Külakoerad

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
hundikütt
Postitusi: 1007
Liitunud: R Veebr 19, 2010 7:13 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hundikütt »

See koerte probleem on vast üle eestiline.Ka meie metsloomi terroriseerisid kaks koertejõuku.Ühes oli 3 suurt segaverelist,kes tiirutasid kolme sektsiooni maade peal ja väga tihti aeti hundiluurel segamini huntidega.Neist on nüüd aasta rahu,ju nad hundijahi käigus ära kadusid.
Teine kari oli 14 pealine räkandite kari.Neil ka peremees teada,aga kui läksi peremehele ütlema ,et su koerad jälle metsas,siis vastus oli,et need pole minu koerad,ei ma tea miks nad mu õuepeale tikuvad.Sai räägitud nii politseis kui vallas aga ka neile vastati samuti. Metsad söödi tühjaks mitmete kilomeetrite raadiusest,kellest jõud üle ei käinud ,sse kupatati lihtsalt minema.Täiesti uskumatu,kuidas krantsikari võib jahti pidada-nagu hundid.Osa on ajajad ,teisedaga kütid.
Tänaseks on ka nendega enam vähem korras.Igaljuhul ära on nad kadunud.
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas annaliisa »

Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas rajaleidja »

aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas aivar00 »

See juba asjalik jutt. Kui ka mujal nii käituda julgetaks. See "kogukonnakesksus" on küll tore asi aga nagu ka siin mainitud- et naaber sinu kui "kaebaja" poole rusikat ei viibutaks peab talle selgeks tegema "kogukonnas elamise reeglid"- koeri ei peeta vabalt jooksvatena :twisted:
Seda aga ei taheta teha "omavahelise sõpruse", arvan, et rohkem isegi mugavususest tingituna. Milleks ametnikule probleemid, kui saab ka niisama hakkama :twisted:
Tahan öelda seda, et praegu ruulivad "kaebajad". Olgu nendeks siis koertekaitseühingud või muud jukud. Kohalikud ametnikud aga on niivõrd mugavad, et suulise kaebuse peale ei reageeri. Kirjalikule aga peavad vastama- see on kahjuks ainuke "hoovake", milline paneb ametnikud liigutama.
Sellise olukorraga olen ise väga hästi kursis- on ka minul tekkinud valla ja maakonna vet.teenistuse poolt "lahendamatuid olukordi", kus palli taotakse teineteise väravasse. Otsust asja lahendamiseks aga peljatakse teha- näe peab mõnele inimesele kehvasti ütlema, mingeid sanktisoone rakendama jne. Kui aga asja hakata "isuga urgitsema" saadi ilusti asi lahendatud. Nüüd kõik jälle õnnelikud :lol:
ikka lõbusalt
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Tervist, Tahaks teada teie arvamust, et mis te pakkustite koeraomanikule trahvi suuruseks, kui tema koer murdis kitse maha, mis oli tiine emane kits. :M Igas tahes selle koera omanik sai trahvi suuruseks 1200 kr, :| ma arvan,et seda on emase kitse kohta väike trahv. Tahaks teada, et kui suur trahv oleks olnud võimalik. Palun avaldage arvamust. :P
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
kahro
Postitusi: 313
Liitunud: N Veebr 16, 2006 7:30 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kahro »

Seegi on saavutus ,et trahvitud sai!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas duma »

Noor jahimees! kirjutas:Tervist, Tahaks teada teie arvamust, et mis te pakkustite koeraomanikule trahvi suuruseks, kui tema koer murdis kitse maha, mis oli tiine emane kits. :M Igas tahes selle koera omanik sai trahvi suuruseks 1200 kr, :| ma arvan,et seda on emase kitse kohta väike trahv. Tahaks teada, et kui suur trahv oleks olnud võimalik. Palun avaldage arvamust. :P

Ei tea ju, mille alusel talle trahvi tehti? Kas võib olla trahv selle eest, et ta koer oli lahtiselt või kindlasti sai selle eest, et kits murtud oli?
Iseenesest oli kitse ebaseadusliku küttimise eest trahv 6000 krooni ja tiine kitse eest 3 kordne summa. Kui nüüd õigesti mäletan, teadjamad parandavad
Eks see summa piisavus ole umbmäärane. Mõne puhul on tulemus näha (saigi kogemata aiast välja vms) , teise puhul ei muuda see midagi!
Aga igati tervitatav nähtus, et kuskil vähemalt trahvitakse sellise teo eest, mitte ei aeta mula tõendamatusest...
duo on parem
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Noor jahimees! »

duma kirjutas:
Noor jahimees! kirjutas:Tervist, Tahaks teada teie arvamust, et mis te pakkustite koeraomanikule trahvi suuruseks, kui tema koer murdis kitse maha, mis oli tiine emane kits. :M Igas tahes selle koera omanik sai trahvi suuruseks 1200 kr, :| ma arvan,et seda on emase kitse kohta väike trahv. Tahaks teada, et kui suur trahv oleks olnud võimalik. Palun avaldage arvamust. :P

Ei tea ju, mille alusel talle trahvi tehti? Kas võib olla trahv selle eest, et ta koer oli lahtiselt või kindlasti sai selle eest, et kits murtud oli?
Iseenesest oli kitse ebaseadusliku küttimise eest trahv 6000 krooni ja tiine kitse eest 3 kordne summa. Kui nüüd õigesti mäletan, teadjamad parandavad
Eks see summa piisavus ole umbmäärane. Mõne puhul on tulemus näha (saigi kogemata aiast välja vms) , teise puhul ei muuda see midagi!
Aga igati tervitatav nähtus, et kuskil vähemalt trahvitakse sellise teo eest, mitte ei aeta mula tõendamatusest...


Mulle ütles selle peremehe poeg, et lasi koera lahti kettist, sest mis elu see on koeral kui koer on pidevalt ketis. Ja siis oligi tulemus käes tiines kits. Nädal aega peale selle juhtumit lasi peremees uuesti koera lahti ning poole tunni pärast hakkas koer lõugama ta oli jooksnud õue ning nägi, et koer oli uuesti kitse kallal aga peab jumalat tänama et ta jooksis õigel ajal välja. Kui ta oleks hiljem välja jooksnud siis oleks koer teise kitse maha murdnud. :cry: Sellest ajast ta enam koera kettist välja ei lase. :wink:
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Noor jahimees! »

Veel unustasin mainida, et kogu see lugu leidis aset Koigi kandis. :roll:
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Olavi Kool »

Oli ka meie kandis koertega mure. Üks prouake lasi oma kaks suurt elukat ööseks lahti ja kohe olid mõlemad meie küla pool otsas ringi tuiamas. Öösel liikumisanduriga lamp muudkui plõksis põlema ja oma taks kes elab toas jube ärevil õues toimuva peale, ühesõnaga mitu ööd magada ei saanud. Tegin ükspäev külale tiiru peale ja leidsin pahalased üles, mõlemad ilusti ketis aga samad suured mustad elukad keda oma akna all tuiamas nägin. Saatsin siis prouale sõna, et koerad kinni hoiaks aga tema vastus oli lihtne, et tema ei saavat magada kui need lõvid ketiotsas lõugavad. Järgmine öö jälle elukad platsis. Hommikul võtsin uuesti prouaga ühendust ja tegin temale selgeks, et tema koertel on tugevad haigustunnused küljes ja parem kui ta neid meie koertest eemal hoiaks. Prouake muutus kohe murelikuks ja ei saanud aru millise haiguse tunnused koertel siis on ja tema pole midagi märganud. Ütlesin siis temale, et koertel on "tinavähk" ja üsna viimane staadium. Siiani ei ole lastud enam neid elukaid külavahele teisi koeri "nakatama". Juba üle aasta rahu olnud. Siit moraal, alati pole vaja tülitseda, saab ka hea sõnaga 8)
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas duma »

Noor jahimees! kirjutas:
Mulle ütles selle peremehe poeg, et lasi koera lahti kettist, sest mis elu see on koeral kui koer on pidevalt ketis. Ja siis oligi tulemus käes tiines kits. Nädal aega peale selle juhtumit lasi peremees uuesti koera lahti ning poole tunni pärast hakkas koer lõugama ta oli jooksnud õue ning nägi, et koer oli uuesti kitse kallal aga peab jumalat tänama et ta jooksis õigel ajal välja. Kui ta oleks hiljem välja jooksnud siis oleks koer teise kitse maha murdnud. :cry: Sellest ajast ta enam koera kettist välja ei lase. :wink:

Nagu aru saan siis sai mees trahvi ja nädal pärast seda lasi uuesti koera lahti?
duo on parem
Noor jahimees!
Postitusi: 92
Liitunud: K Aug 19, 2009 9:33 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Noor jahimees! »

jah nii see oli :?
Paremat kohta ei tea, kui Mets!!!:)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas kakuke »

Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Prohvet Maltsvet
Postitusi: 426
Liitunud: T Dets 11, 2007 5:26 am

Re: Külakoerad

Postitus Postitas Prohvet Maltsvet »

Metsas ulukeid tagaajavate ja murdvate koerte suhtes pöörduge kirjaliku avaldusega Keskkonnainspektsiooni.
Külavahel hulkuvate kohta tehke avaldus KOV-i.
Soovitan kindlast avalduses ära märkida: aeg, koht, koera tundemärgid, võimalusel koeraomaniku nimi ja tunnistajate andmed sh kontaktandmed.
Ärge helistage, vaid kirjutage - on mõjusam.
Ole kui leebe tuul...
hallivatimees
Postitusi: 47
Liitunud: K Aug 29, 2007 3:39 pm

Re: Külakoerad

Postitus Postitas hallivatimees »

Alustuseks värske artikkel: http://www.parnupostimees.ee/?id=237605

Minu kommentaar: Olen ise noor jahimees ja näen hulkuvaid koeri peaaegu igakord kui metsas näiteks loomadele sööta käin viimas. Tihti on käsi juba püssi järele haaranud kuid kunagi pole sealt veel kuuli väljunud. Kohalikele jahimeestele on täpselt teada kelle koerad on lahti ja käivad metsas loomi murdmas. Nende koeraomanikega on korduvalt rääkitud aga enamus juhtudel tulutult. Minu ettepanek selliste probleemide lahendamiseks oleks järgmine: tuleks anda jahimeestele luba kõrvaldada koerad kelle omanikke on korduvalt teavitatud olukorrast kuid omanikud pole midagi ette võtnud. Sest ega neid koeri ei suuda ükski loomapüüdja ka kinni nabida, sest üldjuhul on nad juba kogenud ja targad kiskjad. Minu arvates oleks jahimeestele sellises olukorras õigustatud need loomad kõrvaldada.

Kes jagab minuga sama arusaama võiks minuga ühendust võtta ja asja kõrgemale tasemele viia.

Rauno: 56 631 924

Foorumis täpsustuseks: Olen umbes aasta olnud paberitega jahimees, kuid metsas olen vanemate jahimeestega juba 8 aastasest saadik käinud. Samuti tean kuidas toimis korrapidamise süsteem vene ajal, kuna isa oli mul ennem taasiseseisvumist 13 aastat jahiseltsi esimees. Ühesõnaga on selline mõte mul juba paar aastat peas küpsenud, kuid kuna kael on hakanud alles nüüd kandma (olen 19) siis olen varem seda mõtet vaid lähedastega jaganud.Arvan, et asja võiks siiski suurelt ette võtta, sest probleem ootab juba pikka aega lahendamist. Oman ka riigikogus paari tuttavat niiet selles suhtes oleks ka asjal jumet.
Vasta