Kollimaator sihik

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas aivar00 »

Minu arusaamise järgi need abivahendid on kõik selleks, et sa peale optika paigaldust ikka küüni seina ei peaks kasutama. Nii palju kui olen trehvanud nende seadmetega optika paika panemist, siis viimast "lihvi" on ikka tulnud anda proovilaskude järgi. Aga mõnikord on ka trehvanud, et jooksevad ka täiesti täpselt. Vähemalt A4 peaks olema suvalise moonaga tabatav.
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas baddmann »

Mart kirjutas:
baddmann kirjutas:Kui juba mingi laser-kontrolliseadme peale mõelda, siis padruni asemel (mis on konkreetse kaliibri teema) soovitaks juba osta raua otsa kinnitatava seadme, mis on vahetatavate jubinatega erinevate kaliibrite jaoks mõeldud. Lihtsalt universaalsem riist ja saad ehk mõne tuttavaga kahasse paremini finantseeritud.

BM


Pole veel korralikku seadet kohanud, kõik sellised ne-rõba-ne-mjaso :)
Üks LAV toode oli üsna OK, aga suht krõbeda hinnaga. :(


No ta ongi ju samamoodi nagu laserpadrun "to get you on the paper" asi :D

BM
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas Joosep Käba »

kakuke kirjutas:No aga kas selliselt ei saa kontrollida, et paned püssi kindlale alusel sihid mingi asja välja ja siis vaatad, kas sama asi ka läbi toru vaadatuna paistab, kui lukku küljes pole? Kui suured nihked, siis selliselt peaks aimu saama. Ma ise esmase reguleerimise alati püssil selliselt teinud. Ja pole vaja raha raisata.


Samamoodi teinud. Peale seda pole õnnestunud 100m A4-st mööda lasta. Ja sealt maalt sisselaskmine siis ju alles algab. Need toruotsajubinad ja laserpadrunid ei pane täpsemalt. Mida sa nendega veel kontrollid? :shock:

Toruotsajubinaga mul korra pandi sihik peale. 50m pealt oli raskusi A4 saamisega. Kahtlustan küll panija viga mitte seadme. Keerasin kakukese moodi asja ise paika ja oh üllatust 100m ajasin mammu lehte. Rohkem pole vigurisi taga igatsenud.
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas ciller »

no see kah varinat,aga pole nagu poltlukuga püss,püssiks on IZH-18MH,aga tänud siiski soovituste ja heade arutluste eest.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas kakuke »

No siis on ju veel lihtsam, murrad, aga püssi lahti ja tülikas kaba ka ei sega toru sisse kiikamist. Ka sellel püssil olen kunagi optika esmase reguleerimise selliselt teostanud.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:No siis on ju veel lihtsam, murrad, aga püssi lahti ja tülikas kaba ka ei sega toru sisse kiikamist. ...

nimelt, ja samamoodi läbi toru kaemisega olen ka ise kõik optikad suht paika saanud,
2 korda on poest selle nn kollimaatoriga ehk siis toruotsa käiva vidinaga paika pandud, pole küll ligilähedalegi saanud, ükskord ligi 40 cm alla!

P.S. topiku autoril vist segi läinud kollimaatorsihik ja seesamune abiseade, mida kah kollimaatriks kutsutakse ehkki mitte sihikuks.
Kollimaatorsihik on ikka optiline ilma suurenduseta seade, mis püssil koguaeg peal on ja millega sihtimist teostad, peamiselt siis mõeldud kiireks sihtimiseks ... mul selline sileraudse peal
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas Tiit Karp »

aivar00 kirjutas:Minu arusaamise järgi need abivahendid on kõik selleks, et sa peale optika paigaldust ikka küüni seina ei peaks kasutama. Nii palju kui olen trehvanud nende seadmetega optika paika panemist, siis viimast "lihvi" on ikka tulnud anda proovilaskude järgi. Aga mõnikord on ka trehvanud, et jooksevad ka täiesti täpselt. Vähemalt A4 peaks olema suvalise moonaga tabatav.


Veel üks nõu tegijatele meestele.
Metallklotsi sisse freesida kolmnurkne renn (sobib ka siledam vinkelraua jupp), kinnitada kindlalat alusele. Minul selleks trepi konstruktsioon. Taustaks oleks hea valida mõne hoone sein. Nüüd fikseerides karabiiniraua soone põhja, on hea vaadata nii läbi raua, kui ka läbi optika. Kui juba püss sisselastud, ja siis õnnestub hoone seina sokutada näiteks eterniidi naela, või teha muu märk, siis edaspidi polegi vaja paugutada. Pane karabiin soonde, keera sihik paika (kui vaja) ja rahuliku südamega metsa. See rohkem maa meestele. Ilmselt linnas eriti kaua vaadata ei saa, ennem on politsei onud kohal.
Vasta