Kollimaator sihik

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Kollimaator sihik

Postitus Postitas ciller »

Mis teab keegi rääkida kollimaator sihikust,endal siin väike probleem hetkel optikatega,raha pole ka priisata,nii et oleks vaja abi natuke,ülemiste jahipoes öeldi et see on hea asi,ei saa kahjuks tema põhimõttest aru,asi siis selline veel, et tahtsin 222rem-ile laserpadrunit osta-aga ülemistes öeldi et see pask ja osta kollimaator.
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas Beretta »

Grumpy old man
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas peepk »

Jäta see kollimaator ostmata ja teed õieti ja see pole küll kõikse odavam koht kuhu sa ronisid eriti kui raha vähe,parem oota ja kogu raha ja sul kaliiber selline et ei lõhu ka optikat seega isegi odavamad peaks kestma või uuri foorumist et ehk kellelgi kodus miskit vedeleb ja ajakiri Jahimehees kah üht koma teist pakub.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas andrus »

Olen ma loll või??Mis ühist on kollimaator sihikul ja laser padrunil????
Ja sellele kollimaatori laitmisele vaidleks nüüd vastu küll.Kõik oleneb ikka tootjast.Aga jah 222-l pole nagu sellel küll erilist mõtet.Pigem ikka rohkem aju- ja koerajahi teema.222-l peavad kindlasti vastu ka odavamat kätt optikad.
jahismurf
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas 22LR »

Naabrimehe 222- l peal 3-ndat aastat Jahti Jakt 2,5-10x50 punatäpiga ,hind sinna 2200 EEK kanti.Senini vend väga rahul selle raha eest.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas peepk »

Vot Andrus,seda ma mõtlesingi et selllel kaliibril ei näe mõtet kollimaatori kasutamiseks aga ise ikkagi ei ostaks isegi aju püssile mitte,olgu firma milline tahes.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas andrus »

Aga ikkagi mis seos on laserpadrunil ja kollimaator sihikul??
Äkki sai teema algataja poes valesti asjast aru.Mõeldi,et tahad abivahendit optika paika panemiseks.Seda asja nimetatakse jah kollimaatoriks aga mitte kollimaator sihikuks.Ja pole nendel asjadel üldse eriti mõtet.Raha raiskamine rohkem.Võta keegi appi ja saate sama moodi selle optika paika.Ega need vidinad tuleb ju pärast nagunii üle lasta.
jahismurf
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas ciller »

Ilmselt jah sain mina valesti aru ja räägiti kollimaatorist,käisin küsimas seda laserpadrunit ka kütiärist tartu mnt-l aga seal seda ei ole,niisiis järgmine koht kuhu sattusin oligi see pood,seda padrunit selleks vaja et ei jõua kogu aeg nii palju moona osta,kuna siin oli optikaga üks jama,ja selle pärast oleks vaja vahel kontrollida kas püss jookseb või ei,asi selles et palju loomi on tänu sellele jamale laskmatajäänud õi lihtsalt mööda läinud,moona kulu oli siin ikka jubve suur,praktliselt oli nädalavahetus ka karp padruneid(20tk).Mis te siis arvate kas selle jaoks lihtsalt et vahel püssi kontrollida on mõtet laserpadrun osta või ei,kui neid üldse enam saada on.
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas duma »

Sellisel juhul oleks vast kergemad variandid kas optika ära parandada või uus osta, kui koguaeg pead kontrollima kas jookseb v ei jookse ja ei ole kindel mis pyss teeb. laserpadrun yldjuhul ikka selleks mõeldud et saad optika esmase regullimise ära teha.
duo on parem
ciller
Postitusi: 53
Liitunud: T Okt 09, 2007 4:46 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas ciller »

Asi selles ongi et,optika parandatud,aga ei ole enam kindel tema töökindluses,muidu optika ise väga hea valgustugevusega ja ka hea mugav rist minu jaoks,kui asi veel korralikult töötas siis sai vabalt 150/200 m pealt kitse lastud,äkki on odavam laserpadruniga vms,ise tegelt olen ka juba mõeld uus optika jahti jaktist osta,aga veel pole seda teinud.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas baddmann »

Laserpadrun ei lahenda probleemi, aga aitab selle olemasolu ja ulatust aeg-ajalt kontrollida. Kuigi, tõsi, väga väikese nihke korral laserpadrun probleemi tuvastada ei pruugi, laskmisel aga oleks möödalask kohe olemas. Nii et ebaselgust võib (aga ei pruugi) veel juurdegi tulla.

Kui juba mingi laser-kontrolliseadme peale mõelda, siis padruni asemel (mis on konkreetse kaliibri teema) soovitaks juba osta raua otsa kinnitatava seadme, mis on vahetatavate jubinatega erinevate kaliibrite jaoks mõeldud. Lihtsalt universaalsem riist ja saad ehk mõne tuttavaga kahasse paremini finantseeritud.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas kakuke »

No aga kas selliselt ei saa kontrollida, et paned püssi kindlale alusel sihid mingi asja välja ja siis vaatad, kas sama asi ka läbi toru vaadatuna paistab, kui lukku küljes pole? Kui suured nihked, siis selliselt peaks aimu saama. Ma ise esmase reguleerimise alati püssil selliselt teinud. Ja pole vaja raha raisata.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
duma
Postitusi: 523
Liitunud: N Mär 15, 2007 12:10 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas duma »

ciller kirjutas:Asi selles ongi et,optika parandatud,aga ei ole enam kindel tema töökindluses,muidu optika ise väga hea valgustugevusega ja ka hea mugav rist minu jaoks,kui asi veel korralikult töötas siis sai vabalt 150/200 m pealt kitse lastud,äkki on odavam laserpadruniga vms,ise tegelt olen ka juba mõeld uus optika jahti jaktist osta,aga veel pole seda teinud.

laserpadrun aitab siis vbl ainult sel juhul kui nihe on optika töökindluse kontrollimisel päris suur. st et paned optika paika ja sis lööd kabaga vastu maad ning vaatad kas laserpadruniga on asi nihkesse läinud. yldjuhul ikka kontrollid paika pandud optikat mõningate laskudega ja sis vaatad kas lööb optika paigast v mitte. ei usu ka eriti et laserpadrun sind aitab, kui siis väga vähesel määral.
duo on parem
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas andrus »

Mine osta omale see odav jahtijakti optika ja elu palju lihtsam.222 peal kestab see küll ja küll.See laserite ja kollimaatoritega kontrollimine mulle küll erilist kindlust ei annaks.Kütiäris odavaid tascosid ja bushnelle kah.
jahismurf
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Kollimaator sihik

Postitus Postitas Mart »

baddmann kirjutas:Kui juba mingi laser-kontrolliseadme peale mõelda, siis padruni asemel (mis on konkreetse kaliibri teema) soovitaks juba osta raua otsa kinnitatava seadme, mis on vahetatavate jubinatega erinevate kaliibrite jaoks mõeldud. Lihtsalt universaalsem riist ja saad ehk mõne tuttavaga kahasse paremini finantseeritud.

BM


Pole veel korralikku seadet kohanud, kõik sellised ne-rõba-ne-mjaso :)
Üks LAV toode oli üsna OK, aga suht krõbeda hinnaga. :(
Vasta