põdrajaht??

2004. aasta teemad
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

ZAKSLANE hästi asja paika pani!! :D (b)
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Igal juhul toetus Feenile.Loodan, et Sinu pull kasvatab veel sarvi.Sinu tegu mäletatakse veel kaua ja häbi mehele kes liisuvõtmist millekski ei pea.
Egas elevant pole siga!
jäägermeister
Postitusi: 21
Liitunud: P Okt 17, 2004 11:35 am

Postitus Postitas jäägermeister »

Tean, mis tunne Feenil on. Endal sarnane juhtum, nimelt olime põdrejahil ja nägime kolme pulli, meil lasta üks, aga selle pulli loa oli välja ostnud üks seltsikaaslane, kes ise selles ajus ei osalend. Küsiti siis luba ta käest, et meil siin suur põdrapull metsatukas, et kas võib ära lasta, vastus oli jaatav, sest meil suuri pulle harva näha. Saatus tahtis nii, et too pull minu käe läbi teise ilm saadetakse. Esimene minu lastud pull, kellel trofee korralik (4;5 haru), aga millest pidin kahjuks loobuma :cry: misteha ehk neid juhtub veel treffama :roll: Eks parimad jahiaastad veel ees :D
Vanaisaloaga jahti ei pea!
Pathfinder007
Postitusi: 78
Liitunud: T Veebr 24, 2004 3:26 pm

Põdrajaht??

Postitus Postitas Pathfinder007 »

Oi,poisid,olete teie ikka paskadega punti juhtunud! :oops: Jahis ja saunalaval on kõik mehed võrdsed!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Feen, sa oleksid pidanud need sarved saama. Inetu värk. Sarvede ümber olen ennegi kaklust näinud, olen Kuldiga ühte meelt, et sulle tehti liiga su vanuse tõttu. Olen seisukohal, et ei võta võõrast trofeed iialgi, aga enda omast ei taha ka nagu loobuda. Mu sõbra suure pulli sarved läksid, kuna oli metskonnajaht ja sarved pidid ka metskonnale minema (ta oli siis ka noor jahimees). Arvan, et laskja peab alati ikkagi sarved saama, muu ei loe. Arvan, et sa said sarved õiglaselt, sest pooldan otsustava, mitte esimese lasu põhimõtet. Loodan väga, et lased veel oma suure pulli.
maukar
Postitusi: 21
Liitunud: R Okt 22, 2004 4:11 pm

Postitus Postitas maukar »

ei tia kuda tänavu need põdrad lastud saab. meil kõik nad kuhugi kadunud.esimesed 3 nädalat mitte haisugi põdrast, nüüd vaikselt ikke saab neid kütitud.
Käi metsas vahel ka fiilingu pärast... , mitte liha pärast... ;)
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

nüüd lumi maas ja läheb külmaks ka, läheb piiramine lihtsamaks
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
noorsaarlane
Postitusi: 60
Liitunud: P Veebr 22, 2004 7:04 pm

Postitus Postitas noorsaarlane »

Jah eks külm paneb loomi rohkem liikuma...täna Saaremaal esimene külm ja esimene lumi maas (y)
Kahtluse korral jäta laskmata!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Tartus ka tuli lumi maha. Hea. Loodetatvasti on laupäeval ka lund. Aga põtrade teemal panin tähele ühte asjaolu, kuigi vett on metsas palju ning põdrad peaks kõrgemate alade peale hoidma, liigub neid kõige rohkem ikkagi sellistes mülgastes, kuhu nagu aju teha ei saagi. Meil ka siiani 3st loomast ainult 2 lastud, oli isegi korraks arvamus, et sai liiga palju plaani võetud. Ei usu... paar metsatükki olid sellised, kus aju jäi lihtsalt toppama ning siis tuldi mööda äärt tulema, ning nendes tükkides olid loomad sees (ühes nähti isegi 2te vilksamas, mets ise oli jälgesid täis ja pajud kooritud). Selle peale sai kopratamm maha võetud ja laupäeval vaatab asja uuesti. Samas... mõlemad põdrad on meil lastud kõrgematelt aladelt.
Eks lumi teeb asja kergemaks, aga oletan siiski, et eelmise aasta seisuga võib tagasilööke olla.

Ps. see trofeeasi läks nii, et asja arutati jahis hoolega, isegi Jaak Volmer oli kohale kutsutud, õigus anti mulle. Aga teate, ei taha mina selliselt endale trofeed, kinkisin vanale selle ära, tema kingib seltskonnale viinad :) Mulle oli suureks lohutuseks vanamehe rõõm (tema usub siiski, et õiglus sai jalule), minul poleks sellest trofeest niimoodi rõõm olnud (hea meel oli küll kui loosiõnn mulle naeratas). Vot, kindlasti võib seda mu nooruse ära kasutamiseks nimetada, aga endal on tunne, et minu au on alles. Tulevikus, kui midagi taolist peaks tekkima, siis tuleb ikka igalt ühelt eraldi küsida konkreetselt, et kuidas asja korraldada, ja kui otsustatud, siis ei vii enam ükski vägi ühtegi trofeed enam minu käest minema (st, et ise ei anna). Loodetavasti oli sellest seigast kellelegi tulevikus kasu.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Senikaua kui sool koorikut peal pole, mis põdrajalgu verele hõõrub, ei tule ta soost kõrgemate kohtade peale. Me kah proovisime, aga pole jälgigi näha. Ikka on soos, eriti veel soostunud raiesmikel, kus vett hulgi ja magamisasemed lausa vees. Korra mehed nägid, kuidas põder pani täie valuga rinnuni vees ja koer taga nagu delfiin, ikka vee all ja vee peal.
Kui nüüd külmaks läheb, siis ehk tulevad varsti kuivemale maale, kus ka aju parem teha on.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Meil kõik põdrad lastud. Pole ükski aasta nii hästi juhtunud. Tavaliselt oleme ka viimasel päeva taga ajanud
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Meil samuti lastud kõik 7 põtra juba 30 oktoobri seisuga. Nüüd anti üks vasikas ja üks suur juurde. Homme vaja minna jälle luusima. Olen nüüd lumega mitu päeva ringi sõitnud, kuid põdrajälgi pole veel näinud. Igal aastal on meil esimese lumega põdrad paiksed olnud. Eks lähme lihtsalt ehku peale välja kuivemaid metsatükke lükkama, sest rabasse minna ei kannata, kuigi seal 100% loomad sees.
ikka lõbusalt
Suletud