Ost.

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Ost.

Postitus Postitas Feen »

Shooteri postitus - <Postitatud: Wed Oct 13, 2004 3:44 am
Teema: night vision seade
----------------------------------------------------------------
kas leidub inimest kes müüks või tooks öö seadme piiritagant?>

Sohoh... et siis öösel hea seaduste rikkumisega tegeleda? Meil need nagu keelatud.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Kuntslik valgustus kah keelatud (mitte uluki hilisemal otismisel) aga ikka kasutatakse. Talvel ikka vahepeal juhtub et kell 11 õhtul lööb korra tuba valgeks ja aknast välja vaadates näed kuidas mõne "ärika" jeep põlluääri läbi kammib. Raha neil nagu on aga luba osta ei raatsi :evil:
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Ost.

Postitus Postitas Eik »

Feen kirjutas:
Sohoh... et siis öösel hea seaduste rikkumisega tegeleda? Meil need nagu keelatud.


ost ja müük ikka lubatud aga kasutamine jahil keelatud.
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

a kes kirjutas et jahil äkki lihtsalt vaatleb(NAABRINAIST,KUSELE SAADETUD KOERA VM.)
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Öövaatlusseadmed olid müügil Kurtna vanavara laadal, vist 1500 maksis. Vene omad ei tea kas töötavad ka?
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Inspektorid käivad ka öövaatlusprillidega liikvel, sõidab masin vaikselt põlluserva, mehed väljuvad ja koha üle vaatavad...sedapsi siis!
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Re: Ost.

Postitus Postitas Karmo »

Feen kirjutas:Shooteri postitus - <Postitatud: Wed Oct 13, 2004 3:44 am
Teema: night vision seade
----------------------------------------------------------------
kas leidub inimest kes müüks või tooks öö seadme piiritagant?>

Sohoh... et siis öösel hea seaduste rikkumisega tegeleda? Meil need nagu keelatud.
RAHU RAHU! Ei ole plaaniski salaküttimisega tegeleda, hoopis varaste püüdmiseks oleks selline asjandus vajalik.(Loogika siis sellline, et kui omad taskulampi siis järelikult salakütt oled.)
Viimati muutis Karmo, K Nov 03, 2004 1:14 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Siis ikka kaamera,asitõendeid ka vaja :D Liikumisanduriga,kui varas vargil,siis kaamera käib,pärast hea kratiga koos vaadata.Vitsad pane varakult likku,kui film vaadatud,siis hea kere peale anda ega politsei nii ehk nii miskit tee.
Kasutaja avatar
Karmo
Postitusi: 301
Liitunud: K Okt 13, 2004 2:30 am

Postitus Postitas Karmo »

Kaamera virutati ära juba kevadel
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Oleme seda öise valguse keelamist omavahel arutanud- millised olid seaduse motiivid? Arvasime, et salaküttimise piiramine. Ja et jahti raskemaks teha. Küsimus: kas karu ikka tuleb nii tihti valges välja ja milline on risk teda pimedas laskmisel lihtsalt haavata? Kui on ikka ametlik jaht kõrgistmelt- miks siis lisariskifaktorid haavamise võimaluse soodustamiseks? Nüüd on mõeldud aseaineid- punatäpp optikaid jne.- et pimedusest minuteid võita.
Muidugi on öösel lagendike prožektoritega valgustamine liiga lihtne jaht- selle keelamine on õigustatud, aga miks on keelatud püssil olev valgusti jahil kõrgistmelt? Mis siia salaküttimine asjasse puutub? No muidugi saab põhjendada, et siis ju teel kõrgistmele saab ka valgustada ja inspektorid ei saa seda kontrollida.
Kui tahame jahipidamist raskemaks ja sportlikumaks muuta, võiks kõik riietada erekollasesse kohustuslikku jahiülikonda, panna vilkurid ja kuljused külge, et ligihiilimine raskemaks muuta ja vilkurite puudusel trahvida. Ega ma nii irooniline polegi, seda ererohelise vormiülikonna asja olen ma mitme pooldajaga pikalt arutanud. Lihtsalt ma ei taha metsa minna mängima- eesmärk on ikka loom ära lasta ja see kunstlik raskemaks tegemine on kuidagi võõras.
Kalastaja ajakirjas ka kiideldakse, kes kui peene tamiiliga sportlikult mitmekilose linaski Endla järvest on välja võtnud- aga kas see tamiilijupiga ringiujuv linask, konks kurgus, end ka hästi tunneb. Ehk oleks siiski õigem olnud kasutada veidi jämedamat tamiili- kala huvides.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tedrel õige tähelepanek. Olen ise ka seda mõelnud siga pukis passides. Sead tulevad ikkagi suhteliselt hilja ja pimedas välja. Kui sööt on lagedal platsil, lumi on maas ja taevas sirab täiskuu, on laskmiseks piisavalt valgust. muul juhul just eriti mitte.
Need optikad on ikkagi kallid ja lihtlabased salakütid, kes omale kitse külmkappi tahavad, ei hakka seda omale muretsema. Kallite džiipidega mehed ostavad omale 30-50000.- eest vindi, peale paarikümne tuhandese optika ja ootavad suure isuga nädalavahetust, et saaks minna ühisjahti oma riistapuid näitama. need, kes öösel põlde valgustavad, on teise mõtlemisega mehed. aga leidub ka erandeid
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Mina isiklikult olen ikka kahe käega sellise valgustite kasutamise vastu jahil. Sellele ei vaidle ma vastu et lühiajaliselt võivad lasketulemused paraneda, kuid vanemad mehed räägivad, et sel ajal kui see oli lubatud siis alguses tõesti sead ei kartnud tuld, kuid hiljem olevat lood nii olnud, et niipea kui tuld näidati oli siga tagajalgadel püsti ja jooksis nii kuis jõudis.
Samas vajavad loomad ka veidike aega rahulikult söödal käimiseks, sest vastasel juhul ei ole neil üldse seda hetke kus oleks rahu söömas käia.
Jätaks selleks korraks kõrvale selle küsimuse, et mis on kantslist jaht ja kui suur on söödaplats? Ja üldse kuidas sellist jahti piirata ja piirtleda?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Eks see piirang ole minu arvates õige küll. Loomal peb ka pääsetee olema. Naabersektsioonil oli hallil vene ajal isegi suur staadioni prozektor pukki pandud. Kui see põlema pandi oli terve plats valge. Mingi aja pärast aga sead vältisid seda söödaplatsi. Viimases hädas tulid peale. Paljud mehed lähevad hasarti ja kui sööt on lagendikul, siis vindiga hakkavad peale esimest pauku teisi ka summima. Pärast ainult hunnik vigaseid loomi metsas suremas. Aga see enda südametunnistuse asi. Sama lugu nende seapuuridega, mida jahimajandid vene ajal kasutasid. Lihtsam oleks mürki panna ja siis ongi mets loomadest tühi.
ikka lõbusalt
Siili
Postitusi: 416
Liitunud: E Aug 09, 2004 10:23 pm

Postitus Postitas Siili »

Siin räägitakse ühe mõtte all kahest asjast. Üks neist prozektor,lamp jne. tabu, selge. Teine rühm elektroonikal põhinev kaks alajaotust .Esimene rühm paigutatud optilise sihikuna relvale- samuti keelatud. Teine rühm vaatlusseadmed st binoklid-monoklid võimendavad olemasolevat valgust.Seega saadakse täpsem info uluki kohta.Kas on hirve kroonis 2, 3 või 4 haru. Kes on põrsastega emised karjast jne. Seda ei keela ükski seadus.Ka filmikaameral on infrapuna peal. Kas siis filmida ka ei tohi? Muidugi niipalju kui loom paigal püsib. Infrapuna on kui valgusfoori punane tuli.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma ei saanud ikkagi sellest keelamise mõttest aru. Mingi mees võib ka valges hasarti minna ja summima hakata. Ja jutt polnud mitte prozektorist, mis söödakohta valgustab, vaid püssivalgustist, mis pannakse põlema vahetult enne laskmist. Sead lähevad muuseas tagajalgadele ka teatud öövaatlusseadmeid kasutades. Siis kui pimedas valgustamine veel lubatud oli, juhtus ühe sommiga nii, et vaevalt sai ööoptika seale suunata kui see sööstis. Nii et midagi nad tunnetavad.
Suletud