Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
purunduk
Postitusi: 27
Liitunud: K Okt 04, 2006 2:36 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas purunduk »

2010 jahikoerte passistamis näitus toimub septembri alguses (täpsem kuupäev veel kinnitamata) ja arvatavasti Viljandimaal (koht veel kinnitamata).
Kui aeg ja koht on kinnitatud annan teada.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas maris »

Samas sobivad jahipassi saamise jaoks hinded ka ükskõik milliselt Eesti Kennelliidu kalenderplaani kantud näituselt, lisainfo siit:
http://www.kennelliit.ee/yritused/naitused

Aprillis Sillamäel oli päris vahva vaadata laikade hindamisringi äärt, kus kümmekond jahimeest koertega oma järge ootasid :).
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
purunduk
Postitusi: 27
Liitunud: K Okt 04, 2006 2:36 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas purunduk »

2010 Jahikoerte passistamisnäitus toimub 4.septembril Viljandimaal Teesoo lasketiirus.
Täpsemat infot saab Eest Jahikoerte Tõuühingu kodulehelt
http://www.jahikoer.ejs.ee/
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas sooviku »

:lol: Seda lehte uuendati viimati 7.detsembril 2009.
Naine võib olla,koer peab olema!
juri
Postitusi: 1
Liitunud: E Mai 10, 2010 12:17 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas juri »

Kas keegi teab, kas Lätist toodud LMKA tõupaberitega jahikoerale ka näitusel Jahikoera pass antakse, või saab ka Läti paberitega siin jahis käia? Eesti Kennelliit ei tunnista nende poolt antud sünnidokumente.
vollifedja
Postitusi: 574
Liitunud: E Okt 27, 2008 7:02 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas vollifedja »

Ükski Kennelliit ei tunnista, kuna LMKA pole ametlik organisatsioon(isegi Läti Kennelllit ei tunnista nende pabereid).Kuna passitamisülevaatus pole ka EKL kinnitatud näitus,vaid oma ühingu üritus, siis PEAKS olema suht suva, mis paber on.Kuigi see on seaduse vastu.Aga helista ja küsi Anne Reitelilt, tema teab kõike ja täpselt.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas sooviku »

Kas sa näe :D ,koerte lehel näituseinfo täitsa olemas.Mul koeral jääb üheksakuuseks saamiseni 4.septembril kaks nädalat.Kas see tähendab,et pean passi saamiseks veel aasta ootama ja ajutise jahikoera passi võtma?Äkki keegi teab vastata.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas aivar00 »

Mina võtaks esialgu ajutise- uuest aastast vastavalt muutuvale seadusandlusele võib-olla ei ole enam jahikoera passi vajagi.
ikka lõbusalt
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas Olku »

Mina ei saa aru sellest, et kui tehakse näitus, miks siis sellel sertifikaate ei anta?
Kuulu poolest ei maksa see suurt midagi, et antud näitus kennelliidus ära registreerida ja saada õigus näitusel sertifikaate jagada.
Poleks ju vahet kas maksad näitusel osalemise eest 400 või 450 eek, kui tead, et hinnatakse ka sinu ja koera tööd muudmoodi, kui ainult soe käepigistus.
maris
Postitusi: 220
Liitunud: P Jaan 27, 2008 7:09 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas maris »

sooviku kirjutas:Kas sa näe :D ,koerte lehel näituseinfo täitsa olemas.Mul koeral jääb üheksakuuseks saamiseni 4.septembril kaks nädalat.Kas see tähendab,et pean passi saamiseks veel aasta ootama ja ajutise jahikoera passi võtma?Äkki keegi teab vastata.

Vali minu poolt ülevalpool antud lingilt (Kennelliidu lehele) endale sobiv näitus, käi seal ära ja vormista selle tulemusega jahipass.
www.sakste.com - Sakste eesti hagijad
epood.smartdog.ee - palju kasulikku (jahi)koertele
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas Jägervision »

Olku kirjutas:Mina ei saa aru sellest, et kui tehakse näitus, miks siis sellel sertifikaate ei anta?
Kuulu poolest ei maksa see suurt midagi, et antud näitus kennelliidus ära registreerida ja saada õigus näitusel sertifikaate jagada.
Poleks ju vahet kas maksad näitusel osalemise eest 400 või 450 eek, kui tead, et hinnatakse ka sinu ja koera tööd muudmoodi, kui ainult soe käepigistus.


Selleks pidi olema mingi imelik oma põhjus miks enam see EKLi kalenderplaani ei kuulu aga selline naised saunas rääkisid teema millest täpsemalt ei tea. SERTe jagatakse vaid EKLi kalenderplaani näitustel. Mingi summa siiski tegelikult lisandub EKLi poolt mingi summa (oli vist 15.- iga kataloogis oleva koera kohta) aga see ju ei tapa. Kusjuures 400 ei olegi tegelikult nii väga odav- mina olen selle suve näitustel kõige odavamalt reganud vist 325.- koera kohta ja seda näitusele kus on võimalik ka SERT võtta. Aasta alguses toimunud rahvuslikule näitusele (SERTi õigusega) regamine oli 300.

Mina tuleks oma koertega antud näitusele küll aga väidetavalt ei oodata sinna niisama diivanijahikoeri või koeri, kellel juba jahipass on. Kui see on tõsi siis ma ei saa selle näituse mõttest seda enam üldse aru- ok, nende jaoks, kes toimumiskoha lähedal elavad aga sama hinnaga või odavamaltki on võimalik regada end eri näitustele üle kogu Eesti ning on võimalik ka SERT saada ja jahikoera passi maksumusele (passi tegemine ise ei maksa midagi, ainult jahikatse ja näituse hind) lisandub ainult postmargi ja ümbriku tasu, et paberid Anne Reitelile saata, mitte kohapeal üle laua ulatada.

Või olen ma lihtsalt kurjade külajuttude poolt eksitatud?
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas Olku »

Ongi millegipärast selline tunne, et jahikoerte tõuühing tahab välja suretada täiskasvanud koerte näituse, kui sellise, kuna passistamisnäitus on ju suures osas ikkagi nendele koertele mõeldud, kes on vanemad, kui 9 kuud ja ilma jahikoera passita ei tohi jahi ajal metsas ajada.
Ise ma lähen oma koeraga järgmine laupäev võitja 2010 näitusele ja eks vaatame siis, mida väljamaa kohtunikud meie jahikoertest arvavad.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas Jägervision »

Kusjuures mina leian, et meil peaks olema üks jahikoerte erinäitus kuhu kutsutaks kohtunikud kes hindaksid koeri jahil kasutuse seisukohast, mitte nii, nagu mõned puhtalt näitusekoertele keskendunud kohtunikud kipuvad ajama, et mida suurem rind ja vägevam mass, seda parem jms. Ma ei oma muidugi täpselt ettekujutust kui lihtne või keeruline on selliseid välimikukohtunikke leida. Lurich ja Mae tulevad kohalikest jahimees-välimikukohtunikest meelde. Kindlasti on neid lähiriikides veel ja kui arvestada tavalisi näitusemakse (näiteks takside erinäitusel kõige odavam hind liikmele 200 esimese koera eest ja iga järgnev sama omaniku koer 175, mitteliikmele 300 ja 275, kutsikad veel odavamad, kohtunikud Poolast ja Venemaalt. Eelmisel aastal oli vist pisut kallim hind kuid kindlasti mitte poole rohkem ja kohtunikud Inglismaalt ja Saksamaalt) siis peaks 400 krooni koera eest küll võimaldama kohtuniku(d) ka vähe kaugemalt kohale tuua.

Selline näitus võimaldaks jahimeestel saada parem ülevaade sellest, mida välimuses jälgida kui koeraga aretusplaanid ning milleks üldse see välimus oluline on. Mina tuleks kindlasti kohale kasvõi juba koeri vaatama- ma ei ole ise jahiinimene aga kuna aretuses tahaks koerte töövõimet hoida oleks hea leida üles ka need metsa vahel loomi tuuseldavad kenad koerad, keda võiks võibolla aretuses kasutada aga kelle omanik muidu näituseid mööda ei ratsuta. Praegusel kujul ma ei saa üldse aru, milles selle näituse iva on...

Maris on näituste korraldamisel vana kala, äkki ta parandab mind, kui ma oma mõtetega väga rappa olen kapanud.

Ja edu Olku koerale Võitjal! Mis tõuga tegu? Meie ka seal jõudu katsumas ja oma nooriku näitusekoerakarjääri alustamas :)
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas rajaleidja »

Aga mille poolest jahil kasutatava koera välimik peaks siis erinema mitte jahil kasutatavast? Igale tõule on kinnitatud tema välimiku tunnused ja nõuded, millele ta vastama peab. Olenemata sellest, kas teda kasutatakse siis jahil või mitte.
Ja mis sa neist jahikoertest aretad, kui ise jahimees ei ole? Ma arvan, et suht raske on kutsikaid jahimeestele müüa, kui ise jahiga ei tegele.
Jägervision
Postitusi: 157
Liitunud: P Mär 21, 2010 7:56 pm

Re: Jahikoerte passistamisnäitus - 2009

Postitus Postitas Jägervision »

Hehee, ma olen ise lihtsalt noor tibin :lol: Sellise härda südamega ka veel. Mõneti on ilmselt keerulisem jahikoeraks müüa aga minu viiesest pesakonnast kaks läksid eelkõige jahikoerteks ning üks naisele kelle peres kõik mehed käivad jahil (kuigi ma sain aru, et nüüd kuts rohkem mehe) nii et saab küll. Küll aga ma otsin võimalusi koeri jahile viia. Aga niisama padjakoeri ka kasvatada ei taha- tõug on aretatud jahikoerteks ja kes olen mina et tõu loojate ja meieni kandjate töö ja vaev sinnasamusessegi keerata. Kui ma ei viitsi sellega tegeleda, võtan mõne dekoratiivkoera.

Tegelikult on standardid kokku kirjutatud silmas pidades koera tööd ja seda, et koera ehitus võimaldaks tal oma ülesandeid võimalikult hästi täita. Kahjuks on mõned omadused aretatud liialdustesse- kui madal "kliirens" siis mida madalam seda parem, kui langev seljajoon siis mida langevam seda parem, kui lühike koon, siis võimalikult lühike jne. No mismoodi SELLISE jalakõrgusega taks peaks pikalt metsas joosta suutma? Või kuidas SELLINE koer peaks suutma päevad läbi karja ajada või kurjategijaid peatada? Iseloomudest-tööomadustest rääkimata. Selle pärast oleks hea kui kohtunik oskaks vaadata koera ehitust läbi töötamise prisma moevooludest ja liialdustest mõjutamata.
Vasta