Põder 2009 .

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Vasta
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas Joosep Käba »

Mulle kui puhujale jäi rõõm sõbra esimese põdra tabamise puhul. Tundubki, et mitmekesi on puhumine edukam. Üksi ma poleks teda kätte saanud. Ei tule puhumise kohta nad nii lihtsalt välja.
Plaan sai eile õhtu hea tehtud ja tuule suund toetas homikul asja 100%-ga.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas hagijas »

olid ilusad sarved? sõbrale oli see kindlasti hindamatu ja meeldejääv päev!
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas Joosep Käba »

2+3 ega miskit erilist aga jah asi pole selles. Siin oli emotsioonid sarvest enamat väärt.
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas mõtus »

Sai ka hommikul väljas käidud.Lehma nägime kuid ilma vasikata,meil ainult vasikas lasta pundil.Soost tulles õnnestus yht noort pulli näha,tegin häält ja tuli peale mis kolin, nii ta meiega koos nagu koer autoni kaasa jalutaski tegin muutku häält ja reageeris ilusti mingi 60-70 sammu peal sai vist lõhna ja sääred ta tegigi..Ilus hommik oli!Vasikas jäi kyll laskmata aga elamused kaalusid selle kyllaga yle (y)
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas jorr »

Aint ettevatust poisid selle põdra vilistamisega.Ega põder ole sokk.Kui korra vile peale põdrapull tuleb ja tunneb,et lehma asemel oopis inimene sellist häält teeb,siis teinekord on ta väga ettevaatlik,hea,kui üldse tuleb.Kui nüüd häälega peibutada,siis olgu ikka püssimees loaga kohal,muidu on nii,et põdrad varsti targemad kui püssimees.
noorus on ilus aeg
madiskl
Postitusi: 147
Liitunud: L Mär 17, 2007 5:08 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas madiskl »

kust osta põrdra peibutus vile mis töötab korralikult ,ise ostsin ,balitck hunterist pasuna olen terve eelmise jahi hooaja ja nüüd see hooaeg proovind aga ei midagi.kas ise teen valesti ei tea ,puhun ühe korra vaiksemalt ,siis ootan veerant tundi siis teist korda juba kõvemalt ja pikemalt jne,oleks info eest tänulik
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas rajaleidja »

Kui sul on see musta värvi pasun, siis see töötab.
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas hagijas »

kas ise ei oska häält teha? mina tegin omale ise "pasuna", küll rohkem ruupori eesmärgil, mis häält natuke moonutaks ja võimendaks ja töötab nagu nalja. kasutasin seda toru moodi asjandust mis peaks maaaluseid kaableid vist kaitsma, kollane toru, läbimööduga vast mingi 7cm, sinna surusin yhte otsa garaasist leitud mingid vanad eska tihendid paari cm vahega(2 tk) ning sisemisse eska tihendi avasse läks täpselt miski veetoru, mis on huuliku eesmärgina. pasun ise pikk vast mingi 30cm. see aasta kui puhumas olen käind olen ka enamus kordi vastuseid saand, isegi nii lähedale on tikutud et lausa autosse tuli istuda ja eemale sõita. ei ole näind ega kuulnud neid poes müüdavaid vilesid/pasunaid, kuid kui netis kuulata ja vaadata materjale siis pole eriline kunst seda häält ka ilma abivahenditeta teha, nina nimetis sõrmedaga kokku omal suruda, keel võimalikult kurgu poole suunata, kuid mitte kurgulakke ning madalalt pihta hakates kõrgema hääle poole liikuda ja uuesti hääl alla viia, proovida öelda midagi "o" ja "a"sarnast tähte. üpris keeruline jutt sai, kuid see kes on kuulnud neid hääli see ka aru saab. kui teise arvuti taha pääsen siis panen ka pasunast ja selle pasunaga tehtud häältest midagi üles, kuid see siis alles paari päeva pärast.
edu harjutamisel ja õnne jahil!
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ega puhujale ei jäänd ka näpud. 2+2 homikul.
Tuleb Jahijumalaid tänada ja kui see hooaeg rohkem ei anta olen ikkagi rahul.
Tundub, et pasun tõmmab algul kaugemalt, kui ainult suuga. Või kui suuga siis ruuporit ette vaja.
Oma pasunale tegin plastpudelist suurema kõlakoja nagu siin puukoi kunagi õpetas. Krt 2 hooaega olen pasunt valelt kõrguselt puhund. Lugesin üks õhta siinsed pasunateemad rahulikult läbi. Ja kaks homikut ja kaks........... Tundub, et ka koht kus loom liigub ja aiman miks seal liigub. Olukorra selgitamisel võib veel vanakolliga trehvata. :wink:
Poole tulemise pealt kukkus pasun pukist alla, mõtsin "#¤%&/()=?`?=)(/& :twisted:
A ta ju nii tahtis tulla, pold kade tegin suuga edasi, et tuleb mis tuleb ja kui tahab siis tuleb ja tuli. 8)
Härrad on ennast ikka väga kõvasti lõhnastand. Tundub, et päris magus aeg töristada praegu.

Ilusat hooeage soovides.
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas mõtus »

eile õhta sai siis vana koll ka ära nähtud,läksin mingi pool seitse vast soosse ja yks 3+3 mulle sealt vasta vaataski ,minu häälepeale tahtis kohe peale tulla jäi siis mingi 80 -90 m peale asja uurima samal hetkel tuli lehm välja ja tema järel dominant ise 6+6 harudevahe yle meetri tulid mingi 60m pealt läbi pull oli lehmaga nii ametis et minust ei tehtud absoluutselt välja ,lasta kahjuks ei lubatud,las teeb siis sugu ja ju me veel kohtume :D ,**** suure ähmiga ei saanud õigel momendil fotokat välja ja kui sain siis oli see rongkäik minust juba liiga kaugel et korralikke pilte saada aga midat ma ikka sain :D Edukat põdrajahti!
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas mõtus »

Vana ise! :D
Manused
pull.jpg
mõtus
Postitusi: 79
Liitunud: L Nov 12, 2005 5:38 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas mõtus »

Siin siis lehmaga koos! (y)
Manused
lehm ja pull.jpg
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas karet. »

väga vägev fotojaht ja õigesti tegid sugu kõigepealt ikka. Kivi kotti kõigile :D
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas jorr »

Jah,6+6 pole veel vana,vaid täies jõus loom,tubli poiss,et laskmata jätsid.Küll kohtute kunagi jälle ja annaks jahijumal,et siis oleks kollil ikka 9 või 10 haru peaehteks.Arvan,et vähemalt tead kohta,kus vile toimib ja sellise koha otsimine,ning leidmine ise on ikka juba pool jahti.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: Põder 2009 .

Postitus Postitas hagijas »

pidin panema pildi sellest pasunast ja häälest mida see vigur teeb, video pilti pole väga mõtet vaadata :roll: kuna peale kuusepuu seal midagi pole, kuid kui klappidega kuulata siis on "päris" pulli hääl ka peal :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=W42VBMqwW1s
Manused
17092009.jpg
looma tuleb otsida jälgede lõpust
Vasta