Soovitage õhkrelva

Arutelud ja küsimused-vastused õhkrelvadest.
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas -Ils- »

Tere õhkrelva spetsid :)
Kui keegi aega saab ja viitsib siis võiksite mulle soovitada õhkrelva. Plaan osta endale, kuid ei oma õhkrelvadest erilisi teadmisi.
Sooviks saada võimalikult kiire kuuli algkiirusega relva, kuna meeldib kaugelt märki lasta. Põhiline eesmärk ongi selle relvaga päästmist ja täpsust harjutada. Võib soovitada nii vedrukaid kui ka palooniga relvasid. Kindlasti peab olema koht kuhu optika kinnitada aga see on vist küll kõikidel relvadel olemas.
Olen natukene uurinud neid relvi ja on jäänud mulje, et vedruga relvad annavad just selle kõige suurema algkiiruse, kuid see võib ka teisiti olla.
Hinnaklass oleks 3000-4000 krooni ja võib pakkuda ka oma kasutatud relvi.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas Delta »

-Ils- kirjutas:Sooviks saada võimalikult kiire kuuli algkiirusega relva, kuna meeldib kaugelt märki lasta. Põhiline eesmärk ongi selle relvaga päästmist ja täpsust harjutada.

Oh, jah...

1. Suudmekiirus on müügi- mitte ostuargument. Kergeid kuule kasutades on lihtne saada suuri numbreid, häda on aga selles, et praktikas neid kergeid kuule keegi ei kasuta. Sest...

2. ...suur suudmekiirus ei tähenda veel täpsust, kuna õhukakuuli disain töötab kõige paremini kiirustel, mis jäävad alla helibarjääri. Seega...

2. ...päästmise ja täpsuse harjutamiseks pole suuri kiirusnumbreid vaja. Küll aga normaalset päästikut.

Arvestades eelnevat ja eelarvet soovitaks mõnda 170-220 m/s suudmekiirusega vedrupüssi. On oluliselt leebemad kui 300+ m/s isendid, samas jätkub neilgi jaksu 20-30m peal laskmiseks. Nt hw30, mis on klassika ja peaks saadaval olema ka Rekord päästikuga. Eks sobivaid mudeleid ole teistelgi.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas -Ils- »

Delta jutt kindlasti õige, kuid tekkis küsimus, et milleks siis neid kiire suudmekiirusega isendeid kasutatakse. Vist lihtsalt väikse vahemaa pealt suva objektide puruks laskmiseks?
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas Delta »

-Ils- kirjutas:Delta jutt kindlasti õige, kuid tekkis küsimus, et milleks siis neid kiire suudmekiirusega isendeid kasutatakse. Vist lihtsalt väikse vahemaa pealt suva objektide puruks laskmiseks?

Kui tahad 40-50m lasta, siis läheb seda kiirust vaja. Nt Field Targetis on märgid vahemikus 10-50m. Aga vedrukaga on sellistel kaugustel nii või teisiti raske. Ega keegi ei keela sul ostmast võimsamat püssi, küsimus on lihtsalt selles, mida sellega teha kavatsed. Lasketehnika viimistlemiseks piisab ka lahjemast/ odavamast.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas -Ils- »

Lugedes foorumit leidsin, et kasutaja Delta on teinud korraliku ülevaate Gamo CFX-ist. Ei leidnud kusagilt sellise relva hinda? Kas 3000-4000 krooniga saaks sellise relva ja sinna juurde ka enamvähem normaalse optika? Teine relv mis silma jäi on Gamo Shadow RSV. Tean jah, et need suht kiire kuuli algkiirusega on aga eks see mu esimeses postituses välja tuligi, et sooviks kaugele märki lasta olgu, et raske ja hajuvus on suur. Teine asi on see, et kui ostan võimsama õhuka ei tähenda see seda, et ei saaks sellega 10, 20 või 30 meetri peale täpselt lasta, või eksin? Need vist suhteliselt rasked ka ja on oma ehituselt sarnased tavalisele vintraudsele jahirelvale. Ja nagu kellegi postisusest välja lugesin, et eks selle asjaga nii ole, et kui osatad relva, siis varsti hakkad nagunii võimsamat, uhkemat ja ilusamat ihkama. :)
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas sada »

Mina küll alla 305m/s püssi ei soovitaks,olen väga palju neid lasketulemusi ka uurinud ja minuarust küll väita ei saa et lahjem nüüd märkimisväärselt täpsem on :roll: See pigem selline enda lohutamine ,et kergem lasta ja lähdalt täpsem :D Muidugi kui vaadata ainult selliseid kesmise hinnaskaala mudeleid. Küll aga annab vähene võimsus ennast kohe tunda ja hakkad võimsamat ihkama 8)
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas Delta »

sada kirjutas:Mina küll alla 305m/s püssi ei soovitaks,olen väga palju neid lasketulemusi ka uurinud ja minuarust küll väita ei saa et lahjem nüüd märkimisväärselt täpsem on :roll: See pigem selline enda lohutamine ,et kergem lasta ja lähdalt täpsem :D Muidugi kui vaadata ainult selliseid kesmise hinnaskaala mudeleid. Küll aga annab vähene võimsus ennast kohe tunda ja hakkad võimsamat ihkama 8)

Hehee... Ma võibolla väljendusin natuke ebaselgelt. Täpsuse määrab ära raua/ kuuli kvaliteet. Küll on lahjemat vedrupüssi lihtsam lasta seetõttu, et vedru edaslöök on nõrgem võrreldes "magnumitega". Seega kui eesmärk on lihtsalt trenn, siis ei näe ma põhjust, miks peaks võitlema võimsamast vedrust tingitud täiendava ebastabiilsusega.

Vahe piltlikult öeldes sama kui kruvida autole alla ettenähtud 16" asemel 22" veljed hirmpeenikese rehviribaga - on küll edevam ja rajal parem, aga tavaliikluses ebamugavam. Enda näitel võin öelda, et see võimsuse soov tuleb ja läheb üle... Praegu mõtisklen selle üle, et peaks soetama just ühe lahjema vedruka, mis oleks kerge, "hea iseloomuga" ja mõnus niisama plõksimiseks kaasa haarata. Lasen põhiliselt 10m/ 20-25m ja tunnen, et ei vaja pähkli purustamiseks sepahaamrit. Samas saan rääkida vaid enda eest...

-Ils- kirjutas:Lugedes foorumit leidsin, et kasutaja Delta on teinud korraliku ülevaate Gamo CFX-ist. Ei leidnud kusagilt sellise relva hinda? Kas 3000-4000 krooniga saaks sellise relva ja sinna juurde ka enamvähem normaalse optika? Teine relv mis silma jäi on Gamo Shadow RSV.

Väike otsing internetis näitas, et CFX maksab tänapäeval 4k ja ülevaates kasutatud optika 1,9k. Seega kui kaugused kutsuvad ja on ikka tõsine soov võimsama isendi järgi, siis tuleb ilmselt lisaeelarve teha. Samas soovitan osta kohe alguses väärt asi - tuleb kokkuvõttes odavam. :wink:

Kõige paremini vastaks esitatud sooovidele (va eelarve) muidugi mõni eelaetav.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Kasutaja avatar
blas
Postitusi: 40
Liitunud: N Aug 07, 2008 9:14 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas blas »

Eesti FT tulemustes on ainus vedrukas HW 97k
Mina soovitaks vedrukatest validagi mõni altlaetav ja mitte murtava toruga isend. Säästad end ehk tulevikus neist muredest, kus toru kohe või kulumise peale loksub küljele, üles-alla või mõlematpidi ja optikaga laskmisel hüvasti täpsus. Lahtistega (kuidas need iron sights eesti keeles öeldakse) lastes muidugi vahet pole:) See toru lock-up proble on vähemalt crosmani mudelitel täitsa aktuaalne. Vinnastada ei viitsi ja PCP jagu kulutada ei raatsi, siis võib vaadata ka c02 poole (umarex 850 air magnum näituseks). Viimast müüb jahipaun, gamot toob maale archer (küti äri) ja crosmanit citysec. Lisaks on Field-targeti veebis sihuke esinduslikum valik.
Ma loodan, et see viimane lause nüüd reklaami pähe ei kvalifitseerita:)
Kasutaja avatar
-Ils-
Postitusi: 57
Liitunud: E Okt 24, 2005 2:10 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas -Ils- »

Kas ma olen õieti aru saand, et alt laetav tähendab seda, et relval on vinnastushoob millega relv vinnastatakse, mitte ei vinnastata relva lahti murdes? Tegelikult olen juba selle peale mõelnud. Selle pärast jäigi mulle silma Gamo CFX, aga kallis kuramus. Kui nüüd viskaks need PCP-d kõrvale ja co2 ka ei taha, pigistaks silma kinni selle altlaetavuse kohapealt, ning vaataks rahakotti siis jäi silma selline mudel mille ma saaks Soomest lihtsalt kätte ka. Mis Te sellet arvate? Ainuke viga mise mina esialgu leidsin peale vaadataes, et lahtine sihik puudub. Rohkem ei oska ma selle relva kohta midagi öelda. Hind on ka selline paras millest jääks veel laskemoona jaoks ka kõvast üle.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas Delta »

blas kirjutas:Eesti FT tulemustes on ainus vedrukas HW 97k

Nii ta oli. Kuigi ilmselt põhjus ka selles, et veel läinud aastal maksis tx200 pea poole rohkem kui hw97k, mis oli ka üks argumentidest, miks ise viimase kasuks otsustasin.

-Ils- kirjutas:Selle pärast jäigi mulle silma Gamo CFX, aga kallis kuramus. Kui nüüd viskaks need PCP-d kõrvale ja co2 ka ei taha, pigistaks silma kinni selle altlaetavuse kohapealt, ning vaataks rahakotti siis jäi silma selline mudel mille ma saaks Soomest lihtsalt kätte ka. Mis Te sellet arvate?

Gamo on "pähh", eriti päästik 8)

Samas, kuna otsid eelkõige "powerit", siis võib isegi sobida. :wink:

LINK väljamaisele ülevaatele ka...
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas sada »

-Ils- kirjutas:Kas ma olen õieti aru saand, et alt laetav tähendab seda, et relval on vinnastushoob millega relv vinnastatakse, mitte ei vinnastata relva lahti murdes? Tegelikult olen juba selle peale mõelnud. Selle pärast jäigi mulle silma Gamo CFX, aga kallis kuramus. Kui nüüd viskaks need PCP-d kõrvale ja co2 ka ei taha, pigistaks silma kinni selle altlaetavuse kohapealt, ning vaataks rahakotti siis jäi silma selline mudel mille ma saaks Soomest lihtsalt kätte ka. Mis Te sellet arvate? Ainuke viga mise mina esialgu leidsin peale vaadataes, et lahtine sihik puudub. Rohkem ei oska ma selle relva kohta midagi öelda. Hind on ka selline paras millest jääks veel laskemoona jaoks ka kõvast üle.

Kui hind oluline ja Soomest võimalus osta siis Motonetis on AR1000 magnum 119 euri (y) Gamost palju võimsam ja odavam ka, saad 0,5g kuuliga lubatud 300m/s+ kätte, Gamode max on 280m/s ükskõik mis seal netilehel ka kirjas pole :) Kui kerge kuuliga polegi vahe nii kriitiline, siis raske 0,67g JSB kuuliga on vahe juba päris tuntav 235vs 275m/s Ülevaadetes kiidetakse ka seda mudelit ja olen näinud päris kobedaid lasketulemusi ka.Vaata seda Hammerli combo teemat ka, see on sama relv ainult teise nime all http://www.marandi.fie.ee/jahifoorum/viewtopic.php?f=47&t=5644
pro
Postitusi: 2
Liitunud: R Okt 09, 2009 3:13 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas pro »

Soojendaks teemat. Olen otsinud foorumist infot, mis õhkrelva soetada ja jõudnud on oma otsingutega sinna, et täpset relva odavalt ei saa. Ehk siis esialgne plaan hakkama saada alla 10K eelarvega komplekti kohta on seotud erinnevate nüantsidega (loe vedrupüssi puudused) ja praegune valik on jäänud PCP juurde, mille komplekt tuleb kindlasti kallim. Valik on jäänud FielTargetis kampaania hinnaga pakutava FX Cyclone komplektile. Siit siis küsimus, et on see selle raha eest hea komplekt (püss + optika) või saaks sama raha või veel parem, odavama raha eest parema kompleti? Igasugune info on igal juhul teretulnud.
Laskmise eelistus natuke pikemal distantsil 40 - 50m.
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas Delta »

Cyclone trumbiks on tema valitav võimsus. Samas kui plaanid lasta 40-50m, siis pole see argument, st kasutusel on kogu aeg max võimsus. Seega võid vabalt valida ka mõne lihtsama (ja odavama) mudeli. Hinnasäästu annaks ka puitkabast loobumine. FX kasutab oma püssidel Lothar Waltheri raudasid, seega täpsuse poolest on nad kõik enam-vähem sarnased.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas sada »

Kui hinna poolest soovid säästa, siis ilmselt T12 oleks + mingi odavam optika annaks väikse kokkuhoiu.Täpsuse poolest muidugi mingit vahet pole, aga manomeetri puudumine on väike miinus pead kuule lugema :) Tavalist ühelasulist Typhooni ei soovitaks, väga ebamugav on kuule sinna kitsasse pilusse toppida :(
Kui kavatsed pumbaga täitma hakata siis Typhoonid annavad karbist võttes stabiilseid laske umbes 200-110bari vahel ja Cyclon tüüpi (Cultas, Gladiator) 220-160bar. Nagu max rõhk on väiksem Typhoonidel ja kergem pumbata, samas õhku kulutavad rohkem ja võibolla teeb see sama jõukulu lõppkokkuvõtes kokku mis pumbaga vehkides tuleb kulutada :M Sellest Cyclon puudusest, et tahab kõrgeid rõhkusid saab ka mõõda hiilida kui võtta välja ballooni klapp mis võimaldab balloone vahetada ilma et peaks kogu õhu välja laskma.Saab alati selle klapi ka tagasi panna.
Sellel Cycloni pakkumisel oli vist kaasas integreeritud summutiga toru mis on 10 cm pikem kui tavaline ja on täpselt selline "pole liha pole kala" varjant :D Lasu küll vähe vaiksemaks teeb, aga ei anna üldse võrrelda tavaline toru+Weihrauch summutiga.Kui hiljem tekib soov veel lisasummuti järgi, siis muutub püss ikka väga "õngeridva" kujuliseks :D See võimsuse regulaator on suht mõttetu asi tegelikult pead ju optikat ka kruttima alati, sest tabamispunkt ju muutub ja mitte ainult kõrgus vaid ka külgepidi kisub kuulid kõrvale tavaliselt .Ise pole küll katsetanud aga paljud on kirjutanud, et ka tihedus on palju halvem väiksemate kiirustega :( Kui plaan väga tihti 10m harjutada, siis on muidugi hea lisa õhku jagub mitu korda rohkemateks laskudeks.Isiklikult pole seds kiiruse regulaatorit mitte kunagi kasutanud va. paar korda kiirust mõõtnud :)
Mõlema püssi suureks puuduseks minu silmis on suht väike balloon 185cm/3 ja laskude arv ühe laadimisega 4,5mm puhul ca 30-40 lasku.Eriti häirib kui lased märklehti, kolm 10. lasulist seeriat ja jälle pumbaga vehkima :x , kui suur 6L balloon täitmiseks on siis pole muidugi hullu.Kunagi sai just sellel põhjusel omale Typhooni kõrvale ka Gladiaator ostetud ja pump läks sammuti müüki (y) Tasuks ilmselt kaalumist ka FX Royale 400 ost? Hind peaaegu sama mis Cyclonil, parem summuti kohe kaasas ja hea suur 400cm3 balloon (y) Ise soovitaksin just viimast
Kasutaja avatar
Delta
Postitusi: 452
Liitunud: P Juun 10, 2007 2:42 pm

Re: Soovitage õhkrelva

Postitus Postitas Delta »

Sada jutt on asjalik (y)

T12/Whisper säästupoolelt või Royale. Ise eelistaks viimast. On küll veel AA 4xx seeria mudelid, mis on küll natuke lahjemad.
Springers are like Muscle-Cars - Classic, Heavy and Never out of style...
http://airgun.planet.ee
Vasta