.22 LR püssid

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

.22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

Tere!

Olen siin kõvasti relvaseadust uurinud ning mul oli hea meel teada saada, et võin 18-aastaselt relvaluba taotleda. Soov on hakata IPSC-ga tegelema, käisin selle jaoks ka püstolit valimas.
Kuid hing ihkab ka püssi. Minusugune noor relvasõber võib omada väikesekaliibrilist 5.6 mm või .22 relva. Plussiks on muidugi see, et sellega relvaga on väga soodne lasta. Olen siin uurinud .22 püsside kohta :
1) Kõige rohkem kiidetakse välismaa foorumites Ruger 10/22 tema kõrgest klassist vastupidavuse ning hinna/omaduste suhte pärast. Kas Rugerit saab Eestis kuskilt osta?
2) Leidsin foorumist ühtteist Marlini toodangu kohta (Waldus) , nende hinnad algavad 3900 kroonist.
3) Samuti leidsin CZ 511, mida müüakse Jagdhofis.

Kas poltlukuga mudeleid on ka saadaval või on turu vallutanud poolautomaatsed?

Üle 5000 krooni ei suudaks ma mingil juhul kokku ajada, niiet see oleks ka hinnapiiriks. Mis on teie mõtted?

Ette tänades,
Uku
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas Heino »

Mine Männiku tiiru, ütle, et tahad püssi osta, saad vene toru mõnelt laskurilt 1000 EEK-i eest, põhiline, hoia raud puhas ja laseb nii palju kui Sul vaja. Veel parem astu laskurklubi liikmeks ja saad relva ka millest lasta. Ära osta kahe päästikuga aparaate, nendega pole midagi teha.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

Heino kirjutas:Mine Männiku tiiru, ütle, et tahad püssi osta, saad vene toru mõnelt laskurilt 1000 EEK-i eest, põhiline, hoia raud puhas ja laseb nii palju kui Sul vaja. Veel parem astu laskurklubi liikmeks ja saad relva ka millest lasta. Ära osta kahe päästikuga aparaate, nendega pole midagi teha.


Palun põhjendust, miks pole nendega midagi teha?

Uku
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas kirp »

Poolautomaati ka ära esimese hooga vali. Kui spordiga tahad tegeleda, siis on täpsusel tulejõu ees tugev eelis. 511 on lühikese kerge rauaga, mille kinnitus kaba külge on eest konksuga. Lisaks sellele raspeldab minu käes olev eksemplar ümberlaadimisel kuuli ühe külje tugevat ära. Mis täpsust sa siis ikka tahad saada. Max. olen saanud 100m pealt kusagile 5 cm ringi, aga seda mitte eriti stabiilselt ja vaid mõnede moonadega (vist Tsehhi enda omaga 380m/s). CZ teeb ka väga ilusaid poltlukuga püsse sellele kaliibrile. Peaks olema vaat et odavam (peaks 5000 sisse ära mahtuma) ja üüratult täpsem (vähemalt minu jahikamraadi oma on). Vene vana püssi ostmine on ka variant, aga uuri kuidas nood lasevad kiireid kuule (vindisamm!). Kui kunagi sama püssiga jahti tahad pidada, siis on tugevam laeng igati kasulikum. Tähtis on ka, et kaba istuks ja sihik sobiks. Vanal vene püssil on enamasti dioptersihik, CZ klassikaline lahtine sihik. CZ oli kaasas oma kinnitus optikale (neil on mingi oma mõõtu "kalasaba"). Samas venelasele aretad enamasti vaid relvameistri ja lisapapi eest optika peale.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

Suured tänud vastuse eest. Kas keegi Eestis Rugerit müüb?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas kakuke »

Mina venelast nii maha ei teeks. Endal ka üks selline isend (BK-5) kapis. Tõsi, minul on ta ennekõike paberisse augu tegemiseks. Väga hea päästikuga on, millel annab reguleerida nii tõmbetugevust, kui ka päästiku käigu pikkust. Relval paks raud ja peal nn kalasaba, mille külge hõlpsalt kinnituvad optikajalad. Lisaks veel reguleeritav laad. Täpse tulega on ka. Mida hing sa veel tahad ühelt püssilt. Sellesse jahipidamise võimalusse soovitan suhtuda teatud irooniaga. Paljud asjad võimaldavad ühte või teist asja, aga üsna pea saab selgeks, et ega sellest ikka selleks asja erilist pole. Minu meelest paras junn on jahipidamise seisukohalt lähtudes (22 LR st).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

kakuke kirjutas:Mina venelast nii maha ei teeks. Endal ka üks selline isend (BK-5) kapis. Tõsi, minul on ta ennekõike paberisse augu tegemiseks. Väga hea päästikuga on, millel annab reguleerida nii tõmbetugevust, kui ka päästiku käigu pikkust. Relval paks raud ja peal nn kalasaba, mille külge hõlpsalt kinnituvad optikajalad. Lisaks veel reguleeritav laad. Täpse tulega on ka. Mida hing sa veel tahad ühelt püssilt. Sellesse jahipidamise võimalusse soovitan suhtuda teatud irooniaga. Paljud asjad võimaldavad ühte või teist asja, aga üsna pea saab selgeks, et ega sellest ikka selleks asja erilist pole. Minu meelest paras junn on jahipidamise seisukohalt lähtudes (22 LR st).


Mis relva sa täpsemalt silmas pead? BK-5 neti otsingusse trükkides ei leidnud ühtegi relva. Jahtimise soovi mul polegi, eesmärgiks täpsuslaskmine lasketiirus. Kui nüüd rääkida võistlustest, siis IPSC vintrelva võistlustele peaks .22-ga pääsema küll. Algne plaan oli lasketiirus lasta, kuid võistlustel oleks lõbusam (kui mul reeglite osas õigus on).
http://www.ipsc.ee/index.php/248/

Uku
klem
Postitusi: 73
Liitunud: E Mai 11, 2009 9:12 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas klem »

UkuK kirjutas:Olen siin kõvasti relvaseadust uurinud ning mul oli hea meel teada saada, et võin 18-aastaselt relvaluba taotleda. Uku


Vaadates teemasid ühes teises foorumis, siis isiklikult soovitaksin relva(loa) soetamist paar aastat edasi lükata. Soetamine on siiski kõige väiksem asi, võrreldes hilisema omamise/kasutamisega. Vahepealset aega võib sisustada nt EKV-s, ülikoolis vms.


peace
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas duma »

klem kirjutas:
UkuK kirjutas:Olen siin kõvasti relvaseadust uurinud ning mul oli hea meel teada saada, et võin 18-aastaselt relvaluba taotleda. Uku


Vaadates teemasid ühes teises foorumis, siis isiklikult soovitaksin relva(loa) soetamist paar aastat edasi lükata. Soetamine on siiski kõige väiksem asi, võrreldes hilisema omamise/kasutamisega. Vahepealset aega võib sisustada nt EKV-s, ülikoolis vms.


peace

Ehk selgitad lähemalt siis mix peaks relvasoetamist PAAR aastat edasi lükkama?
duo on parem
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas andrus »

See vast selline soovitus mis ei kuulu avalike arutelude hulka. :M
Vähemalt mulje jäi selline. :roll:
jahismurf
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas peepk »

Võta poltlukk ja raskema rauaga,ja loe Kakukese juttu veel korra.Ruger ei pea su toru kohe kindlasti olema ja proovi enne neid 1000 eeguseid tiirus,poolautomaati selle kärbsepiitsa varre jämuse rauaga ära küll osta.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas UkuK »

klem kirjutas:
UkuK kirjutas:Olen siin kõvasti relvaseadust uurinud ning mul oli hea meel teada saada, et võin 18-aastaselt relvaluba taotleda. Uku


Vaadates teemasid ühes teises foorumis, siis isiklikult soovitaksin relva(loa) soetamist paar aastat edasi lükata. Soetamine on siiski kõige väiksem asi, võrreldes hilisema omamise/kasutamisega. Vahepealset aega võib sisustada nt EKV-s, ülikoolis vms.


peace


Olen väiksest saadik relvadega kokku puutunud :
1) Mu ristiisa on kirglik jahimees, kellega on mul alati soojad suhted olnud ning olen temaga palju erinevatel relvaalastel teemadel arutlenud.
2) Mu isa hea sõber on eluaeg käsirelvadega tegelenud ning ka temaga on saanud palju rääkida neil teemadel, saanud erinevaid relvi käes hoida.
3) Mu isa oli miilitsas ning ta õpetas mulle väiksena relva käsitsemist ning ohutustehnikaid.
4) Olen mitu aastat omanud õhupüssi, mille soetasin enda teenitud rahaga.

Tahan öelda, et ma pole mingisugune hellitatud jõmpsikas, kes mingisugust vastutustunnet ei oma. Loomult olen iseseisev ning kinke ma ei salli. Mul on kodus 500 lammast, kelle tõttu teen ma tihtipeale kooli kõrvalt tööd. Olen pikalt raha kogunud ning soovin sellesse hobisse investeerida. Korralik relv pole ühekordseks kasutamiseks, see on ikkagi pikaajaline investeering.

Kuna ajateenistusse saab alles 2011. aastal (heal juhul, sest praegu on sinna suur tunglemine, 2010 on juba täis), on mul päris palju aega laskmisega tegeleda. Ülikooli ei soovi ma minna, eesmärgiks on peale ajateenistust kaitseväes edasi töötada ning Tartu Kõrgemasse Sõjakooli astuda. Pealegi olen kindel, et laskmine tuleb mulle kasuks - saan kogemusi, täpsust juurde ning ka vaba aja saab sisustatud. Relvad ning nende ajalugu on minu suureks kireks olnud juba väiksest saadik. See on pisik, millest on võimatu lahti saada :)

Mõistvat suhtumist oodates,
Uku
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas duv »

Poolautomaat laadimisega vast täpsuslaskmiseks küll ei sobi, nimelt spordika(22LR) padrun ju kuuliga ühe jämedune ja selle tõttu lukuga ette lükates kipub ikka veidi kuulist laastu võtma, mis lasketäpsusele ka kindlasti mõju avaldab. Vene ajal oli ka moon vahel nii kehv, et lõi kuuli poolde rauda kinni ja siis polnud muud, kui lukk ära võtta ja kuul vardaga tagant välja lükatud.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: .22 LR püssid

Postitus Postitas peepk »

duv-il jutt õige sest olen mitmeid relvi,eriti vanu näind kus raud seest mustade ringidega ja just sellepärast et kinnijäänud kuulile teine kuul järgi lastakse...mugavusest ja oma rumalusest.Ühel nuial neid musti rõngaid lugesin suisa 8.
Vasta