Põdrapulli peibutamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
Olku
Postitusi: 54
Liitunud: K Juul 20, 2005 11:03 am

Sügis juba

Postitus Postitas Olku »

Kuidas põtradega lood on?
Kas keegi on juba käinud pasunaga peibutamas ka?
Kui on, siis võiks omi kogemusi siin jagada.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sügis juba

Postitus Postitas honkomees »

Olku kirjutas:Kuidas põtradega lood on?
Kas keegi on juba käinud pasunaga peibutamas ka?
Kui on, siis võiks omi kogemusi siin jagada.

Juba praegu :?: :wink:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

põdrapulli peibutus

Postitus Postitas jorr »

Kannatust mehed, õige pasunaaeg veel ees.Põdral peaks see kõige parem olema kuskil paari nädala pärast aga tänavu imelik aasta ja sokudki olid kaua karvased.Vähemalt meie jahimaadel.
noorus on ilus aeg
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Eks algus oli tõesti hiline, sokud pikka aega karvas sarvis. Mulle on toodud mitmeid trofeesid tänavu alusele panekuks, millel veel sarved pole päris täies värvis, või koguni sarvekarva viimaste jälgedega.
Mis põtradesse puutub, suvi on jälle olnud superkuum ja kuiv. Eks see omakorda lühendab küpsemisaega.
Pole küll viimaseil päevil luuramas käinud, aga arvan, sügis kulgeb oma tavalist rada. Ei imesta sugugi, kui põder peibutushääle peale juba praegu tuleb. Endal proovimata. Kiire on. Eks siis, kui varitsus peale hakkab.
Hunter30-06
Postitusi: 102
Liitunud: L Dets 11, 2004 5:45 pm

Postitus Postitas Hunter30-06 »

Pasundamas pole käinud,aga lehm juba eelmise laupäeva hommikul inises vaikselt.
AH MINGE METSA!!!
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Eelmine nädalavahetus ühe pulliga kontakti sain, aga see jäi väga põgusaks. 200-250m ja ei grammigi lähemale....pealegi tuli ta mul jälle ilma hääleta. Ei teagi milles asi on, aga mulle nad vastata ei taha kuid siiski asja uurima tulevad ja ma alati ei teagi kui kaugel või mis suunas looma oodata. Igatahes see nädalavahetus tahaks jälle proovima minna.
PS. Head põdrajahti!! Täna 15 :)
Mine metsa!! ;)
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ega nad peibutusele häälega ei vastagi. Seepärast peab peibutamisega olema ettevaatlik, ei tohi liialdada. Ei tea ju sedagi, kaugel peibutatav võib olla.
Lähen ka proovima, kui loomutruult õnnestub lehma mängida.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

põdrapulli peibutus

Postitus Postitas jorr »

Meie lähme pullihäälega ja see vastab kui õige leiad.Vähemalt siiani on vastanud, aint aeg vist praegu nati varajane veel ja täna teeb ikka veidi külmemat ilma ka siis see õige jorin hakkab.Aga tundub, et parim aeg on hommikul kuskil viie-kuue vahel kuigi ka õhtul tuleb,päeval pole proovinud.Muide see on õige küll,et häält tehes tuleb algul varjata heli tugevust,sest kunagi ei tea kui kaugel pullike olla võib ja parem ilm on vaikne või väikse tuulega,kostab kaugemale.Aga peale hääleharjutust tuleb kindlasti kuskil veerand tundi vaikselt olla ja kuulata.Kui on kohalik valitseja ja sinu hääl õige siis vastab ja tuleb ka asja uurima.
Paksu pulli kõigile!
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: põdrapulli peibutus

Postitus Postitas pri:t »

jorr kirjutas:Aga tundub, et parim aeg on hommikul kuskil viie-kuue vahel kuigi ka õhtul tuleb,päeval pole proovinud


Nõustun
PS. mõtlesingi just pulli häälitsust- ka sellele ei ole nad mul eriti usinad vastama. Eks peab proovima, näis mis saab...
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

kas kuskil netis see pulli jorin kuuldaval ka on. Oskab keegi soovitada.
See, kes tapab, pole veel jahimees
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

põdrapulli peibutus

Postitus Postitas jorr »

Netis ei tea seda häält aga on ju fidofilm"Jaht Eesti moodi" ja seal need jorinad päris ilusti kuulda-näha.Filmis ka muude hääldega tegemist ja jahimäng läbib kõiki Eesti jahte.Hanele eriti ka häälitsused ilusti välja toodud.Muideks, need netis olevad hääled ei pruugi alati meie oludes sobida,ikkagi väljamaa loomade häälte järgi tehtud,tea kas saavad Eesti keelest õigesti aru või vastupidi?Minu arust näiteks jänese kisa küll erineb Eestimaisest.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Äge, tänane hommik oli peibutamiseks hea. Vaikne, külm... Ise sain ühe pulliga suhelda, aga tundus, et lõhn levis hästi, kõik nähtud põdrad (seltskonna peale) käitusid imelikult ning minu suhtluskaaslane otsustas metsa pidama jääda ning lagedale mitte tulla, tõmbas ninaga õhku ning lahkus rahulikult.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
puukoi

Re: põdrapulli peibutus

Postitus Postitas puukoi »

jorr kirjutas:.Muideks, need netis olevad hääled ei pruugi alati meie oludes sobida,ikkagi väljamaa loomade häälte järgi tehtud,tea kas saavad Eesti keelest õigesti aru või vastupidi?Minu arust näiteks jänese kisa küll erineb Eestimaisest.


Eks see keeleprobleem on loomade juures ka. Vene siga teeb ju näit. hrju- hrju ja koer jälle gav-gav. :lol:
Kasutaja avatar
ubin
Postitusi: 137
Liitunud: P Mär 12, 2006 6:54 pm

Postitus Postitas ubin »

Käisin 15 õhtul. oli udu ja küllaltki pime kella ei mäleta. algul oli kuulda oksa praksu, siis hakkas kuulduma pulli kutset, kutse oli vaikne ja lühike (möahh) nii kaks kutset ja siis 15 min pausi. siis nägin lagendikul (150m) musta kogu ilust küljega ja vaikselt lähenes sikk-sakis. minust nii 50m kaugusel oli väike kraav tahtis vist jooma tulla. loom tuligi nii 75 m peale ja enam ei häälitsenud. rauas oli küll Brenneke Rubin sabot magnum aga pimeduse tõttu jätsin laskmata. loom vist nägi mind künkal ja liikus kiiremal sammul lähemale ja tuli minuni teisest suunast, nii 30 m peale, ootasin püss palges, aga minu ja looma vahele jäi põõsas ja selle tagant ta nähtavale ei ilmunud jäi jällegi laskmata. Arvan, et alles selle maapealt sai ta minu haisu ninna sest loom eemaldus sama kiiresti kui tuli. igatahes oli vinge, et ta nii lähedale tuli.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pulli pebutus

Postitus Postitas jorr »

Selle mõhiga ta annab oma tulekust märku jah ja siis kui allatuule oled ja kaugemal siis tee vastu,läheb tigedamaks.Pikk jorin, mis algul teed, on nagu väljakutse,kui kuuleb hakkab liikuma
noorus on ilus aeg
Vasta