Jaht vibuga

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Vasta
Bowsmith
Postitusi: 34
Liitunud: E Mär 10, 2008 3:39 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Bowsmith »

kult kirjutas:Mõte (y) (y) (y) ,võta kätte ja hakka orgunnima :!:

Kui mõte peaks tegudeni jõudma tasub uurida ülelahemehe Juha Kylma käest kas saab tulla vibujahist rääkima. Mees on võtnud vibujahi edendamise ka siin pool lahte südameasjaks ja teinud siin ka mõned koolitused. Laheda jutuga "vana" kellel on mida rääkida ja näidata.
Üks (natuke konarliku tõlkega) vibujahi lugu Austraaliast http://www.estonianbowhunters.ee/index.php?page=bowhunting&article=27
www.jaljekoer.net
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Vibud on müügil, aga sellealane kirjandus MINU TEADA puudub. Andestage, kui eksin. Üks jahimees tõi säravate silmadega oma garaaziseinalt vibu, mille oli sõpradelt kingiks saanud. Paraku oli tal vibu ja selle kasutamise kohta palju lihtsaid küsimusi. Kindlasti on kordades rohkem neid, kes pole vibu sõrmeotsagagi puudutanud, kuid ei tasu alahinnata fakti, et vibud, ammud on olnud juba 10 aasta ringis eestis müügil ja vaevalt seesama algselt kauplusesse võetud mudel siiamaani õnnetult kauplustes tolmu kogub :lol: .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas tony »

Välek kirjutas:Vibud on müügil, aga sellealane kirjandus MINU TEADA puudub. Andestage, kui eksin. Üks jahimees tõi säravate silmadega oma garaaziseinalt vibu, mille oli sõpradelt kingiks saanud. Paraku oli tal vibu ja selle kasutamise kohta palju lihtsaid küsimusi. Kindlasti on kordades rohkem neid, kes pole vibu sõrmeotsagagi puudutanud, kuid ei tasu alahinnata fakti, et vibud, ammud on olnud juba 10 aasta ringis eestis müügil ja vaevalt seesama algselt kauplusesse võetud mudel siiamaani õnnetult kauplustes tolmu kogub :lol: .


Sama siin. Sõbrad kinkisid vibu sünnipäevaks, sai siis samal päeval ka vähe harjutada ja nii ta seisma jäigi.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ega väga vist pikkvibuga suurulukijahti ei tee?
Peaks ikka plokk olema? Mis hinnaklassis plokid on? Kas väga palju kallimad kui "laiatarbe" vintrelvad?

Niipalju küsimusi kohe. :shock:
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Küsimus ei ole kas pikkvibu või miskit muud. Küsimus on põhiliselt tõmbejõus, e salvestatud energias. Mis vabanedes annab noolele kiiruse ja sõltuvalt siis noole kaalust jällegi energia, mis uluki kehasse jõuab. Plokiga on vinnastamise ja vabaneva energiaga vähe mängitud. Pikkvibuga sa teed kogu töö oma lihastega ausalt ära.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Plokkvibu ektsentrilistel ratastel on mitmeid olulisi ülesandeid- aitab kaasa noole suuremale algkiirusele ja samuti aitab vinnastatud vibu kergelt hoida- ühesõnaga vinnastamisel on raske, aga lõpus on kerge hoida. See on jahipidamises väga oluline, kuna olukord enne lasku võib teatud asjaoludel muutuda ja peab ootama vinnastatud vibuga sobivat momenti. Pikkvibu pikalt ei hoia. Kuna pikkvibudega eriti kursis pole, siis sõna ei julge võtta. Mõned korrad olen lasta saanud, ka päris proffessionaali pikkvibuga kuid tabada oli oluliselt keerulisem kui plokiga. Ühesõnaga, plokiga oma elu esimesed lasud lasin 15- 20 meetri kauguselt 2 noolt üksteise kõrvale ilmselgelt algaja õnnena, kuid imet selles ka ei ole, kuna sihid, nagu püssiga. Küll aga on keeruline pikkvibuga 15 meetrilt algajana sama tulemust teha. Aastaid tagasi lasin plokiga huvi pärast kaugust- nool lendas 300 mehesammu kaugusele( et mitte konkreetselt meetritest rääkida). Ja kõrgustpidi lastes ei tasu jamada- nool lendab nii kõrgele, et kaotad silmist ja alla tulles võib pähe kukkuda. Pikkvibuga asjad nii hullud ilmselt olla ei saa.
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas UNN »

Täna rääkisime sellest vibupäevast Hr Raul Mirkaga .Oli nõus tulema ja rääkima jahist vibuga. Tal on neid vibusid päris mitu.Tal on ka amb,lubas seda et saab lasta ka.Mul omal ka blokkvibu olemas. MTÜ omab kümmet pikkvibu millised on erinevate tõmbetugevustega.Kui ürituse korraldamisega tegelema hakata siis peaks aja kõige pealt paika saama.Kas Mai kuu on veel veidi kiire sobib äkki juuni algus paremini.Andke tulla mõtteid. Sain ikka õieti aru ,et rahvast asi huvitab.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas mustlesk »

Mina olen kindlasti huviline. Ise rohkem pikkvibu lasknud, aga ka blokki proovinud. Ma oma arust paar aastat tagasi tegin juttu, et võiks teha pereürituse ja lasta vibu, aga tookord ei võtnud keegi vedu.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mina oleks ka käsi ,ilmselt koos mõne huvilisega! Ajaks sobiks -kui mätas juba kuiv. :)
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas andrus »

Huviline.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas kakuke »

Kui aeg sobib, oleks ka tulija.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
mihkelson
Postitusi: 219
Liitunud: P Okt 11, 2009 9:47 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas mihkelson »

Ma isegi tuleks (y)
Gute Jagd
Bowsmith
Postitusi: 34
Liitunud: E Mär 10, 2008 3:39 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Bowsmith »

Kui juba Koll lubas tulla siis ma vean ennast ka koos kitse ja vibudega kohale. Õrnem pool pühib ka vast sellise sündmuse puhuks plokilt tolmu maha.
www.jaljekoer.net
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Huvilisi küll (y) Ise ka kohal, kui vähegi võimalik.
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Et eales meelest ei läheks, kust saab imeodavalt nooli, postitan selle siia. http://www.deltaarcherycompany.com/
Kahjuks kodumaistel pakkujatel kõrged hinnad. http://www.falco.ee/
Vasta