Taks

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Taks

Postitus Postitas -Ivar- »

Omal 10 kuune pikakarvaline taks keda tahaks õpetada just verejäljele ja ajama. Verejälge on jahis juba mitmed korrad proovida saanud (kitsi ja rebast on ka ajanud) aga nüüd tekkis tahtmine minna seaaeda :M . Kuulaks just taksi omanike kui vanalt nemad koertega seal on käinud ja äkki mõnel taksi omanikul sama huvi siis võiks kopereeruda.
Oodatud on ka igasugused muud head soovitused taksi kasvatamiseks.
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Re: Taks

Postitus Postitas ubin »

ära selle lumega seaaeda mine, taks liiga madala kusemisega, ei saa sea eest ära, kui too ründab.
Kui paugutada tahad - "mine tiiru!"
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Taks

Postitus Postitas Feen »

Seaaias enamasti lumi maha sõkutud (eks Tony vast valgustab täpsemalt). Minu taks oli 2 aastat täis kui aias käis, see oli juba täiesti ok. 10 kuud peaks olema selline vanus, kus koer liigub ja ajab ka, aga kas just talvisel ajal seajahti... Ma vast sätiks teda veel rebaste peal (neid hetkel piisavalt, et põllus neid koputada ja siis koeraga otsida või vajadusel haavatut püüda). Seaaias võib see lugu ka olla, et emis tiine, ja kas kusagil põrsaid-kesikuid meil aias on, seda ei tea. Sügis võiks olle päris paras aeg minekuks.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Taks

Postitus Postitas vollifedja »

Käisin oma +tuttava taksidega Lätis seaaias. Noorim (karmk küll) oli 11 kuune. Sead olid noored,2 aastane kõige vanem -nii et koerte poolt "koolitamata" kõik koerad(minu pikakarvaline ja karmik) töötasid koos proffidega super! Ilusti pandi kari seisma, üllatuseks mu leebe pikakarvaline osutus "juhiks", jagas pisid kohtadele ja tuttava karmik tuli meid "kutusma". Sel suvel lätis olid põrsad ja ei lubatud aeda. Kindlalt ei lase vana kogenenud emisega või kuldiga aedikusse. Kui juba laikad rapitakse ära, mis veel siis taksist. Aga alustasime oma verejälje harjutusi Bassetite Klubi korraldatavatest verejälje koolitus-eksamitest(nende lehelt saab infi).Just tänud nendele verejälje koolitustele-eksamitele avastasid mu taksid enda jahiinstinktid ja tuli mulgi jahmeheks(naiseks)hakata.
Kui vanad sead on Eesti seaaedades ja kus neid aedu on ja kas sinna ka takse lubatakse?kellega kokku leppida?(nüüd kus jahis vaheaeg, tahaks poistele nats röömu.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Taks

Postitus Postitas Feen »

Kusjuures, vanad sead on sellised nö vanad tegijad, kui laika hammastega külge tuleb, osatakse vastu anda, aga üldujuhul vaadatakse taksi ikka kui mingit plönni, kes haugub. Seal kus mina käisin pidada sead pigem inimesi ründama, aga sellele asjale ei saanud ise kinnitust. Igatahes, põnevust jagub kõigile :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Taks

Postitus Postitas Metslane »

Kas taksi omanikel verejälje katsed on libedalt läinud? Kirjutage ka juurde mis karva taks on ja kui palju eritreeningut tehti?
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Taks

Postitus Postitas Feen »

pole ise verejälge teinud, katsena. Tegelikult täiesti plaanis, kunagi sai hajutatud ka, kuid siis polnud mahti asja ära teha. Nüüd on pris palju loomi üles otsinud, kohati jääb tunne, et mingi hetk kipub õhust võtma, kui pole abi, tuleb tagasi ning hakkab jälge harutama. Arvatavasti pole see eksami tegemisel just parim lahendus, natukene erinevad asjad, aga proovima peaks ikka. Kusagil vanemas teemas on kindlasti räägitud kuidas koera verejälje jaoks õpetada. Takside kohta tean, et need pidavat päris hästi verejäljekatsega hakkama saama.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Taks

Postitus Postitas tony »

Oli omal karmikarvaline taks.Metsas leidis kõik lastud loomad üles ja oli igati tubli.Katsel aga ei arvanud sellest vee ja veresegusest lõhnast midagi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Taks

Postitus Postitas andrus »

Siis kui ise sai hakatud oma spanjeliga seda verejälge õppima, läkisin kah Mart Mae juurde,et see natuke õpetaks.See oli siis eelneval õhtul raja maha teinud selle vee ja vere seguga.Vist ei ole vaja rääkidagi mis arvas koer sellest solgist ja mida arvas Mae mu koerast.
Aga millegi pärast kui teha verega rada maha siis järgmisel päeval koer sellest veel probleemi ei tee. :wink:
jahismurf
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Re: Taks

Postitus Postitas Eraser »

andrus kirjutas:Siis kui ise sai hakatud oma spanjeliga seda verejälge õppima, läkisin kah Mart Mae juurde,et see natuke õpetaks.See oli siis eelneval õhtul raja maha teinud selle vee ja vere seguga.Vist ei ole vaja rääkidagi mis arvas koer sellest solgist ja mida arvas Mae mu koerast.
Aga millegi pärast kui teha verega rada maha siis järgmisel päeval koer sellest veel probleemi ei tee. :wink:


On ka teada mida enamus inimesi Maest endast ja tema "superkoertest" arvab. Plaanis enda norrakaga kah katse ära teha, siiani on rada ilusti läbinud kui ise ette tehtud. Metsas kah hakkama saanud.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Taks

Postitus Postitas -Ivar- »

kuna läksin oma taksiga kooli sai küsitud kuida õpetada taksile verejälge (õpetajal kogemus hagijate kasvatamisest). Soovitas algul teha vererada kuni 30 m pikk (mitte pikem ja kindlasti mitte lumele), lõppu siis mingi nahk maha. Lased koera jäljele ja jälgid et käiks nina maas. Kui tõstab nina püsti ja läheb siis pidavalt lihtsalt visuaalse jäljeraja järgi minema (nt sinu jäljed või midagi muud ).
Nii kui lumi läinud tuleb proovima hakata.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Taks

Postitus Postitas andrus »

Aga pane tomp millega rada maha märgid pika toki otsa,et jälg ikka sinu jäljest eemal oleks.Ise märkisin vähe keerulisema raja atv(ei tea kas oli üldse sellest ka abi) pealt eelmisel õhtul maha.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Taks

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:...Ise märkisin vähe keerulisema raja atv(ei tea kas oli üldse sellest ka abi) pealt eelmisel õhtul maha.
Kas sa arvad, et peni atv jälge ei oska ajada? Mul tuli laika paar aastat tagasi Nival jälgi mööda koprajahti, kuni auto ära parkisin ja läbi padriku tiigini jõudsin oli ka peni kohal. Pärast tagasi sõites oli lume pealt näha et kõik ristmikud jne oli autojälgi järginud, mitte otse läbi metsa pannud
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Taks

Postitus Postitas andrus »

Ma nagu rohkem selle mõttega,et enda lõhna maha ei jääks :)
jahismurf
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Taks

Postitus Postitas tony »

Võid ka mõne võõra võtta kes jälje maha teeks.
Vasta