Kokkutulek 2009

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
Vasta
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Kokkutulek 2009

Postitus Postitas Arles »

Hoi,

mõtiskledes viimasele kokkutulekule tagasi vaadates toimunu üle, tekkis mõtteid, mis võivad ehk teemaalgatuseks sobivad olla.
Vaadates alade koondtabelit, märkasin loogikaviga - iga ala eest sai erineva kaaluga punkte. Kaaluks oli vastaval alal osalejate arv. kuid see ei pruugi õige olla. Noh, et väärtuslikum oli esikoht aladel, kus ka Halinga ja Tihemetsa esinesid ning näiteks heade koerte eest võis teenida esikohal sama palju, kui viktoriini 14. kohaga. Niiviisi vaadates käisin tabeli korra üle ja panin kõikidele esikohtadele samad väärtused - kasutades korraldajate loogikat I - 33 p, II - 31 p, III - 29 p, IV - 27, V - 26 jne. Jättes võrdsetele kohtadele maksimaalse koha punktid on üks variant ning leides keskväärtuse on teine. mõlemal juhul, kuid võrdse kaaluga võistluste puhul on tulemuseks Ida-Viru võit Tartu üle!
Läänemaa jääb kolmandaks igal kolmel juhul. Kohtunike poolt reeglite mittejälgimisest mitmel alal praegu eip räägi (kuigi sügeleb:)). Kuid siiski on Ida-Viru meestel põhjust mõelda.

Aga tegelikult oli mõte ka veidi kaugem. Me teeme jahimeeste kokkutuleku. Meil on kokkutulekul jahinduslikud (minu arvates: jahisarv, siledaraudne, vintraudne, kutsemeister, mitmevõistlus (osaliselt), viktoriin (osaliselt), jahikoerad) alad ja meelelahutuslikud (juhtide rodeo, karaoke, fotojaht, köievedu, orienteerumine, tasakaalu nimel). Ning me lööme neid üsna ühe mütsiga. Meeskond, kes põhjnaabrite ja Jaapanlaste lemmikharrastuse, karaokega hästi hakkama saab, on väärt sama palju kui need, kes hästi lasevad või jahindust hästi tunnevad teoorias. Purdel vehkimine on samaväärne jahisarvega ning lõpuks on koos üks pudru. Lahedad punktid võiksid järgmine kord olla ikka jagatud vastavalt ala iseloomule - mittejahinduslikud võiks vähem väärt olla!

Teine mõte, et kohalikud korraldajad võivad olla ükskõik kui tähtsad, kuid siiski peaks järgmine kord ohjad rohkem keskuse käes olema. Lihtsalt, et vältida igasuguseid poolikust planeerimisest tulenevaid äpardusi.

Jättes muu negatiivse tahaplaanile, tahan vaid tänada väga Subaru teami, kelle ajukääbikud olid möödunud üritusel eriti tublid ja "demosid" oma kärudega käidavad kohad kohe erilisteks mudamülgasteks. Tõelised mõttehiiglased!!! Nende ralliraja taha jäävad poed olid vast ka rahul, sest mõne juurde, tulenevalt saavutatud mülkast eip jõudnudki sumbata!
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Kokkutulek 2009

Postitus Postitas mustlesk »

Täitsa sinuga päri Arles, kolmas kord juba teine koht ja omalegi jäi mulje, et Tartut soositi. Jätab pisut sita meki juurde, kui näiteks fotojahis sai esialgu teise koha Tartu teine ja Tartu esimene kuuenda, järgmine päev vahetati kohad ära, äkki oligi eksitus, aga imelik siiski. Seda soosimist oli märgata ka rodeo juures. Ja see punktide andmise loogika oli täielik jama jah.
Korralduse poole pealt oli minu arust tegu viletsama kokkutulekuga viimase kuue aasta jooksul mis ma käinud olen. Eriti pole ma rahul tualettide paigutusega. Arvatavasti polnud küll ilmast lähtuvalt võimalik paigutada tualette heinamaale, aga selle peale oleks pidanud varem mõtlema. Ja loomulikult see autode rallimine telkide vahel ja niigi kehvade liikumis teede muutmine mülgasteks :evil: . Kuna ma ise olin kohal haagissuvilaga, mille ees ei olnud neljaveolist, siis tuli lahkumisel kasutada foorumlase Jahe abi, kes oma uaz`ikuga mind lahkesti abistas. Eks see korraldamine selline suur töö on, ja ma loodan, et kui kunagi jälle meie kord asja läbi viia on, siis selliseid probleeme ei teki :D
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Kokkutulek 2009

Postitus Postitas hendrik »

Osalesin mitmel alal, täitsa juhuslikult. Nohh, läks nagu läks, ega eriti ei pingutanud ka :oops: . Mõni meie pundi mees pingutas... ja isegi Ida-Viru ässasid jäi seljataha. Mis Tartu kampa puutub, siis suure pundi peale on ikka tublisid ka, ju siis peeti vääriliseks. Korralduse kohapealt ei viitsi lõugu avada, ega möödunut ei muuda, tähtsamaks pean seda, et kui kunagi peaks endal olema osa Suure Kokkutuleku korraldamisel, siis kõrvaltvaatajana sai taaskord kogemusi. Väärtuslikke selliseid. Aga suure püssiga laskmine ja kopranõre nuusutamine on ikka päris asi, nagu peab. Karaoke on selline luftikustide rida, jahil pole tolku.

Mõnusa killuna jäi kõrva ühe Tartu mehe ütelus, et deviis oli sutsu mööda. "Tasakaalu nimel" asemel oleks võinud vabalt olla "Munadeni mudas" :lol: . Aga ega ilma ei saanud ka korraldajad valida, kuigi "kirikumaksud" võiks ikka ära maksta.. No offence! Rumm maitses ikka ühtemoodi!

Supsikumehed olid tasemel igatahes, mõni jäi kinni ja mõni mitte. Aga radade osas sai isegi lahtist muda tekitatud, oli vaja ikkagi käia värava juures maastikusobimatute masinate juures tavaari toomas. Aga üle 2000rpm ei näidanud tahhokas kunagi. Ju minagi rööpaid tegin, mitte küll poe ees. Piinlik lugu..

OK! Nii mõnigi võistlus oleks võinud olla ikka rohkem "keskmise" jahimehe järgi. Pean tunnistama, et erinevalt Aarne Taalist, kes varakult arvamust avaldas ning seejuures tõdes, et võistluskartuseta Läänlastel on ka õhukaid ja väikesekaliibrilisi, siis me ei teinud asjast numbrit... aga polnud ka vajalikku ettevalmistust ega varustust. Hävisime. Seni olen osalenud paljudes kutsemeisterlikkuse ja viktoriinivõistluses, mitmevõistluses jms, paganas... seekord kuidagi lahja ja arusaamatu oli see värk. Siiski ütleks tänusõnad korraldajatele, kes ilmselgelt tegid endast kõik. Igatahes oli Karitsa loomarikkas ja looduslikult kaunis kohas mõnus olla. Täname!
scottman
Postitusi: 12
Liitunud: E Mai 11, 2009 4:34 pm

Re: Kokkutulek 2009

Postitus Postitas scottman »

Tere jahimehed! Kõik ilusti mudamaadlusest toibunud? :D Mina, näiteks, sain alles eile silmad korralikult lahti, kondid aga on siiani kanged kuigi üheski sportmängus ma ei osalenud.
Mis kokkutulekusse puutub, siis ega sellist suurüritust ju kerge korralda ei ole. Eriti kui ilmataat kaasa ei mängi. Seepärast, müts maha kõigi nende inimeste ees, kes sellega hakkama said.
Saarlastel soovitaks tuleval aastal pöörata enam tähelepanu laagri tõmbepunktide- pealava/plats, söögi-joogi kohad, tualetilinnak, pesemiskohad, poed jne. paigutusele. Seekord oli nii mõnegi poekülalisega vesteldes kuulda, et "kuidagi liiga laiali on kõik...ei teki ühtset kokkutulekutunnet". Vahemaa näiteks poodide ning valge peotelgi vahel oli tõesti pikk. Platsipealik Koit põhjendas telklaagri ja peotelgi vahelist distantsi vajadusega lasta ka lastega tulnutel öösel puhata. Eks tõetera ole selleski, kuigi kui mina öösel peotelgist läbi sumpasin, siis nägin seal peaasjalikult just lapseohtu rahvast. Kõigil (luti)pudelid või joogitopsid käes, mõned juba tudusid, mõned veel mitte :D Ja SupsikuPOISID võiksid teinekord tõesti veidi tagasihoidlikumad olla. Selline käitumine ei sobi intelligentsele Subarule vaid pigem ühe B-ga algavale automargi kummardajatele.
Aga igatahes oli meeldejääv mürgel, mis? Tõeline "kokkutulek iga ilmaga!"

PS. Tänud kõigile ostude eest ja uute kohtumisteni!

Indrek
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Kokkutulek 2009

Postitus Postitas vollifedja »

Ootasingi, et keegi teeks "otsa" lahti.Ei mõista ka mina, miks need Wc laagrist niii kaugel pidid olema, et kelle jaoks?Muda tekkis alles esim. päeva õhtal, nii et oleks ikka võinud laagri läheduses kah mõni olla."lõbumajja" e. peotelki ei jõudnudki, pimedas ja nii mudast-pikka teed ei suutnud ette võtta-minugi polest oleks võinud see üürata nn lastealal, otse meie laagri taga. Kes tahab magada, seda ei sega ka maavärin(eriti lapsi!).Jahikoerte võistluse idee oli hea, kahju, et tegudeni ei jõutudki.Kuna oli täiesti valesti , igasuguste reeglite ja määruste vastaselt üles ehitatud,läbi viidud- siis tegelikult ükski koer seda ei sooritanudki nii nagu järgu vääriliselt nõutud.Punktid pandi eelmise aasta käidud katsete ja saavutuste põhjal(!!!)(esikoha saanud 47 punkti ei piisa III järguks!)Antud ala soovitaks järgmisel aastal teha rohkem just vaadeldavaks publikule ja teha kokkutuleku võistlusena, kuna MV oli asi kaugel, nii kaugel.Jah noh "tänud tõesti Subaru "tiimile," kes korraliku muda tekitasid laagri territooriumil, kus tegelikult autodega sõita ei tohiks...Õnneks pühap. lõunaks tahenes, ni et isegi oma matkamajaga sain platsilt iseseisvalt liikuma.Igas tahes jõudu ja edu, järgmise korrani!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kokkutulek 2009

Postitus Postitas Mart »

Videomeenutus ka youtubes üleval.
http://www.youtube.com/user/Jahimees09
Vasta