Stiga 30-06

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas baddmann »

M98 süsteemi sarnane jah ning nt CZ 550 on samasugune lukk (samuti tootjapoolse viitega M98-le. Nüüd ma siis tean,et CZ puhul sama jama, lihtsalt et salv ei ole vähemalt minu kaliibril ülevalt laetav ning peab veidi nuputama, mida tiirus peale hakata ühekaupa laadimise vajaduse korral.

BM
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas kaliiber »

Waldust öeldi et uus tõmmits maksab 2000kr (kasutatud püssi hind 5000) nii et tuleb peaaegu pool ära küll, mida on ikka üle mõistuse palju. Ja neid ei pidavat veel lisaks kuskilt saada olema, oled õnnega koos kui sellegi raha eest lõpuks pika ootamise peale saad. Rootsiski pidi ülim defitsiit olema. Ja purunema pidi neid palju...

Seda kas 98k luku osad sobivad ei tea, aga sarnased on nad tõesti. Samas olen kuulnud ka saksa vindi omanikelt halamist tõmmitsa purunemise ja raskuste kohta uue leidmisel.

Siit tasuta äriidee töötuks jäänud treialitele ja muudele metallinikerdamisega kodus olevatele tegelastele - hakake neid vidinaid tegema ja elate majandussurutise kenasti üle :wink:
Kliente jagub nii Eestis kui naabermaades.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas peepk »

Kuulge kanged mauseri süsteemi lukusüsteemiga relvade omanikud,no pagan 2000eegu eest tõmmits.Igal aasta Kurtnas vanavara laat ja just see pühapäev oli ja sügisel tuleb samuti.Saksa tõmmitsaid iga kord müügil olnud,tuleb vaid küsida kui miskit militari silma jääb ja igasugu luku ja magasini juppe nii poolikuid ja terveid.Üle 2 sota tõmmits ei maksa.Eelmisel aastal ühel oli tutikaid tõmmitsaid
pooleliitrise purgiga kaasas.Igasugu muud tavaari on kah kuhjakaupa,osta või tagavaraks.Seega võtke vaevaks vaid kohale minna ja emotsioonid on laes.Ka Saarlaste uus relvapood on koht kust tellida,neil Frankonias käpp sees ja mul omal kataloogis komplektne lukukoda koos magasini ja lukuga 99 euri komplekt nii et...mõelge ise.
Viimati muutis peepk, E Mai 04, 2009 8:51 pm, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas baddmann »

Heh, nüüd sa rääkisid küll M98 omanikud haledalt sisse. Waldu omad lähevad Kurtna laadale ja teevad tõmmitsatest tühja töö ja hiljem ....ostate nende käest :D

BM
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas peepk »

Mina olen hallist ajast alates neil laatadel käind ja Waldut pole iialgi seal kohanud ja kes teil keelab kohale minna ja osta.Ja saksa tõmmitsa lasevad mehed laiali omast rumalusest,Tean mitut venda kes jõuvõtteid kasutades selle nurga ära murdnud,annan tasuta nõu et käiake tõmmitsa ots täiega siledaks ja vasega joota uus plaat mis pärast mõõtu viilitakse.Kui pesa ok siis kestab küll ja laiali ei lagune,see praktikas järgi proovitud wärk.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas andrus »

Minu "mauser" on nüüd nii kaugele jõudnud,et enam jahi situatsioonis,kus vaja kiirelt ümber laadida kesta välja ei viska ja lükkab kestaga uue padruni viltu ette :twisted: Viskab siis välja kui looma jõuga lukk lõppu välja vedada.......aga sedasi vist enam väga kaua vastu ei pea.
Aga kui sedasi rahulikult ümber laadida pole miskit muret.
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas peepk »

Andrusele et sul ilmselt see pisike lehtvedru selle lõkatsi sees mis lukku ei lase välja tõmmata puru,se vedru hoiab seda pisikest jupatsit pinges mis lukku lõpuni tõmmates kestale selle kõksu annab et see välja lendaks.See libiseb vasakul pool mööda luku külge kui lukku taha tõmmata ja ulatub paar milli välja kui lukk avatuna tagaseisus,proovi sõrmega et kas vetrub .või mitte.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas Olavi Kool »

Esiteks kohe, et m98 luku ükski jupp ei sobi Rootsi mauseri lukuga ning ei saa panna sobima, va vedru mida annab lühemaks tehtuna kasutada rootslase lukus. Mis hindadesse puutub siis olen erinevatel netipoodide (ka eestis) olevaid hindu leidnud seinast seina. alates 200kroonist kuni 1500 kroonini. Kellelgi ikka mure on pange foorumisse kirja ja kindlasti saab keegi aidata ja kui eestist ei saa siis soomes kellegi tuttaval ikka tuttav on

http://www.midwaysuomi.com/apps/ebrowse ... *+9144+***
naised saunas rääkisid
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas andrus »

http://world.guns.ru/rifle/mauser_k98_action_blow.jpg

nüüd saab puust ja punaselt teha...

Ma ise ajaks oma probleemi selle 013 süüks,liialt kulunud või murdunud äkki hoopis.Kus kohast üldse saaks selliseid vidinaid kodumaal kui peaks vaja nimema?Kas või n.tervet lukku???
jahismurf
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Stiga 30-06

Postitus Postitas andrus »

hing ei andnud rahu ja keerasin lahti selle kaadervärgi,tundub,et see jubin 013 ongi juba kellegi enda aretis pehmest materjalist ja ots ära kulunud.On võimalik kuskilt saada seda nn.ejectorit.Võib olla kasvõi koos selle "asjaga" mille sees ta on.
Variant on veel lasta uus teha aga mingi pildi peal on selle polt/kruvi auk ovaalne ja minul on ta ümmargune.Milline siis õige on?
jahismurf
Vasta