Kärbes kirbule III

Kuidas õppida tulistama,õige tehnika, teooria ja praktika.
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas remington »

Tore, et selline üritus on käima lükatud ja edu kõigile.Asi on minu arvates liiga lihtsaks tehtud.Kas jahimees siis kõnnib ringi vana koolipink kaasas ja laseb selle pealt või mõne muu statsionaarse agregaadi pealt. Tulge ikka reaalsema elu juurde - laske 100m seistes, põlvelt ja lamades kuna jahil olles püssil rihm küljes, siis rihma võib kasutada, nii ka 300m.Pole palju pauke vaja, igasse seeriasse 3 siis peaks küll olema.Et asi nagu reaalsele jahimehe elule ligilähedane oleks, siis võiks üks harjutus ka selline olla, et enne laskmist 50m läbida näiteks 25-30sekundiga ja siis sooritada paar tabavat kärbse lasku 10sekundi jooksul näiteks 75m peale. Mina kui koeraga metsas käija, siis kaldu arvama, et nii mõnigi A4 leht jääb puhtaks.Selles harjutuses arenguruumi palju.Mina küll ei jõua veel metsas kruustange kaasas kanda ja pole õieti seda aegagi, et püss lasu ajaks sinna vahele kinni kruvida.Eks ole mulgi selle jaoks veel arenguruumi küllaga.Ma juba tean ette millised kommentaarid nüüd tulema hakkavad, aga sellises harjutuses oleksid kõigil võrdsed tingimused.Jaht areneb jõudsalt edasi ja paari aasta pärast võiks üks harjutus olla liikuvast avatud Jeebi aknast tina andmine, aga see juba tuleviku muusika.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas kakuke »

Remington, see millest kirjutad, ka selliseid harjutusi mis Sinu meelest jahile lähedased, on olemas. VSS, kus lastakse seisvaid siluette igast asendist või siis Võrus eelmine aasta käima lükatud sari "Seakütt", kus lastakse seisvat siga ja siis joostakse ja siis lastakse juba liikuvat looma. Need aga on väga erinevad asjad. Pikema maa laskmise juures ei saa karelda ja puusalt lasta. Elu näitab, et see ei toimi. :D Antud üritusel näiteks oli nii mõnelgi püssil peal näha harkjalga ja selle pealt ka lasti. Need kogemused minu meelest küll antud vidinaga kaasa võetavad jahti, samas vaevalt tõesti, et keegi laskmispukki metsa kaasa veab, aga mine sa fanatte tea. :D Ma ise olen ka kunagi kaltsu täis seljakotiga kõrrepõllus roomanud, et saada vähemalt 300m pealegi, et hani ära lasta. Ühele meeldib koeraga metsas mütata ja ajujaht siis sinna see ala antud kujul tõesti vast suurt ei anna, aga kes eelistab varitsusjahti sellel võibolla on miskit kaasa võtta. Mulle meeldib ka vahest püss seljas metsas ringi mütata, et leida loom, aga samas meeldivad vahest ka peenemad asjad.
Ja kui kaevuda natuke sügavamale Kärbse teemal siis see üritus pole mitte välja tulnud vajadusest jahis loom kaugelt ära lasta vaid just antud foorumis ühe teise teema all laskeoskusega kelkimisest. Ja ära otsi alati asjadele loogilist seletust. Ma ise ka vahel taban ennast relvakapi juurest mõttega, et kui palju ainuüksi selle sisu eest liha saaks osta, muudest asjadest rääkimata. Gunnar kunagi ütles väga hästi, et see pole hädavajadus vaid pigem seks. Ja nii ongi. :lol:
Ps. Tee koerajahimeestele takistusrajaga laskmisüritus ja usun, et piisavalt artraktiivseks see tehes, saad sinna ka portsu tegelasi jooksma/laskma. Koeramehi siin ju küll. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas aivar00 »

Tsiteerin:
ise ka vahel taban ennast relvakapi juurest mõttega, et kui palju ainuüksi selle sisu eest liha saaks osta, muudest asjadest rääkimata. Gunnar kunagi ütles väga hästi, et see pole hädavajadus vaid pigem seks. Ja nii ongi. :lol:

Kakuke (y)
ikka lõbusalt
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

remington kirjutas:Et asi nagu reaalsele jahimehe elule ligilähedane oleks, siis võiks üks harjutus ka selline olla, et enne laskmist 50m läbida näiteks 25-30sekundiga ja siis sooritada paar tabavat kärbse lasku 10sekundi jooksul näiteks 75m peale.


Kui sa tahad reaalset laskmist, mine ühine Iraagi rahuvalvajatega või siis näiteks Taktikali laskjatega. 300m laskmine pole mingi kirbu tsirkus. Ja kui sa ei saa aru, et peale koeraga jahipidamise on ka teisi võimalus, pole ju mõtet suvalist loba suust välja ajada. Tule lase üks seerija ja siis on tulemusest näha kui reaalne see asi siis on.
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas M695 »

Ei tea küll kedagi kes laseks käelt 300m peale, aga jahiolukorraski on võimalik piisavat tuge leida (põhupall, kivihunnik) et selliselt distantsilt lasta.
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas remington »

Ei ole ma mingi võhik sellel alal ja olen lasknud nii 300 käelt, põlvel ja lamades ning isegi ilma optikata --- tulemused ei olnudki nii väga viletsad.Vabandage väga, et nii rumal olin selle teema kommenteerimisel, aga asi liiga militaarseks aetud nende harkjalgadega ja lafettidega. Vaatan minagi kapis oma arsenali, aga lõpuks ikka iga toru erineva asja jaoks. Ise kahjuks neid lisavidinaid ei kasuta ja sellest siis ka see eriarvamus asjast.Ma siis rohkem seda teemat enam ei puuduta ja püüan õppida sääske ristile võtma.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas reimakas »

Hakkab siis peale, et kes on kõvem ja kellel suurem...
Oluline on see, et iga jahimees tegeleks oma relvaga rohkem kui ainult jahil ja õpiks hästi laskma, kas siis jooksvaid ulukeid, seisvaid või lendavaid. Igasugused fanaatikud, kes neid üritusi korraldavad, annavad hindamatu panuse jahimeeste laskeoskustesse. Mõelgem parem veel erinevate harjutuste peale, mida lasta võiks ja foorumis on piisavalt aktiviste, et selliseid huvitavaid ideid ellu viia. Sellega juba algust tehtud,ehk siis koerajuhtide laskevõistlus koos takistusribaga :)
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Mart »

Siinkohal peaks vajalikuks selgitada, mis laskmisega üldse tegu oli. Meil Eestis sellist laskmist nagu benchrest õieti veel ei harrastata ja oleme alles titepapudes. http://www.6mmbr.com/index.html siit lehelt saab aimu kuhu õieti aastatega jõudma peaksime. Lastakse väga erinevaid distantse 100, 200, 600, 1000 yardi. Ei tea küll seal ühtegi eestlast veel osalevat olema, aga võiks ju.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas kakuke »

Ja üks huvitav klipp, millest pajatasin laskmispäeval, et osad oma püssi praktiliselt ei puutugi laskmise ajal. http://www.youtube.com/watch?v=jkTsUKoaDlU
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Teesoo laskurklubi
Postitusi: 72
Liitunud: K Juun 21, 2006 12:39 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Teesoo laskurklubi »

remington kirjutas:Ei ole ma mingi võhik sellel alal ja olen lasknud nii 300 käelt, põlvel ja lamades ning isegi ilma optikata

Sul on üks väga põnev harjutus veel proovimata, astu kaitseliitu, kui sa veel liige pole ja proovi tankitõrje relva lasta. Aga nii, et vaatad ja sihid mitte läbi optika vaid tagant kust gaasid väljuvad ja siis kirjuta meilegi kuidas läks. Jõudu
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Ain Aavik »

Lisan Kakuse lingile veel selle
http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... hasJS=true
siis tõepoolest enam kätt relva külges hoida pole vaja :M
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas Ahto Kattai »

remington kirjutas:Ei ole ma mingi võhik sellel alal ja olen lasknud nii 300 käelt, põlvel ja lamades ning isegi ilma optikata --- tulemused ei olnudki nii väga viletsad.Vabandage väga, et nii rumal olin selle teema kommenteerimisel, aga asi liiga militaarseks aetud nende harkjalgadega ja lafettidega. Vaatan minagi kapis oma arsenali, aga lõpuks ikka iga toru erineva asja jaoks. Ise kahjuks neid lisavidinaid ei kasuta ja sellest siis ka see eriarvamus asjast.Ma siis rohkem seda teemat enam ei puuduta ja püüan õppida sääske ristile võtma.

.....ei taha mitte sind hurjutada :!: Aga selgitada pisut küll.Päris kindlasti ei tee meile kellegile paha veidi harjutamist oma mistahes relvast ,kui see kord juba soetatud on.Mis tingimustel see toimub on kokkuleppe küsimus.Antudjuhul siis on kokkulepitud sellistes reeglites ja nii on ka toimetatud.Nagu juba selgitatud see nimetus "kärbes kirbule" on sihilikult ärplevalt pakutud ja tänu just sellele ,et mõningad kaaskodanikud on siin oma lasketäpsusega samamoodi ärplevalt kelkinud.See harjutus just siis headele näitamaks kui osavad nad ikka on ja viletsamatele proovimaks ,kas on võmalik sama hästi järgi teha :!: Olen isegi rääkinud ja imestanud(loe kadestanud) neid laskureid ,kes seda 300 m laskmist harrastavad ja seda veel ilma optikata.Muidugi ei ole seal ka märklehed A 4 formaadis.Samas teinekord võib just see optika muutudagi segavalt täpsuse tagaajamiseks ja pole nagu juhust olnud kogeda ka kuidas need laskurid optikaga samal distantsil toime tuleksid.Samas olen näinud üht eesti laskurite paremikku kuuluvat meest laskmas 50 m VSS-i ja pehmelt öldes nii mõnigi" mees metsast"tegi talle ära.Kes ei tea siis võrdluseks olgu öeldud,et laskurite märklehe kümme on (vist) 1 cm ja 50 -ne VSS-i kümme on sinna 3 cm lähedale,ja sportlaskuritel (tippudel)on tabamus üheksasse juba halb lask!
Ma olen käinud kahel "kärbsel" ja kahjuks pole kummagil korral olnud kohal ühtegi "oskajat" ,kellele harjutus oleks lapsikult lihtne.Ei ole ma veel seal kogenud kellegi üleolevat suhtumist,pigem on ikka nii ,et kõigil on tahe midagi juurde õppida ja saada paremaks.Sellest järeldangi ,et kohal on olnud ainult need kes lasta ei oska,neid kes lasta oskavad pole aga kohal millegipärast siiani olnud :M See vist on nagu nende suurte pullidega,alati on need tohutud kuldmedalid jäänud ikka millegipärast metsa ja kätte saadakse neid kraad väiksemaid :) .
Pika jutu lõpetuseks ütlen veelkord ,ei taha kedagi urjutada tema arvamuse pärast ,aga olgem dolerantsemad .Kõike mis minule meeldib /ei meeldi, ei pea veel meeldima sinule!
Tänavuse "kärbse" võitja komentaar oli: "See mis minuga juhtus ,oli algaja õnnn!" Jääb vaid loota ,et järgmine kord leiab ürituse ülesse ka mõni oskaja!
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Kärbes kirbule III

Postitus Postitas -Ivar- »

ja lihtne näide kuidas lastakse 1000 yardi
http://www.youtube.com/watch?v=MfHqzlCP ... re=related
Vasta