Vorstiäri

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
enkidu
Postitusi: 61
Liitunud: R Mai 05, 2006 2:14 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas enkidu »

kõigile lehmavorsti ja lihakülmutajate vabandajatele. Meie oleme oma jahimaadelt ikka kevadel ja suvel leidnud mõne põdraskeleti ja värskelt lastud korjuse. Liha on tavaliselt hoolega eemaldatud. Need asjad on tehtud ikka mõne poolprofi kamba poolt mitte üksikute salaküttide kätetööna. See liha on läinud arvatavasti enamuses linna vorstina müügiks.

Saan aru, et kui ise tellin oma lastud lihast kelleltki vorsti või konservi siis las ta olla pealegi poolmustalt tehtud (paberiajamise poolest) aga need tegijad kes ise müüvad vorsti edasi peaks omama iga partiiga kaasa pandult ka liha ostudokumente ja vorstil koostise kinnitatud tooraineid.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas metsas »

Püha taevas, ühes poes oli vorstile nimeks pandud LASTEVORST, ega ometi... .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas tony »

Ok,Lastevorstist ja Doktorivorstist saan veel aru aga kuidas nad selle Krakovi linna sinna vorsti ajasid :?: :?: :?: ... :lol:
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas Olavi Kool »

ja doktorivorste on ka veel mitut erinevat sorti, näiteks günekoloogi, uroloogi.....
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas honkomees »

tony kirjutas:Ok,Lastevorstist ja Doktorivorstist saan veel aru aga kuidas nad selle Krakovi linna sinna vorsti ajasid :?: :?: :?: ... :lol:

jah, õnnestus saada Krakovi põdra vorsti :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas Joosep Käba »

On enda seltsi maadelt olnud sellel aastal võimalik "vorstiäri" jäänuseid koristada. :evil:
KKT teatab ju jahimaa kasutajale. Pohhuilt olid visatud käidava koha peale suure tee äärde põlvekõrgusesse jõkke. Jäänuste jägi tuvastatud suur põdrapull, kesik siga, metskits-sugu tuvastamata. Põdrajahi alguseni oli jäänud ca paar nädalat. :evil:
Kui too mees/mehed siin seda juttu lugema satub, siis ärgu imestagu kui jahipidamisega saab tõestamise korral jokk olema. On mehi kes on lubanud lühiksema keti otsa panna. :evil:
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas ozz »

Kõige hullem kui tegu on piimavorstiga!? Seal pidavat olema sees piimast paisunud udar?
Üldiselt olen aga seda meelt,et kui oled jahimees ja kodus pole aastaläbi korralikku vorsti siis müü püss ära! Loll on see kes loomaga vahele jääb. Mina näiteks poest liha ega vorsti küll ei julge osta! Õigel jahimehel aga puudub omadus endale tehtud vorsti müüa.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas Joosep Käba »

ozz kirjutas:Kõige hullem kui tegu on piimavorstiga!? Seal pidavat olema sees piimast paisunud udar?
Üldiselt olen aga seda meelt,et kui oled jahimees ja kodus pole aastaläbi korralikku vorsti siis müü püss ära! Loll on see kes loomaga vahele jääb. Mina näiteks poest liha ega vorsti küll ei julge osta! Õigel jahimehel aga puudub omadus endale tehtud vorsti müüa.


Neid lolle ikka trehvab, kes vahele jäävad. Miskipärast tahetakse seltsi hiljem tagasi tulla. Siis öeldakse loll on see kes võtab.
Praegused limiidid võimaldavad pea igal mehel küttida isu täis ilma igasuguse hirmuta vahele jääda. Suve otsa tõesti kitse ja siavorsti söönd. Kui ei võimalda legaalselt küttida tuleb peeglisse vaadata, mis on ulukihooldes valesti tehtud. :M
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas aivar00 »

No ja kust sa siis oma "vorsti" saad :?: :?: :?: Kuhu vahele sa selle loomaga jääma pead- kas ukse vahele vä...
Mina küll vorsti pärast metsa ei lähe. Naine juba aastaid lubab mulle poest liha osta...
Aga kui sa metsas käia viitsid, siis tekib ka võimalus loomast vorsti teha. Ise viisin ka suvel kesiku Kehtna mõisa. Väga hea suitsuvorst tuli ning nosin seda siiani. Kitsest tehtud konserv kõlbab kah leiva peale panna.
Minna aga nn. mustalt loomi müügiks laskma- ei tule selline mõte pähegi- sea luba maksab 100.- ja füüsiliselt ei jõua neid lihtsalt palju küttida. Ja ei ole vajadust kah.
Ja kui seda raha ka ei jõua välja käia, siis tuleks tõesti püss poodi tagasi viia.
Kussjuures meie seltsis 1 mees mineval aastal pidas seda 100.- suureks rahaks- nüüd on relvaluba 3-ks aastaks peatatud ja meie seltsi ta enam ei kuulu :lol:
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas baddmann »

ozz kirjutas:...
Üldiselt olen aga seda meelt,et kui oled jahimees ja kodus pole aastaläbi korralikku vorsti siis müü püss ära! Loll on see kes loomaga vahele jääb. ...



Eks selliste lollide jahimeeste pärast muuhulgas ole Eesti jahinduse mainega kah nagu temaga on....

BM
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas turbolents »

aivar00 kirjutas:No ja kust sa siis oma "vorsti" saad :?: :?: :?: Kuhu vahele sa selle loomaga jääma pead- kas ukse vahele vä...
Mina küll vorsti pärast metsa ei lähe. Naine juba aastaid lubab mulle poest liha osta...
Aga kui sa metsas käia viitsid, siis tekib ka võimalus loomast vorsti teha. Ise viisin ka suvel kesiku Kehtna mõisa. Väga hea suitsuvorst tuli ning nosin seda siiani. Kitsest tehtud konserv kõlbab kah leiva peale panna.
Minna aga nn. mustalt loomi müügiks laskma- ei tule selline mõte pähegi- sea luba maksab 100.- ja füüsiliselt ei jõua neid lihtsalt palju küttida. Ja ei ole vajadust kah.
Ja kui seda raha ka ei jõua välja käia, siis tuleks tõesti püss poodi tagasi viia.
Kussjuures meie seltsis 1 mees mineval aastal pidas seda 100.- suureks rahaks- nüüd on relvaluba 3-ks aastaks peatatud ja meie seltsi ta enam ei kuulu :lol:


Siis on Teitel küll hea elu, kui sealoa 100 peebu eest saad välja lunastatud. Meitel on 60 sealuba ja MITTE ÜHTE ka ei raatsita anda pukist laskmiseks. Ainult ühisjaht ja ühisjaht.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas kakuke »

Aivar00 ei tea vist, et väga paljudes kohtades käibki eluke, nagu Turbolents kirjutab.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas aivar00 »

Võimalik, et paljudes kohtades on tõesti nii nagu Turbolents mainis. Seetõttu ongi minule siin kohati üleskerkivad probleemid- jahimees versus maaomanik; ulukite üleküllus, varitsusjahi keeld jne. arusaamatud. Samas on iga jahiseltsi või klubi enda siseasi kuidas asjad toimivad. Selles seltsis ja ka klubis ollakse ju ka ise liikmed- järelikult on ka endal võimalik seda nn. korda muuta. Oodata, et kuskilt Kuristiku tänavalt või Toompealt tuleb käsk kõik ümber muuta- siis tuleb minu arvates endale selle "käsu" ootamise asemel tuhka pähe raputada.
Ja sellest 60-st sealoast- minu andmetel on siga Eesti Vabariigis "lindprii"- s.o. minimaalne küttimislimiiit on paigas, ülemine ehk siis maksimaalne aga vaba...
Ja selle max koguse üle otsustab meie seltsis juhatus. Kuna looma praegusel ajal on, siis kellelegi ei ei ole öeldud. Muidugi, kui arvukus alla läheb, siis teine teema. Pigem on meil selline probleem, et mõni mees ei suuda (loe ei viitsi) lihtsalt enda siga ära lasta.
Hinnad aga on meil pikka aega nii olnud- põrsas 100.- ja kesik suvel 200.-
Kõrgemaks tõsta nagu ei näe põhjust ja seoses põtrade müügiga ka vajadust. Kui aga olukord muutub, eks siis tuleb hinnad juhatuses üle vaadata. Siiani on õnneks tänu põtrade populatsiooni rohkusele ja kokkuostu hindade tasemele saanud mitu aastat põtru müüdud- ostetud selle rahaga seltsile nii maa kui ehitatud jahimaja. "Enda" taskusse ei ole keegi midagi pistnud ja turismijahti ka ei ole harrastatud.
Viimati muutis aivar00, T Okt 27, 2009 1:05 pm, muudetud 1 kord kokku.
ikka lõbusalt
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas jahe »

turbolents kirjutas:
aivar00 kirjutas:No ja kust sa siis oma "vorsti" saad :?: :?: :?: Kuhu vahele sa selle loomaga jääma pead- kas ukse vahele vä...
Mina küll vorsti pärast metsa ei lähe. Naine juba aastaid lubab mulle poest liha osta...
Aga kui sa metsas käia viitsid, siis tekib ka võimalus loomast vorsti teha. Ise viisin ka suvel kesiku Kehtna mõisa. Väga hea suitsuvorst tuli ning nosin seda siiani. Kitsest tehtud konserv kõlbab kah leiva peale panna.
Minna aga nn. mustalt loomi müügiks laskma- ei tule selline mõte pähegi- sea luba maksab 100.- ja füüsiliselt ei jõua neid lihtsalt palju küttida. Ja ei ole vajadust kah.
Ja kui seda raha ka ei jõua välja käia, siis tuleks tõesti püss poodi tagasi viia.
Kussjuures meie seltsis 1 mees mineval aastal pidas seda 100.- suureks rahaks- nüüd on relvaluba 3-ks aastaks peatatud ja meie seltsi ta enam ei kuulu :lol:


Siis on Teitel küll hea elu, kui sealoa 100 peebu eest saad välja lunastatud. Meitel on 60 sealuba ja MITTE ÜHTE ka ei raatsita anda pukist laskmiseks. Ainult ühisjaht ja ühisjaht.

Siis ju päris kolhoosiga tegu :VS
243win
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Vorstiäri

Postitus Postitas andrus »

Ma tean kah ühte seltsi kus mehed virisevad,et lube ei anta,kohe üldse ei anta.Aga jätavad mainimata selle miks tegelikult ei anta.Tegelikult loevad ka teened isamaa ees midagi.Kui sa ühistest asjadest osa ei viitsi võtta,teed seda mis ise heaks arvad jne.no milleks sulle seda luba??
Küll on mehi kes terve hooaja käivad ühe loaga ja pärast viimasel päeval kannavad selle maha.


Antud teksti ei seosta Turbolentsiga mitte vähimalgi määral :!:
jahismurf
Vasta