Kärbes kirbule III

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas wsm »

kakuke kirjutas:
zakslane kirjutas:3x5 lasku 300m pealt ja ühe seeria laskmiseks aega nt.10 minutit ja viimast seeriat pääseks laskma (palju radu on) nt.5 laskurit.

Nii teemegi!
Ja kui on keegi, kes peaks laskma seda viimast seeriat, aga ei viitsi ära oodata lõppu siis võtame tema asemele pingereast järgmise, kuniks saame rajad viimaseks seeriaks täis.


Asi igati osalemist väärt ja jääb osalejatele soovida tugevat tuult ja raskeid kuule, sest tundub tuuline ilm tulema. Võtan kaks laskmislauda ja osaleme neljakesi.
Peatse kohtumiseni!
Viimati muutis wsm, N Juun 25, 2009 1:16 pm, muudetud 1 kord kokku.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas kakuke »

Selline asi veel, et tellisin karika ära ja Feen lubas suppi teha. :)
Selliste kulude katteks küsin igalt osalejalt varem välja hõigatud 25kr koha peal.
Ja kõik kes niisama tahavad tulla uudistama (seda ka küsitud), kõik teretulnud. Kedagi minema ei aeta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Olavi Kool »

nu nii, tehtud, mulle meeldis. Kuna ise ei võitnud ja medalikolmikusse ei pääsenud siis oli parim osa hernesupp. Võitis muidugi parim (võitis siiski minu pundi võistleja). Aga esimese aastaga võrreldes tase ülikõva ja seltskond ikka hea nagu alati. Vist tulen veel kui keegi korraldada viitsib. No ja tänud kõigile kes viitsisid jännata ja eriti neile kes viitsisid ja leidsid aega kohle tulla. Panin tähele ja ka kohapeal kommenteeriti, et A4 lehest ei olnud ühtegi möödalasku võistlusseerijatel, vot see on tase.
naised saunas rääkisid
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas wsm »

Igati tore üritus ja kindlasti oli osalistel jagada omavahel häid mõtteid ja lahendusi, et tõsta 300-lt laskmise taset veelgi, sest see on selline ala kus iga pisiasi mängib suurt rolli. Ise jäin ülimalt rahule. Minu jaoks oli eesmärk kontrollida Nosleri Accubondi kuuli ja see õnnestus igati, sest tihedus mahtus ilusti 8 cm ringi ära.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas kakuke »

Suured tänud kõigile, kes kohale tulid ja endast parima andsid, et üritus meeldivalt sujuks. Erilised tänud Reinuvaderile, kes atv kohale tõi, mis oluliselt hõlbustas tööd lehtede vahetusel. Omalt poolt tänaks veel kokaonu Feeni supi eest ja tulejoone kohtunike Kulti, Kult juuniorit ja märkide joonel meie foorumi Marti ja Mart Tasast. Mardile veel tänud esimese koha auhinna välja panemise eest.
Võistlusest. Ilm oli super võrreldes eelmise päeva õhtuga, kui käisin tiiru ette valmistamas. Siis sain märjaks nagu vette kastetud kassipoeg. Hommikul ärkasin ülesse ja välja vaadates oli esimene mõte, et no hakkab peale. Tuli nagu oavarrest. Ennast panin riidesse ka tulles vastavalt, aga ilmataat halastas, isegi lõõskavat päikest polnud. Sadama hakkas tiirus korralikult alles siis, kui Feeniga kola koristasime.
Nagu ees pool öeldud, tase on kõvasti tõusnud, aga samas näen ise veel suurt potensiaali edasi minna. Alguses valitud ja nüüd püsinud märkleht (märklehe 10 1 toll) tundub vähemalt praegu igati sobilik olema 300m jaoks. Pole liiga kerge ja samas ka mitte midagi üle mõistuse rasket. Samas iga pisimgi viga saab selle maa pealt karistatud.
Ise olen varem tundnud ja sain ka see kord kinnitust enda põhjal, et selline jahiks universaalne tehnika ei rahulda ennast. Antud ala jaoks oleks tegelikult vaja oma tehnikat. 222 Rem jääb ka nõrgaks pikema maa peale. Peenikestest ruulis selgelt 22-250, millel võhma rohkem.
Võrreldes varajasemaga oli ka märklehtede joonel pilt hoopis teine. Kui varem oli palju auke ka alumistes pappides lehtede all, siis see kord olid all vaid mõned üksikud augud (tegelikult oli ka numbreid, kus lehealune täiesti puhas). See pilt juba näitab, et laskjatel on aimu 300m peal oma püsist. Enam ei tulda koha peale kompima, et mis toimub. Samas ma ise loodan, et see üritus väga kitsa ringi mängualaks ei muutuks ja edaspidi ka uut rahvast peale tuleks.
Finaali poole pealt jäi vähemalt endale mulje, et väga kiirustati. See käis palju kiiremini, kui esimesed kaks seeriat.
Aga mis ma ikka pikka juttu keeutan, las võistlusprotokoll räägib ise, mis tegelikult toimus ja loodan, et varsti ilmuvad siia ka pildid antud üritusest, sest kenasid fotograafe koha peal jagus. :D
Manused
Kärbes kirbule 2009 punktitabel.xls
(21.5 KiB) Allalaaditud 650 korda
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas mustlesk »

Ma tahaks ikka ka kunagi sellele üritusele jõuda. Siiamaani ei ole kuupäevad kuidagi klappinud, aga ma õpin hoolsasti, et teile konkurentsi pakkuda :D
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas reinuvader »

Tänud korraldajale :D
super yritus, taolisi võiks aastas veelgi olla,
nii väikse osavõtu tasu eest nii head asja teha,.....myts maha.
Algajana sain targemaks ikka ka :D
minu tulevase vindi valikust langes igatahes 22-250 kaliiber välja ja järgmiseks
korraks teen kodutöö ka ära :lol:
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas rixa »

reinuvader kirjutas:...
Algajana sain targemaks ikka ka :D
minu tulevase vindi valikust langes igatahes 22-250 kaliiber välja ja järgmiseks
korraks teen kodutöö ka ära :lol:


Põhjendad ehk, miks välja jääb? Tulemuste põhjal võiks ju küll öelda, et igati hästi esines antud kaliiber.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Eik »

reinuvader kirjutas:minu tulevase vindi valikust langes igatahes 22-250 kaliiber välja


Hm..2 selle (22-250) kaliibriga relva esikolmikus ja 3 selle kaliibriga relva esikaheksas. (y) Väikeuluki ja kitsejahiks ning nagu näha ka pikematele distantsidele väga hea kaliiber.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas kakuke »

Teadjamiis, järsku saad Kalevilt järgi küsida, et mis moona kasutas ja millised tema optika parameetrid on?
Leidsin enda fotoaparaadist ühe pildi ka, kus parim kärbsekütt peal. :)
Manused
Kärbes 27_06_2009 001.jpg
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Eik »

Pildid albumis üleval
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Jah,kõigepealt suured tänud korraldajale/tele :! Ja muidugi abivalmis ja mõistvale osalejatele/publuikule! Mõned minu tähelepanekud asja arenedes:Kõigepealt peaks mainima ,et vist enamus osalejaid olid kohal ka eelmistel kordadel,kes ikka ei ole tulija ,see leiab ikka põhjuse miks mitte tulla.Vististi tuntakse ikka mingit välehäbi,v võõristust teiste ees oma suutlikust näidata.Et tulemused lähevad iga korraga järjest paremaks,on minumeelest märk sellest ,et esmaesituse rabedust/pabistamist jääb vähemaks.Kui esimesel korral oli proovilaskude otsimisega ikka tegu,siis nüüd suutsid oma optika kõrguse ikka vist kõik sinna A4 -ja keerata.Kellel omal meelest läinud need pidasid kaaslastega nõu,mitu klikki ikka vaja parandust teha.Kindlasti oli ka neid kes olid kodutöö ära teinud ja püssi kodus paika keeranud ,kuid oli ka neid kes kohapeal asja ära toimetasid,sealhulgas mina isegi.Oli ka mõni kes eelmisel õhtul suure vihmaga oli käinud laskmas ja tänu sellele niiskusest laad vastu rauda paisund mis nagu teada kasuks ei tule.Tegelikult oli ilm laskmiseks soodne,ei kõrvetavat päikest, raju tuult ,ega vihma,ainult finaali ajal tuli mõni piisk vihma.Ainuke häda vast oli kohati puhuv külgtuuleke,mis kindlasti mõjutas väikeste kaliibrite tulemusi rohkem.Endalgi tulid proovi seerijad tänu tuule vaikusele paremini välja.Huvitav oli täheldada ,et samal ajal näitasid tuulelipud erinevatel distantsidel täiesti vastupidist tuule suunda.Kuna siiski oli valdavalt vasakult poolt puhuv külgtuul olid ka enamus nulle märklehe paremas servas.Seega ,kui kõrguse seadmine on juba enam vähem, on kasvuruumi veel küllaga tuule mõju hindamisel.Veel tahaks mainida ,et sellisel distantsil hakkavad ruulima ka optikad ,mis on suurema kui 12 X suurendusega ja mida peenema ristiga seda parem.On siililegi selge,et kui optika täpp/rist katab sajalt m 2,5 v 3 cm siis kolmesajalt juba.... ja katsu siis sda tollist kärbest sihtida :) Ise kasutasin just 222 Rem -i põhjusel ,et sellel kõige peenema ristiga optika (nightforce 3,5-15 x 56 ) Seega järgmiseks korraks kuskil 20 x suurenduse ja niit peene ristiga optika,relvaks vähemalt 6,5x.... (pean seda ise antudjuhuks parimaks),v 308 w ja miskit enamvähem kuul ka ja tulemused tõusevad veelgi :!:
Parimat !
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas vanakärss »

Kakukesele informatsiooniks,et võidu toonud moona laadisin ise.9,72g Lapua "Lock Base" kuuliga.Optika on mul Nikoni "Buckmasters".4-12xsuurendusega.Objektiiv 50mm
,tolline peatoru.Võistlus ise vahva ja mõnus seltskond.Tänud supikeetjale-lõunaks hakkas magu juba selgroogu närima.Põhiline aga,mis mulle häädmeelt tegi, oli kapatäis kasulikku infot.Kui elu ja tervist on,ja võimalust,tahaks järgmine kord ka osaleda.Seniks kivi kotti kõigile korraldajatele ja osalejatele!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Mart »

Tänud Kakukesele laskmise organiseerimise eest ja kohaletulnutele südika laskmise eest. Nagu Teadjamiis juba mainis näitas taset probleemideta A4 tabamine. Märklehti vahetades oli kohe mõnus vaadata, et märke hoidvate papist aluste alumised osad olid kuulidest puutumata. See näitas, et kodus oli ikka eeltööd ka tehtud. Märklehtedel tabamustest gruppide moodustumine ka hea märk sellest, et asjaga tegeletakse. Relvade poole pealt hakkas ka juba päris huvitavaid relvi silma, nii et pole ime varsti päris bench rest relva laskmas näha.
Kohtume järgmisel Kärbsel ja seniks edu laskemoona testimisel ja relva tuunimisel.
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

Tänud Janekile korralduse ja Gedile maitsva herne (paugu) supi eest. Pildi meenutus ka teesoo lehelt: http://www.teesoolk.ee/galerii/index.php?list=16
Vasta