põdrajaht??

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

ilm oli ilmselt igal pool vilets, aga vaatamata kehvadele tingimustele saime laupäeval 3 põtra: väike 2-haruline pull, lehm ja vasikas. riided on küll siiani märjad ;)
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

laupäeval sai lastud 1 lehm ja pühaba lehm vasikaga.
mis omakorda meenutab et vaja püssi puhastada :)
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Kuna siin foorumil rahvast üle eesti siis selline küsimus
et ega keegi ei oska ütelda kus ostetakse põdra nahkasid
või kes ostaks . äkki saate kontakt andmed siia üles riputada.
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Mul on selline tunne, et ega ei ostetagi. Kui hästi pargitud, siis poodi võib ju viia... aga sel juhul peab olema ise pargitud (sest firmades parkimine on kallim kui poes müüdav nahk). Isegi kopra naha realiseerimisega on tegemist :?
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

zakslane kirjutas: vibunoolel väga karm tera vist.

http://www.jak.ee/mod/userpage/images/wee.JPG
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Et nüüd siis keku-keku... osalesin täna põdra laskmines. Kokku said 4 meest kätt proovida, maha ta jäi. paremal 5 haru, vasakul 6. Kuna lõpuks ei selgunudki, et kes see pulli surmas süüdi oli, siis tõmmati liisku, kes sarved endale saab. Juhtusin see õnnelik olema :) Nüüd siis tuleb asja vääristama hakata. Sel teemal, et esimene kuul või surmakuul... või viimane kuul... kuidas kellegi, seda mõeldi ka, aga siis polnud ka keski kindel, et ta pihta sai. No, üks tabamus oli vindist ka, aga ka see oli küsitav, et kas sellest maha oleks jäänud... st, et ajas jalad alla ja siis sörkis edasi. Minu õnneks tulin ma parajasti ajust välja ja põder tuli mulle otse peale (jõudsin veel püssi laadida). Edasi, põder nägi mu ära ja hakkas külgsuunas liikuma, aga kuna jalgealune oli suht vesine ja plödine tal, siis sain ma suht ligi joosta ja ise lasta. Ja siis vedas põder ennast metsaveerde kus ta pihta veel paar lasku tehti (aga pole ka kindel, et pihta). Ja sinna ta siis kukkus (selles küljes, kust ma lasin oli ta saanud kopsupaugu... nii, et jääb võimalus, et see võis ta kustutada.... kokku üldse pihta 4 lasku, nii et mine tea :M ).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Et siis kirjutaks sellest, millise pöörde asi hiljem võttis. Kõik teavad seda lugu, et esimene kuul tähendab trofeed. Meil seda kõik ei tea ja katsutakse leida see kelle kuul otsustav oli. Selgus aga, et ei saadudki seda teada. Arvatavasti lõpetas põdra elu kuul mis oli läinud põdra kopsudest läbi, ning teiselt poolt välja tulnud. Sellest küljest lasin mina ja see mees kes esimesena lasi. Ise tean seda, et kui põdra kõrval jooksin (no, ega ta väga lähedale mind ei laskunudki, aga kuna ta oli vindist enne vastu selgroooga saanud ja uimane ning jooksis suht vesise luha peal, siis suutsin tal ikka tuules püsida) ning ta pihta lasin, siis põder võpatas ning lisas tempot. Ära kukkus ta ca 100 meetrit hiljem. Küljepeal oli üks auk, ja esimesena jäi silma see, et kui kõrval jooksin, siis ei pannud seda auku tähele ning ma arvasin, et see oli vindist lastud (et kuul on läbi läinud, aga suuremaks lõhkumiseks pole jõudu olnud). kui ma olin ära lasknud, siis tegin laskesektori teistele vabaks ja siis last teda vindist veel... ja siis siledast 2 korda ka (teine külg). Olgu kuidas on, aga ma pole üldse kindel, kelle tabamus seal kopsus käis ja kuidas teised tabamused mõjutanud oleksid. Siit olekski olnud paslik lähtuda raaglist, et esimene kuul. Aga leiti, et see ei lähe ning otsustati kõikide laskjata vahel liisku tõmmata.
Edasi... õhtul helistas mulle esimese laskja pojapoeg (tuntud jahindustegelane), kes lootis sarvede saamiseks leida kohtuvälist lahendit :shock: Hea naljamees ta on, kui kõik on asjas kokku leppinud ja küsitakse, kas kellelgi on vastuväiteid ning neid ei ole, siis mida ku***it sa teed kohtus sellega, et nii olla mõnes pool kombeks :lol: Meil oli sel korral kombeks liiksu tõmata. Samas, esimene laskja on väga tore vanamees, ja see esimese laskja teema on mulle ka vastuvõetav (erieti sellel juhul). Nii, et otsustasin siis vastu tulla ja sarved loovutada. Ei ole mulle seda jagelemiset vaja, pärast kellelgi s**a maitse suus. Ise sain neid sarvi õnnelikult pool päeva omada ja kui need vana õnnelikuks teeb, siis on mul selle üle ainult hea meel.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

:o :( ...täitsa lugu küll jah, no annab sellist mäletadagi...see et ikka alul kokku lepitakse et liisku ja kõik rahul siis pärast ikka mingi jama ja kellelgi ütlemist, see täiega masendav sellises loos on...tüüpeestlaslik lähenemine.
Igatahes FEEN, tubli et asja sedasi lahendasid, endal vähemalt süda rahul ja ei sa sest vaesemaks jää, las vana olla nats õnnelik siis...
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Siit olekski olnud paslik lähtuda reeglist, et esimene kuul.
Olen ise jahimees alles kuus kuud olnud. Olen lasknud ka elu esimesel põdrajahil looma. Enne mind oli kolm lasku pihtas, aga loom liikus joostes edasi minu lask oli viimane mille peale loom maha jäi ja mind loeti laskjaks. Kui haavatud loom pääseb minema ja lastakse maha mitme päeva pärast siis ei hakata otsima haavajat, et trofeed ära anda. Et omavahelist kokkulepet rikuti see on küll väga halb.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

:shock: täitsa masendav. Ennast hakkas kohe huvitama, et kes see "MEES" siis selline on? Tuli esimese hooga meelde ütelus: andja võtja kassi....e lakkuja. Ma olen sõnatu. :VS
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Tobe lugu küll. Kui sellisel mehel südametunnistus ja õigluse tunne vähegi tuttav asi, siis järgmisel ühisjahil peaks ta küll oma silmad häbist maas hoidma... kui üldse julgeb kohale tulla.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Inetu lugu igaljuhul,aga mis teha kui eestlane kord selliseks loodud.Arvan FEEEN siin kasutati küll sinu noorust vist kurjasti ära.Ma ise küll ka liisu tõmbamist ei poolda,aga kui nii kokku lepiti , siis vanasõna---pärast kaklust ära rusikatega vehi ,klapib siia küll :wink: Tubli ,et väiklaseks ei muutunud,küll Diaana ka sulle selle pulli saadab :!: Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ahjaa... tegelikult on selle mehe pojapoeg täiesti mõistlik tegelane... aga no, eks ta siin natuke liiga põlema läks ja selle tõttu natuke lahmima asus. Aga vanamehel on jahistaazi 40 aastat ja siiani pole ta trehvanud pulli laskma. Ja äkki oli see tal viimane võimalus.
Samas... enamus jahiseltsist läks selle peale ka põlema ja nüüd on laupäeval suuremat vaidlemist ja jama ootamas... ja mina siis veskite vahel :? Trofee on tore, aga sellepärast nüüd küll ei taha mingit tüli tekitada.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Õiged mehed oleks siiski liisule kindlaks jäänud, nüüd selline tunne jääb, et liisk läks sitasti, vaja uuesti teha. Sa küsinud vana käest kast viina, saab vana trofee ja sulle ei jää sellist maitset suhu. :D
Viimati muutis Eik, K Nov 03, 2004 3:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
saa
Postitusi: 134
Liitunud: T Juun 15, 2004 2:48 pm

Postitus Postitas saa »

Kokkulepe peaks ikka vett pidama. Mitte pärast vastavalt kellegi trofee omamise ahnusest hakata jagelema, mis mõtet siis üldse liisku tõmmata , kui pärast ikka jagelemiseks läheb .
Mul poleks küll sellisest trofeest enam täit rõõmu , kui ma selle kelleltki peale
õiglast jagamist tänu oma sugulase ahnusele omale saan . Inimesele peab jääma oma eneseväärlikus ja oskus kaotada .
Meil lasti nädalavahetusel kaks pulli, esimesel oli ühel pool seitse haru ja teisel pool murdunud neli . Kaks meest lasid ja vaieldi hulk aega ... ja too, kes esimesestest sarvedest ilma jäi lasi pärast kahearuliste sarvedega pulli , niiet iial ei või teada milla õnn uuesti naeratab , vahel isegi kaks korda päevas . :)
Suletud