Rebase vile

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Rebase vile

Postitus Postitas draiwer »

Tere.Olen siin uus ja ei ole kõikkide teemadega kursis ja foorumis ringi kolades pole leidnud otsest teemat rebase pillitamisest.Olen isegi siiamaani pidanud rebasele jahti hagijaga ja 222rem ga põllust.Kuna tööpõld mul põhjamaades siis kolan siinsetes jahipoodides vahest.Mingil hetkel hakkas silma tugev reklaam rebase vile ja õppefilmi kohta.Vileks Nordik Predator,Rootsi toode.Hind vilele 39 eur ja film 29 eur.Asi tundus põnev ja minule uus ning kuna film ka olemas siis ostsin.Filmi kaanel lubatud palju jahti ja õpetust tervelt 1h.Lubatu pidas paikka.Vaatasin filmi läbi ning salvestasin õpetuse mällu.Läksin siis metsa praktiseerima.Tulemuseks esimene õhtu 4 erinevat pillitust ja neli ärameelitatut rebast.Siit algas minule uus jahipidamine kuna enne ei olnud kunagi looma pillitanud.
Räägin nüüd vähe põhitõdedest.
Rebast tuleb alatti pillitada ALLATUULT.Põhjus selles,et reps hakkab otsima alati hääle suunast tulevat lõhna.Näitteks istusin keset põldu oleva pisikese tuka ääres kuuseokste all ja reps tuli seljatagant samast tukast põldu ning kaarega minu ette lõhna püüdma umbes 100m raadiuses.Ootasin kuni kõnnib laskmissuunale ,et ei peaks ennast liigutama,siis pillitus ja reps jooksis otse peale.Olenematta rebase tuleku kohast on kirjeldatu üsna tüüpiline olukord.
Olen mitu korda arvanud ,et kohe hüppab sülle, seega sobib ka ideaalselt haavlipüssile.
Tähtis on ka riietus,Käed nägu peaksid olema varjatud ja valige asend,et ei peaks enneast liigutama.Väga mugav kasutada harkjalga püssil mis on reguleeritav maas istudes või lamades laskmiseks.Nüüd vilest.
Vile on väga võimsa kõlaga, kindlasti kasutada kõrva troppe või klappe.Vile on universaalne jänese kisa, hiirepiuks,soku,kitse meelitab ka kui harjutada.Oli juhus kus pillitasin repsi ja 1,5 km külast jooksis muti vaatama keda piinatakse.Kohale tulevad enesekindlad täiskasvanud rebased lootuses teise saak omastada.Pillitada ei ole mõtet üle 25 min ühes kohas.Reps tuleb esimese 5 10 minutiga kui ei tule vahetage põldu.Vile nii efektne,et keset päeva tuli galopis umbes 1km pealt otse sülle,naine autost nägi kogu teekonda.
Sai vist mingi pilt sellest vilest ja pillitamisest antud, igal juhul soovitan huvilisel selle omastada ja põnevust saab kuhjaga.
Kõikke head ja põnevaid hetki.
Vasta