Grendel 6,5 mm

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Eestis on mitu 6,5X68 S ja 7mm STW ka olemas!
Grendel kui nõrguke automaadipadrun jäägu AR-15 meestele... :)
Mulle isiklikult meeldiks proovida 6.5 STW ja 6,5-300 Weatherby Mag ära! :shock:
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas Eerik »

Ei ole see kaliiber midagi nii nõrguke ;)
http://www.youtube.com/watch?v=CwtOBLrm ... re=related

Ka ise nüüd lasknud kõiksugu jahisituatsioonides ja tegelikult väga rahul asjaga .
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas tony »

Igasugu jaburusega võib loomulikult tegelda aga olles pühvlit lasknud tean,kui visa loomaga tegemist on.375H&H võiks selle looma puhul alamkaliiber olla.Ei imesta,kui mõni idikas paneb 22lr lastud põdra video netti ja kiidab,et töötab küll.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas Pauli »

Kergelt teemaväline märkus, aga tollel videol tegemist siiski piisoni, mitte pühvliga (jänkid ei tunne ju loomi: hirve kutsuvad ka põdraks). Piison tõsi küll, võib pühvlist isegi rohkem kaaluda, kuid iseloomult ja kuulitaluvuselt on tegu vist pehmema loomaga.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas tony »

mosse kirjutas:Kergelt teemaväline märkus, aga tollel videol tegemist siiski piisoni, mitte pühvliga (jänkid ei tunne ju loomi: hirve kutsuvad ka põdraks). Piison tõsi küll, võib pühvlist isegi rohkem kaaluda, kuid iseloomult ja kuulitaluvuselt on tegu vist pehmema loomaga.


Piisonid jah :oops:
jyri

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas jyri »

Minul 6,5x57R,omatehtud lisarauad kaarraja püssile.Kuna valmispadruni hinnad üli soolased,olen proovinud mitut moona ja nüüd jäänud truuks iselaetud Lapua Mega 10,1 g kiirusel 796m/s(mõõdetud 3 m rauast väljalennul).Nii ballistiliselt kui ka peatusvõime poolest paras universaalne padrun.Mis puutub kuuli energia piisavusse,julgen korrata kirjanduses olevat,et looma peatab mitte kuuli kogu energia, vaid see,mis jääb uluki keresse.Ehk kui kuul läbi ei lähe,on kogu energia keres,kui läheb läbi,siis on teema aruteluks.Seda nimetatakse kuuli peatusvõimeks ja sõltub kuuli konstruktsioonist.Samuti tabamiskohast.
Seda siis oma kogemustest ja arusaamistest,kui kedagi huvitab :D
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas tony »

jyri kirjutas:Minul 6,5x57R,omatehtud lisarauad kaarraja püssile.Kuna valmispadruni hinnad üli soolased,olen proovinud mitut moona ja nüüd jäänud truuks iselaetud Lapua Mega 10,1 g kiirusel 796m/s(mõõdetud 3 m rauast väljalennul).Nii ballistiliselt kui ka peatusvõime poolest paras universaalne padrun.Mis puutub kuuli energia piisavusse,julgen korrata kirjanduses olevat,et looma peatab mitte kuuli kogu energia, vaid see,mis jääb uluki keresse.Ehk kui kuul läbi ei lähe,on kogu energia keres,kui läheb läbi,siis on teema aruteluks.Seda nimetatakse kuuli peatusvõimeks ja sõltub kuuli konstruktsioonist.Samuti tabamiskohast.
Seda siis oma kogemustest ja arusaamistest,kui kedagi huvitab :D


Ega keegi polegi teistmoodi väitnud.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas Mart »

Siia energiajutu juurde lisaks, et kui selle energiaga vastu uluki külge virutada, siis pole tolku midagi, kuulil peab ikka läbitungimise võime olema ja energia tuleb ikka sisse kudedeni viia. Mingi hernepüssiga liialt pehme kuuliga ja natuke kaugemalt põdrale või suurele kuldile mööda lapet virutada paneb looma ikka kiiremini liigutama küll, aga kuidas selle peatamisega on, see juba küsitav. Sealt ka need anomaalsed kuldid ribide külge kasvanud kopsudega jne. See on lihtsalt õhkrinna tagajärg ehk siis keegi on kuldikest lihtsalt kuuliga torganud.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas andrus »

Kas see video pidi minus tekitama austust või usaldust selle kaliibri vastu??? :M
Selliselt vahemaalt oleks selle töö kahe silma vahel ära teinud ka tunduvalt väiksem kaliiber.
Sry aga suht tobeda näite tõid.
jahismurf
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas vidrik »

http://www.youtube.com/watch?v=ydP3DUIT_EU


videot vaadates paistab et matsu on tal küll...kuidas endale tundub 223 rem vs grendel 6,5mm pean silmas just tagasilööki???
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas kakuke »

Mis mõttes matsu tal on? Mul silma järgi tuleb 222 sama palju tagasi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas vidrik »

kakuke kirjutas:Mis mõttes matsu tal on? Mul silma järgi tuleb 222 sama palju tagasi.



silm on väga kahtlane riistapuu...meie arsenaalis olev ar15 ei pea vastu õlgagi olema et lasta sadakond padrunit.Peale laskmist pead tiba mõtlema...kas ma üldse käisin laskmas või mitte?tahangi teada kas tagasilöök on mahe või mitte...kui vaadata 223 ja grendel 6,5 kesta siis võib näha päris olulist vahet ja nii palju kui ma olen kirjandust lugenud siis annab kesta õla järsk muutus nii öelda matsu juurde


http://tgfblog.files.wordpress.com/2008 ... 223web.jpg
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas Mart »

vidrik kirjutas:nii palju kui ma olen kirjandust lugenud siis annab kesta õla järsk muutus nii öelda matsu juurde

Äkki selgitaks või viitaks. Kuidagi ei saanud aru.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas vidrik »

Mart kirjutas:
vidrik kirjutas:nii palju kui ma olen kirjandust lugenud siis annab kesta õla järsk muutus nii öelda matsu juurde

Äkki selgitaks või viitaks. Kuidagi ei saanud aru.



http://images.google.ee/imgres?imgurl=h ... N%26um%3D1


ma paremat pilti ei oskagi tuua kui see :D kui ma nyyd homme veel tuhnin ja selle lehe üles leian siis viskan kindlasti üles...ei ütle et see 100% tõsi mis seal väideti aga kes teab...selleks tahaksgi et selle uue ja huvitava relva omanik kui saab ja on võrdlus momenti 6,5mm vs 223rem tagasilööki komenteeriks

äkki oli sellest foorumist http://shootersforum.com/showthread.htm?t=8865 aga näpuga järge praegu kyll ei taha ajada


head ööd
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Grendel 6,5 mm

Postitus Postitas vidrik »

oled nüüd rahul said mu une ära rikkuda :D ei tea peaks vist ikka pukki minema tuleb hea uni vähemalt :wink:
Vasta