Veelkord sileraudsetest .

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kasutaja avatar
Pureva
Postitusi: 26
Liitunud: T Aug 05, 2008 2:36 pm

Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas Pureva »

usun et sellest palju räägitud mingitel vanadel aegadel aga siiski....
Rohelise jahimehena uurin millist sileraudset soetada?
Esiteks- kas lahti murtavat või poolautomaati? Et saaks lindu, savilindu ja ka ühisjahis käia? Oli siin lause et poolautomaadil müralik padruni vahetus kui erinavad ulukid ette satuvad. Kuid siiski. poolautomaat savilinnus ju päris mugav asi. Ja pardijahis samuti. On plaanis ka vint kunagi soetada seega suuruluki jaht nii oluline pole sileraudsega. Kuigi osavad saavad ka sellega hakkama.
seega, andke rohelisele jahihakatisele head nõu !
Kui hinnaklassi küsite siis midagi ikka kogutud on.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas greenhorn »

Ühisjahis on teada ju mida jahitakse, seega ka kindel pauk rauas. Vaevalt sa ühisel sea-või põdrajahil rebast laskma hakkad.
Tiirus põmmimisel see vahe, et odavamad kerged taldrikupaugud poolautomaati ei sobi, sest alla 28gr nad ümber ei lae. Pead kallimat ja raskemat moona kasutama. Ka ei neela ta alla iselaetud moona.
raimss
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 02, 2005 10:20 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas raimss »

Korralik poolauto(Benelli näiteks) laeb küll,mingid rondid ei tee seda tõesti.
greenhorn
Postitusi: 188
Liitunud: N Apr 29, 2004 8:31 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas greenhorn »

Eks sa raimss pane need mingid rondid siia kirja , et noor jahimees neid vältida oskaks.
Samas ka Benelli manualis selgelt kirjas, et ettenähtud padrunid 28-56gr. Seda ilmselt sellepärast, et tagada tõrgeteta töö.
Lisaks veel niipalju, et kindlasti on poolautomaat kapriissem relv kui seda on lahtimurtav.
Oma kogemus oli liigne õli lööknõela pesas pakaselise ilmaga, sinna see siga läks.
Samas võiks teemaalgataja mingi hinnataseme siiski välja öelda mis ta kulutada on plaaninud, siis on erinevate relvade omanikel/müüjatel kergem soovitusi jagada.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas duv »

Sai just paar nädalat tagasi Männiku tiirus poolautomaadiga paugutatud tiirurelvale(saab luba omamatta kasutada!) võimalik 8 padrunit korraga laadida ja probleeme ümberlaadimisega polnud. Kahjuks ei vaadanud relva tootjat, aga seda võimalik sealt küsida. Padrunid sai ka kohapealt ostetud ja 12 kal. karbil oli laengu kaal 28 grammi ja raskemate laengute ja jämedamatega, kui nr.7 seal minu teada lasta ei tohi. Olemas vist ka 26-sed tiiru padrunid, mis võibolla tõesti ei toimi poolautomaadis, kui nad ka odavamad on siis vast sentides. Isiklikult mulle poolautomaat mingit muljet ei avaldanud, sest vaikne ümberlaadimine, valik lasta nõrgemast tsokist lähedal olevat ulukit ja tugevamast kaugemat kaalub minule üles võimaluse turmtuld anda.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas tony »

Omal Benelli ja tiirupaukudega pole siiani probleeme olnud.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Olen paari poolautomaati proovinud ja tiiru jaoks mõeldud kuulipauguga oli probleeme ümberlaadimisel. Jahikaaslasel Benelli ja see ka ei toimi sport kuuliga. Haavlilaenguga teine lugu, Seal vist väga nõrga laenguga padruneid polegi.
Poolautomaadi plussiks võib öelda, et need vist väheke suuremat kasvu kasutajat silmas pidades on tehtud :lol: Igatahes minule istub enamus poolautomaate paremini õlga kui teised siledad. Aga see vist juba individuaalne probleem :wink:
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas ninja »

Oleneb mida hr.Pureva lasta soovib ja kuidas. Omal MP-153. Eelis sellel poolautomaadil et üks raud ja seega pole sellist muret , et kuhu teine raud laseb :D , aga hästi mõlemast rauast kuuli laskvat kaheraudset raske saada. Samas tavaline kaheraudne jällegi klassika ja täielikult vaikne käsitlemine võrreldes poolautomaatidega. Samas 35 meetri peale haavliviuhud mõlemast rauast tänapäeva relvadel peaks ikka olema enamvähem samad. seega kui sa pedant ja tahad riske maandada siis üheraudne relv vali st. poolautomaat, aga kui rahuldud piisava tulega nagu sileraudsetel ette nähtud, siis vali kaheraudne. Poolautomaadil hea mõni padrun rohkem rauda panna, aga kahjuks siis kiputakse ikka peaaegu sihtimatult seda salvetäit linnuparve pihta tühjendama ja tulemus palju kesisem kui kaheraudsete omanikel. Siledaga ajujahis ka päris normaalne. Paned poolautomaadile aimpoindi peale ja lased nagu vana mees.
Lõpliku valiku pead ikka ise tegema , aga soovitan mitte kiirustada selliste valikutega. Pigem mõtle oma jahipiirkond läbi ja mis ja kuidas lasta võimalik. :wink:
NB kaheraudne kulub poole vähem :twisted:
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas vallo »

Mul mc 21-12 laeb ka tiirupauguga 28 gr. Hirmus pikk on muud pole häda midagi. Laadimine ja pärast tühjakslaadimine on väheke tüütu.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas Mart »

Jahiks oleks pump ka üsna asjalik, ilma seadust rikkumata võid 7-se salve täis laduda. Tiirus natuke kehvake küll, sporti ei tee, aga oma lõbuks saab taldrikuid kärtsutada küll. Sea- ja põdrajahiks slug raud külge ja tuld.
Kasutaja avatar
Pureva
Postitusi: 26
Liitunud: T Aug 05, 2008 2:36 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas Pureva »

Tänud rahvale info eest.
Niipalju olen omale selgeks teinud jään kaheraudse juurde (murtava). Tundub et moona valik on siis ka suurem (laengu suhtes) ja pole karta ümberlaadimise tõrkumisi. Ja 2 pauguga tuleks ikka uluk maha võtta, see kolmas ei aita kui ise kehvakene. Selgus ka et sileraudsetele ka pikki tsokke ja isegi vindiga (kuuli jaoks) mis selle riistapuu laskekaugust kuuliga oluliselt pikendab.
Äkki olekski see parim lahendus alguses. Vintraudne ju küllaltki piiratud tegevusega (aga samas seda piiratut saab mõnuga teha, jah tean).
Kui vintraudse ost edasi lükata (aasta paar) ehk siis ajav korralik silekas ära !?
Nüüd ainult et mida?
Kui võrrelda IZ 27 ja Itaalia Franchi't, siis kui suur vahe neil võib olla laskeomadustes? Kas kellelgi on õrna aimugi? Muidugi on tobe võrrelda vene ja itaalia relva kuid; makstes itaallase eest pea 3x rohkem kas ma ka saan 3x parema relva ????? :|
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas Beretta »

Julgeksin soovitada jahipoodidest mõnda rohkem või vähem pruugitut. Pettumus ei ole siis nii valus, kui leiad, et :evil: vale püss. Kui Jahimeheks saad, jõuad ka kolmanda ja neljanda püssini. Oli meil siin kunagi teema "Mis oleks...".
Linnujahti võtan vahest puki asemel ka vana horisontaalraudadega IZ 26-e. Ei ole tal ei vahetatavaid tšokke ega hõbedaga graveeringuid aga linnu toob alla küll. Ajusse minnes jälle sama püss- kerge ja ei ole nii valus kui ära kraabid. Muide kah pruugitult ostetud.
Grumpy old man
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas hendrik »

Pureva kirjutas:Tänud rahvale info eest.
Niipalju olen omale selgeks teinud jään kaheraudse juurde (murtava). Tundub et moona valik on siis ka suurem (laengu suhtes) ja pole karta ümberlaadimise tõrkumisi. Ja 2 pauguga tuleks ikka uluk maha võtta, see kolmas ei aita kui ise kehvakene.

Kui võrrelda IZ 27 ja Itaalia Franchi't, siis kui suur vahe neil võib olla laskeomadustes? Kas kellelgi on õrna aimugi? Muidugi on tobe võrrelda vene ja itaalia relva kuid; makstes itaallase eest pea 3x rohkem kas ma ka saan 3x parema relva ????? :|


1. Päris "rondiga" lasknud ei ole poolautomaatidest - aga seni on võimalus olnud lasta Tikka, Benelli ja Beretta erinevate mudelitega. Ilmselt võiks öelda, et Tikka kõige kehvem - ka nendega ei ole mingi teema lasta 24g tiirumoonaga. Poolauto tahab ehk rohkem hooldust ja tähelepanu muretuks toimimiseks.

2.Ma olen pidanud iz27 mõned aastad, läksin üle Tikka x12 peale - seda valmistatakse Franchi tehases ning see on praeguse Falconeti analoog. Olen enda kaheraudsega lasknud suurusjärgus vast 6-7 tuhat lasku, laisk treenija nagu ma olen. Relv laseb nagu kulda. Minu jaoks oli vahetus seda väärt. Soodne itaallane, saab lasta samas "tempos" nagu mõni mees oma 50k berettaga... ise pead ainult mees olema. Kui sul on vaja siledat selleks, et 5a peale 5 siga ja 3 rebast lasta, siis aitavad selleks ka issid-tossid väga hästi.
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas reinuvader »

Sileraudse puhul on kõige olulisem õlga sobivus. Minu esimeseks rauaks oli ka IZ 27, mille ise valisin arvates oma iseenese tarkusest ,et se sobib ideaalselt õlga. Paari kuupärast sain alles aru et se ei sobi mitte kuidagi. Sai lastud sellega ka palju tiirus ja kyllaltiki häid tulemusi.
Minu soovitus: kui kinnisilmadega pyssi palge tõstad ja silmad seejärel avad peaks latt paigas olema.
Tänaseks on soetatud kõrvale kymnetes kordades parem sileraudne tulenui aga olen hädas ja võitlen eelmise pyssiga käesisse harjunud valede laskmisvõtetega.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Veelkord sileraudsetest .

Postitus Postitas Eerik »

Ega se IZ - 27 polegi nii paha relv . Jah , tema lae ehitus jätab soovida , aga seda kohendada on siiski lihtsam ja odavam kui osta ainult lae pärast 3-4 korda kallim relv . Esimeseks silerauaks igati hea valik . Kasutan seda juba üle 10 aasta . Olen ka paraleelselt TOZ - 34 omanud . Valik jäi siiski IZ- 27 kasuks . Jahil kasutan seal peal Aimpointi , väga praktiline sarnase relva peal . Sihik käib kiirkinnitusega maha ja võimaldab ka nii tiirus kasutamist . Hetkel küll liiguvad mõtted cal. 20 pumba suunas ja seda puhtalt jahti ja kuuliga tiirus tulistamist silmas pidades . Pigilindu küll sellise pumbaga ei lase . Linnujahis aga eelised suured .
Vasta