Kaba lühemaks tegemine

Küsimused relvameistritele lootuses kompententsetele vastustele.
Vasta
sipelgas
Postitusi: 6
Liitunud: P Juul 12, 2009 1:09 pm

Kaba lühemaks tegemine

Postitus Postitas sipelgas »

Sai ostetud uus relv, kuna olen lühikest kasvu siis on kõikide relvade kabad paar senti liiga pikad (sõrm ei ole kõige mugavamalt päästikul). Kas keegi oskab soovitada head meistrit kes kaba lühemaks lõikaks nii et pärast killud väljas ei oleks. Ise ei julge kallale minna.
Ette tänades.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kaba lühemaks tegemine

Postitus Postitas peepk »

Vot selle kohta ütleks nii et 100x mõõda 1x lõika.Olen paarile algajale selgeks teind et viga lae pikkuses küll pole,pigeb ei osata sihtida ja mehed ei taha seda lihtsalt tunnistada,saagida on ju lihtne ja püssi tasakaal ja välimus lõplikult rikkuda.No kui lühikesed need käed ikka on.Samas loen et sõrm ei ulata päästikule aga käepidemesse ikkagi vist ulatab st et hoiad ikka sellest kõverikust.Kahtlustan et teed ise miskit valesti.Toon näite,mees 160 senti pikk ostis Tikka Battue kogu täiega st optika ja jalad ,ikka need Tikka originaalid millel see kinnitusklots eraldi küljes käib ja jahil esimene jutt et kes kaba lühemaks teeks sest optika jääb kaugele.Andsin mehele nõu et keeraku optika jalad teistpidi ja optikat sai ka sent poolteist nihutada ja asi peaks saagimata korda saama,nii mees ka tegi ja korrapealt istus laad ja optika oli parajal kaugusel.Ühesõnaga optika jalad selle kinnitus plaadiga saab ka teistpidi panna ja kuna see kinnitusrõngas plaadi keskel pole vaid servas siis kogu krempli teistpidi keerates ongi nii et optikasse enam ei näe.Võib olla maadledki sama probleemiga aga saag jäta küll mängust välja või siis viimaseks.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kaba lühemaks tegemine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tere peepk.
Kuidas sõber selle Battuega rahul on? Rauapikkust 51 cm peaks andma veel korraliku tiheduse. Kas on kasutanud ka ilma optikata?
Mõte liigub. :M
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kaba lühemaks tegemine

Postitus Postitas peepk »

Vat see sõber on küll rahul sest tema valis püssi enda järgi et kui toru allpool siis ots ikke maapinnast kõrgemal ja ämblik sisse ei poe.Minu teada ta ilma optikata ei lase,juba prestiizi pärast ja tal amet selline et saab suht harva põtra laskma,küll rohkem omaette nokitseja ja sööda pealt laskja nii et tema on rahul.Kunagise Tikka omanikuna julgen küll väita et see tavasihik suht ilu pärast peal sest tulbad jämedad ja väike märk kaob eriti videvikus kirbu taha ära.Ise olen küll pigem pikkade ja paksemate raudade kummardaja sest vahest vaja ka kaugemale kärtsutada kui see 100 meetrit,ja see raskem-pikem raud oma kiiruga tehtud sihtimisvead ilusti silub ära.Seepärast võtaks ikkagi normaal pikkusega raua olgu see lukusüsteem seal küljes milline tahes va poolautomaat.Unustasin et Battuel ju teistmoodi ajujahi lahtised suhikud,mina rääkisin oma Tikka Masterist ,seda battue tüüpi sihikut eraldi 3 kuud tagasi Saaremaal Auriga keskuse püssipoes nägin,aga ise pole proovind et kudas lasta oleks.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kaba lühemaks tegemine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ikka Battue sihikut kasutatavust mõtlesin jah.
Tavaline Tikka ja Sako endal old ja nende sihikuid tean.
Vasta