Jaht vibuga

Vibudest, nooltest ja kõigest sinna juurde kuuluvast ...
Vasta
Bowsmith
Postitusi: 34
Liitunud: E Mär 10, 2008 3:39 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Bowsmith »

OT: Ärge neid odavaid nooli küll tellige - maha visatud raha. Aru ei saa mida müüa püütaks. "Siga" rasked on ja vibu te nendega jooksma ei saa (45-90# :M ). Pange pool raha juurde ja saate mujalt harrastajale täitsa OK nooled.
Üldiselt on Euro hinnad ikka nii kirved, et enamasti tellin USA'st. Maksad saatmise, karistusmaksu, tolli ja jääd ikka plussi. Kohale tuleb ka kiiremini kui Saksast (y). Oleneb muidugi asjast aga garantii realiseerimise piiratusega tuleb väljast tellides alati arvestada.
www.jaljekoer.net
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Ma pole muud peale Éastoni - alumiiniumist kasutanud, kuid mõtlesin plastikule (pole vist päris õige sõna) üle minna. Nooled hakkavad otsa saama :? Tosin plastikust Eastonit kapi otsas, -toodi kingiks, kuid jätsin mainimata, et soovin alumiiniumi :VS . Noh ja nendel nooltel on otsahülsid puudu. Peab falcost otsima. See selleks. Ühesõnaga, Bowsmith, kas oled neid konkreetseid nooli proovinud, mida siin http://www.deltaarcherycompany.com/
müüakse? Väidetavalt nad ise toodavad. Kaalu ei osanud kuskilt välja lugeda :M . Vibu tõmbejõud 74 lb, peaks ju sobima :?
Bowsmith
Postitusi: 34
Liitunud: E Mär 10, 2008 3:39 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Bowsmith »

Kaal 11 GPI (Grs/Inch). Tavalise jahinoole torud ~9 GPI võistlusnooled veel kergemad.
Jäikus 45-90# on lausa ulme. Ka odavama otsa torudel on selles vahemikus vähemalt 3-4 erinevat toodet (Bemanil näit .500, .400, .340, .300). Lakke vaadates pakun et sinu vibule istuks neist .340. Vaata ka siia http://www.huntersfriend.com/carbon_arrows/hunting_arrows_spine_chart_by_deflection.htm
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Ok, esmapilgul segane tabel, aga veidi pikemalt uurides hakkas üht-teist koitma. Ja toodetele pääseb ka samalt lehelt ligi (y) . Niisiis, mis seal salata, mina olen oma plokist kõigega uhanud, mida Bob`s store Usas omal ajal pakkus. Paraku olen tähele pannud, et erinevad nooled lendavad tõesti erinevalt, (kuna kaaluvahe on erinev) , siis tiheda grupi saavutamiseks kasutan alati sama paki toodet. Niisiis, kuna teema on hakanud detailidesse minema ja kindlasti paljudel tulevastel ja ka olemasolevatel vibuomanikel on sageli küsimus ALUMINIUM VERSUS CARBON (mis eales see tõlkes on). Carbon nooled TUNDUVAD :roll: odavamad olema ja nagu KUSKIL (b) kirjas - ma ei tea kus, ja kes rääkis, pidi kvaliteet parem olema kui tootmise algaastatel- ei purune enam pikkadeks peenikesteks pilbasteks.... Eeldatavasti on see jutt õige, aga kahjuks pole kogemust carbon nooltega ja fakte ei tea.. Googeldades leiab palju erinevaid arvamusi- stiilis ema ja tütar. Ilmselt tasub võrrelda vastupidavust nii jahil, kui märkilaskmises ja kvaliteedi -hinna suhet. Kas lõppkokkuvõttes vahet on?
Mis on Sinu arvamus?
Bowsmith
Postitusi: 34
Liitunud: E Mär 10, 2008 3:39 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Bowsmith »

Kui minu käest küsida siis kõige õigem nool on puidust nool (eriti kodumaine mänd) :wink:
Süsinik v alumiinum. Harrastaja ja jahi nooltest rääkides ei ole täna mingit (ka hind) põhjust al.noole eest raha välja käia. Viimane läheb ikka suht kergelt kõveraks või pooleks.
www.jaljekoer.net
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas UNN »

Paneks vähe kuupäeva juttu selle vibulaskmise päeva toimumiseks. Mis arvate kui planeerida maikuu viimane laupäev 28 .Siis peaks ilus aeg olema ja kevade toimetused ka tehtud.Siis ongi vaja vähe surve maha lasta ja nooli märklehte lasta.Mis arvate.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Andrus Michelis »

[quote="Bowsmith"]Kui minu käest küsida siis kõige õigem nool on puidust nool (eriti kodumaine mänd) :wink

Mul jäi Pärnakate jutust mulje, et puitu ei tohi plokiga kasutada, võib puruks lüüa. Ise kasutan süsinikke.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Bowsmith
Postitusi: 34
Liitunud: E Mär 10, 2008 3:39 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Bowsmith »

Andrus Michelis kirjutas:
Bowsmith kirjutas:Kui minu käest küsida siis kõige õigem nool on puidust nool (eriti kodumaine mänd) :wink
Mul jäi Pärnakate jutust mulje, et puitu ei tohi plokiga kasutada, võib puruks lüüa. Ise kasutan süsinikke.
Ma ei lase plokkia ka :) Muidu märkus täiesti kohane.
www.jaljekoer.net
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Siili »

Ülikerge noolega lastes plokiga oht et katkeb tross-ankrud-nöör.Maades kus jaht on lubatud,on ka noole min kaalu piirang.Erinevate kaaludega nooltel on ikka väga erinev käitumine.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas kakuke »

Kas kergel noolel pole piisavat inertsi, et sisse ronida nii hästi või milles see avaldub?
Ja teab keegi muidu, kui kiiresti vibunool lendab, pean silmas kiirust m/s?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Siin veidi juttu kiirusest.http://www.bowproshop.com/arrowspeed.html
Tabelit vaadates oli seal lagi 270 jalga sekundis- jalg = 30 cm. Pikkvibudel aeglasem. Ühes artiklis kirjutas, et parim on, kui noole kiirus jääb alla 300 jala sekundis.
Bowsmith
Postitusi: 34
Liitunud: E Mär 10, 2008 3:39 pm

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Bowsmith »

Noole kiirused jäävad plokkidel 100m/s kanti ja pikal vibul kuni poole vähem.
Liiga kerge noole kaalu pärast ei tasu muretseda. Sellest oled poest saadavatest juppidest noolt kokku pannes alati üle. Näit Välek'i 72# plokile: min - 25g, tavaline 27-29g, odavad nooled millest enne jutu oli 32+ g
Vibule ja endale on ohtlik pigem tühilask ja liiga pehme nool.
www.jaljekoer.net
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Jaht vibuga

Postitus Postitas Välek »

Vasta