Külakoerad

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kahro »

Kui sedasi talitad saad võibolla kuulsakski ja pärast süüdistatakse poole küla tapmises( nagu Mirekiga tehti)!
Viimati muutis kahro, T Mär 09, 2010 6:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas andrus »

tegelikult on see ikka suht nõme soovitus saamatute ametnike poolt :!:
jahismurf
Kasutaja avatar
Ain Aavik
Postitusi: 842
Liitunud: R Okt 03, 2008 12:13 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Ain Aavik »

Nuu seda probleemi on igal pool, ühiskondlikud lahendid aga puuduvad :evil:
Küll soovitatakse kohale kutsuda koerapüüdjad, küll konstaabel, küll ma ei te veel kes ....
Lahendeid aga peale telefoni ja närvide kulu pole ja ''kutsukesed, need illikukununnukesed'' - need teevad nii metsa kui koduloomade hulgas karistamatult omi toimetusi. Omanikud aga peavad mõnikord ka hinge kinni, kui nende ukse taha fotomaterjaliga ilmud ja annavad sisutühje lubadusi ... Aga seda ainult mõni kord :-)
Kui omavoliliselt sekkuda julged, on kohemaid seadusesilmad kohal ja tehakse justnimelt sinu, kui sekkujaga üks-null vaatamata fotodokumentaalsele tõestusmaterjalile, kus isegi koerad peal (küll mitte ligidalt, kuid siiski äratuntavalt lammaste kallal või kus iganes, metsas kitsede kallal või seakarja jälitamas) Ja omanikel on vaatamata korduvatele korralekutsumistele õigust nagu ülegi ja põhjust vastu rindu tagumiseks ja laiamiseks. Teema ikka sama - pole teolt tabatud, siis polegi nagu tegu olnude vai miskit niskest !!!
Ametnikusalgad, keda on meie tillukeses riigis hordide kaupa hiilivad vingerdades vastutusest ja otsestest kohustustest kõrvale.
Viimati muutis Ain Aavik, K Mär 10, 2010 7:55 am, muudetud 1 kord kokku.
Mida rohkem olen inimeste loomust tundma õppinud, seda rohkem kuulub mu poolehoid metsale ja metsaelanikele.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kakuke »

Kult, suure kastlõksu peale pole mõelnud?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kakuke kirjutas:Kult, suure kastlõksu peale pole mõelnud?

Küllap mul on isegi midagi tõhusamat kui mingi lõks,milleks peab oma elu keeruliseks tegema :D . See kitsede murdmine on tingitud praegusest üli headest tingimustest koerte kasuks,koera kannab ,aga kitse mitte päris.Samuti on kitsed praeguseks liialt kurnatud.Mind vihastab ja hämmastab ametnike suhtumine,kellele me kõik palka maksame! Me keegi ei taha ju nabriga vaenujalale sattuda ja kellegile praegusel raskel ajal mingeid ülejõu käivaid trahve kaela suruda ,piisaks kui see ametnik algatuseks läheks ja vestleks inmesega.Meie ametnik läheb vestleb umbes nii - vaadake kodanik .......x ei ole rahul et teie koerad metsas kitsesid murravad ,tegi valda sellekohta avalduse ja nüüd olen mina kui ametnik kohustatud selle asja kuidagi lahendama.Muidugist on vastus ,et minu koerad ei teeks midagi taolist ja on kogu aeg kinni.Sinna see asi jääb ,ainult keegi hakkab kodanik x -i rusikas taskus hoolikalt silmas pidama ja oma võimalust ootama.
Mitte ,et ma kedagi pelgaks aga ei arva mina küll ,et keegi meist peaks ametnike töö ära tegema/palga välja teenima :!:
Viimati muutis Ahto Kattai, K Mär 10, 2010 11:23 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas sooviku »

See hulkuvad koerad on igipõline teema ja tunnistada tuleb,et korralikult oli asi paika pandud nö.veneajal.Eile õhtul helistas mulle just üks endine töökaaslane ja kurtis,et naabri krantsid olid tema peni korralikult ära rappinud.Seda koduõues ja teha pole midagi.Vallamees käis naabrit noomimas :? aga see ütles,et tema pole koerte omanik vaid majas lihtsalt üüriline.Konstaablile avaldust teha pole mõtet,sest mehe oma koer elas ka lahtiselt.Minule küll tundub,et mingit õiget(seaduslikku)lahendust hulkuvate koerte probleemile ei ole ja ega lähiajal ei tule ka.Ennemini tehakse seadusi "kutsude" kaitseks juurde.
Naine võib olla,koer peab olema!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Pauli »

sooviku kirjutas:Vallamees käis naabrit noomimas :? aga see ütles,et tema pole koerte omanik vaid majas lihtsalt üüriline.

Oot, aga sel juhul on tegemist ju omanikuta koertega ja vald peab nad ära koristama.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kakuke »

Feen kirjutas:Eile hommikul olla Saksa lambakoer aiast välja küsinud, perenaine oli lahkelt koerakesele seda võimaldanud, las luusib, mis ta ikka teeb. Koer tabati saagi juurest, tehti mõned pildid (koer küll põgenes enne koju ära ja pildile ei jäänud).

Vaatasin neid Feeni pilte ja millegipärast ei taha uskuda, et üks koer suudab nii kiirelt nahka panna terve kitse (kits ikka väga puhtaks söödud). See seal eelnevalt kellegite teiste poolt ei võinud olla maha murtud ja ära söödud? Et kõnealune koer vaid oli valel ajal vales kohas? Kitsi siin ja seal ikka hetkel sureb ka niisama ja mõned rebased juba ööga teevad kõva töö ära. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vot, vot ,just nii ta algabki ,ei minu koer seda küll pole võimeline tegema :wink: ,mis sest et jäljed ja vererida polla kuudini lähevad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kakuke »

Ära demagoogitse, ma pole väitnudki, et pontu pole seda kitse söönud või murdnud, aga silmad kukla peal ei hakka ka väitma, et üksi sõi kogu kitse ära. Pole nagu loogiline või on? Umbes 8kg liha (kits peaaegu puhas ja sisikond peaaegu läinud) korraga sisse sellisele koerale, on reaalne? Feeni jahimaa kits on lühikese ajaga murtud ja söödud mis millegile minu meelest viitab ...
Me ise enda jahimaalt ka leidsime eelmine aasta kitse, kes meie meelest oli teelt löögi saanud (tee oli klaas) ja kohe kõrvalt maja juurest koer kallal. Oleks ka võinud vahutada mida iganes kokku suurest vihast maailma ees. Ja ma ei väidagi, et koerad metsas kitsi ei käi murdmas. Kõike ühte patta ainult ei maksa panna. Hulkuv koer sööb väga hea meelega kitse, mul endalgi rajakaamerate fotosid hulga, kus seasöödale pandud kits, kes autoõnnetuses hukkunud, saab kahe koera poolt tarbitud lisaks muudele pudulojustele.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Joosep Käba »

Helistati minutit 10 tagasi. Suure-Jaani linna servas 4 pealine koerakari mõned päevad kitsi taga ajanud ja üks ilmselt murtuna leitud. Edastasin info kohalikule politseiasutusele.
On mõned aastad linnaservaga piirneval maal nähtud sarnast punti koeri. Tundub, et elavadki metsas. Korra meil ajussegi jäänud.
Peaks olema Sürgavere jahiseltsiga piirnev linnaäär.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas duv »

Huvitav küll, kui inimest pureb ei saa tõestada, sest nii inimene, kui koer tavaliselt selleks ajaks, kui tullakse sündmuskohalt lahkunud ja tee sa hiljem kindlaks kas kukkusid ise puuotsast alla või said pureda. Siin sündmuskoht asitõendeid täis ja ikka ei saa tulla ega uurida. Siinkohal jääb küll mulje, et see saaniga tegelane, kes aasta tagasi koera mööda teeäärset välja taga ajas ja tulistas, tegutses lihtsalt sellepärast nii prostalt, et oli viimase piirini viidud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas jorr »

Nendest lahtistest koertest on oi,kui palju jahutud ja muutunud pole midagi.Mitu valitsust on püüdnud seda külakoerde jama lahendada kuid siiani ikka midagi paremuse poole pole läinud.Igal kevadtalvel räägime ja räägime,kuid ikka tulutult,nagu tavaline,et kutsakesed ja perelemmikud,ei meie koer kitse murra.Vene ajal püüti ikka mingit korda luua,oli kohe kohustus,et võeti isegi suvel jahipunt kokku ja naaberseksiooni koeri-kasse püüdma.Eriline tähelepanu just kevadtalvel.Naabrite seksiooni hooldusalal siis(jahilised võõrad),kaasas nende seksiooni esimees,looduskaitseispektor ja punt võõraid püssimehi.Kus koer-kass lahtiselt,maha, ja kui tuli omanik,et tema koer või kass,siis tehti paberid ja tubli trahv.Ka püüti iga külas lahtiselt oleva koera-kassi omanikku kindlaks teha(külas pauku ei tehtud) ja kui see õnnestus(külas tunti ju ikka üksteise koeri ka) sai omanik kohe trahvi kaela.Nati aitas,kuid neid hulguseid oli ikka liikvel aasta läbi.Tundub tõesti,et seda olukorda(et lahtist koera-kassi poleks) pole võimalik lahendada,võib ametnikke torkida,kuid ametnikk loeb ja käitub vastavalt seadusele.Ning praegused seadused just soosivad koeraomanikke.Praeguse lumega võivad paar väikest külakrantsi saada kerge vaevaga kõhutäie kitseliha kuid arvan,et see vist sama, kui looduse poolt saadetud külm ja lumerikas talvgi,lihtsalt metsloomade arvukuse looduslik reguleerimine.Päästa pole midagi,kuigi võime ju üritada.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Feen »

Eks see ka võimalus. Jälgede järgi igatahes olla kits murtud. Äkki oli koer enne natuke ringi nuuskinud ja olukorda vaadanud ning rebased vms eemale peletanud, või olid teised koerad enne jaol käinud. Kui juba oletada, siis võib ka ilves olla. Ise pole jälgedel käinud, see mees kes käis, väitis, et jälgede põhjal on koer kitse murdnud ning mõni tund hiljem oli antud kohas maiustamas. Olgu kuidas on, arvestades, et seal kitsi ja koer kes kitse sööb (milline neist ei sööks), siis parem kui ta (teised sellised ka) kinni on.

Kuna seal on rebaseid ka ning nende laskmiseks paha koht (ei taha kunagi urus ka olla kui ma haarangul olen), siis üks link juurde. http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=4450
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta