Mida teha kui metsead künnavad maad

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:No inimese s.tt pidi kah jutu järgi aitama. Aga suvila ümbrus täis s.ttuda??Pigem koliks ise minema.

Ei aita see shitt midagi, aga higised riided, "juustud" eriti jalarätid ehk portjankad on hääd, aga see kõik ainlt üheks ööks. Kadunud isa ikka iga õhtu pani kartulipõllu igasse nurka sihukese raske maatööga läbihigistatud nartsu üles ja rahu majas.
Viimati muutis honkomees, P Mär 29, 2009 1:23 pm, muudetud 1 kord kokku.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Metslane »

Mis valda Saaremaale maalapi ostsid?
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas -Ils- »

Olen ka kuulnud seda higiste riiete varianti. Keegi rääkis kunagi, et oli üks loomapidaja talunik, kelle kartulipõldu sead hirmsasti tuhnimas käisid. Siis aga talunik viis igal õhtul, pärast loomade talitamist oma talitamiskitli põlluserva ja riputas toki otsa. Sead jätsid kohe põllu rahule. Siin aga vist selline asi kõne alla ei tule, kuna tegu suvemajaga. Aga mine tea, äkki mõni naabrimees viitsibki väikse abiraha eest seda asja ette võtma hakata.
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Kellapoiss »

Mul juba sead heinamaadel tagasi.Noh tarkade klubi liikmed,kas pean 30 ha aia ümber tegema?
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas duma »

Kellapoiss kirjutas:Mul juba sead heinamaadel tagasi.Noh tarkade klubi liikmed,kas pean 30 ha aia ümber tegema?

JAH :!: :!: :!:
duo on parem
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Metslane »

Sa Kellapoiss ise jahimees. Kas on ikkagi õige iga su häda kella külge panna. See, et saartel sigade probleem eksisteerib on lollilegi selge. Mina ise näen, et kui just ahmid või mingid muud elukad kanda ei kinnita, siis see jääbki saarte omapäraks. Sinul kui jahimehel on võimalus oma osaga piirata nende arvukust ja ühtlasi ka nende tekitatud kahjusi. Kas Kellapoiss teed heina ka omalt heinamaalt?
Viimati muutis Metslane, E Mär 30, 2009 2:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
unt
Postitusi: 476
Liitunud: K Aug 27, 2008 12:40 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas unt »

Kellapoiss kirjutas:Mul juba sead heinamaadel tagasi.Noh tarkade klubi liikmed,kas pean 30 ha aia ümber tegema?


Mina küsiks ka. Ja mitte üldse irooniliselt ege halvustavalt - milline on Sinu arusaam kuidas Sa siis oma 30 ha maad metssigade eest kaitsta tahad? Või ongi see nüüd selline koht, kus iga maaomanik peaks saama riigi käest pappi selle eest, mis metssead tema maadel teevad vastavalt siis mingile kahjuhindamise metoodikale? Et siis põtrade kahju metsale, kitsede kahju istikutele ja peedipõllule, nugise kahju kanalasse, kobraste kahju metsale ja heinamaale, huntide kahju karjale, karude kahju mesilatesse jne jne. Et see siis olekski selline elulaad - kahjutasudest elatumine?! Mul lihtsalt jookseb mõte kinni kui hakkan mõtlema selle peale, et kust see papp kõik välja võetakse? Sellepärast küsingi - mitte ei iroonitse!
Või äkki ikka annaks endale aru ja majandaks vastavalt keskkonnale, kus ma elan? Ja teeks ise tegusid, mis minu vara kaitsevad?
Jahil juhtub nii mõndagi... ja kõigil pole vaja kõike teada!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas kakuke »

Hehh, see juba jahinduse arengukavasse sisse kirjutatud ja küllap varsti ka seaduseks vormitud, et maksma tuleb hakata. Iseküsimus, kui suures osas.
Küll siis tasakesi kaob ka saartel sigade probleem või tekibki selline äraelamise viis, kus rikkad maksavad ja naudivat suurt sigade üleküllust. Ma usun, et kui maaomanik on kinni makstud siis talub ta rõõmuga sigade kahjusid. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas aivar00 »

Minu arust täiesti mõttetu teema- kui sa oled maaomanik ning lähed keskkonnateenistusse lamenti lööma sigade arvukuse(kui piirkonna jahirentnik ise asja leevendada ei ürita) üle kurtes, et jahimehed neid muhvigi ei kiusa- arvan, et praegusel ajajärgul vähegi mõistlik jahirentnik tuleb sinuga lepitust otsima. Mina küll ei taha elada nagu Venemaa külas või vangilaagris- ümber õue on kõrge plankaed jne. Kui aga jahirentnik tahab minu kui maaomaniku arvelt rikastuda hoides sigade arvukust kõrgel ning müües lube kallilt, siis tuleb küll nõuka aeg meelde. Kkkuvõttes seda probleemi lahatud nii siin foorumis kui ka jahinduse arengukava koostamise juures. Pelgan, et lahendus "probleemile" tuleb valus jahimeestele.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Sarvik »

aivar00 kirjutas:Minu arust täiesti mõttetu teema- kui sa oled maaomanik ning lähed keskkonnateenistusse lamenti lööma sigade arvukuse(kui piirkonna jahirentnik ise asja leevendada ei ürita) üle kurtes, et jahimehed neid muhvigi ei kiusa- arvan, et praegusel ajajärgul vähegi mõistlik jahirentnik tuleb sinuga lepitust otsima. Mina küll ei taha elada nagu Venemaa külas või vangilaagris- ümber õue on kõrge plankaed jne. Kui aga jahirentnik tahab minu kui maaomaniku arvelt rikastuda hoides sigade arvukust kõrgel ning müües lube kallilt, siis tuleb küll nõuka aeg meelde. Kkkuvõttes seda probleemi lahatud nii siin foorumis kui ka jahinduse arengukava koostamise juures. Pelgan, et lahendus "probleemile" tuleb valus jahimeestele.


arvan siis ka midagi :
1. seni kuni jahirentnik on oma kohustused kehtiva seadusandluse juures täitnud (loe: hoidnud ulukiarvukuse etteantud miinimumi ja maksimumi vahel) ei tule jahimeestele "valusaid" lahendusi....iseasi on kas seltsi poolt esitatud ulukiloenduse andmeid hakatakse kunagi ka pisteliselt üle kontrollima...:)....seniks soovitaks maaomanikule alustada järelepäringust keskonnateenistusse: kas kohalik jahiselts on (antud juhul siis sigade miinimumlimiidi) täis lasnud...:)

2. keskkonnateenistusse võiks maaomanik minna küll kui tegu konkreetse varalise (loe:rahas mõõdetava) kahjuga....näit. karu lõhub mesipuid, hunt murrab lambaid, kobras uputab kultuure....kuuldavasti võib (st.ei pea...on ka mingid riiklikest vahenditest kompenseerimise variandid) väljastada siis kahjustuspiirkonda eriload (lisaload)....ja isegi väljaspool jahihooaega....ja need realiseerida on siis jahirentniku aukohus (otsene sund see vist pole, aga pole kuulnud et sellest on kunagi/kuskil keeldutud)
.....nüüd kui siga tuhnib maad ( mõtlen siin looduslikku maad, mitte kultuuristatud maad)...siis kus on varaline kahju?....kuidas kellegi ilumeelele see vastab.....see juba omaette probleem on...:)

oletaks nüüd midagi...:) :

..... oletame et realiseerub maaomaniku soovunelm...riigikogu võtab vastu seaduse et kõik metssead tuleb maha lasta....ja jahimehed seda ka teevad....oletan paar aastat on maaomanik õnnelik....ja siis lahkub õnn maaomaniku õuelt vähemalt inimpõlveks....sest selle ajaga kanti metssiga eesti punasesse raamatusse...ja esimene metssiga ujus lätist just maaomaniku maadele....st. analoogselt kotkapesapuu piirkondadega on maaomaniku õues nüüd igasugune majandustegevus keelatud.....küll küpseb maaomaniku poja peas veice äriplaan....hakkan sõpradele salaja näitama....vaata kui ägedalt meil sead maad tuhnivad /tustivad...:) :) :)

lõpetuseks: härrased jahimehed ja härrased maaomanikud....mõlemal pool teed on kraav! :)
kärbes kirbule!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas aivar00 »

Olen sinuga Sarvik paljuski päri, kuid antud piirkonnas minu teada need kahjustused tekivad justnimelt vähese küttimise tulemusel. Endal RMK naabriks ja sealt probleemid tuttavad- kui ikka metsa viiakse ainult maisi+veel soojad talved, siis selge see, et turistidele on too hea-maaomanikule aga halb kuna sead kontsertreeruvad sinna kus neil on palju süüja ning jahimehed ka pidevalt ei häiri.
ikka lõbusalt
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas tony »

Ei haaku Saaremaaga aga ikkagi tahaks Kellapoisi käest teada millisest piirkonnast jutt käib?Olen aru saanud,et Hiiumaa aga täpsemalt?Meie sektsioonis (Hiiumaal) peetakse sigadele aktiivselt jahti ja mulle teadaolevalt ka paljudes teistes piirkondades.
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Metslane »

Omapoolsetest tähelepanekutest võin arvata, et Kellapoisi näol tegu Tahkuna Jahiseltsi mehega.
Aim small, miss small!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas tony »

Metslane kirjutas:Omapoolsetest tähelepanekutest võin arvata, et Kellapoisi näol tegu Tahkuna Jahiseltsi mehega.


Noh kui ise ka jahimees sealsamas,siis ei tohiks ju probleemi olla.Pukk üles ja paharettidele ata-ata.Hiiumaal sead aastaringselt lindpriid.
Teet
Postitusi: 67
Liitunud: P Veebr 20, 2005 9:20 pm

Re: Mida teha kui metsead künnavad maad

Postitus Postitas Teet »

Mnjah, aga ega seal muud teha ei anna kui aed ümber või küttida. Mõnes piirkonnas lihtsalt on palju sigu ja kui lased ära on kohe uued asemel. samas lisasõõtmine hoiab ka karjad ilusti paigal ja pole mingeid probleeme. Eriti kevadel kui kesikud omapäi liikuma hakkavad on nad kohe heinamaadel. Aga kui ise jahimees siis peaks suutma oma maad ikka kaitsta :)
Vasta