Zastawa cal.223 rem.

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
RÖÖVEL
Postitusi: 18
Liitunud: R Juun 12, 2009 11:20 am

Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas RÖÖVEL »

Näpisin kaupluses seda püssi ja tahaks küsida selle kohta, et kas kõlbab millekski või mitte H:8500.- Jutt käib Zastawa st.cal.223 rem.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas andrus »

Sõltub milleks kasutada tahad,kui tahad kartulit mullata või golfi mängida siis vist ei kõlba nendeks tegevusteks on muud vahendid.
jahismurf
RÖÖVEL
Postitusi: 18
Liitunud: R Juun 12, 2009 11:20 am

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas RÖÖVEL »

Rebane,kits,kobras,hani jne. väiksemad loomad
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas andrus »

Kaliiber sobib kindlasti aga kas püss sulle endale meeldib on ainult sinu otsustada.Mul on kapis 90aaastate zastava 308win ja olen väga rahul selle roobiga.
jahismurf
RÖÖVEL
Postitusi: 18
Liitunud: R Juun 12, 2009 11:20 am

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas RÖÖVEL »

Tegelikult sooviks rohkem teada saada zastava plussid ja miinused, kuna uue püssi müügi hind minule vastuvõetav või äkki keegi oskab mingisugust teist cal,223 samast hinna klassist soovitada ette tänades.
ergo
Postitusi: 67
Liitunud: P Dets 03, 2006 6:54 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas ergo »

no nii röövel,

oli mullegi aastake tagasi kinni kiilunud mõte .223rem-ist. lihtsalt meeldib mul' see kaliiber!
oluliselt raskem oli otsus relva osas - küsisin siit ja sealt, üks arvas ühte teine teist. kolmas
soovitas üldse kaliibrit vahetada. hullasin netis ja lugesin foorumeid. eks mul nokkis
nende jutust üht-teist külge ka, kuid lõplik otsus tuli mul ikka end tahtmist järgi.
pean kohe ütlema, et zastavast ma miskit ei pea. sõbral on üks, tõsi küll, et pole sellest
viimsest partiist mida praegu meil müütatakse, vaid üksjagu vanem ja tänaseks siiski
tõsiselt äraväsinud rauaga. ka oluliselt vanem K98 on etem! miskitpärast pole mul usku, et
jugodel asi tänapäev paremaks läinud on. (oo, andke mul' andeks, kui keski end puudutatuna
tunneb!).
teise asjana oli mul "kinni kiilunud" jäme raud - et vaat kus hakkan nüüd täpsust panema
ja kuul-kuuli kõmmutama! näppisin siis ka vastavat tikkat ja cz-i, mis poodides kohe saadaval
olid. no ei olnud see mida tahan! tikka ei istund üldse ja selle sirge plastikust kabast jäi selline
hiina mänguasja mekk man'. ok, see on võibolla liialdatud, aga minujaoks jäi tikka kõrvale
seetõttu, et ta õlga ei istunud. muidugi pärastpoole selgus ka, et tikkat ei saa tühjaks laadida,
kui kaitseriiv peal on. teatud põhjustel on see minujaoks väga oluline nüanss.
cz, mida ma tänaseks eriti taga nutta ei oska, jäi ostmata müüja tyhmäpää-lisuse tõttu. olin
enda jaoks selgeks mõelnud, et minu .223rem võiks olla twist-iga 1:9. küsisin siis seda cz-ti
müüja käest. õigupoolest oli neid müüjaid kohe kaks võtta - mõlemid lehitsesid manuaali ühtpidi
ja teistpidi, kuid vastust seal polnud. kehitati õlgu ja imestati, et miks seda twisti üldse vaja on.
vastukaaluks hakati mingit "tehase proovilaskmise paberit" mulle näitama. ei, tänan!
kergitasin kaabut ja lasin jalga. (kuigi jah, selguse huvides pean ütlema, et võtsin kätte ja
helistasin ise tsehhi, tehase klienditoe numbrilt sain teada, et neil tootmises kaks varianti:
laminaatkabaga relvadel on .223rem varmint rauad twist-iga 1:12 ja komposiitmaterjalist (oli
vist selline termin) kabaga 1:9. noormees teispool toru vuristas ette ka vastavad mõõdud
millimeetrites, tänasin lahkelt ja tõdesin, et nii-lihtne-see-ongi. vaid küsi ja saad vastuse).
loomulikult sattus mul relvavalikul ette ka arlese "püha ood mannlicher'ile" ühe kaupluse
netilehel. lugesin, ja suu jooksis vett! lugesin veelkord - ikka jooksis! kuid jah, asi ise siiski
minu jaoks liiga kõrgel riiulil :-(
lõppeks mõtlesin enda jaoks veelkord järgi, et mida ma ise siis tegelikult tahan: .223rem,
1:9 twist-iga ja jämedama rauaga. sellise soovi jaoks oli saarlastel koheselt pakkuda
rem 700 vtr. toredad poisid (ja daam) leti taga, sain ilusti kaubale ja võtsingi selle ära.
ise olen rahul (mis kõige tähtsam), sest tean, et sain selle mis tahtsin ja mille eest maksin!
kindlasti on olemas kümneid muid alternatiive ja eelistusi, aga nagu meestele kombeks
kiidetakse esmalt ikka enda naist (aga silmanurgast piilutakse ikka naabri oma) ja seetõttu
vaevalt sa teiste käest lõpliku tõena nõu saad!

edu!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas kakuke »

Ergo jutt tore, aga samast hinnaklaasist valitu pole kohe kindlasti nagu sinna alla ei mahu oma hinnaga ka Tikka ja CZ.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
RÖÖVEL
Postitusi: 18
Liitunud: R Juun 12, 2009 11:20 am

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas RÖÖVEL »

tänan nõuannete eest aga seletage lahti,mis asi see twist on ja miks1:9 olen vana metsavaht ja eriti nendest asjadest ei jaga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas kakuke »

Vintraual vindi samm. Saanud ise aru nii, et mida väiksem number seda kiiremini teeb vint täispöörde ja seda paremini sööb raskemaid kuule.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
RÖÖVEL
Postitusi: 18
Liitunud: R Juun 12, 2009 11:20 am

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas RÖÖVEL »

endal on 308 ja kogu 18 aasta jooksul ei ole ma välja uurinud milline vindisamm minu püssil on kas tahad öelda seda ,et moona ostes on see oluline. Kas tead milline vindisamm on galillil.
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas rixa »

RÖÖVEL kirjutas:endal on 308 ja kogu 18 aasta jooksul ei ole ma välja uurinud milline vindisamm minu püssil on kas tahad öelda seda ,et moona ostes on see oluline. Kas tead milline vindisamm on galillil.


Galili twist rate peaks olema 1:12
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas kakuke »

Galil minu jaoks võõras asi, aga oluline on see küll. Näiteks enda vintrelvast kal 308 mille twist 11" ma jooksma ei saanud kuuli kaaluga 13g. Pakun, et raskematega asi veel hullem. Sama moodi on tegu mul 222 Rem juures kuulidega mille kaal üle 4g ja ka osadega mis 4g, kuna twist just 14". Kiiremate raudadega võiks olla pilt selles suhtes parem. Foorumis oli kuskil ka viide tabelile, kus twist ja söödav kuuli kaalu vahemik olemas.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas Eerik »

RÖÖVEL kirjutas:endal on 308 ja kogu 18 aasta jooksul ei ole ma välja uurinud milline vindisamm minu püssil on kas tahad öelda seda ,et moona ostes on see oluline. Kas tead milline vindisamm on galillil.



Galili keermesamm on 7 " ja selle originaalmoonaga ei lase miski peale selle http://www.hk-usa.com/civilian_products ... eneral.asp .
ergo
Postitusi: 67
Liitunud: P Dets 03, 2006 6:54 pm

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas ergo »

see twist on maakeeli vindisamm (ega ma ka päris täpselt neid eestikeelseid relvatermineid tea) ja näitab kui pikas rauaosas teeb selles liikuv kuul ühe pöörde. mida väiksem on vastav number, seda suurema saagedusega hakkab kuul ümber oma telje pöörlema. pöörlemist on vaja kuuli stabiliseerimiseks lennu ajal. piltlikult: mida pikem ja raskem on kuul, seda tähtsam on suurem pöörlemissagedus kuuli täpseks lennutamiseks.

1:12 tähendab, et kuul teeb ühe pöörde 12 tolli pikkuses rauas, 1:9 tähendab, et kuul teeb täispöörde juba 9 tolli peal ja paneb seega kuuli kiiremini pöörlema.
Sellel kõigel pole erilist tähtsust, kui lased suhteliselt kergete kuulidega (näiteks 3,6 grammi/ 55 graini) ja suhtkoht lühikesel distantsil. Asi muutub huvitavaks, kui raskemad kuulid kasutusele võtad (mida küll meie poodides liiga palju vabalt võtta pole).

miks .223-el raskemad kuulid head võiksid olla? No selle peaks sa enda jaoks küll ise selgeks mõtlema...

kuna .223rem kogemus on praktiliselt igal jänikil olemas, on ka ingliskeelne internet vastavat infi otsast-otsani täis. Siin üks tõlge vabas vormis:
".223rem tulistab erinevate kuulidega väga efektiivselt, alates 35 grainistest siledapõhjalistest täpsuskuulidest lõpetades ülipikkade 90 grainiste VLD kuulidega. kuulivaliku jaoks pead siiski teadma õiget twist-i. maksimaalse kiiruse ja täpsuse saavutamiseks kergete kuulidega on ideaalne twist 1:14. suurema universaalsuse annab 1:12 twist, mis laseb sul tulistada populaarsete 60-64 grainiste võistluskuulidega. (siiski peab ütlema, et twist 1:9 on vajalik 62 grainiste terassüdamikuga militaarkuulide tulistamisel, kuna need on sisuliselt sama pikkusega kui enamus 70 grainiseid kuule.) 1:9 twist lubab täpselt tulistada kuni 73 grainiseid tavalise pliisüdamikuga mantelkuule. kuna enamus .223rem laskureid kasutab kuule vahemikus 50-73 graini, on hea ja universaalne valik üheksane twist.
pikamaa täpsusläskmisel eelistatakse pikkasid suure ballistilise koefitsendiga kuule nende tuulest läbimurdmisvõime pärast. sellisel juhul on sul vaja 1:8 twisti, et tulistada 77 ja 80 grainiste machking’ide- ja 80 grainiste bergeritega. tulistades uusi 90 grainiseid tablette, on soovitatud 1:6,5 twisti, kuid ka 1:7 töötab enamus tingimustes.
kokkuvõtteks, missugune twist on siis parim? täpsuslaskmiseks meeldib meile 12-nene twist. aeglasem twist annab sulle veidi suurema kiiruse ja vähendab mantli vigastamisriski suurtel pööretel. üldiseks kasutamiseks laseb 8-ne twist sul tulistada suurepäraselt 77 ja 80 grainiste sierra matchking’idega ja pea kõigi mittetrasseerivate militaarkuulidega. me valiksime 1:7 või kiirema twisti ainult siis, kui tulistada oleks vaja 90 grainiseid VLD-sid."
------------------------------------
1:14” kuni 55gr FB
1:12" kuni 65gr FB
1:9" kuni 73gr BT
1:8" kuni 89gr BT
1:7" ja 1:6.5" kuni 90gr BT VLD
------------------------------------

nb! see kõik on ainult .223rem kohta!

1 toll = 25,4 mm
1 gramm = 15,43 graini
RÖÖVEL
Postitusi: 18
Liitunud: R Juun 12, 2009 11:20 am

Re: Zastawa cal.223 rem.

Postitus Postitas RÖÖVEL »

Tahan tänada neid kes võtsid vaevaks kirjutada ja jagada infot.
Vasta