Relvameistri litsents ?

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Eerik »

Algataks siin uue teema . Relvameistri litsents . Otsisin netist ja infotelefonidest , ei leidnud ühtegi . Vaatasin ka eestis registreeritud firmade tegevuslitsentside registrist http://mtr.mkm.ee/default.aspx?s=otsiet ... d=11395834 , ka ei leidnud kedagi , ega ühtegi firmat . Kui sarnast otsingut rakendada näiteks Soomes , siis vastuseid tuleb palju .
Kas antud tegevusala on üldse litsentseeritud ja millistele reeglitele see tegevus on allutatud ?
Kas Eestis on litsentsiga relvameisterid ( kui sellise litsentsi olemasolu on neile üldse kohustuslik ) ja kuidas nendega kontakti saab ?
Milline on selliseid töid teostava isiku/firma vastutus ja garantii ?
Millisiseid kogemusi on foorumikasutajatel ametlike relvameistritega ?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas peepk »

Julge mees oled Eerik kui tahad selle ilma vägevatega rinda pista.Arvan see tee saab paganama raske olema kui just seal ladvikus oma jopet pole.Vahest tundub et sotsialismi tont kolab ikka sääduse tegijate ajudes ja hirm koos sellega et talumees oma kaheraudsega on ikka väga ohtlik sümbioos,eriti praegusel segasel ajal.Elust ju näiteid küllaga võtta,arvan et kui saaks väljamaal seda ammetit õppida ja siis tuled portfel pabereid täis, on meie sääduse meestel ehk kergem oma otsustusriski ja vastutust vähendada,vastasel korral see vaid unistuseks jääbki ma arvan ja ikka tuleb otsida kõveraid teid oma murede lahendamisel.See pole veel relvameister kes poes optika peale kruvib või midagi ära vahetab,see eeldab ikkagi mitme aasta pikkust õppimist,sest kui asja tuksi keerad siis kaotad ka kliendid.Ja kus see koht meil siin Eestis on kus seda ametit saab ametlikult õppida. Mis arvate mehed.
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas plaaster »

Vaatasin ka eestis registreeritud firmade tegevuslitsentside registrist http://mtr.mkm.ee/default.aspx?s=otsiet ... d=11395834 , ka ei leidnud kedagi , ega ühtegi firmat .

Arvan, et relvaäri tegevuslubasid väljastab Julgestuspolitsei.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Mart »

Igal relvakauplusel on olemas tegevusluba, millel ka punkt relvade ümbertegemine ja parandamine teenusena. Nüüd olenebki, kas neil on palgal selline inimene, kes on võimeline tööd teostama, kui mitte, siis tööd ette ei võeta. Usun, kui mees on käinud mujal maailmas asja õppimas, siis ta ka endale tööd leiab, kas siis iseseisva ettevõtjana või mõne relvakaupluse juures.
Õpib siis näiteks Soomes asja selgeks, teeb Eestis oma ettevõtte, taotleb tegevusloa ja hakkab tööle. Ei näe siin mingit takistust olema.
Kasutaja avatar
Got Mit Uns
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 17, 2009 5:19 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Got Mit Uns »

Suur küsimus kõigile kes end jahimeheks peavad! Kas keegi on näinud oma silmadega üldse mõnda Eestis tegutsevat relvameistrit, kellel on olemas igasugused õigused ja professionaalsed oskused ning võimalused relvameistri töö tegemiseks? Praegu jääb mulje ,et relvapoodides on hakanud suvalised kalamehed neid töid tegema!
Got Mit Uns
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Sarvik »

Got Mit Uns kirjutas:Suur küsimus kõigile kes end jahimeheks peavad! Kas keegi on näinud oma silmadega üldse mõnda Eestis tegutsevat relvameistrit, kellel on olemas igasugused õigused ja professionaalsed oskused ning võimalused relvameistri töö tegemiseks? Praegu jääb mulje ,et relvapoodides on hakanud suvalised kalamehed neid töid tegema!


tunnen isiklikult mitmeid eesti relvameistreid kel on olemas nii profesionaalsed oskused kui võimalused relvameistri töö tegemiseks.....ja mind pole kunagi huvitanud ega hakkagi kunagi huvitama nende paberid ....paberid ei tee kellestki meistrit.....vaid töö resultaat kiidab tegijat
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Got Mit Uns
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 17, 2009 5:19 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Got Mit Uns »

Kui see pole saladus siis kes need relvameistrid on keda tunnete?Nii mõnigi hea relvameister oleks tänulik kui temast avalikult head räägitakse!Ma arvan muidugi,et teid hakkab huvitama relvameistri professionaalsus ja igasugune paberimajandus ,kui üks optika saab nn.relvameistri poolt ära lõhutud.!Kui lased paigaldada mõnel niiöelda relvameistril ,kes ei anna mingit ametlikku garantiid tehtud tööle,ega oma selleks mingit õigust,et garantiiall olevaid sihikuid paigaldada ,siis pühid suu puhtaks sellest garantiist ja plekid kogu vigase optika lõbusalt omast taskust kinni!Pole veel suur probleem ,kui sihikud maksavad vähem ,kui nende kinnitused,kuid mis nägu tuleb pähe,kui sihik maksab 30 000-40 000(EEK-i)? Nii,et andke aga tulla,kui keegi teab!Kas on Eestis päris relvameistreid või ei?
Got Mit Uns
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas duv »

Näinud ikka ja sihiku jalad ka tellinud, samad mehed võivad vajadusel ka kahe või kolmeraudse uue raua vahetada ja relvale uue kaba teha. Kauplustes olevad mehed vast suudavad ainult koostada st. juppe vahetada või sihikut rihtida ja sellega saab heal juhul iga meessoost isik, kes veidi tehnikat tunneb hakkama. Mis puutud relvameistriks õppimisse, siis peaks eelnevalt mingi metalli- ja puidutöötlemise eriala omandama, et elementaarsed töövõtted selgeks saada ja kusagile välisriiki meistri käe alla minna lõppteadmisi omandama. Samal ajal peaks omale selgeks tegema ka laskeasjanduse, kui seda muidugi juba varem ei tunne. Edasine juba puhtalt raha küsimus, pind, masinad, sisseseaded, toorained. Litsentsi kohta Sarvikul õige jutt oluline ikka tehtud töö tulemus mitte paber. l
Kasutaja avatar
Got Mit Uns
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 17, 2009 5:19 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Got Mit Uns »

Järjest teemast kõrvale!Kas on Eestis päris relvameistrit või ei?See ,et tulemus on tähtis on siililegi selge,kui sa aga ühe korra ostad hea ja kalli optika ning oma tulemusjutupärast lähed uuesti optikat ostma pole see vist naljakas või kui on ,siis ei ole sellisel mehel üldse metsa asja!Kui muidugi oma suure ja tühja peaga lihtsalt ajams käia ja aegajalt vastu puud koputada!Mul oleks isiklikult tarvis üks kallis optika paigaldada!Kas keegi teab kedagi või ei,mingit umbluud palun mitte rohkem ajada!
Got Mit Uns
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Eerik »

Olen kuulnud , et Küti äril on hea meister . On siin foorumis ka teisi tegelasi läbi lipsanud . Vist Nurgad ? Sain ka nende kontakti siit kellegilt . Helistasin ja uurisin neilt oma probleemile lahendust . See jutt mis mulle sealt vastati ei tekitanud minus küll soovi oma relva sinna viia parandada . Olen neid siiamaani ise putitanud , aga see pole lahendus . Kunagi aastaid tagasi lasin ka omale relvale sihiku paigaldada . Sihik küll pandi paika , oli ka kellegi poolt soovitatud hea meister . Miski pärast peale 10 pauku eraldus sihik koos alusega raua küljest ja nii mitu korda järjest . Nii käisingi 3-4 korda asja kohendamas ja ega asja saanudki . Loobusin , ei garantiid ega midagi . Hea et sihik vastu pidas - Aimpoint . Käis teine kõrge kaarega mitu korda korralikult vastu maad . Tegelikult on garantii küsimus igati õigustatud . Selle sihiku pudenemise tõttu jäi mul tookord üks korralikult ettevalmistatud võistlus pidamata . Terve päev tuksis , kõik aeg planeeritud ja kaugelt kohale tuldud . Kõike enam ei mäletagi ja ei tahgi meenutada .

Mart kirjutas , et igal relvafirmal õigus teha sarnaseid töid - Kas teie firmal on mõni korralik meister ?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas honkomees »

Got Mit Uns kirjutas:...Nii mõnigi hea relvameister oleks tänulik kui temast avalikult head räägitakse!Ma arvan muidugi,et teid hakkab huvitama relvameistri professionaalsus ja igasugune paberimajandus ,kui üks optika saab nn.relvameistri poolt ära lõhutud...

Tunnen tõesti head relvameistrit, kes nimelt teeb tööd mitmele relvapoele, s.h. garantiiremonti ja ei ole huvitatud reklaamist. Viimati mainis ta just, et peaks selle töö ära lõpetama, ära on tüüdanud. Samas see meister teeb ikka päris relvameistri tööd, nt on ehitanud püssi toz plokile mitmest erinevast rauast kokku, st et jootis kokku rauapaari, millega tekkis tehases mitteeksisteeriv mudel, kombipüss. Võib ka rauad ümber teha ja joota kui vaja, iseasi on sellise töö hind ja mõttekus
Optika paigaldamises pole nüüd küll midagi sellist, mis relvameistrit nõuaks, siiani on see ainuke asi (hea küll põsepadja/kõrgenduse olen kah ise valmis nokitsenud) mida relva juures teha olen julgenud, optikad on olnud küll umbes poole odavamad kui küsija poolt nimetatud summad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Got Mit Uns
Postitusi: 8
Liitunud: T Veebr 17, 2009 5:19 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Got Mit Uns »

Uou-uou-uou!Küti äri on minu meelest rohkem küti mure,vähemalt minu kogemustest lähtudes!See on tundlik teema,seega siin otsingi õiget relvameistrit!Nimelt üks Küti äri müüja on mees kes paigaldas mu püssile kalli optika nii kõvasti liigset jõudu kasutades ,et muljus sihiku toru. Tiirus sisse lastes purunes ka üks sisemine lääts ,kus on jalgade liite koht ja kust oli toru muljutud!Selle peale öeldi mulle poest ,et nemad end süüdi ei tunne ja et võõras mure!Kasutasin juristi abi seejärel ja saatsime kirjaliku palve asja kliendisõbralikuks lahendamiseks.Sellele ei vastatud,vaid lihtsalt helistati,et nemad sellega ei tegele ja kaevaku ma siis kohtusse neid.Saatsin Sihiku tehasesse ja sealt tuli vastus ühene ja konkreetne ,et sihiku paigaldamisel on kasutatud liigset jõudu.See mees on muide Luual jahimees koos isaga!"POLE PAHA"! Mees ei tunneta jõudu ja ei jaga sellest asjast mitte midagi.Võetakse teha töid ,kui puudub igasugune väljaõpe ja luba paigaldada garantiiall olevaid optikaid.Soovitan kõigil hoolikalt kaaluda Küti äris mingi sarnase teenuse kasutamist!Sellel müüjal kes minu optika lõhkus on vist iga asja tehes vaid meelel isa kuldsed sõnad"POLE PAHA"! Kui sellele probleemile lahendust ei tule siis küsin kohe:kes on järgmine!?
Nüüd siis vaja paigaldada uus sihik!Kas seda pean tegema ise?Küsima tehasest õiged kinnitustugevused kruvidele ja paigaldamise ise selgeks õppima?
Got Mit Uns
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas honkomees »

Asi selles ongi, et optika paigaldamiseks ei vii vist ükski pood püssi relvameistri kätte, ikka müüja keerab naks-naks külge, priboriga jäme regull ja valmis. Pärast tuleb niikuinii endal käepäraseks ümber teha, juba silma kaugus optikast on tänu erinevatele kehaehitustele inimestel erinev jne. Liigset jõudu pole tõesti vaja, ikka vaja tundega keerata aga midagi üleloomulikku seal nüüd küll pole. Ise pole mingi optikaspets, oma püssidele paigaldanud ja vahetanud optikaid ainult, kui kõik pealepanekud nüüd kokku lugeda siis vast tosin korda ja siiani pole optika lapikuks läind ega ka rõngastes ujuma. Korra küll keerasin jala kinnituskruvi pooleks, ikka oli jõudu ülearu ja seal ei osanud end nagu tagasi hoida kah, rõngaste optika külge kruvimisel ikka tead ettevaatlik olla...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Got Mit Uns kirjutas:Uou-uou-uou!Küti äri on minu meelest rohkem küti mure,vähemalt minu kogemustest lähtudes!See on tundlik teema,seega siin otsingi õiget relvameistrit!Nimelt üks Küti äri müüja on mees kes paigaldas mu püssile kalli optika nii kõvasti liigset jõudu kasutades ,et muljus sihiku toru. Tiirus sisse lastes purunes ka üks sisemine lääts ,kus on jalgade liite koht ja kust oli toru muljutud!Selle peale öeldi mulle poest ,et nemad end süüdi ei tunne ja et võõras mure!Kasutasin juristi abi seejärel ja saatsime kirjaliku palve asja kliendisõbralikuks lahendamiseks.Sellele ei vastatud,vaid lihtsalt helistati,et nemad sellega ei tegele ja kaevaku ma siis kohtusse neid.Saatsin Sihiku tehasesse ja sealt tuli vastus ühene ja konkreetne ,et sihiku paigaldamisel on kasutatud liigset jõudu.See mees on muide Luual jahimees koos isaga!"POLE PAHA"! Mees ei tunneta jõudu ja ei jaga sellest asjast mitte midagi.Võetakse teha töid ,kui puudub igasugune väljaõpe ja luba paigaldada garantiiall olevaid optikaid.Soovitan kõigil hoolikalt kaaluda Küti äris mingi sarnase teenuse kasutamist!Sellel müüjal kes minu optika lõhkus on vist iga asja tehes vaid meelel isa kuldsed sõnad"POLE PAHA"! Kui sellele probleemile lahendust ei tule siis küsin kohe:kes on järgmine!?
Nüüd siis vaja paigaldada uus sihik!Kas seda pean tegema ise?Küsima tehasest õiged kinnitustugevused kruvidele ja paigaldamise ise selgeks õppima?

Lihtsalt huvi pärast küsin! Mis firma optikaga tegu oli? Kui selline asi juhtus ,siis on see küll üsna mõistatuslik (läätse purunemine)! Sisemised läätsed on nimelt eraldi korpuses ja ei puutu välimise korpusega jäigalt kokku.Ülearu tugevalt pingutatud rõngaste jälgi on muidugi optikatel näha olnud küll. Kui jutt on ainult optika pealekruvimisest ,siis olen seda meelt,et mees peaks sellise väikse asjaga ikka ise hakkama saama.Kui on eriti suured nõudmised ,siis on olemas ju ka sellised asjad ,nagu dünamomeetrilised võtmed.Kõiki asju ei pea ju lolli jõuga kinni tõmbama ja siis VEEL veidike juurde tõmbama.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Relvameistri litsents ?

Postitus Postitas wsm »

Vahekommentaariks niipalju, et kvaliteetsete optika rõngaste valmistajatel on kaasa pandud pakendisse korralik optika paigaldamise juhend, kus kirjas tööde järjekord ja poltide kinnikeeramise jõud. Ei midagi keerulist.
Küll aga on olnud olukordi, kus relvaomanik ei tea ka ise õieti, mida tahab ja siis hakkavad jamad peale. :VS
Vasta