Põdra mokad-kuidas puhastada?

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas vollifedja »

Olen kunagi "nooruses" täiesti teinud, unustanud,kuna hulk aastakümneid polnud vaja-ema tegi.Nüüd tahtsin jälle oma gurmaanidest sõbrantse üllatada.ei saanud hakkama.Ja ema, kes oskas perfektselt ,enam ka pole, et küsida..Jummal see karv ei tule maha, ei kuuma veega, ei "kärsatades!"Ja ometegi olen teinud ja no paremat sakuskat, kui põdra keel ja mokad tarretises pole, ei ole mõtet vaieldagi!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas jorr »

Aga kas seda siletti,millega endal lõuga kraabid,oled proovinud?Hakab põdrakarvale ka peale.
noorus on ilus aeg
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas tony »

Mina olen parajalt pehmeks lasknud ja siis noaga maha koorinud.Saab ka nii,etvähe kuumutad ja siis kitkud aga see suht aeganõudev tegevus.Ziletiga võttes jäävad juured sisse (ei tea kas sellest midagi hullu ka on või ei), leeklampi ka ei soovita kasutada,pärast selline imelik maitse juures.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas sooviku »

Minul tekkis hoopis küsimus,kust see Vollifedja märtsikuus põdramokad sai,et oma sõbrantse üllatada :? ?
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas unt »

tony kirjutas:Mina olen parajalt pehmeks lasknud ja siis noaga maha koorinud.Saab ka nii,etvähe kuumutad ja siis kitkud aga see suht aeganõudev tegevus.Ziletiga võttes jäävad juured sisse (ei tea kas sellest midagi hullu ka on või ei), leeklampi ka ei soovita kasutada,pärast selline imelik maitse juures.


Just! Minu meelest ka kõige lihtsam moodus on see kui keedad mokad maitseainete ja soolaga kohe täitsa valmis, lased jahtuda ja siis koorid karva koos juurikatega lihtsalt maha. Siis lõikad ribadeks ja kui tunned, et midagi on veel puudu (näiteks küüslauk (y) ), puistad need puuduolevad maitseained sinna ribade peale.
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas tony »

sooviku kirjutas:Minul tekkis hoopis küsimus,kust see Vollifedja märtsikuus põdramokad sai,et oma sõbrantse üllatada :? ?


Märtsikuised põdrad need kõige maitsvamad ongi :D
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas rajaleidja »

sooviku kirjutas:Minul tekkis hoopis küsimus,kust see Vollifedja märtsikuus põdramokad sai,et oma sõbrantse üllatada :? ?

Mul kodus selline viimase aja leiutis nagu külmkapp. Sai hiljuti kitse liha ahjus tehtud, kuigi viimane kitsejaht ei meenugi enam.

Siin mõned näha: http://www.plussmiinus.ee/ee/kook/kulmi ... =3&filter=
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas sooviku »

:shock: Ah-soo,et siukesed kapid on olemas!Kas sul,Rajaleidja oli kits koos karvadega seal sügavas ja alles nüüd nülgisid :wink: .Põdramokad tehakse ikka kohe peapuhastamise aegas ära.Või vähemalt nii olen ma kuulnud...... :M Aga mine tea,uuema aja kombed,kapid karvaseid elukaid täis.Küpsetad ja puhastad millal tahad.
Naine võib olla,koer peab olema!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas andrus »

Tihti juhtuvad loomad ka autode alla jääma ja mitte alati ei ole nad juba surnud,roiskunud ja puruks sõidetud jahimeeste kohale jõudmise ajaks.Meil näiteks hukati viimane põder natuke üle kuu tagasi,veokas purustas taga ristluu ja oligi kõik.
jahismurf
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas rajaleidja »

sooviku kirjutas:.Põdramokad tehakse ikka kohe peapuhastamise aegas ära.Või vähemalt nii olen ma kuulnud...... :M Aga mine tea,uuema aja kombed,kapid karvaseid elukaid täis.Küpsetad ja puhastad millal tahad.

Ei hakka sellel teemal vaidlema. Pole ise mokkasid kunagi teinud ja ei tea nende spetsiifikat.
Aga salaküttimist ei hakka esimese hooga siiski kahtlustama.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas Feen »

jorr kirjutas:Aga kas seda siletti,millega endal lõuga kraabid,oled proovinud?Hakab põdrakarvale ka peale.


Hahaaahaaa :lol: Jorr, info mõttes, tegemist on siiski naisterahvaga.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Feenil nalja palju. Insaid joke. :evil:
Ei loe nimest välja, et naine ja teinekord nemadki kasutavad, iseasi kas habeme peal. :lol:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas aivar00 »

Karvad on karvad. Mis vahet kus kasvavad. Ei ole küll ise mokkasid valmistanud, kuid jahimehe tee algusest mäletan ka, et kõiksepealt neid keedeti maitseainetega ja siis kooriti ehk puhastati nagu keelt. Kindlasti saab ka nagu kodusiga kuuma veega mängides, kuid kas see vaev tasub ennast ära?
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:... Kindlasti saab ka nagu kodusiga kuuma veega mängides, kuid kas see vaev tasub ennast ära?
palju parem saab, aga tõeline mustkunstnik peab olema, mitte liiga kuum ja liiga jahe, lased üle, ei tule enam karv lahti - isegi põdrapea saab selliselt süldiks ette valmistada, tädi ikka viitsis teha, vot sai hea sült...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Põdra mokad-kuidas puhastada?

Postitus Postitas jorr »

Kui mälu ei peta,siis kupatati kuuma veega ja kooriti suurem karv maha.Peenike karvaosa puhastati just Ziletiga üle ja siis läks asi keetmiseks,kas süldi sisse või tarretisse.Tulemus oli selline kergelt krõmpsuv mitterasvane liha.Aga jah,nokitsemist on sellega palju.
noorus on ilus aeg
Vasta