Probleem

2004. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Probleem

Postitus Postitas Jahimeez »

Järjekordselt käisin relva sisselaskmas. Asetasin relva liivakotile ja hakkasin märklauda sihtima. Rist märklaual, relv liikumatult, ligutan veidi pead optika suhtes kõrvale ja ennäe rist ka liigub märklaua suhtes, ja liigub mitte vähe (130m pealt ca 80cm). Pole nagu enne seda kunagi tähele pannud,siit ka küsimus targematele, kas nii peabki see asi olema või on optika kehva.
Jahti kaine peaga!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Vaatasin ka enda püssi selle pilguga ja midagi sellist ei täheldanud. Küll, aga algul, kui käisin püssi sisse laskmas, siis ühe laskja jutu kohaselt, et mul augud grupiti erinevad pidi olema, just valest sissevaatamisest. Nimelt on püss siis õieti palges, kui (kuidas seda nüüd seletadagi) see must ring mida optikas näed on ühtlse paksusega. Seda peab ise vaatama ja siis saad aru.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

kakuke kirjutas:Vaatasin ka enda püssi selle pilguga ja midagi sellist ei täheldanud. Küll, aga algul, kui käisin püssi sisse laskmas, siis ühe laskja jutu kohaselt, et mul augud grupiti erinevad pidi olema, just valest sissevaatamisest. Nimelt on püss siis õieti palges, kui (kuidas seda nüüd seletadagi) see must ring mida optikas näed on ühtlse paksusega. Seda peab ise vaatama ja siis saad aru.

Siinjuures ongi kummaline, et pean jälgima selle ringi ühtlast paksust ja risti objektil. Kuidagi veider.
Jahti kaine peaga!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jahimeez kirjutas:Siinjuures ongi kummaline, et pean jälgima selle ringi ühtlast paksust ja risti objektil. Kuidagi veider.

Veider on hoopis müüt, et vintrelvaga on nohu pikka distantsi lasta. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Jahimeez
Postitusi: 67
Liitunud: N Juun 24, 2004 4:08 pm

Postitus Postitas Jahimeez »

Veel. Et seda nö ringi näha peab silm olema optika tag.läätsest ca 20cm kaugusel.
Jahti kaine peaga!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mina olen optika kauguse silmast selliselt säädnud,et see n.ö. "must ring" täpselt kaob ära ja et silm alati optika suhtes ühte ja samasse asendisse jääks,lihtsalt peab niipalju harjutama,et püssi alati ühtmoodi palge tõstad.Mina olen laisk ja kasutan lihtsalt lae kõrgendust,seda sama siin ja lihtsalt siis ongi silm optika suhtes kogu aeg ühes asendis.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

trucker kirjutas:Mina olen optika kauguse silmast selliselt säädnud,et see n.ö. "must ring" täpselt kaob ära ja et silm alati optika suhtes ühte ja samasse asendisse jääks,lihtsalt peab niipalju harjutama,et püssi alati ühtmoodi palge tõstad.Mina olen laisk ja kasutan lihtsalt lae kõrgendust,seda sama siin ja lihtsalt siis ongi silm optika suhtes kogu aeg ühes asendis.

Vaat see on õige jutt, ilma põse toeta ei saagi püssi alati ühtemoodi palge. Silmad kinni ,püss palge ja kui silma avad peab olema kõik OK,ei mingeid musti ringe ega varje.Kui see nii pole tuleb laadi kohendada.Optika kaugus silmast vist oli normaalne 7-9cm-i.Tavaliselt vajalik tõsta lae kõrgust ,sest püssi laad valmistatud ilma optikata laskmiseks.Muidugi lisab asjale täpsust parallaksi vaba optika.Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas: ei mingeid musti ringe ega varje.

Keegi pole mingisugustest varjudest rääkinudki. See must ring millest rääkisin. Ringi sisemine pind lõpeb ära nähtava ava endaga ja välimine pind on nähtav optika enda tagumine osa (seega jutt korpusest). Kirjutasin ju, et vaadake ise ja siis saate aru millest jutt. Võibolla siis pole see osa näha, kui kasutada spetsiaalset lõõtsa ümber optika tagumise osa või kui silm vahetult vastu läätse on. Lisan vast niipalju veel, et minu jutt plämana ei tunduks, et seda soovitas mulle mees kes on praegu vintrelvast Eestis jooksva sea laskmise rekordiomanik ja ta ise kasutab relva millel on olemas ka põsetugi. Nii, et soovitan veelkord tõsta püss kodus palge ja vaadata vibamisi silmadega ümber optika, siis saate aru millest jutt, mitte hakata kohe vastu kribama. Isegi minu prillidel on raamid nähtavad kui neid vaadata.
Kuna teemaks oli probleem, et pea liigutamisel märk liigub siis oli minu soovitus just neile kellel põsetuge pole või selle olemasolul annab pead liigutada. Kui seda kõike trenni tehes jälgida siis avastab varsti, et see tuleb juba iseenesest välja. Võibolla head põsetuge omavad inimesed ei saa tõepoolest selle probleemi täpsest olemusest aru. Näiteks enda venelasel põsetuge pole ja ei kavatse ka panna midagi kummiga külge ja sellise püsiva relvameistritöö lasen juba teistsuguse hinnaklassiga püssile teha.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas: Näiteks enda venelasel põsetuge pole ja ei kavatse ka panna midagi kummiga külge ja sellise püsiva relvameistritöö lasen juba teistsuguse hinnaklassiga püssile teha.


Kakuke sai nüüd natuke kurjaks me pääle. :D Ei,sellest sinu jutust sai aru küll,mida silmas pidasid ja asjaga kokkupuude olemas.
Lihtsalt ma ei käi nii palju laskmas,et lahtise laega lastud saaksin ja selle kõrgendusega tunnen ennast natuke kindlamalt.
Sellel kummiga asjal seal küljes nagu sa ütlesid on mitu head plussi.
    tahan võtan pealt ära ja laad on jälle nagu originaalis(hea müümisel,ei riku laadi ära ja ei lase hinda alla tingida)
    näo kuju võib muutuda,lihtne kõrgust suurendada või vähendada(võtad kaalus juurde või vastupidi, ehk vahetan optikat)
    tunduvalt odavam,kui tellimusltöö(säti ja kohenda kodus palju tahad,ei mingit relvameistri vahet jooksmist)
    lisaks kaitseb laadi ka kriimustuste eest

Näiteks enda venelasele tegin ise ja arva ära millest, lihtsalt papist,kui näed,siis eluski ei ütleks. Tolle võtan aga maha ja panen samuti selle "kummist asja". :D
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Ostsin omale kasutatud vindi ja esimest korda tiirus ei saanudki õieti aru, et midagi on valesti hasart oli suur. Ja tiirus ja pukis on aega relva sobitada. Aga kodus hiljem tundus , et asi on tiba jama. Lahendasi probleemi vahtkummi ja teibiga. Tulemus suurepärane nähtavus ja põrutust pole ka karta.Kuna relv hakkab järjest rohkem meeldima kaalun uue kaba tegemist . Minul tagab tugi ikkagi 100 % selle , et relv on koheselt paigas.
Egas elevant pole siga!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

KAKUKE Lugesin su postitusi veelkord ja tegelt räägime ühest ja samast asjast ,ainult seletame erinevalt.Seda mida mina varjuks nimetan on sinul -üks ringi äär on paksem.Võiks ka võibolla öelda ,et optikasse vaadates peab pilt olema ümargune ,mitte lopergune ja optika peab silmast olema parasjagu nii kaugel ,et see nähtav ring oleks maksimaalne.Vaadates liiga ligidalt v kaugelt muutub ring väiksemaks (ääred paksemaks) Et see nii igal õlgatõstmisel oleks ,ongi seda lae kohendamist vaja.Asja saab muidugi kasutada ka ilma põse toeta,aga selljuhul võtab sihtimine ilmselt veits rohkem aega ja püssil puudub üks kindlalt fikseeriv punkt(põsk) ja lasketulemusele see kindlasti kasuks ei tule Kivi kotti!
Suletud