???
Äkki nemad esindavadki seda imepisikest protsenti inglikestest??
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

Kuidas saab ikka juhe nii pikk olla? Pidasin silmas just seda, et kui üks rääkis kuidas 11 aastasena (LOE ALAEALISENA) käis jahis ja see oli Ok siis teisel juhul oli jama majas. Häirib just see, et mingitele asjadele vaadatakse läbi sõrmede ja teisel juhul aetakse rind punni.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Miks mulle küll tundub,et kõikse kõvemin 222 remis kahtlejatel tegelikult selle relva kogemus/omamine üldse puudub,aga võibolla on ka mulje petlik :M See ei tähenda sugugi seda ,et koeraga seajahti minnes võtaksin 222 -e kaasa.Igal asjal ikka oma koht. Ja 222 remi nüüd 22 LR iga võrrelda on minuarust päris kohatu.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:Miks mulle küll tundub,et kõikse kõvemin 222 remis kahtlejatel tegelikult selle relva kogemus/omamine üldse puudub,aga võibolla on ka mulje petlik :M See ei tähenda sugugi seda ,et koeraga seajahti minnes võtaksin 222 -e kaasa.Igal asjal ikka oma koht. Ja 222 remi nüüd 22 LR iga võrrelda on minuarust päris kohatu.

Täpselt minu mõte. Tekkis endal juba selline mõte, et kisajatel järsku omast käest negatiivsed kogemused võtta, aga ei julge seda kõva häälega välja hõigata? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Aasta siis oli 97 kui palju on selle ajaga vett merre voolanud ja kui palju on selle ajaga meestele rohkem kõrvade vahele tekkinud.Jah ma ei eita,et on veel palju olemas jobusid kes ei anna oma tegudest omale aru ja paistab,et aina rohkem avalikkuse ette nad ka jõuavad.
Ja ei ole mul isegi mitte kunagi olnud mõttes seda 222 sea peal proovida.
jahismurf
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas hagijas »

ega auto rooli istusid sa ka alles esimest korda autokoolis, onju? :V
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Üllar Tamm kirjutas:
Feen kirjutas: Nagu mainitud, Saksamaal jäävad sead kenasti maha sellega lastes, pole ka meie omad betoonist valatud, mis sest, et tibakene suuremad. .

Võrdlus Saksamaaga ei klapi meie oludesse hästi. Novembril lõpus 2007 oli Saksas saksa jahiterjerile külgedele punase aerosoolvärviga laiad triibud värvitud, et metsas koera seapõrsastest eristada, kasvult ju ühesuurused :lol: Sellist põssat on tõesti hea 222-ga noppida ja seda ka lastakse pukist. Ajujahis kasutavad ka seal ikka jämedamat toru. Kuulsin ise neid matakaid, kui ümber minu töömaa sigu taga aeti ja põssad ümber harvesteri päev otsa sibasid :lol: 150 kg kaaluv kult on seal juba elevandi mõõtu. Seda väitis mulle kohalik jääger.

Kuulge eks ikka meie seapõrsad ole ka mingil ajal taksi suurused :wink: On siin saanud ka ikka sigu müügiks lasta ja meie mõistes suur siga on rümbakaalus 40-50 kg.Praegu kaalub eelmine kevadel sündinud põrsas c 20-25 kg (liha).Eluskaalu saamiseks pange c 35% otsa.Ja nüüd tõstke käsi ,kes on lasknud üle 150 kg kaaluva sea.Neid käsi ikka on võrdlemisi vähe.Seega võiks ka meie jääger midagi suurustamata peaaegu sama juttu rääkida! Ja no ei saa ma aru jutust,kuidas saab näiteks isegi veel 308 W kaliiber püss jääda väheks 40-50 kg kaaluvale sea köksule,kui samal ajal saab sakslane oma köksu kätte 222-ega.Seda siis pukijahis.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Kellapoiss »

Kuldi ees müts maha.Kas mitte vene ajal ei lastud enamus loomi 223-ga.Ja lastakse mujalgi.Ma ei õigusta seaduserikkumisi.Meil on üldse veidrad seadused.Soomlased naeravad meie jahikoerte passistamisi.Soome talumehe koeral olgu või viis pead otsas.Kui peremees ütleb ,et see koer ajab,siis on ta jahikoer ja kõik.Läksin teemast mõõda.Võite nuhelda mind
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

Ma vist väljendasin ennast piisavalt selgelt,et 308 jääb minu jaoks väheks ajujahil :!:
jahismurf
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas 22LR »

Vaat ei saa aru selle suure kaliibri vajadusest ajus,mida see suurem kal. kompenseerib?Teed äkki karule ajujahti?!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas hagijas »

suurema kaliibriga saab praagid lasud ehk tõesti tõenäolisemalt likvideeritud, kuid mina olen asjast sedasi aru saand et mida suuremad kaliibrid seda lohakamad on ka lasud.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas Priidik Õun »

Kõik, mis ei tapa ,teeb vigaseks !
Kui hobu on surnud on tark sadulast maha tulla.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Siga ja 222Rem vol2 (poolitatud teema)

Postitus Postitas andrus »

hagijas kirjutas:suurema kaliibriga saab praagid lasud ehk tõesti tõenäolisemalt likvideeritud, kuid mina olen asjast sedasi aru saand et mida suuremad kaliibrid seda lohakamad on ka lasud.


:VS Ei oskagi nagu midagi nii lolli jutu peale kosta enam.See,et kui ma muretsen omale 9,3 siis hakkan nagu hoogsalt loomi p...e kaudu tapma??
Ja kui nüüd tekkib kellelgi küsimus" milleks 9,3" kas tõesti karuajuks siis vastan nii nagu viimasel ajal foorumis kombeks.......kasuta otsingut.
jahismurf
Suletud