vibud

Vasta
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Loen seda vibundust, selle seisukohaga nõus, et alguses võib tekitada asi eufooriat salaküttimise teemal, kuid aja jooksul asi paika loksub. Salaküttida saab nii relva, kui ka vibuga. Selline seisukoht aga paneb imestama, et kõik "vibumehed" on "arukad" ja päästavad noole lendu ainult siis, kui asi ikka 100% kindel on. Usun, et eriti asja legaliseerimise alguses hakkab neid "nool tagumikus" elukaid samapalju ringi jooksma, kui "tinaplõnn tagumikus" praegu jookseb ja ikka on nii, et mida "mõistlikum-kogenum" jahimees, seda vähem praaki. Olen täheldanud sellist asjaolu, et need jahimehed, kes on "algajad" ning need "staazikad", kes ei ole laskmise vastu huvi tundnud (loe trenni teinud) lähevad enne lasku ähmi täis ja summivad praktiliselt umbes. Olen selle asja ka ise läbi teinud ja nüüdki vahel kihvatab, et prooviks, kuid kaine mõistus saab võitu. See Indiani mõte tundub nagu kõige reaalsem olevat. Igast "uuest" asjast alguses satutakse vaimustusse ja ajapikku "torm" vaibub". Selle "kulukuse" kohapealt arvan, et Eestis on juba piisavalt "rahakaid" inimesi, kes selle vibu ostaks ning noole hind ei ole mingiks takistuseks.
ikka lõbusalt
Ets
Postitusi: 5
Liitunud: K Veebr 02, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas Ets »

Selline seisukoht aga paneb imestama, et kõik "vibumehed" on "arukad" ja päästavad noole lendu ainult siis, kui asi ikka 100% kindel on.
Asi pigem selles, et kõik "vibumehed" peavad enne noole lendu laskmist esmalt loomale ligi hiilima, sattuma, pääsema.. või misiganes moodi me seda nimetame. Võrdleme vibumehe "laskeulatust" ja püssimehe "laskeulatust". Siledaraudsete mehed jätame mängust välja hetkel. Kui vindimehed katsetavad mõnesaja meetri pealt, siis pole jah ime kui tinaplönn tagumikus loomad ringi jooksevad. Vibumees ei mõtle isegi, et võiks noole lendu lasta. Pigem ikkagi on jaht vibuga jaht, mitte liha hankimine, mis kahjuks paljudele jahimeestele prioriteediks on.
Täpsus igas olukorras...
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

lugesin siin pikalt neid kirjutisi ja võttis kohe jälle kirjutama.
kui kõik räägivad, et peaks mingi tase käes olema võistlustelt, et vibujahi luba saada. osad räägivad, et siis hakkab "nool tagumikus" loomi palju ringi jooksma.

minu meelest on ikka nii, et kui sul seda A taset käes ei ole, see näitab, et sa ei pruugi alati seisvale mägilegi pihta saada ja kui see ei õnnestu, siis minu meelest on sellise mehe lastud nool liikuvast loomast kindlalt möödas. vibuga saaks jahti pidada põllu peal, sest metsas on raske sihtida (siinkohal pean silmas, et vibu on pikk ja oksad võivad ka nöörile ette jääda) ja põllu peal on suhteliselt raske ligi hiilida. vindiga võib jah väga kaugelt proovida, aga kui vibuga nii kaugelt proovida, on möödalask kindel ja vibuga lastes tuleb arvestada ka tuule suuna jpm. mis kõik võivad mõjutada noole suunda, aga kuuli ei mõjuta peaaegu miski ja katsetatakse rohkem.

ei ole kursis, kui palju võivad maksta kuulid, aga üks korralik (puidust) nool maksab 84-100 krooni. salakütt võib seda proovida paar korda, aga siis saab tal raha juba otsa.
beliving that the bow has soul
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Ets, ma ei taipa sinu tigedust jahimeeste aadressil, küll hakkavad neil käed värisema tiirus, küll jooksevad loomad ringi tinaplönnid tagumikus...
Jahimehed ei ole keelanud vibuga jahti, vaid seadusandjad, kui see sind nii häirib. Kas sa ise oled üldse jahimees ? Väga tore oled kui oled aga kui mitte...
Ets
Postitusi: 5
Liitunud: K Veebr 02, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas Ets »

Gunnar, mul pole raasugi tigedust jahimeeste vastu, ise samuti jahimees ja seda oi kui ammustest aegadest. Värisevad käed tiirus ja plönnid tagumikus kahjuks reaalsus, karm reaalsus. Kui ikka normilaskmine vaja teha, siis paljudel paanika missugune. Sellistega ei julge metsa liinile minnagi. Valdav enamus jahimeestest ei oma mitte mingisugust ettekujutust vibudest, nooltest, purustusjõust, täpsusest ja paljust muust. Eelpool oli kellelgi mõte, et asi ei liigu kuna pole ühtegi entusiasti, kes teemat tõstataks. Nüüd kui avaldan oma arvamust, kohe vastu nossi :shock: Ja mis puudutab laskmist, siis arvan, et olen oma elu jooksul palju rohkem laskmisega tegelenud kui nii mõnigi teine jahimees siin foorumis. Ja kui räägin, et jutud jahimeeste hulgas on niisugused ja naasugused, siis tähendab see piltlikult öeldes ka seda, et mitte kõik Eesti jahimehed ei ole esindatud selles suurepärases foorumis. Kindlasti ei ole minu eesmärgiks olla tige, kedagi solvata või tüli üles kiskuda. Ainult avardada inimeste silmaringi. Tervitused kõigile :D
Täpsus igas olukorras...
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Inimeseloom pole just kuulus oma ratsionaalse mõtlemise poolest, seda näitab ta välja pea igal alal. Kasvõi selline näide: sööb mees kärsatatud liha, palju ja korraga, siis veel natuke, sellele joob pool kasti õlut peale, siis tukub teleka ees. Selle on ta kõik kinni maksnud. Järgmisel päeval, kui tervis kannatab, läheb ta oma raha eest rauda tõstma, tõstab palju ja kohe mitu korda, südames pistab, jalad käed värisevad, kole on. Siis ronib koju, õgib end kurguni täis, paneb hulga õllekest ka takkajärgi. Seega, sööb neegriküla päevase portsu üksinda ära, maksab selle eest, see teeb talle hullu rasva ja jõuetust, seda läheb jälle raha eest jõusaali välja ajama. Rikkudes oma tervist kahekordselt vähemalt. Metsloom sööb ja magab, sööb selleks, et elada, magab võimalikult rohkem selleks, et seda energiat mitte tühja kulutada. Kumb on siis ratsionaalsem, loom või inimene?
Mida tahtsin öelda? Seda, et ükskõik millisel elualal, ükskõik millise tegevuse juures on siiski grupp inimesi, kes kas sihilikult või lollusest mingi pasaga maha saavad. Tulevad vibud, tulevad nooled küljes ripnevad loomad, nagu praegu kuulid- kartetšid naha vahel ja raiped metsas. Salakütid olid, on ja jäävad, küsimus vaid selles, kui palju neid on või jääb. Algatada tüli juba kohe sellega, kes rohkem praaki teeb, kumb pool rohkem salaküttima hakka jne, on täiesti mõttetu ``...minu isa on tugevam kui sinu isa...`` stiilis mittekusagile viiv jutt.Elame- näeme kui Saatus päevi annab, seni ärme veel olematutest asjadest tüli üles võta. Nagunii keegi nii ühest kui ka teisest seltskonnast saab millegi hulluga hakkama, nagunii. Kui seda ei juhtuks, ei elaks me planeedil nimega Maa. Nii oli, on ja jääb, inimene on selline, koos oma sisevõitlusega teemal ``lubatud ja lubamatu``.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

madis kirjutas:...vibuga lastes tuleb arvestada ka tuule suuna jpm. mis kõik võivad mõjutada noole suunda, aga kuuli ei mõjuta peaaegu miski ja katsetatakse rohkem...

Nonohh... :roll: Kuulile mõjuvad ikka samad jõud nagu lendu lastud noolelegi.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

vibu

Postitus Postitas jorr »

Indiani jutt oleks vist täiesti korralik punkt selle pika vibujahvatuse peale,vaielda võime iga asja üle,sest kahte ühesugust inimest pole veel valmis tehtud.Ja tõesti, nii oli on ja jääb.
noorus on ilus aeg
soul
Postitusi: 124
Liitunud: N Jaan 27, 2005 1:22 am

Re: vibu

Postitus Postitas soul »

Vibulaskjad tahavad püssimeestega võrdset õigust metsas jahti pidada
http://www.epl.ee/artikkel/421070
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: vibud

Postitus Postitas sooviku »

Mina olen Kaarel Roht`i arvamusega täiesti päri.Kui hääletamiseks läheb :D ,olen kindlalt vastu.
Naine võib olla,koer peab olema!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: vibud

Postitus Postitas kakuke »

Tundub, et mingid inimesed ikka eelarvamustega kimpus ja räägib ju vanarahvaski, et hirmul on suured silmad. Kõigest ju sajand tagasi tohtis Eestimaal autoga sõita vaid selliselt ohutuse huvides, et lipuga mees käis auto ees.
Kui keegi tahab tänagi salaja vibuga lasta, siis ta teeb seda niikuinii. Nii, et konservatiivid, hoidke silmad lahti, pauku ju ei kosta! :shock: ;) :lol:
Ma ise ei ütle, kas olen poolt või vastu, aga vibuga minust metsaronijat pole, liialt mugav olen.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Re: vibud

Postitus Postitas jorr »

Arvan sama,et kes ikka tahab,see ka saab.Varem ehk asi selles oli,et korralikke vibusid polnud kuskilt võtta ja need mõned üksikud ei teinud ilma aga praegu,näita aint raha.Ja eks vibujaht,et looma tabada,tahab ka kõvad treeningut ja selleks on tiir kindlasti vajalik.Kuigi tiirus laskmine, ka vibuga,annab aint algteadmised(kindel kaugus) on seda vaja nagu algkooli,et lugemine selgeks saada,"keskkool" tuleb aja jooksul kogemusi korjates,kui üldse tuleb?Vibuga salaküttimine on kasvatuse asi ja nagu Indiangi siin kunagi ütles,et see oli, on ja jääb.
Seda,et metsas lastes praaki esineb,juhtub ikka,ka kõige kogenumal vibukütil võib kärbes õigel hetkel silma lennata ja siis liigubki loom metsas noolejupp tagumikus.Noolega ehk lihtsam,kui nöör külge panna,siis nööriaju(punane nöör) näitab looma liikumise ka pärast lasku ära ja viskad nööriotsa ümber puu,no kuhu ta(loom) siis enam läheb,ain jäme puu peab olema,et kui ikka suuruluk on?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: vibud

Postitus Postitas Eik »

No siis tuleb ka suht varsti meil summutaja kasutamine jahil, pole ju enam vahet siis, kas käis pauk või mitte.
Vibujahti lubamise eelduseks peab kohe kindlasti olema ka laskekatse, a'la 35 sammu pealt 6 noolt 45cm ringi, nagu sileraudse püssiga. :)
Kasutaja avatar
annaliisa
Postitusi: 407
Liitunud: P Okt 14, 2007 8:53 pm

Re: vibud

Postitus Postitas annaliisa »

“Palju on selliseid inimesi, kes ei taha püssiga jahti pidada ja püüavad looduse vastu ausamad olla,” märkis ta.

mismöttes, sellest ma küll aru ei saa. ega köik jahimehed ei käi vindiga metsas ja ei lase 200m pealt loomi. siledaga küll ei pea 20meetrini ronima, aga ikkagi, vibuga jahti, miks? :shock: minu silmis see nii ajuvaba :? vaevalt see lask nüüd alati 100% kindel saab olla ja siis jooksebki oma vibuga ringi? mulle lihtsalt ei meeldi see variant :(
Vegetarian is an old indian word for bad hunter.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: vibud

Postitus Postitas Pauli »

Kui vibujaht korralikult reguleeritud on, siis miks mitte seda lubada. AGA... see artikkel... Ma siiralt loodan, et jälle on asi ajakirjaniku kõmujanus, kirjaoskamatuses jms ja Toomas Taimla jutu mõte oli pisut teistsugune. Ei tea, kas minu hing on hellaks muutunud, või mis, aga praegu jäi jälle sihuke mulje, et kõik kes püssiga metsas käivad on pätid ja vargad. Ja siis “Vibujahimees ei aja taga trofeed, vaid õnnestumist ennast..." - et kas õnnestub pihta saada? Ehk tähendas ka see lause algselt midagi muud.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Vasta