Põdrapulli peibutamine

Õnnestunud jaht on hea eeltöö tulemus , kuidas teha ettevalmistusi ja mida jahil abivahenditena kasutada.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Põdrapulli peibutamine

Postitus Postitas kakuke »

Äkki võiks vahel pigem mõne kommentaari enda teada jätta?
Nagu ma aru sain, siis läks jah sinna poole teele. Kühvlialged olid olemas, aga selgelt liiga noor (ka laskja ise tõdes seda hiljem). Kui ma kuidagi suudan telefoni ja arvuti omavahel suhtlema panna, siis ehk tuleb ka pilt siia, aga samas nagu näha, soovitakse piltide asemel mula. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Põdrapulli peibutamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Feen kirjutas:Võimalik. Septembri alguses oli lihtsalt 1 aktiivne periood ning nüüd suht totaalne vaikus. Hääle peale tuleb mõni kohale küll aga ise vastu häält ei tee. Ilm muidugi soe ka. Mõned kogenud põdrapeibutajad avaldasid arvamust, et jooks läbi ning need kes nüüd tulevad, pole just kõikse kenamad sarvekandjad. Näis mis siis saab kui uuesti jahedamaks läheb.


Tuleb sinuga nõustuda siiski. See nädal juba kolm korda nii old, et tuleb ligi aga häält ei tee. Tänagi nii oli. Ju siis on torud nii tühjad jah, et pole valu vastu naaksu.
Pasun varna järgmiseks aastaks.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Põdrapulli peibutamine

Postitus Postitas aivar00 »

Paistab jah, et pullid väsinud. Kolmapäeval üks võpsikus ragistas aga välja ei tulnud. Neljapäeval üks kiimane lehm inises söödapõllu ääres nii et vähe pole. Käis korra isegi puki all ära. Pullidest aga ei kippu ega kõppu. Nii ta siis inisedes raba peale ka läks.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Põdrapulli peibutamine

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eila õhta üks meie meestest korra naaksumist rabast kuulis. Ju siis ilmajääja pulgajuku oli. :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Põdrapulli peibutamine

Postitus Postitas Feen »

Ma tean, et mõni päev tagasi olla kuuldud ka pulli häälitsemas. Ise kohtasin põdra pesakonda natukene aega tagasi (pilt kordaläinud jahipäevast). Kuidagi suutsin püssiga kolksu teha ning põder pani jooksu, tegin korra häält ning pull jäi vaatama, et mis toimub. Ju siis ikka lehm huvi pakub ning häälele reageering olemas. Ise kuulsin viimati põtra häälitsemas 28.sept. Lõikasin ühel pullil tee läbi ning tegin ajaviiteks pulli häält. Selle peale tuli 5+5 loom ohkides peale. Kenasti 20 m ja sihikul. Kuna valiku poolest polnud õige loom ning tegelikult olin jäägriks, siis sai pull minema minna ning paar õhtut hiljem soolakut külastades kaamerasse ka.

Arvestades mõnda ilusat õhtut mis olnud, aga põdra laulu osas vaikust, siis tuleb järgmist aastat ootama jääda.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Vasta