Relvameistri litsents ?

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas 22LR »

Litsentseeritud relvameistrid täitsa olemas .Mõned aastad tagasi sai minu 6,5x57 relvast 6,5x55 ja politseis kenasti ümberregistreeritud , tegija kohta ainult kiidusõnad.Meestel tööjärg pidevalt ees,optika paigaldamisega vaevalt neid tülitada tasub.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas remington »

Jah kui mõne relvapoe kaupmehehärraga jutusoone peale saad, siis jääb küll mulje, et oled kokku saanud oma ala kõrgema ja lugupeetuma spetsialistiga.Olen aastaid olnud kogenud relvameistri kõrval seda tööd jälginud ja teda nendes töödes ka aidanud, aga nende kogenud spetsialistidega relvadest rääkida küll ei saa.Tehnilisi andmeid võin raamatust isegi lugeda ja ostjale sitta kaela määrida.Igal relval on omad head ja halvad vead, mida saab väga lihtsalt kõrvaldada.Ei lase see sajatuhandene toru sugugi paremini kui mõni odav kuue tonnine ja eks ajab pea sassi ka tohutu kuuli ning padruni valik mida kõike püütakse sulle sokutada. Relva juures peab silma ja kätt olema ning peab metalli ja puitu tundma. Relva remont väga aeganõudev ja täpne töö, samuti selle juurde kuuluv puutöö oskus. Eks siis need litsensiga sosssepad ajavad kliendile magusat ja tarka juttu oma oskustest ja lõpptulemus on relva ning optika garantii nullimine. Min kaldun arvama, et seda litsentsi vist lihtsurelik ei jõuagi endale soetada, kõik ju maksab.
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas vallo »

No selle kohta ma julgeks küll kosta, et iga müüja kes relvale optika peale kruvib pole relvameister. Selle töö jaoks piisab funktsioneerivast ajust ja elementaar mehaanika/luksepatöö tundmisest. Volli Aleksejev Tartu pool ja vennad nurgat Tallinnas vast väärivad relvameistri tiitlit.
Kasutaja avatar
Got Mit Uns
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 17, 2009 5:19 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Got Mit Uns »

Relv Mannliher Pro Hunter .Jalad MAK tehasest.Sihik Swarovski Z6i.Jalgadekohta niipalju ,et sellisele relvale oli vajadus liimiga paigaldada ja Swarovski tehasest Austrias öeldi:korralikud jalad ,kuid liigse jõu tarvitamisel lõhkunud sihiku.Tean jah ,et lääts teise toru sees ,mis purunes,kuid võrreldes teiste sihikute sisuga on Swarovskil läätsed ka suuremad ning sisemine toru välimisele lähemal ja üldse täpsem sisemus.Küti ärisse läksin kuna olin ühe Sako 75 Delux-i just sealt ostnud ja nad lubasid kõik paigaldada ja teha väga hästi ,nagu kord ja kohus.Rääkisid ,et peab nii ja naa paigaldama,et liimima ja lihvima!Lõpuks aga pigistasid oma talupoja jõuga sihiku katki!Miks pean ma ise paigaldama ,kui kunagi seda teinud ei ole.Kliendina usaldasin neid müüjaid.Kas ma pean igasse jahipoodi minema kahtlusega ,et midagi keeratakse p-sse .Nii samahästi võivad nad ka müüa mulle saasta mõne muu asja pähe.Mingi usaldus peaks jahimel siiski olema ,et relvade ja jahitarvetega tegelev kauplus palkab tööle vähemalt pädevad mehed oma teadmiste poolest.Nad oleks pidanud mulle soovitama mõnda relvameistrit,mitte aga ise posserdama!
Got Mit Uns
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Mart »

Eerik kirjutas:Mart kirjutas , et igal relvafirmal õigus teha sarnaseid töid - Kas teie firmal on mõni korralik meister ?


Ei ole. Optikate paigaldamisega saame hakkama, purunenud või kulunud vidinate vahetamisega ka, kui need on saadaval ja kogu lugu.
Üks mõte on, mida tahaks teostada, aga ei tea kas saab ka teoks. Kuidagi tundub, et mõndasi operatsioone tehakse küll poolikult, kui nüüd ookeanitagust kirjandust lugeda ja hoidku jumal, kui julged "meistri" tööd arvustada.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas kirp »

Kõrvalmaades käijad võiks seal jututeema üles võtta ja uurida, et kuidas mujal nende litsentside saamise jms. paberimajandusega on (seadused kaasa arvatud). Ju eeldab avalikuks relvameistriks olek teatud juriidilisi ja ka olmelisi eeldusi - peavad olema sobivad valvatavad ruumid, paberimajandus jne. Võib tõsi olla, et enamus meil tegutsevaid relvameistreid (on ju ka neid, kes end selleks peavad) on heade oskustega. Selge on aga see, et ametlikus korras (n.ö. paberitega) tööde tegemisel tuleb juurde hulga vastutust ja bürokraatiat (kasvõi potentsiaalne võimalus, et sind tarbjakaitseametisse kaevatakse). Seni kuni meistritel on niigi tööd ja leiba ei hakka keegi tellija garantii pärast pead vaevama - tahad teen, ei taha - tõsta kaabut.

Ehk siis Eesti konnatiigis kipub vesi järjekordselt seisma jääma ja reaalseks alternatiiviks on Soome üheks maakonnaks muutumine - võtad püssi kaasa ja käid ülelahe meistrimehe juures ära (kelle tööd ka relvade tootjad ja müüjad garantiitingimustes arvestavad).
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Olavi Kool »

no ei kujuta ette millega neid polte pingutati, suruõhu kruvikeerajaga? Olen optikaid paigaldanud ja sisse lasknud sinna saja kanti ja pole ühegiga probleemi olnud. kui kardad liigse jõuga optikat rikkuda kasuta pika sabaga võtit millega keerates hoiad saba otsast kinni ja kui võti hakkab läbi painduma on poldid piisavalt kinni. Konkreetset juhtumit ei tea aga tihti on asi nii, et poes pannakse optika peale ning õnnelik omanik jõuab koju ja kohe üle kontrollima kas ikka korralikult kinni ja oh imet igale poldile annab veel paar tiiru peale keerata.
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Got Mit Uns
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 17, 2009 5:19 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Got Mit Uns »

Loodan,et kõik jahimehed pole nii lollid nagu see mõte mida väljendas viimane kirjutaja!(et kodus üle pindgutada sihiku kinnitust)Kust tulevad sellised mõtted üldse?Kui ma lähen juba seda niiöelda spetsialisti juurde tegema ja asjal on garantii ning pole mingi odav asi,siis peab küll mees kes kodus seda üle pingutab ,pehmeltöeldes eriline saabas olema.Sellise mõtlemisega mees ei jõuagi nii kaugele elus kunagi,et taolist sihikut endale soetada.Natuke tuleb siiski enne mõelda enne ,kui öelda!
Got Mit Uns
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Olavi Kool »

ei mõtle ma neid asju ise välja (tean ka sinu juhtumist üht-teist ja sind selles ei süüdista) aga siin samas lauasahtlis vedeleb paar optika korpust mille "spetsid" on kodus üle keeranud ja eile tiirus harjutades tuli rahvast juurde ning ühel mehel püss vaja peale lasta.Esimene asi mis silma hakkas ole se, et suht kallis optika oli peale vägistatud nii, et korpus lapik. Usu mind üllatavalt palju on neid kodus üle pingutajaid. Sinu pahameelest optikalõhkuja vastu saan väga hästi aru ja olen nõus, et mees peab oma tegude eest vastutama. aga ki kogemusi pole siis ikka juhtub, õppesõidu autod ju ka pikalt vastu ei pea :lol:
naised saunas rääkisid
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas vallo »

Olen isegi sihiku kinnitust üle keeranud, kuna lihtsalt oli lahti jäetud ja relv ei lasknud täpselt enam. Selleks ei pea nüüd küll idioot/loll olema et lahti jäetud kruvisid üle keerata.
Kasutaja avatar
Got Mit Uns
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 17, 2009 5:19 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Got Mit Uns »

Selge see,mis lahti ja logiseb peab kinni saama ja ma ei mõelnudki selle all juhust ,kui see lahti on vaid olukorda kus on sihik justkui korralikult peal ja ikka vaja proovida veel keerata.See on teema kus pole mõtet minuga vaielda ja minu ütlemistest vigu otsida!Ma tean millest räägin!Lihtsalt küsimus on praegu selles ,kas Eestis on olemas mõni relvameister kellel igasugusteks relvaparandusteks ja nendele lisaseadmete paigaldamiseks ka õigused on ja asi saaks aetud nii,et pärast ei oleks süü veeretamist ,kui töö tegemisest tulenevalt on midagi katki?
Got Mit Uns
claus
Postitusi: 5
Liitunud: P Jaan 25, 2009 12:33 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas claus »

Tere.

Teate Teie "got mit uns", isiklikult mulle tundub , et Te lihtsalt otsid põhjust
ja süüdistate siin miskit Luua jahimehi , et nad su optika p...sse keerasid.
Ära musta neid, kui Te ise ei ole asjasse piisavalt pühendunud!
Samas kui oleksite natukenegi võtnud vaevaks ja uurinud asja, oleksite leidnud siitsamast foorumitest omale asjalikku nõuannet ja juhiseid kuhu pöörduda.
Võin Teile anda mitme väga hea relvameistri kontakti (kusjuures ennekõige kooskõlastan nendega kas nad on üldse Teie asjast huvitatud)!


Lugupidamisega
Margus
claus
Postitusi: 5
Liitunud: P Jaan 25, 2009 12:33 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas claus »

Veel parem - pöörduge tarbija kaitsesse!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas duma »

claus kirjutas:Veel parem - pöörduge tarbija kaitsesse!

Või kutsuge endale võsapets või Riisalu :)
duo on parem
Kasutaja avatar
Got Mit Uns
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 17, 2009 5:19 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Got Mit Uns »

Kuulge härra Margus ,antud loole on lihtne põhjus.(Kui te ise pole sellest veel aru saanud,siis võin veel kord lühidalt rääkida!)Sellest kuidas käitutakse meie jahipoodides jahimeestega peavad kõik jahimehed teadma!Ärge tulge siin targutama ,kui mingit asjalikku nõu anda pole.Või olete äkki ise ka sellega seotud ,mis käkk kokku keerati Küti äris?Teile teadmiseks, see lugu ei jää vaid foorumi tasandile.Asjaga tegeldakse ja võib olla ,et saate peagi lugeda ka ajalehtedest ja teistest meedia allikatest.Kui teil on midagi vastu öelda ehk tulete ka esinema oma teadmistega ajakirjandusse või televisiooni?!Seoses sellega ,et laiman mingeid jahimehi-võtke kuidas tahate,ma ei tee seda põhjendamatult.Minu seisukoht on ,et see jahimees ongi seal Luual üks käkikeeraja! Ja see ,et te räägite siin mingitest relvameistritest kes pelgavad mingil põhjusel oma nime mainida.Ma tean ka isehakanud relvameitreid,kelle tehtud töö on kui loterii!On ka teisi jahimehi kes tahaksid päris relvameistit teada.
Got Mit Uns
Vasta