Taks

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taks

Postitus Postitas vollifedja »

Eks juhuseid ole igasuguseid, kuid arvestades põdra kasvu versus taks, peaks ikka väike ,liikuvam taks peale jääma.Põder suur ja suht aeglane(võrreldes seaga, kes taksile ikka kordades lähemal).
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Taks

Postitus Postitas baddmann »

vollifedja kirjutas:Põder suur ja suht aeglane(võrreldes seaga, kes taksile ikka kordades lähemal).


Ooookeii.......:D:D:D. Keegi võiks põdra jalahoobi kiiruse ära mõõta ometi ükskord ;)

Erinevalt seast, kes ründamiseks peab kogu oma keret liigutama, piisab põdral ainult ühe-kahe jäseme väljasirutamisest. Ma olen mõlemat looma koera tõrjumas näinud. Põder on kõvasti kiirem ja etteaimamatum.

BM
Kasutaja avatar
Olgerd
Postitusi: 787
Liitunud: P Apr 09, 2006 5:16 pm

Re: Taks

Postitus Postitas Olgerd »

Hirmutate siin vaese vollifedja täitsa ära oma postitustega, julgeb varsti ainult jänese ja kitsejahti pidada oma koertega. Tegelikult on nii, et kõik metsloomad võivad olla ohtlikud koertele eriti, kui nad haavatud. Alati on olemas risk, et sead teevad koerale liiga ning ka näiteks põder. Urgu saates on selge see, et koer saab endale mingisugused kriimud ja väiksed haavad, kuna annavad seal väikekiskjatega üksteisele usinasti hammast. On olnud juhuseid, kus koer jääb urgu kadunuks(mäger võib selles süüdi olla)tänapäeval muidugi ururadar ja asi kergem. Sead ründavad pidevalt koeri, kui koerad liiga julgeks kätte lähevad. Kogu selle jutu mõte on, et alati on olemas riskid, aga ega sellepärast ei jää jaht pidamata. Jahikoerad on siiski aretatud jahipidamiseks.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Taks

Postitus Postitas karupoeg »

Isegi näinud lähedalt, kuidas põder vehib koerte poole sõraga, see ei ole eriti meeldiv vaatepilt. Jalg käib tal ikka väga ootamatult ja kiiresti. Koerteks olid seekord laikad, kes ka vaatasid ikka väga hoolega, et mitte sõrgade ette jääda, kuigi kinnihoidmistööd tegid nad väga hoolega. Taksi ei laseks põhimõtteliselt sea ja põdra peale minna, olgu jahikoer või mitte, kuid mina oma koera hoian väga ja ei tahaks talle asjatut hukku. Suurulukijahiks on spetsiaalsed suured koerad.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taks

Postitus Postitas vollifedja »

Vollifedja ei pabista, ikka läheme ka suurulukile-karmikas on terjer, mis terjer, maru äge ja nooruse tõttu pabistis, kisa rohkem, kui "villa"ja pikakarvuline nahahoidja-tunduvalt ettevaatlikum. Küll ei lähe taksidega koprajahti ja haavatud metssiga jälitame kütkes, nagu soomes ette nähtud,. Mu jahtkonna mehed ei lubaks juba meid "hulle" lahtuselt.Oleneb koera liikuvusest-15 kg taks tõesti ei jõuaks eest ära!(eriti, kui on ülekaalus, nagu millegi pärast enamus takse)Mida rohkem jahis , seda targemaks (arvatavasti ) nii koerad kui ise saame!Jahikatsed näitavad ainult kas on koeral eeldusi, edasine on enda teha.Muideks jäneseid meie mail ei esine, ja kitsi on nii palju, et koeri pole vaja, ise tulevad "püssi otsa" Rebaseid on meeltult, aga neid käime teises jahtkonnas "kiusamas" ja laskmas, seal huvilisi .Ja see, et jahikoerad jahis otsa saavad-tean, mul isa ja vend jahimehed-kõik meie koerad on olnud jahikoerad ja otsa leidnud enamasti ajus-auto all. Kuigi "vanasti" oli autosid jubevähe ja kiirused väikesed.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: Taks

Postitus Postitas karupoeg »

15kg taks? Kus selliseid tehakse? Suur isane täiskasvanud taks kaalub tavaliselt 10kg või alla poole. 15kg on juba selgelt üliraske taksi kohta ju!?

Igaühe valik muidugi, mis looma ta oma taksiga ajab...mina avaldasin oma arvamust.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Taks

Postitus Postitas jorr »

Muideks,neist jahikoera eeldustest,tean meest,kes kunagi (vene ajal) ostis segaverelise taksikutsika(ise loomaarst),et jahikoeraks omale.Kutsikast kasvas luru,aastasena metsas käies kõndis mehel sabas ja kui looma nägi siis spurtis,ehk nagu siis öeldi,ajas enda juurest kaugemale,ning kisaga ajas,niikaua kui oli viitsimist aga seda oli tal ikka vähe.Mehel tekkis juba plaan,et käib koerast püssiga üle.Ja siis,koer oli vast peale kaheaasta vana,hakkas korraga metsas tööle,ning polnud looma,mida ei ajanud(siis muidugi jänes-rebane,kits-põder).Mees kiitis teda (koera)taevani.Aga nagu elus ikka,hea asi kaua ei kesta,jäi ka see koerake roolijoodikule ette ning lõpp.Mäletan,kui keskeas tugev mees tuli kadunud isa juurte koerapeiesid pidama,pudel kaasas ja pisarad silmas,tahtis lausa omakohut teha mehele kes ta koerata jättis.Ja,sellist koera pole tal enam elus olnud,kuigi on neid palju pidanud,nii takse kui muid ja muidugi puhtatõulisi.Praegu tundub,et kui aga noorjahimees esimese koera võtab,siis ruttu katsetele,et aga see paber oleks,mis koera "võimeid" näitab,ning siis kelgitakse sõbra ees,et vaata,paberi järgi medalikoer.Arvan,et nii mõnelgi koeral löövad need jahivõimed või eeldused ka hiljem välja ja seda just segavereliste osas.Kui nüüd noor jahikoer(mitte kutsikas) kohe katsetel maksimumi ei näita,pole veel hullu midagi,asi võib muutuda aga nelja-viieaastane jahikoer enam ei muuda iseloomu,kui ehk teise koeraga koos jahtides.
noorus on ilus aeg
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taks

Postitus Postitas vollifedja »

Kuna minu "rida" on näitustel taksidega käia(taksid jälle jahirida), siis paraku on jah, suureks "aretatud" millegi pärast. ma oma 8-9 kg olen kui kutsikategaga. venelased ütlevadki "sõnotshek" ja kohtunikud(peale Saksa ja Tsehhi) ei tee märkamagi, et standart on tunduvalt väiksem..Oleme ka Eestis suvisel erikal(taksi) praktiseerinud kaalumist-saksas ja tsehhis üle 10 kg pole lootustki suurepärast hinnet saada.Ja ikka paaritatakse hiidsuuri ja ostetakse ka...
Jorr-segaverelistga ei saa jahis käia....ja ei tohi ka.Aga instinkt lööb võimaluste tekkides normaalsel jahikoeral ikka välja, kõike on võimalik harjutada, õpetada, suunata.Ega mulgi mingid jahitaksid polnud, kuna Eesti Chempioni kinnitamiseks näitusekoeral on vaja teha tõuomane katse, käisingi katsetel ja kuna koertele hakkasid rohkem katsed meeldima, kui näitustel käia,tahtsin ka ise jahimehe eksami ära teha ja täisõiguslikuks jahinaiseks hakata.(jahiveri nagu et nii kaasa antud, nii et iseasi, kellel, mis vanuses "vemmeldama"hakkab)
Vasta