cal 16

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

cal 16

Postitus Postitas halfling »

Kas keegi oskab kirjutada, kas praegusel ajal on veel relvatehaseid kes teeksid 16 kaliiber jahirelvi. Otsisin netist paar tundi, leidsin et baikal ja holland&holland teevad , aga esimest ei taha teist ei jaksa aga kas moni veel. Eesti jahipoodidest peaaegu voimatu leida, huvi pakuvad uued relvad.
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas TiitR »

halfling kirjutas:Kas keegi oskab kirjutada, kas praegusel ajal on veel relvatehaseid kes teeksid 16 kaliiber jahirelvi. Otsisin netist paar tundi, leidsin et baikal ja holland&holland teevad , aga esimest ei taha teist ei jaksa aga kas moni veel. Eesti jahipoodidest peaaegu voimatu leida, huvi pakuvad uued relvad.
Aga milleks siis valida nii vähe liikuvat kaliibrit? Ons palju 16cal. pauke päranduseks saadud või mis? Mis sa ikka jalgratast leiutad, võta 12cal. ja on moona, relvade valikut ja kõike :D
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas halfling »

12 ju olemas juba aga inimesele ei saa ju kunagi piisavalt
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas rixa »

TiitR kirjutas:Aga milleks siis valida nii vähe liikuvat kaliibrit? Ons palju 16cal. pauke päranduseks saadud või mis? Mis sa ikka jalgratast leiutad, võta 12cal. ja on moona, relvade valikut ja kõike :D


Miks selline kommentaar vajalik on? Tiit Sul omal kindlasti 30-06 kah ikka? :) Peaaegu iga kaliiber on mingiks asjaks hea.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas TiitR »

rixa kirjutas:
TiitR kirjutas:Aga milleks siis valida nii vähe liikuvat kaliibrit? Ons palju 16cal. pauke päranduseks saadud või mis? Mis sa ikka jalgratast leiutad, võta 12cal. ja on moona, relvade valikut ja kõike :D


Miks selline kommentaar vajalik on? Tiit Sul omal kindlasti 30-06 kah ikka? :) Peaaegu iga kaliiber on mingiks asjaks hea.

Ma küsiks, et milleks see sinu kommentaar nüüd vajalik oli? :M P.S 30-06 ei oma. Mina leian, et saan kõik oma erinevad jahid kahe relvaga (308win ja 12cal.) tehtud, ilma et peaksin mööda kauplusi tikutulega moona või relva ennast taga ajama :VS
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas halfling »

pole selle 16 moonaga poodides ka nii kitsas midagi, riista endagga muidugi teine lugu. Siiani pole algsele küsimusele küll ühtegi vastuse moodigi asja saanud, aga jään ootama.
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas duma »

TiitR kirjutas:
rixa kirjutas:
TiitR kirjutas:Aga milleks siis valida nii vähe liikuvat kaliibrit? Ons palju 16cal. pauke päranduseks saadud või mis? Mis sa ikka jalgratast leiutad, võta 12cal. ja on moona, relvade valikut ja kõike :D


Miks selline kommentaar vajalik on? Tiit Sul omal kindlasti 30-06 kah ikka? :) Peaaegu iga kaliiber on mingiks asjaks hea.

Ma küsiks, et milleks see sinu kommentaar nüüd vajalik oli? :M P.S 30-06 ei oma. Mina leian, et saan kõik oma erinevad jahid kahe relvaga (308win ja 12cal.) tehtud, ilma et peaksin mööda kauplusi tikutulega moona või relva ennast taga ajama :VS



Sina leiad et saad aga keegi teine või-olla ei saa. Jõuame tagasi maitse asjani.
duo on parem
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas Beretta »

Venelased toodavad Iževski tehases.
http://www.baikalinc.ru/ru/info/mr233.html
soomlased kutsuvad neid püsse balalaikadeks- kiruvad, aga kasutavad ikka.
Grumpy old man
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas rixa »

Stoeger toodab Condor mudelit. (Stoeger Condor'i lehekülg)
Jagdhof mingeid Stoegeri mudeleid müüb, äkki saad nendega kaubale kuidagi. Hind tundub kah päris mõistlik.

Kui sul 12 kaliiber olemas, siis võiksid kaaluda ka 20 kaliibrit 16 asemele? Tundub, et nende valik on hetkel suuremgi.
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas halfling »

tõsi, 20 cal. omavad suurem osa tootjaid oma valikus, ka 28 on paljudel esindatud mingis vormis. Isegi remington oli om 1100 mudeli teinud 16 aga see poolautomaat või pump ei süvenenud. 20- sega puuduvad igasugu kokkupuuted, kas kellelgi on olemas ja räägiks padrunid, kuulid, haavlivalikud, kuidas linnujafil, või taldrikujahil
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas rixa »

Noh, linnu ja taldriku laskmiseks ikka 12 kal. õigem vast. 16 kal.-ga tuleb juba pihta saada :), 20 ei kujuta ette. Samas, meil külas ikka räägitakse, et elas mees, kes vanasti vene vindiga käis paadiga pardijahis ja laskis ka lendavat parti edukalt.
remington
Postitusi: 77
Liitunud: N Apr 13, 2006 7:09 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas remington »

rixa kirjutas:Noh, linnu ja taldriku laskmiseks ikka 12 kal. õigem vast. 16 kal.-ga tuleb juba pihta saada :), 20 ei kujuta ette. Samas, meil külas ikka räägitakse, et elas mees, kes vanasti vene vindiga käis paadiga pardijahis ja laskis ka lendavat parti edukalt.

Mina olen ka raamatu Hirvekütt läbi lugenud, aga 20cal väga hea kuulipüss, lased nagu noore vindiga.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas rixa »

remington kirjutas:Mina olen ka raamatu Hirvekütt läbi lugenud, aga 20cal väga hea kuulipüss, lased nagu noore vindiga.


Ma kujutan seda kah pigem nii ette, et 20 kal. võiks olla näiteks päris hea koeramehe püss?
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: cal 16

Postitus Postitas duv »

Küllap see vindiga pardijahil käimine rohkem küla jutt, isegi sai noorena 32 kaliibrisega(oli vene vindist ümber puuritud) õhust linde lastud ja omal nüüd 16 ühe haavlipüssina, mis küll kuidagi 12/76-st kehvemini ei lase. Jahis ikka enamalt jaolt mängib lasketäpsuses rolli inimlik eksimus kui see mõne või mõnekümne grammi võrra väiksem laeng.
halfling
Postitusi: 27
Liitunud: L Aug 22, 2009 8:12 pm

Re: cal 16

Postitus Postitas halfling »

duv kirjutas:Küllap see vindiga pardijahil käimine rohkem küla jutt, isegi sai noorena 32 kaliibrisega(oli vene vindist ümber puuritud) õhust linde lastud ja omal nüüd 16 ühe haavlipüssina, mis küll kuidagi 12/76-st kehvemini ei lase. Jahis ikka enamalt jaolt mängib lasketäpsuses rolli inimlik eksimus kui see mõne või mõnekümne grammi võrra väiksem laeng.


Olen selle jutuga absoluutselt nõus. Juhtusin mõni aeg tagasi taldrikuid laskma, koos tuttavaga kellel oli 16 kaliibri tulenui. Kui seda oma käes katsetasin, hakkas meeldima, ei täheldand muud vahet oma 12 kui ainult et kergem kuidagi mugavam. Ent sulle küsimus ka kas su 16 on vanem toodang või hiljaaegu soetatud kuskilt.
kui pihta ei lähe, siis läheb mööda
Vasta